İzmir'de Laminate Veneers? (Lamine Kaplama)

Softpaws

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2012
74
0
Dişlerimde herhangi bir sorun yok, hatta lisede ortodontik tedavi gördüğüm için gayet düzgünler fakat ben daha büyük ve beyaz dişler istememden ötürü modaya uyup Laminate Veneers yaptırayım dedim. İnsanoğlu, hele hele kadınsa asla yetinmiyor biliyorsunuz :KK1: Ama bu konuda kime, hangi doktora, kliniğe güvenebilirim bilmiyorum. İzmir'de lamine kaplama yaptırmış arkadaşlar varsa önerilerini beklerim. Belirteyim; kesinlikle doğal ve isteklerimi karşılayabilecek(şeklen) bir sonuç çıksın istiyorum. Ege Üniversitesi'nde yaptırmayı da düşünüyorum, henüz fiyat sormadım ama zannederim özel klinikler gibi 400-450 civarındadır tek diş. Ama yine de bilgisi olan, tavsiyesi olan arkadaşları beklerim. Ve kızlar, acil!! :KK55:

Şu an ağzımdaki lamine yapılmış dişlerimle sunu söyliyeyim ki eger sırf moda olsun diye istiyorsan hiç yaptırma. yani eger dişlerinde oynamayacaklarsa ok dicem de yine de zararı olur sanki

Şu an ağzımdaki lamine yapılmış dişlerimle sunu söyliyeyim ki eger sırf moda olsun diye istiyorsan hiç yaptırma. yani eger dişlerinde oynamayacaklarsa ok dicem de yine de zararı olur sanki

yeni mi yaptırdın? nereye yaptırdın eğer izmir'deyse? memnun değil misin? benim problemim yok işte belirttiğim gibi ama çok mu zor bir işlem ki?

yeni mi yaptırdın? nereye yaptırdın eğer izmir'deyse? memnun değil misin? benim problemim yok işte belirttiğim gibi ama çok mu zor bir işlem ki?

evet yeni yaptırdım sayılır. ama ben istanbul'da yaptırdım :KK43:. aslında cok zor bi işlem değil. aaman aman bir ağrım olmadı. 1 hafta içinde de bitti. ama kendi dişlerin gibi değil kesinlikle. gerçi senin dişlerin düzgünmüş çok almalarına gerek kalmayacagı için sonrasında sızlama cok olmaz diye düşünüyorum. ama bence bir kere daha düşün

evet yeni yaptırdım sayılır. ama ben istanbul'da yaptırdım :KK43:. aslında cok zor bi işlem değil. aaman aman bir ağrım olmadı. 1 hafta içinde de bitti. ama kendi dişlerin gibi değil kesinlikle. gerçi senin dişlerin düzgünmüş çok almalarına gerek kalmayacagı için sonrasında sızlama cok olmaz diye düşünüyorum. ama bence bir kere daha düşün

üzerinden bu kadar zaman geçti hala memnuniyetsizliğin devam ediyor mu? ben de birkaç doktorla görüştüm ama hala düşünme aşamasındayım :KK14:

ay kusura bakma şimdi gördüm mesajını umarum geç kalmamışımdır. kesinlikle kendi dişim gibi değil ve muhtemelen olmayacak yani sızlamalar var. ama gün geçtikçe azar azar da olsa ilerlio. daha önce de söylediğim gibi ama, hiç pişman değilim. yalnız senin durumun farklı, o yzüden bence kesinlikle yaptırma. yani zatend üzgünmüş dişlerin nie kesip biçtiresin ki. hem geri dönüşü olmayan bir sey.. var mı resmin?

ay kusura bakma şimdi gördüm mesajını umarum geç kalmamışımdır. kesinlikle kendi dişim gibi değil ve muhtemelen olmayacak yani sızlamalar var. ama gün geçtikçe azar azar da olsa ilerlio. daha önce de söylediğim gibi ama, hiç pişman değilim. yalnız senin durumun farklı, o yzüden bence kesinlikle yaptırma. yani zatend üzgünmüş dişlerin nie kesip biçtiresin ki. hem geri dönüşü olmayan bir sey.. var mı resmin?

şu aralar biraz yoğunum, diş meselesini hala düşünüyorum fırsatını bulur bulmaz buraya fotoğraf ekleyeceğim :)

merhaba cillibom dişlerinden menuniyetsizliğinmi var neden oyle dedın bende düşünüyorumda çapraşıklık var birde alt dişlerinede uyguladılarmı?

bakın ben zirkonyum yaptırdım üst 6 diş hiçbir sızısı ağrısı sorunu yok. ama hepimizin yaptığı yanlış şu : diş konuşmak ve yemek üzere yaratılmış. biz ise güzel görünsün diye bize hediye edilmiş olan bu organları ( dişte bir organdır tıpkı parmaklar gibi ) kestirip söktürüp yerine yapay şeyler yaptırıyoruz. konuşma fonksiyonundan ve yeme fonksiyonundan ve en önemlisi dişin hissiyatından verip yerine güzel görünen porselenler alıyoruz. hepside 5 gr harcı kalıba fırına koyup insan ağzına yapıştırılan şeyler. zamanla düzelir diyolar ama zamanla düzelmiyor sadece insan alışıyor eskisi kadar rahat konuşmamaya rahat yememeye alışıyor zamanla. aldığımız şey güzel görüntü . verdiğimiz şeyler : binlerce tl , rahat konuşma , ısırma , yeme en önemlisi dişin ömrünü kısaltıyoruz asla yapma dişler 30 40 yıl gitmez dişlerimize çok erken veda edeceğiz.

bu hatayı yapmamış olan hiç kimse bu yola başvurmasın % 50 si bile yerinden duran bir dişi tedavi tamir e decek teknoloji - malzeme ülkemizde fazlasıyla mevcut ama diş teknisyenleri ve firmalar insanların dişlerini porselen yapmak istiyor.

Kadın Doğum doktorum dişlerim deki deliklerin gebelikle alakalı olabileceğini söylemişti, bizim burda mavişehirde bi diş kliniği var ona gitmiştim. 4 tane üste 4 tane alta lamine diş yaptırdım. önce çok az diş minelerimi kazıdılar, sonra ölçü aldılar. 3-4 günde takıldı. eh biraz pahalı ama çok parlak ve şık bir görünüme kavuştum. yaprak porselen olarak ta biliniyor. tavsiye ederim benim dişlerin uç tarafları şeffaf gibi değişik oldu. Ama sert cisimleri kırmaya çalışmamamı öğütlemişti diş doktorum.

Kadın Doğum doktorum dişlerim deki deliklerin gebelikle alakalı olabileceğini söylemişti, bizim burda mavişehirde bi diş kliniği var ona gitmiştim. 4 tane üste 4 tane alta lamine diş yaptırdım. önce çok az diş minelerimi kazıdılar, sonra ölçü aldılar. 3-4 günde takıldı. eh biraz pahalı ama çok parlak ve şık bir görünüme kavuştum. yaprak porselen olarak ta biliniyor. tavsiye ederim benim dişlerin uç tarafları şeffaf gibi değişik oldu. Ama sert cisimleri kırmaya çalışmamamı öğütlemişti diş doktorum.
doktorunuz kim acaba?

merhaba hala memnun musunuz

X