40 Yaşında,incir+havuç kürü ve dualarımla hamileyim.

teşekkür ederim canım,eşime kızmakta haklısın, bende çok kızıyordum hatta kendi ailesi bile çok kızıyordu,ama Allah herşeyin hayırlısını versin,inşallah benim istediğim olacak.Evet gerçektende çok mücadele ettim halada ediyorum,umarım tüm bunlara değecek bir neticem olacak,senin varmı bilmiyorum ama yoksada inşallah seninde olsun.

canım öncelikle rabbim kucağına almayı nasip etsin etsin inşallah bende 8 yıldır bekliyorum 2 tüp bebek denemem oldu 2.hatta şuanda karnımkda düşmesini bekliyoruz malese boş keseymiş 6 haftalık peş peşe denedik biraz aa vercez tüp bebeğe maddi manevi çöktük bu arada kür denemeyi düşünüyorum ama bizim problem eşimin sperm hareketsizliği ben yinede incir kürünü denemek istiyorum adetimin 1.günümü başlıyaca birde kaç gün içcem bilgi verirseniz sevinirim

canım öncelikle rabbim kucağına almayı nasip etsin etsin inşallah bende 8 yıldır bekliyorum 2 tüp bebek denemem oldu 2.hatta şuanda karnımkda düşmesini bekliyoruz malese boş keseymiş 6 haftalık peş peşe denedik biraz aa vercez tüp bebeğe maddi manevi çöktük bu arada kür denemeyi düşünüyorum ama bizim problem eşimin sperm hareketsizliği ben yinede incir kürünü denemek istiyorum adetimin 1.günümü başlıyaca birde kaç gün içcem bilgi verirseniz sevinirim

Canım iyi dileklerine çok teşekkür ederim,inan şu an bende sabırsızlıkla pazartesiyi bekliyorum,keseyi gördük ama bebek göremedik daha,yaşımda ileri olduğu için kendimi hala hamile kabul edemiyorum,inan henüz çok insana söylemedim,eşimin tarafı hiç bilmiyor, ne bileyim işte insan korkuyor,herkesi sevindirip sonrada hayal kırıklığı yaşatmak istemiyorum,inşallah pazartesi bebeği görüp kalp atışlarını duyarız.
Benim nacizane sana tavsiyem eşine mutlaka ve düzenli olarak keçiboynuzu kürünü yap,kendinede incir va havuç kürünü yap,hemende faydasını görebilirsin birkaç ay içinde de görebilirsin.
Sen kürüne adetin 1.günü başla,7-8 tane inciri yarım lt klorsuz suda yani hazır suda olacak,15 dk.kaynat,3 adet havucu dilimleyerek yarım lt klorsuz suda suda 20 dk kaynat,ılıdıktan sonra ikisini karıştır,sabah akşam aç karnına birer bardak iç,2 günde bitiyor,yani gün aşırı tazesini yapacaksın,karışımı mutlaka buzdolabında sakla,bunu 21 gün yada 25 gün yap.
eşine 7-8 tane keçiboynuzunu parçalayarak klorsuz yarım lt suda 3 dk kaynat 20 dk dinlendir,sabah akşam 1 hafta boyunca aç karnına 1 bardak içsin,sonra sadece akşamları içir,faydasını göreceğine eminim,bunları yaparken stres yapma,olursa olur inşallah de Allaha tevekkül et,inşallah iyi haberlerini alırız canım.

sevgili arkadaşlarım,çok şükür dün bebeğimi gördüm ve kalp atışlarını duyduk,6+5 günlük olduk,Allahım inşallah sorunsuz sağlıklı bir hamilelik süreci nasip eder.Allahım çok isteyen siz arkadaşlarımada nasip etsin.

tebrik ederim seni.benimde teyzem 40 yasindan sonra bir kiz cocugu oldu simdi ikinciye hamile.bence dualarin cok buyuk faydasi var.Allah isteyen herkese nasip etsin.

