bu adama dayanamıyorum artık (kayınpeder)

zeze16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2011
98
0
ya arkadaşlar eşimin babasına katlanamıyorum, görmek bile istemiyorum ama işin içinde eşim olunca yapacak birşey yok. sürekli laf sokuşturan bi adam, fazlasıyla da herşeyimize karışmak istiyor. geçen herkesin içinde evlatlarımdan memnun değilim, Allah onlara da öyle evlat versin dedi. bir de sürekli bizden parasal bir şeyler bekliyor, halbuki kemdi maddi durumu bizden daha iyi ki bizde ona hediyeler falan alıyoruz yani yine de memnun olmuyor. 82 ekran lcd tv aldık teşekkür edeceği yerde küçükmüş dedi. geçen söylediği şeyse bardağı taşıran son damla oldu. hamileyim ve düşük tehlikem var, sürekli yatmak zorundayım, çok yatma 100 kilo olacaksın yakında dedi, ben de keyfimden yatmıyorum mecburum dedim. ben nasıl olur da ona cevap verirmişim. sana iki tokat çalıyım da kendine gel dedi. daha buna benzer neler neler, off ya bıktım bu aileden napıcam bilemiyorum, sabır sabır...

esın babasının yaptıklarını görmüyor mu ?

benim kayınpederim de buna yakın bir kişilik canım. ben de yakında nişanlanıcam.
bence eşinin rest çekmesi lazım. seni ezdirmemesi koruması lazım. kim ki o sana vurucak? terbiyesiz adam.
bence mesafe koyun ve görüşmeyin. bizdede emin ol sorunlar çokk. Allah yardımcımız olsun.

kızlar bu son olay eşimin yanında olmadı ama olsa ne değişirdi bilemem, babasının yaptığı biçok şeye napıyım babam, o cahil idare et diyor. o seni sever diyor ki babası da milletin yanında gereksiz ve yapmacık sevgi gösterilerinde bulunur. ya bazen de fark etmiyor bile. geçen hangi şehirde yaşayacağımıza bile karışmaya kalktı, ben de bizim nerede yaşayacağımıza sen mi karar vereceksin dedim, eşim de babam karar verir tabi dedi, samimi değildi ama babasına yaranmak istedi güya. bir de aralarında hiç de güzel olmayan bi baba oğul ilişkileri var, manevi olarak onlara hiç destek vermemiş bi baba, maddi olarak yaptıklarını ise sürekli başına kakıyor. yine de hiç tavır koymuyor eşim ona karşı, konuşunca üstüne üstlük ben suçlu oluyorum daha

benim kayınpederim de buna yakın bir kişilik canım. ben de yakında nişanlanıcam.
bence eşinin rest çekmesi lazım. seni ezdirmemesi koruması lazım. kim ki o sana vurucak? terbiyesiz adam.
bence mesafe koyun ve görüşmeyin. bizdede emin ol sorunlar çokk. Allah yardımcımız olsun.

canım ya mesafe koymam görüşmemem imkansız, çünkü eşim güya geleneklerine örf adetlerine çok bağlı (kendince tabi). bi de amcalrı falan var sürekli akıllar veriyolar bi kadın yüzünden anandan babandan vazgeçme falan diye, çünkü garip bi aile milletin lafıyla yaşamaya alışmışlar bütün sülale birbirinin kuyusunu kazıyo sırf elalem laf etmesin diye birbirlerne bağlı gibi görünmeye çalışıyorlar. berbat bi aile düzeni. tüm bunlara katlanmamdaki tek amaç eşimi çok seviyor olmam, ama sonra ne olur bilemem, çünkü çok hırçınlaşmaya ve herkese cevap vermeye başladım. bilmiyorum doğrusu ne hanım efendiliğimi de bozmak istemiyorum ama iyice sinir küpü oldum patlamam yakın...

kızlar bu son olay eşimin yanında olmadı ama olsa ne değişirdi bilemem, babasının yaptığı biçok şeye napıyım babam, o cahil idare et diyor. o seni sever diyor ki babası da milletin yanında gereksiz ve yapmacık sevgi gösterilerinde bulunur. ya bazen de fark etmiyor bile. geçen hangi şehirde yaşayacağımıza bile karışmaya kalktı, ben de bizim nerede yaşayacağımıza sen mi karar vereceksin dedim, eşim de babam karar verir tabi dedi, samimi değildi ama babasına yaranmak istedi güya. bir de aralarında hiç de güzel olmayan bi baba oğul ilişkileri var, manevi olarak onlara hiç destek vermemiş bi baba, maddi olarak yaptıklarını ise sürekli başına kakıyor. yine de hiç tavır koymuyor eşim ona karşı, konuşunca üstüne üstlük ben suçlu oluyorum daha

ayy aynı benim kayınpederim. evlenince ben de böyle olcam herhalde. babasına sesini çıkartamıyor hiçç. niye bu erkekler böyle yaa?

