Elektrikli Süpürgeler Karar veremiyorum...Hangisini tercih edeyim sizce ??? (resimli)

adapolat66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2012
119
0
Kızlar karar veremedim hangisini alacağıma bu ürünler arasında kararsız kaldım...Yardımcı olursanız çok sevinirim...Ayrıca aranızda bunlardan kullanan arkadaşlar varsa iyi kötü yorum yaparsa çok memnun olurum...Bilgilenmiş oluruz...:KK34:

Philiphs FC 9170/01-------->>> 2200 Watt + 500 Watt emiş gücü

$Philiphs FC9170-01----2200 Watt + 500 Watt emiþ gücü.jpg

Philiphs FC 9310-------->>> 2000 Watt + 450 emiş gücü

$Philiphs FC 9310----2000 Watt + 450 Watt emiþ gücü.jpg

Bosch toz torbalı BSG 82480 --------->>> 2400 Watt

$Bosch-toz torbalý---BSG 82480----2400 Watt.jpg

Bosch toz torbalı BSG 72225 ---------->>> 2200 Watt

$Bosch-toz torbalý---BSG 72225----2200 Watt.jpg

Arnica Bora 4000 (sulu) ---------->>> 2400 Watt

Eki Görüntüle 365589

ben de büyük araştırmalar içerisindeyim bu ara süpürgelerle ilgili :) hatta karar verdim sayılır
sulu süpürge sıkıntılı oluyor sürekli süpürge açılan evlerde. tak çıkar yıka kurula nemli ortamda artan bakteriler cabası.
başedebilirim derseniz sorun yok.
toz torbalıya gelince sürekli torba masrafı çıkarır ki verim almak istiyorsanız çakmasını almamalısınız bu da bi süre sonra yeter dedirtiyor.
bana göre şu an en iyisi hazneliler. ben de bugün yarın alacak gibiyim fiyat araştırıyorum. bana hazneli olanlar daha mantıklı geldi.
inşallah yardımcı olabilmişimdir karar vermek cidden zor size kolay gelsin :KK34:

tabi en mühimi de emiş gücü.. ilk sıradaki süpürgeyi bende düşünmüştüm ama torbalı olduğunu farkedince vazgeçtim.
bir de 500 wattla halı süpürülmüyor okuduklarıma göre yapışıp kalıyormuş ve bir bayanın rahatca süpürebilmesi pek mümkün değilmiş

tabi en mühimi de emiş gücü.. ilk sıradaki süpürgeyi bende düşünmüştüm ama torbalı olduğunu farkedince vazgeçtim.
bir de 500 wattla halı süpürülmüyor okuduklarıma göre yapışıp kalıyormuş ve bir bayanın rahatca süpürebilmesi pek mümkün değilmiş

benim arkadaşım aldı o philiphsten 500 watt emiş gücü var...çok memnun bana diyor ki resmen yalayıp yutuyor korkuyorum parkelerim yerinden sökülecek diye :KK70: hehehe bende o yüzden seçeneklerim arasına onu koydum ama bişey duydum doğrumudur bilemem bu bahsettiğim philips aynı zamanda toz hazneli diye duydum ne kadar doğru bilemem ben araştırmaya henüz yeni başladım :) Eğer sende bulursan banada tavsiye et :KK34:

Bosch un elektrikli süpürgeleri güzel,emiş güçleride,kullanışıda.Sulu pek tercih etmeyin bence ugraşamazsın.

ben de büyük araştırmalar içerisindeyim bu ara süpürgelerle ilgili :) hatta karar verdim sayılır
sulu süpürge sıkıntılı oluyor sürekli süpürge açılan evlerde. tak çıkar yıka kurula nemli ortamda artan bakteriler cabası.
başedebilirim derseniz sorun yok.
toz torbalıya gelince sürekli torba masrafı çıkarır ki verim almak istiyorsanız çakmasını almamalısınız bu da bi süre sonra yeter dedirtiyor.
bana göre şu an en iyisi hazneliler. ben de bugün yarın alacak gibiyim fiyat araştırıyorum. bana hazneli olanlar daha mantıklı geldi.
inşallah yardımcı olabilmişimdir karar vermek cidden zor size kolay gelsin :KK34:

arkadaşlar benimde acil karar vermem gerekiyor. toz torbalı düşünüyorum ama kararsızım. ilk yıllarda çekim gücü çok ii diyorlar fakat 2 yıl sonra çelim gücü azalıyor ve hepa filtresini değiştirmek gerektiğini söylüyorlar bende bu yüzden kararsız kaldım.
Philips FC9225 Marathon 2200 Auto Clean Elektrikli Süpürge
Rowenta Silence Force Syclonic 2100 Watt Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi RO-8053
Bosch BGS-62232 SensorBagless™ 2200 Watt Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
Sizde hangisini almayımm???

bende phılıps kullanıyorum maraton serisi 450 çekiş gücü var ve hazneye doluyor dışarı hiç toz vermiyor
ayrıca her süpürdüğümde merak edip boşaltıyorum çok fazla toz kum emiyor hayret ediyorum şaka gibi

arkadaşlar benimde acil karar vermem gerekiyor. toz torbalı düşünüyorum ama kararsızım. ilk yıllarda çekim gücü çok ii diyorlar fakat 2 yıl sonra çelim gücü azalıyor ve hepa filtresini değiştirmek gerektiğini söylüyorlar bende bu yüzden kararsız kaldım.
Philips FC9225 Marathon 2200 Auto Clean Elektrikli Süpürge
Rowenta Silence Force Syclonic 2100 Watt Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi RO-8053
Bosch BGS-62232 SensorBagless™ 2200 Watt Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
Sizde hangisini almayımm???

