Açıköğretim 1. sınavlarına giremedim, kayıt yenilemem gerekiyor mu?

uqaLa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2011
144
0
Kızlar acık ögretm lsesi 1. sınawa giremedim bi sakıncası war mı ?? yenı kayıt gerektırır mı :/

Merhaba sınava girip girmeseniz bile ikinci dönem kayıt yenilemeniz gerekiyor. Bu durumda kaydınızı yenileyip ikinci dönem sınavlarına girebilirsiniz.

evet canım birinci dönemde giremediğin seçmiş olduğun derslerden sınava gireceksin ikinci dönem.

Şöyle anlatayım canım birinci dönemde sınava girmiş olsaydın bile ikinci dönem tekrar kayıt yenilemen gerekiyordu.Yani bu kayıt yenileme işlemini her dönem mecbur yaptıracaksın bundan kaçış yok yaptırmazsan sınavlara giremezsin.Şimdi sen diyelim 1. dönemde fizik 1 kimya 1 yada atıyorum ingilizce 2 gibi seçmiş olduğun derslerden birinci dönemde sınava girmediysen bu derslerden 2. dönem sınava gireceksin. Yani kısaca sen derslerini seç dönem işine fazla takılma derim. Burda 1. dönem sınavına girmemekle kaybın 3 ay gibi bir süre olmuş.2.dönemde giremedin sınava mesela 3. dönem yine seçtiğin ortak derslerden gireceksin umarım anlatabilmişimdir:KK37: sorun varsa sorabilirsin canım:KK1:

Şöyle anlatayım canım birinci dönemde sınava girmiş olsaydın bile ikinci dönem tekrar kayıt yenilemen gerekiyordu.Yani bu kayıt yenileme işlemini her dönem mecbur yaptıracaksın bundan kaçış yok yaptırmazsan sınavlara giremezsin.Şimdi sen diyelim 1. dönemde fizik 1 kimya 1 yada atıyorum ingilizce 2 gibi seçmiş olduğun derslerden birinci dönemde sınava girmediysen bu derslerden 2. dönem sınava gireceksin. Yani kısaca sen derslerini seç dönem işine fazla takılma derim. Burda 1. dönem sınavına girmemekle kaybın 3 ay gibi bir süre olmuş.2.dönemde giremedin sınava mesela 3. dönem yine seçtiğin ortak derslerden gireceksin umarım anlatabilmişimdir:KK37: sorun varsa sorabilirsin canım:KK1:

tmm çok tşkkr edrm cnm 2. dönem kayıtları ne zaman

Son iki günün canım 16 Mart son günü acele et. Bu arada mesela bu dönemin kaydını yaptırmayıp 3. dönemde kayıt yaptırıp sınavlara girebilirsinde. Yani dönemi sen hiç umursama öğrenci ekranındaki zorunlu derslerini seçip vermeye bak. Ayrıca bu siteyide M.E.B. ETEK Ak retim Lisesi Resmi Web Sitesi
devamlı takip et.

rica ederim canım nedemek zamanla sende sistemin işleyişine alışırsın:KK34:

X