canım ya mesafe koymam görüşmemem imkansız, çünkü eşim güya geleneklerine örf adetlerine çok bağlı (kendince tabi). bi de amcalrı falan var sürekli akıllar veriyolar bi kadın yüzünden anandan babandan vazgeçme falan diye, çünkü garip bi aile milletin lafıyla yaşamaya alışmışlar bütün sülale birbirinin kuyusunu kazıyo sırf elalem laf etmesin diye birbirlerne bağlı gibi görünmeye çalışıyorlar. berbat bi aile düzeni. tüm bunlara katlanmamdaki tek amaç eşimi çok seviyor olmam, ama sonra ne olur bilemem, çünkü çok hırçınlaşmaya ve herkese cevap vermeye başladım. bilmiyorum doğrusu ne hanım efendiliğimi de bozmak istemiyorum ama iyice sinir küpü oldum patlamam yakın...

canım umarım çocuğun yoktur.
biliyorum insan deliriyor. hazmedemiyor.
ama sana tokat atarım lafına eşin ses çıkarmamış yaa pes artık.

Ne kadar patavatsiz bir adam.

K.validen hayatta mı?

canım umarım çocuğun yoktur.
biliyorum insan deliriyor. hazmedemiyor.
ama sana tokat atarım lafına eşin ses çıkarmamış yaa pes artık.

sana tokat atarım lafını eşim duymadı, duysa nolur onu da bilemem de... bu arada hamileyim

Ne kadar patavatsiz bir adam.

K.validen hayatta mı?

evet hayatta o da ayrı dert hiç sorma... geçinemiyorlar kayınvalidem de arayıp arayıp herşeyi bize haber veriyor eşim de mutsuz oluyor, haliyle siniri ve öfkesini benden çıkartıyor aman sıkıldım hepsinden

sana tokat atarım lafını eşim duymadı, duysa nolur onu da bilemem de... bu arada hamileyim

ayy canım sıkma kendini hamilesin. bir de düşük tehliken varmış.
eşinede kayınpederinin böyle dediğini söyle.. az görüşmek istiyorum ben artık de.
yoksa çocuğumuza zarar gelicek de. bakalım ne diycek?

Eşinin davranışlarıda mı dengesiz veya kırıcı? Merak ettim

dengesiz diyemem ama bazen çok kırıcı oluyor

çok duygusal değilsen kırılmazsın seni aşağladığı zaman sakın boyun eğme sende onu aşağla babası kızına karşıda kırıcı mı?

ayy canım sıkma kendini hamilesin. bir de düşük tehliken varmış.
eşinede kayınpederinin böyle dediğini söyle.. az görüşmek istiyorum ben artık de.
yoksa çocuğumuza zarar gelicek de. bakalım ne diycek?

artık umrumda değiller zaten lafımı esirgemiyorum çünkü onlar bana her lafı söyleme özgürlüğünü buluyor kendinde. eşime bu söylediklerini söylesem hiçbirşey değişmez inan çünkü ailesi benden daha kıymetlidir, üstüne üstlük kavga ederiz hiçbir sorunda çözülmez, aynı sorunlardan dolayı tartışmıştık, ayrı şehirlerdeydik hamile olmama aldırmadan bana neler söyledi, çocuğu aldır bile dediki benim planlarımda çocuk yoktu o daha çok istiyordu.

artık umrumda değiller zaten lafımı esirgemiyorum çünkü onlar bana her lafı söyleme özgürlüğünü buluyor kendinde. eşime bu söylediklerini söylesem hiçbirşey değişmez inan çünkü ailesi benden daha kıymetlidir, üstüne üstlük kavga ederiz hiçbir sorunda çözülmez, aynı sorunlardan dolayı tartışmıştık, ayrı şehirlerdeydik hamile olmama aldırmadan bana neler söyledi, çocuğu aldır bile dediki benim planlarımda çocuk yoktu o daha çok istiyordu.

ayy canım eşin de zayıf karakterliymiş. ailecii. Allaha havale et canımm.
Allah bildiği gibi yapsın kayınpederini.

onlara karşı kayınbaba,kaynana)politik olamıyormusun?

çok duygusal değilsen kırılmazsın seni aşağladığı zaman sakın boyun eğme sende onu aşağla babası kızına karşıda kırıcı mı?

kızı yok canım ya belki olsa beni biraz anlayabilirlerdi. duygusalım ama çok güçlüyüm zaten böyle bir aileyle ancak bu şekilde başedilir. mesela tartışırken karşımdakinin gözlerinin içine içine bakarım ki konuşmasam sessiz kalsam da karşımdakine bu yeter. amacım karşımdakini korkutmak değil tabiki de sadece korkmadığımı bilsin isterim...

X