sevgili arkadaşlarım,çok şükür dün bebeğimi gördüm ve kalp atışlarını duyduk,6+5 günlük olduk,Allahım inşallah sorunsuz sağlıklı bir hamilelik süreci nasip eder.Allahım çok isteyen siz arkadaşlarımada nasip etsin.

ben hiç yazmadım ama seni hep takip ettim,çok mutlu oldum,bende pkolu ve çok kereler hayal kırıklığına uğrayanlardanım,aynı zamanda çokta şanslı bir pkoluyum,benimde bir oğlum var,ben 2 yıldır yine uğraşıyorum,bu kez 2.çocuk için,ben hiç kür denemedim,ilk kez hayıt tohumu deniyorum,ama senin yaptığın kür daha etkiliymiş,pkolu olduğumuz için yumurta büyümesi çatlamsı zor oluyor tabi,ama benim yumurtalarım ilaçla büyüyor,hatta iğne kullandığım dönemlerde 5, 7 adet yumurtam oluyordu,24mm yumurtam vardı en azından bu konuda rahatım,derece olarak daha iyi bir pkoluyum galiba,bazılarını okuyorum 4,5mm geçmiyormuş ilaçlara rağmen,adet düzenim yok,2 ay 3 ay gelmez,farlutal kullanarak getirtiyorum,sanki senin anlatımların bana göre,bu kür iyi gelir herhalde diye düşünüyorum,umutlandım,sen ne dersin,cevap yazarsan sevinirim

merhaba canım,evet aynene sana katılıyorum bence bu kür tam sana göre,çünkü bende çok geç adet görenlerdenim,saraçoğlu adet döngüsü 35 günü geçen kadınlar bu kürü kullansın dedi,zaten yaptığım ilk ay faydasını gördüm 32.gün adet oldum,2.ayda hamile kaldım(inşallah sonuna kadar devam eder.)Bence sende yapmalısın,çok zor bir kür değil,2 güne bir yapıyosun çünkü.İnşallah sende muradına erersin,Allahım isteyen ve çabalayan herkese nasip etsin,ne kadar keder verici bir durum olduğunu benden iyi kimse bilemez,7 yıl bekledim ve her ay istisnasız heray belirti aradım,hamileyim sandım,ağladım üzüldüm,şimdi de inan bana yalanmış gibi geliyor,bebeği gördüm ama inanamıyorum ve çok korkuyorum bişey olacak sanıyorum,psikolojim bozuldu,kendimi bir türlü hayatın akışına bırakamıyorum,Rabbim hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin inşallah.

Bana iyi dileklerde bulunan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum,Allahım inşallah sizlerede nasip eder,ve sizlerde burada heyecanla paylaşırsınız.
İşte bizim gibi çocuk için yıllardır çabalayan bayanların sıkıntısı gebelik çıkınca bitmiyor,şimdi inanın daha meşakkatlı bir yola girdim sanki,acaba kalp atışlarını duyacakmıyım?acaba sonuna kadar benle kalacakmı,sağlıklı olacakmı? 3 lü test nasıl olacak ? 2 li nasıl olacak?Galiba asıl sevinç kucağına sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde alınca yaşanacak,Allahım herkese yaşatsın.

canim,ALLAH tamamina erdirsin,insallah sag salim kucagina alirsin.ben de melegimi 5 ci yilimda kucagima aldim,bende de yumurtlama sorunu vardi,ben taze incir de yedim,kurusunu da,bence cok faydali,hem de ben ates olcme yontemini de kullandim 3 ay,sonunda tutturdum,kizim Meleyimi kucagima aldim,simdi 9 aylik.insallah sen de melegine kavusursun.acabalarla kendini uzme,hep dua et onceleri ettigin gibi,tevekkil et.ALLAHA emanet bebegin.

canim,ALLAH tamamina erdirsin,insallah sag salim kucagina alirsin.ben de melegimi 5 ci yilimda kucagima aldim,bende de yumurtlama sorunu vardi,ben taze incir de yedim,kurusunu da,bence cok faydali,hem de ben ates olcme yontemini de kullandim 3 ay,sonunda tutturdum,kizim Meleyimi kucagima aldim,simdi 9 aylik.insallah sen de melegine kavusursun.acabalarla kendini uzme,hep dua et onceleri ettigin gibi,tevekkil et.ALLAHA emanet bebegin.

