Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğim kaç aylık?ay hesaplaması nasıl oluyor?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

pnrokn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
60
3
arkadaşlar 25 agustos doğumlıu bir oglum var ben 6.ayın ıcınde dıyorum bı tanıdıgımız geldı o da 7 aylık dedı kafam karıstı sımdı benım bebek 25 martta kac aylık olmus olacak 8.den mı gun alacak 7.den mi?bana gore 7den gun alacak onlara gore 8 ...tuhaf gelebılır soru ama kafam karıstı ıste:)

25 eylül....1 aylık
25 ekim....2 aylık
25 kasım...3 aylık
25 aralık...4 aylık
25 ocak....5 aylık
25 şubat...6 aylık
25 mart....7 aylık

yani 25 martta 6 bittip 7 ye girecek...

canım bebeğin şuanda 7.ayın içinde.25 martta 7.ay bitecek 8.aydan gün alacak.

:) İkisi de doğru aslında :)

Şu an oğlun 7. ayın içinde. Ama 25 marta pek bişi kalmadığı için 7 aylık desen de olur.

25 martta da tam 7 aylık olacak yani 7. ay dolmuş ve 8. aydan gün almaya başlayacak.

lütfen doğru hesaplayın nisanda 7 aylık olacaksa çocuk 25 ağustosta yani doğum gününde 13 aylık olmuş olacak.Bu da çok saçma :KK1:

canım doktorlar bittiği ayı söylüyor.
yani 25 martta 7 inci ayı bitecek, ama doktorlar 7 aylık diyor.
(yani 8. aydan gün almaya başlayacak)
ve 25 martta doktora götürdüğünde de 7 aylık kontrolleri oluyor.
biçok kişi bittiği ayı söylüyor,ama bana göre senin oğlun bu hafta 7 aylık olacak.

lütfen doğru hesaplayın nisanda 7 aylık olacaksa çocuk 25 ağustosta yani doğum gününde 13 aylık olmuş olacak.Bu da çok saçma :KK1:

arkadaş
"7 aylik.

Nisan 25 e kadar" demiş
yani nisan 25 de 7 aylık dememiş.martta 7 aylık.ozaman ağustosta 12 aylık oluyor.

hesap yapılana kadar çocuk ayını doldurdu 7. defa:) benim kızımla aynı gün doğmuşlar, yani 7. ayımızı doldurduk dün itibariyle.bitirdiği ay söylenir bebeklerde, yaştada bitirdiğimiz yaş. maşallah diyelim allah nazarlardan hastalıklardan bütün kötülüklerden korusun yavrularımızı.

doktorumuza sordum dun .bıtırdıgı ay soylenır dedı.yanı 7 aylık oluyomuş:)teşk cevap yazan herkese...

X