Doğum sonrası "Tromboflebit (Damar iltihabı)" geçirenler var mı?

mirayhan

Kızım,eşim herşeyimsiniz.
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2012
1.264
3
Merhaba güzel anneler;
Ben 3 hafta önce sezeryan ile doğum yaptım. Doğumdan 5 gün sonra sol bacağımda bir acı oluştu ve 1-2 gün içinde kızarıklıkla devam etti. Daha önceden derin ven trombozu geçirdiğim için korktum ve hemen kalp damar cerrahisine gittik. "Tromboflebit" teşhisi koydu, ilaçda geçer dedi. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum.Ancak bacağımdan yukarıya doğru arttı hastalık, yürürken bile zorlanıyorum, çok canım acıyor, başka doktora gittik o da aynısını dedi. Ama ben korkuyorum, bu rahatsızlığı yaşayan varsa beni bilgilendirebilir mi? Kaç günde iyileşir? Sizler neler yaptınız? Teşekkürler şimdiden...

kimse yok mu bilen, duyan, kendi olmasa da tanıdığı yakını geçiren :KK43:((( inşallah yoktur tabiki de olan varsa da yardımmmmm :KK43:(

cnm ben iki kere tromboflebit geçirdim. ilki doğum kontrol hapından dolayı oldu clexan antibiyotik ve daha sonrasında 6 ay clexan tedavisi gördüm. ikinciside neden olduğunu bilmiyorum ama yine antibiyotik ve bu sefer aspirin 100mg kullandım. aspirinden sonra açıldı tıkalı damrım ama sen emziriyorsundur sanırım o yüzden aspirin kullanamazsın. bacağını kalp seviyesinden yükseğe kaldır. birde varis çorabı kullanabilirsin

bende 2 kere dvt geçirdim ilki doğum kontrol hapından teşhis konana kadar 15 gün geçmişti iğneyle başlayıp comadinle 6 ay devam ettim 1-1.5 ay sonra ağrım geçti hamilelikte 9 ay günde 2 iğne kullandım szeryan oldum doğumdan 1 sene sonra sebebini bilmiyorum yine dvt geçirdim ama ilki gibi çok ağrılı değildi benim genetikte kan puhtılaşma bozukluğu olduğu için 1 yıldır comadin kullanıyorum ne kadar kullancağım belli değil bacağım ise uzun süre ayakta kalıyım çok yol yürüyim şişer ve ağrır yani dvt geçiren insanlarda damar bozukluğu kalıcı oluyor maalesef ama siz emzirdiğiniz için comadin dedğilde iğne kullanırsınız heralde

biraz geç oldu ama...benim de ilk sezeryanımdan sonra aynı şekilde olmuştu.hatta ilaçlar yüzünden emzirememiştim:KK50::KK50:ama bir hafta içinde geçmişti,sen de şuan iyileşmişsindir diye düşünüyorum....
ikinci hamileliğimi kalp damar dr.gözetiminde geçirdim.ameliyattan hemen sonra varis çorabı giydim ve kan sulandırıcı iğneler vurundum 2.de bi sorun yaşamadım.bir bebek daha düşünürsen ya da allah korusun başka bi ameliyat durumun olursa geçmişte böyle bi sorun yaşadığını muhakkak belirt:KK34:

bende 2 kere dvt geçirdim ilki doğum kontrol hapından teşhis konana kadar 15 gün geçmişti iğneyle başlayıp comadinle 6 ay devam ettim 1-1.5 ay sonra ağrım geçti hamilelikte 9 ay günde 2 iğne kullandım szeryan oldum doğumdan 1 sene sonra sebebini bilmiyorum yine dvt geçirdim ama ilki gibi çok ağrılı değildi benim genetikte kan puhtılaşma bozukluğu olduğu için 1 yıldır comadin kullanıyorum ne kadar kullancağım belli değil bacağım ise uzun süre ayakta kalıyım çok yol yürüyim şişer ve ağrır yani dvt geçiren insanlarda damar bozukluğu kalıcı oluyor maalesef ama siz emzirdiğiniz için comadin dedğilde iğne kullanırsınız heralde

malesef tromboflebitim dvt ye döndü 10 gündür hastanedeydim cuma günü çıktım :KK43:( ağrım devam ediyor sanki geçmeeyecekmiş gibi geliyor :KK43:( ilkinde daha az olmuştu benim şimdi ağrım daha fazla, iğne ve coumadin kullanıyorum umarım bir an önce iyileşirim, sizlerden destak alınca moralim düzeliyor. Peki siz dvt geçirdiğinizde hareket ettiniz mi yatıp dinlendiniz mi?

biraz geç oldu ama...benim de ilk sezeryanımdan sonra aynı şekilde olmuştu.hatta ilaçlar yüzünden emzirememiştim:KK50::KK50:ama bir hafta içinde geçmişti,sen de şuan iyileşmişsindir diye düşünüyorum....
ikinci hamileliğimi kalp damar dr.gözetiminde geçirdim.ameliyattan hemen sonra varis çorabı giydim ve kan sulandırıcı iğneler vurundum 2.de bi sorun yaşamadım.bir bebek daha düşünürsen ya da allah korusun başka bi ameliyat durumun olursa geçmişte böyle bi sorun yaşadığını muhakkak belirt:KK34:

malesef benim dvt ye döndü ve ana damarımda tıkandı, bende bütün tedbirleri almıştım ama 8 yıl önce geçirdğim için aynı rahatsızlığı tekrarladı doğumdan sonra, iğne hap hamilelik boyunca kullandım hala da devam ve 2. gebelik olamayacak iki kere bu hastalığı geçirdiğim için, Allah tan hayırlısını diliyorum, çok teşekkürler

cnm ben iki kere tromboflebit geçirdim. ilki doğum kontrol hapından dolayı oldu clexan antibiyotik ve daha sonrasında 6 ay clexan tedavisi gördüm. ikinciside neden olduğunu bilmiyorum ama yine antibiyotik ve bu sefer aspirin 100mg kullandım. aspirinden sonra açıldı tıkalı damrım ama sen emziriyorsundur sanırım o yüzden aspirin kullanamazsın. bacağını kalp seviyesinden yükseğe kaldır. birde varis çorabı kullanabilirsin

çok teşekkür ederim ama malesef ilerledi ve dvt ye döndü :KK43:

selamlar,benim de dizlerimin üstünde şişlik var,baldırlarımda sadece,ellerim ve el bileklerim de şiş,yürürken zorluk çekiyorum hafiften hani sanki sağ ayağım diğerinden uzun gibime geliyor..bebeğim daha 6 günlük eşim hastaneye gitmemizi istemiyor çocuk telef olacak diye..Ama ben de çok korkuyorum şişliklerim neden geçmedi?Ne yapıcam bilmiyorum...Sizde nasıl belirtilerle çıkmıştı dvt?

X