Allah bağışlasın canım,inşallah bende kucağıma aldığım zaman buradan sizlerle paylaşırım,haklısın aslında öncesinde nasıl dua ile kendimi telkin ettiysem şimdide aynı şekilde etmeliyim,çok teşekkür ederim.

sevgili arkadaşlarım,çok şükür dün bebeğimi gördüm ve kalp atışlarını duyduk,6+5 günlük olduk,allahım inşallah sorunsuz sağlıklı bir hamilelik süreci nasip eder.allahım çok isteyen siz arkadaşlarımada nasip etsin.

ecmaın ablacım ınsallah rabbım tum ısteyenler ıcın ol desın yuzumuzu guldursun pekı sende yada esınde sorun varmıydı???bızddehıc bır sorun yok ama zamanını beklıyor 3 senedır kısmet olmadı hıx bırde kımyasal gebelık nedır???

Bana iyi dileklerde bulunan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum,Allahım inşallah sizlerede nasip eder,ve sizlerde burada heyecanla paylaşırsınız.
İşte bizim gibi çocuk için yıllardır çabalayan bayanların sıkıntısı gebelik çıkınca bitmiyor,şimdi inanın daha meşakkatlı bir yola girdim sanki,acaba kalp atışlarını duyacakmıyım?acaba sonuna kadar benle kalacakmı,sağlıklı olacakmı? 3 lü test nasıl olacak ? 2 li nasıl olacak?Galiba asıl sevinç kucağına sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde alınca yaşanacak,Allahım herkese yaşatsın.

allah tamamına erdirsin maşallah ne güzel bu aşamaya gelmek çok güzel canım işallah hayırla sağlıkla geçer darısı bizlere olsun işallah

merhaba canım,evet aynene sana katılıyorum bence bu kür tam sana göre,çünkü bende çok geç adet görenlerdenim,saraçoğlu adet döngüsü 35 günü geçen kadınlar bu kürü kullansın dedi,zaten yaptığım ilk ay faydasını gördüm 32.gün adet oldum,2.ayda hamile kaldım(inşallah sonuna kadar devam eder.)Bence sende yapmalısın,çok zor bir kür değil,2 güne bir yapıyosun çünkü.İnşallah sende muradına erersin,Allahım isteyen ve çabalayan herkese nasip etsin,ne kadar keder verici bir durum olduğunu benden iyi kimse bilemez,7 yıl bekledim ve her ay istisnasız heray belirti aradım,hamileyim sandım,ağladım üzüldüm,şimdi de inan bana yalanmış gibi geliyor,bebeği gördüm ama inanamıyorum ve çok korkuyorum bişey olacak sanıyorum,psikolojim bozuldu,kendimi bir türlü hayatın akışına bırakamıyorum,Rabbim hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin inşallah.