Philips FC9225 Marathon 2200 Auto Clean aldım sağolsun halıya yapışıyo alıp götürcek gibi :) hele parkelerden kaldıramadım.
şuan annemlerdeyim, onun da aura cleanmaxı var halıların canını çıkarıyo ama ertesi gün beminkiyle süpürdüm yine toz çıkardı ehehe
ben şimdi kendi evimden nasıl bir pislik çıkacak onu merak ediyorum :) eski teknik eleman olan bir vatandaşla görüştüm filtreleri yıkamayın dedi
zaten pek niyetim yoktu yıkamaya kuzenim 2 yıldır hepa filtreli kullanıyo yıkamadan, arada sert zemine vurup tozunu döküyo süperde çekiyo
tavsiye ederim tipide güzel :) :nazar:

o mu bumu derken 3 seçeneğe kadar indirdim. media markette hangisinin emiş gücü kuvettli diye denedim Philips FC9225 Marathon 2200 Auto Clean Elektrikli Süpürge ,dyson,electrolux ultra silencer zus3970p hepsininde emiş gücü aynı idi. ama asıl sorun eve gelincede aynı emiş gücünde olucakmı. aklıma birde sorun takıldı watt tı yüksek olan daha iyidir diye bilirim ama aynı zamanda emiş watt da yüksek olmalı.yukarıdakilerin wattları varklı ama nasıl hissedilen emiş gücü aynı olabilir?

Biz apartmanca yaklaşık 5 daire komşunun miele sini kullanıyoruz.
Aradaki farkı ancak şöyle anlatabilirim, philips süpürgede aradabaki toyota ya da volkswagen e denk geliyordur, yani iyi bir markadır; ama miele bu durumda jaguar ferrari gibi birşey olur.

Zaten sağlamlıktan yana Miele'ye beyaz eşyanın mercedesi diyorlar. Evladiyelik.
Beyaz eşya veya süpürge vs. alırken sakın Miele görmeden araştırmadan başka marka almayın..

Ama fiyatı el yakabilir bazen. Bu sebeple büyük elektronik marketlerde bile olmaz genelde.
Bence süpürgeye ve ütüye verilen paraya değer her zaman.. (çok gıcık iş olduklarından :) )

Philips FC9225 Marathon 2200 Auto Clean aldım sağolsun halıya yapışıyo alıp götürcek gibi :) hele parkelerden kaldıramadım.
şuan annemlerdeyim, onun da aura cleanmaxı var halıların canını çıkarıyo ama ertesi gün beminkiyle süpürdüm yine toz çıkardı ehehe
ben şimdi kendi evimden nasıl bir pislik çıkacak onu merak ediyorum :) eski teknik eleman olan bir vatandaşla görüştüm filtreleri yıkamayın dedi
zaten pek niyetim yoktu yıkamaya kuzenim 2 yıldır hepa filtreli kullanıyo yıkamadan, arada sert zemine vurup tozunu döküyo süperde çekiyo
tavsiye ederim tipide güzel :) :nazar:

bende de aura cleanmax var.motoru bozuldu 200 tl istiyorlar karar veremedim yaptırsam mı yok philips mi alsam?kullanımı nasıl?ikisini de kullanmışsın.aura nın turbo başlığında tekerlekleri var halıyı kayarcasına temizliyor hiç güç harcamıyorsun ve cidden iyi temizliyor o turbo başlık.philips de yok sanırım turbo başlık olayı.temizlemesi aura ile nasıl?halıda unun gibi kolay kayıyor mu?

bende de aura cleanmax var.motoru bozuldu 200 tl istiyorlar karar veremedim yaptırsam mı yok philips mi alsam?kullanımı nasıl?ikisini de kullanmışsın.aura nın turbo başlığında tekerlekleri var halıyı kayarcasına temizliyor hiç güç harcamıyorsun ve cidden iyi temizliyor o turbo başlık.philips de yok sanırım turbo başlık olayı.temizlemesi aura ile nasıl?halıda unun gibi kolay kayıyor mu?

philipsin kullanımı daha kolay geldi bana daha hafif ve emiş gücü daha yüksek. cleanmaxın o koca başlığını hiç sevemedim. emiş gücü çok iyi değil sadece döverek halıların canını çıkarıyo iyi ama çok hantal dibe köşeye girmiyo. ben philipsten memnun kaldım emiş gücü çok iyi temizliğide kolay

Belki konu sahibi arkadaş kararını vermiştir ama bende tecrübelerimi yazayım.ilk süpürgem fakir markaydı toz torbasızdı.haznesini boşaltırken üstüm başım toz içinde kalıyordu.sık sık tıkanıyordu temizlerken ağladığımı hatırlıyorum.bidahada evime toz torbasız süpürge girmez heralde.komşumda bosh vardı toz torbalı.arkadaşın paylaştığı resimlerde de olan siyah süpürgeden.canavar gibiydi yaa.ben iki sene kullanamadım fakir i o hala kullanıyor.çekiş gücündede bi azalma yok.bende bosh almak istiyordum ama eşim sağolsun vestel power max 2000 almış.benim eziyetim bitmeyecek heralde.çekiş gücü eski süpürgem gibi.kablosu çok kısa bi odayı anca süpürebiliyorum.ama en azından tozlarla boğuşmuyorum.toz torbasız kesinlikle tavsiye etmiyorum.

X