SARAFEM SENDEN ACİL CEVAP BEKLİYORUM
ben adeti en son şubat 18de gördüm bu ay görmedim,testte negatif,sence önce farlutal kullanarak önce adeti getirtip öylemi yapayım bu kürü,yoksa başlayımmı hemen sence hangisi daha doğru,senin yazdıklarına baktımda herhalde adeti görmem lazım önce
birde bana hep soğan kürü dediler bu kür pkolular içinmiş ama bir kez içtim,berbat tadı var kullanamadım,ilaçlada olsa yumurtlama,yumurtada büyüme ve çatlama sorunu yaşamadıktan sonra soğan kürüne ihtiyaç yok sanırım değilmi hem doğal yollardan hamile kalmıştım ilkinde,tedaviyi bıraktıktan 4 ay sonra,senin uyguladığın kür çok daha iyi gelir herhalde,çünkü tek sorun yumurtanın istenilen büyüklüğe ulaşamaması,bu kürde bunu sağlıyor,havuç ise çatlamaya yardımcı oluyor doğru anladım değilmi, çok uzun zaman mücadele etmişsin allah seni evladına evladını sana bağışlasın,mükemmel bir duygu bu,bütün herşeyini yaz,bütün ilklerini,ben ilk yürütece bindiğini,dişlerini,ilk kelimesini,hastalandığı günleri,hatta mama sandalyesine oturduğunu bile yazdım,allah isteyen herkese nasip etsin,insanın hayatı,öncelikleri,istekleri,herşeylerini değiştiriyor bir bebek,insanı sakinleştiriyor,hatta eşinle kavga bile edemiyorsun,senin adına çok mutlu oldum,şimdi oğlum yanımda sürekli konuşuyor,evimi hayatımı doldurdu,biraz fazla uyusa odasına gidip bakıyorum,cennet kokuyor bana göre,o kokuyu duyunca nedemek istediğimi anlayacaksın,banada acil cevap yazarsan çok sevinirim

birşey daha soracağım sana inciri havucu ılındıktan sonramı süzdün yoksa,altını kapattıktan hemen sonramı,incirin çekirdeklerinide süzdünmü şimdiden sağol,

Son düzenleme:

aynı duyguları bende yaşamıştım doğurana kadar,7-8 aylıkken bile biraz kıpırdamasın soluğu doktorda alıyordun acaba birşeymi oldu diye,hergün doktora gitmek istiyordum annelik işte,birde çok zor elde edilmiş bebekler bunlar,ben kucağıma aldığımda bile rüyaymışda uyanacakmışım gibi geldi

ALLAHIM tamamına erdirsin darısı da biz isteyenlerin başına olsun İNŞALLAH canım

SARAFEM SENDEN ACİL CEVAP BEKLİYORUM
ben adeti en son şubat 18de gördüm bu ay görmedim,testte negatif,sence önce farlutal kullanarak önce adeti getirtip öylemi yapayım bu kürü,yoksa başlayımmı hemen sence hangisi daha doğru,senin yazdıklarına baktımda herhalde adeti görmem lazım önce
birde bana hep soğan kürü dediler bu kür pkolular içinmiş ama bir kez içtim,berbat tadı var kullanamadım,ilaçlada olsa yumurtlama,yumurtada büyüme ve çatlama sorunu yaşamadıktan sonra soğan kürüne ihtiyaç yok sanırım değilmi hem doğal yollardan hamile kalmıştım ilkinde,tedaviyi bıraktıktan 4 ay sonra,senin uyguladığın kür çok daha iyi gelir herhalde,çünkü tek sorun yumurtanın istenilen büyüklüğe ulaşamaması,bu kürde bunu sağlıyor,havuç ise çatlamaya yardımcı oluyor doğru anladım değilmi, çok uzun zaman mücadele etmişsin allah seni evladına evladını sana bağışlasın,mükemmel bir duygu bu,bütün herşeyini yaz,bütün ilklerini,ben ilk yürütece bindiğini,dişlerini,ilk kelimesini,hastalandığı günleri,hatta mama sandalyesine oturduğunu bile yazdım,allah isteyen herkese nasip etsin,insanın hayatı,öncelikleri,istekleri,herşeylerini değiştiriyor bir bebek,insanı sakinleştiriyor,hatta eşinle kavga bile edemiyorsun,senin adına çok mutlu oldum,şimdi oğlum yanımda sürekli konuşuyor,evimi hayatımı doldurdu,biraz fazla uyusa odasına gidip bakıyorum,cennet kokuyor bana göre,o kokuyu duyunca nedemek istediğimi anlayacaksın,banada acil cevap yazarsan çok sevinirim

birşey daha soracağım sana inciri havucu ılındıktan sonramı süzdün yoksa,altını kapattıktan hemen sonramı,incirin çekirdeklerinide süzdünmü şimdiden sağol,

canım bence bekle,emin ol ondan sonra küre başla,ben kesinlikle adetimi bekleyip 1.gün yaptım,böylece daha düzenli ve hesabı kolay geldi bana.Evet incir fazla yumurtlamanı sağlıyor,havuç çatlamasını sağlıyor,ikisini ayrı ayrı kaynatıp ılıyınca normal süzerek bir kavonozda birleştir,çok ayrıntıya gerek yok,ben sadece süzdüm o kadar,birde bu kürü yaparken eğer istersen haftada 2 kere bir orta boy soğanı doğrayıp sumaklayıp yiyebilirsib buda sebi pko dan koruyormuş,ben bir iki yaptım bıraktım,ama sen istersen yap.
Bol bol dua etmeyide unutma,kalbinden,içten dualar etmelisin,Allah mutlaka gönlüne göre verecektir.İnşallah güzel haberlerini alırız.

aynı duyguları bende yaşamıştım doğurana kadar,7-8 aylıkken bile biraz kıpırdamasın soluğu doktorda alıyordun acaba birşeymi oldu diye,hergün doktora gitmek istiyordum annelik işte,birde çok zor elde edilmiş bebekler bunlar,ben kucağıma aldığımda bile rüyaymışda uyanacakmışım gibi geldi

evet canım yaa,gerçekten psikolojim bozuldu,moralim bozuk geziyorum inan,aklıma hep kötü ihtimaller geliyor,biri bebeğimle ilgili bişey söylese hemen konuyu kapattırıyorum,hele bir doğsun diyorum,hele o günler gelsin diyorum,sanki öyle konuşunca herşey biranda kaybolacak gibi geliyor,ne yapsam acaba kendimi nasıl telkin etsem bilemiyorum,bol bol dua ediyorum,dua beni rahatlatıyor,ama düşünce şeklimi yeniden biçimlendirmem lazım.

ecmaın ablacım ınsallah rabbım tum ısteyenler ıcın ol desın yuzumuzu guldursun pekı sende yada esınde sorun varmıydı???bızddehıc bır sorun yok ama zamanını beklıyor 3 senedır kısmet olmadı hıx bırde kımyasal gebelık nedır???

canım bende yumurtlama ve çatlama sorunu vardı,her ay kist oluyordu bende,eşimde bişey varmıydı bilmiyorum hiç doktora gitmedi,o istemiyordu çünkü.
ama eşime arada keçiboynuzu kürü uyguladım,kendim ise denemediğim yapmadığım kür kalmadı,ne duyduysam onu yaptım,en son incir havuç kürünü yaptım,ve bol bol dua ettim.Allahımda özellikle isteyip çaba gösteren her kadına annellik duygusunu yaşatsın.Sabırlı ve tevekkül halinde ol inşallah sabrının karşılığını alırsın.Bir arkadaşım (kendisi bilgi ve birikimi ile hoca sayılır)bana ''kalbine bu hevesi düşüren rabbim,boşuna düşürmemiştir,mutlaka seni bu hevesine kavuşturur.'' dedi,ve hep dua etmemi söyledi.
Kimyasal gebelik soruna gelince bende 1 kere yaşadım,yine incir kürü yapmıştım,yumurta ve sperm birleşiyor ve döllenme gerçekleşiyor,fakat döllenmiş yumurta rahme yerleşmeden düşük yaşıyorsun,yani kese felan olmuyor,adetle birlikte atıyorsun.
İnşallah sağlıklı bir döllenme yaşarsın ve hamile kalırsın,seninde güzel haberlerini alırız.

canım bence bekle,emin ol ondan sonra küre başla,ben kesinlikle adetimi bekleyip 1.gün yaptım,böylece daha düzenli ve hesabı kolay geldi bana.Evet incir fazla yumurtlamanı sağlıyor,havuç çatlamasını sağlıyor,ikisini ayrı ayrı kaynatıp ılıyınca normal süzerek bir kavonozda birleştir,çok ayrıntıya gerek yok,ben sadece süzdüm o kadar,birde bu kürü yaparken eğer istersen haftada 2 kere bir orta boy soğanı doğrayıp sumaklayıp yiyebilirsib buda sebi pko dan koruyormuş,ben bir iki yaptım bıraktım,ama sen istersen yap.
Bol bol dua etmeyide unutma,kalbinden,içten dualar etmelisin,Allah mutlaka gönlüne göre verecektir.İnşallah güzel haberlerini alırız.

cevabın için çok sağol,sonuçta durumlarımız aynı,ozaman adeti bekleyip 1.ünü başlayım,aslında sorduğum ayrıntı değilde hemen ocaktan indirincemi yoksa ılınıncamı süzmem gerekirdi,neyse cevabın için sağol,ılınınca süzcem

Son düzenleme:
evet canım yaa,gerçekten psikolojim bozuldu,moralim bozuk geziyorum inan,aklıma hep kötü ihtimaller geliyor,biri bebeğimle ilgili bişey söylese hemen konuyu kapattırıyorum,hele bir doğsun diyorum,hele o günler gelsin diyorum,sanki öyle konuşunca herşey biranda kaybolacak gibi geliyor,ne yapsam acaba kendimi nasıl telkin etsem bilemiyorum,bol bol dua ediyorum,dua beni rahatlatıyor,ama düşünce şeklimi yeniden biçimlendirmem lazım.

başkalarına abartı geliyor olabilir,ama ben seni anlıyorum,yaşayan bilir,dışarıdan konuşmak ahkam kesmek kolay,amerikada yeni doğum yapmış 100 kadının beynini incelemişler,%98inde endişe varmış,anne olmak endişelenmek demek,buda bebeğin rahme düştüğü anda başlıyor,bak şimdiden endişelenmeye başladın,annelik duygusu bu,emin doğduktan sonrada aynı şey devam ediyor,ya üşürse,ya düşerse,karnı acıktımı,niye az yedi,niye çok uyudu hastamı vs,o nedenle annelikle babalık çok başka şeyler,kendini kötü hissetme bence,sen anneliği yaşıyorsun

Merhaba Arkadaşlar,
Ben 40 yaşındayım,7 yıldır çocuk için çabalayıp duruyorum,2 kez kimyasal gebelik oluştu ama bir türlü gebe kalamadım,şimdi netice ne olur bilmem ama ''HAMİLEYİM''.
Öncelikle dualara çok yoğunlaştığımı söyleyebilirim,sürekli hacet dualar yaptım,2 ay üst üste incir ve havuç kürü uyguladım,benim adetlerimin döngüsü çok uzundur,35-40-45 günde bir olurum,ilk uyguladığım ay 32.gün adet oldum,devam ettim zaten bu kür 2 ay, 21 veya 25 gün olarak uygulanacak bir kür. 2.ay adet olmadım,hıh dedim bununda faydası olmadı,zaten hep geç adet olduğum için bekledim,göğüslerim biraz şişti ve dokununca ağrı oluyordu, bende 45.gün test yaptım,inanılmaz hızlı bir şekilde kıpkırmızı çift çizgileri gördüm,yinede inanmakta zorluk çektim,dedim şimdi doktora gidipte bişey çıkmazsa yine kahrolurum.1 hafta sonra yani bugün dokotra gittim,doktor kan testi istemedi direk ultrasonla baktı ve keseyi gördü,tabi bebek henüz yok içinde,5 veya 6 haftalık dedi,tahlil felan verdi ve 15 gün sonra gel o zaman kadar eğer bir aksilik olmazsa bebeği görürüz dedi,tabi ben 40 yaşındayım riskim çok fazla biliyorum,ama inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur.Sonuç ne olur bilmem ama benim gibi adet döngüsü 30 ve 35 günün üstündeki,çocuk isteyen arkadaşlarım,ve tabi çatlama sorunuda yaşıyorlarsa bu kürü mutlaka yapsınlar,ben faydasını gördüysem birçok insanda görecektir diye düşünüyorum.

canım çok sevindim bana özelden dua göndermiştin allah herzaman yardımcın olsun seni çok seviyorum

X