Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

gerçekten başlığı açandanda yazanlardanda Allah razı olsun.. Harika başlık olmuş..sayenizde ne alıp ne almayacağımı anladım yani :)

bende 7 aylık evliyim,arkadaslar çok fazla,havuludur,nevresindir,pike,çarşaf almayın hem çok hediye geliyor hemde inanın yer kaplıyor evim büyük olmasına ragmen ben bile zorlanıyorum hala kutusundan çıkarmadıgım yatak örtülerim var bir sürü para veirp aldıgım inanın can skıyor yani sırf görüntüsüne tefarruatına aldanıp almayın inan çok yorar sizi..
su sebilini yaz bitti daha yeni alabildik heleki çok su içen biriyseniz yazın buzdolabına sürahiye su koy, sogusun ordan termosa doldur ordan iç baydı bizi inanın gerekli bisey yaşadıkça anlıyorsun!!!!
oturma odası aldıgımıza pişmanım çünkü hiç kullanılıyor salonumuz bizim hayat alanımız çünkü salonu sadece misafire saklamak inanın gereksiz bisey,oturma odası eger yatak olabiliyorsa kalabalık yatılı misafir geldiginde gerekli oluyor.
Yemek takımlarına gelince kesinlikle gerekli hemde 12 kişilik şart diye düsünüyorum illaki kalabalık yolanıp gelir sadece yemek
olarka düsünmeyin aparetif şeylerde olsa o takımları kullanıyorsunuz.Ben onun ayrımını şöyle yapıyorum şimdi günlkü takımı misafire kullanamazsın çünkü sürekli kullanmaktan ya yıpranmıştır,ya cizilmistir,yada hepssi bir anda temiz degildir bve bazen gereksiz seye o kadar para verebiliyorken bir 12 kişilik takımgöze batamamalı bence,
Mutfak robotum vardı yıllar önce rahmetli dedemin (canım benim :eek:nu çok özlüyorum) bana çeyizo larka aldıgı,
nanın eger mutfagınız küçükse ortada duramadıgı için el altında kalmıyor dolapta birsürü yer isgal ediyor indir kullan yıka yerlestir çok zor oluyor inanın kullanamadım.parca parca yani blender mixser bide dograyıcı almanız daha mantıklı geliyor.
eVİME İLK ÇIKTIGIMDA YERLER KÖTÜ BİR KAROYDU SIRF ONU KAPATABİLMEK İÇİN BİR DOLU BÜYÜK EBATTA HALI ALDIM İNANIN ŞİMDİ PARKE YAPTIRDIGIM İÇİN BİR SÜRÜ YER KAPLIYOR ,ÇOK HALI ALMAYIN HATTA KİLİM SEVİYORSANIZ ARAYA MUTFAGA KİLİM ALIN.
bendede actifry var araştırın sadece patates kızartması degil bir çok yemegi pratik birsekilde yapabilirsiniz gayet kullanışlı ve tüpten tasarruf oluyor.
Mikrodalgada benim için gerekli olanlardan cünkü zamanın yoksa ani ısıtma yapman gerektiginde 2 dakikanı almıyor ayrıca ısıtmak için kullanacagın tava filan kirlenmiyor.
7 kg lık çamasır makinesini alırken bi çok büyük şeyi yıkayacagımı düsünmüstüm fakat sıgmıyor simdi alacak olsam 8-9 kg altında almam inanın çok gerekli
12 programlı bir bulaşık makinesini aldım sadece 1-2 programını kullanıyorum yanılış bir secim olmuş inananın onun icinde 3 program yetiyor.
Yatak odası takımımın ayna rengi füme yani karanlık gösteriyor ,bunu makyaj yaparken beni sıkıntıya düsrecegini hesap ertmemisim süs gibi duruyor ayna hiç kullanamadımmmm :KK43:(((
Hala adam akıllı bir sarımsak ezecegi bulamadım neyi alsam kötü çıktı ki bizim evde sarımsak çok tüketilir ve bana eziyet gibi oluyor öneriniz varsa çok memnun olurum arkadaslar????
Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım öptüm sizi,sormak istediginz birsey olursa özeldende memnununiyetle yanıtlarım

bende 7 aylık evliyim,arkadaslar çok fazla,havuludur,nevresindir,pike,çarşaf almayın hem çok hediye geliyor hemde inanın yer kaplıyor evim büyük olmasına ragmen ben bile zorlanıyorum hala kutusundan çıkarmadıgım yatak örtülerim var bir sürü para veirp aldıgım inanın can skıyor yani sırf görüntüsüne tefarruatına aldanıp almayın inan çok yorar sizi..
su sebilini yaz bitti daha yeni alabildik heleki çok su içen biriyseniz yazın buzdolabına sürahiye su koy, sogusun ordan termosa doldur ordan iç baydı bizi inanın gerekli bisey yaşadıkça anlıyorsun!!!!
oturma odası aldıgımıza pişmanım çünkü hiç kullanılıyor salonumuz bizim hayat alanımız çünkü salonu sadece misafire saklamak inanın gereksiz bisey,oturma odası eger yatak olabiliyorsa kalabalık yatılı misafir geldiginde gerekli oluyor.
Yemek takımlarına gelince kesinlikle gerekli hemde 12 kişilik şart diye düsünüyorum illaki kalabalık yolanıp gelir sadece yemek
olarka düsünmeyin aparetif şeylerde olsa o takımları kullanıyorsunuz.Ben onun ayrımını şöyle yapıyorum şimdi günlkü takımı misafire kullanamazsın çünkü sürekli kullanmaktan ya yıpranmıştır,ya cizilmistir,yada hepssi bir anda temiz degildir bve bazen gereksiz seye o kadar para verebiliyorken bir 12 kişilik takımgöze batamamalı bence,
Mutfak robotum vardı yıllar önce rahmetli dedemin (canım benim :eek:nu çok özlüyorum) bana çeyizo larka aldıgı,
nanın eger mutfagınız küçükse ortada duramadıgı için el altında kalmıyor dolapta birsürü yer isgal ediyor indir kullan yıka yerlestir çok zor oluyor inanın kullanamadım.parca parca yani blender mixser bide dograyıcı almanız daha mantıklı geliyor.
eVİME İLK ÇIKTIGIMDA YERLER KÖTÜ BİR KAROYDU SIRF ONU KAPATABİLMEK İÇİN BİR DOLU BÜYÜK EBATTA HALI ALDIM İNANIN ŞİMDİ PARKE YAPTIRDIGIM İÇİN BİR SÜRÜ YER KAPLIYOR ,ÇOK HALI ALMAYIN HATTA KİLİM SEVİYORSANIZ ARAYA MUTFAGA KİLİM ALIN.
bendede actifry var araştırın sadece patates kızartması degil bir çok yemegi pratik birsekilde yapabilirsiniz gayet kullanışlı ve tüpten tasarruf oluyor.
Mikrodalgada benim için gerekli olanlardan cünkü zamanın yoksa ani ısıtma yapman gerektiginde 2 dakikanı almıyor ayrıca ısıtmak için kullanacagın tava filan kirlenmiyor.
7 kg lık çamasır makinesini alırken bi çok büyük şeyi yıkayacagımı düsünmüstüm fakat sıgmıyor simdi alacak olsam 8-9 kg altında almam inanın çok gerekli
12 programlı bir bulaşık makinesini aldım sadece 1-2 programını kullanıyorum yanılış bir secim olmuş inananın onun icinde 3 program yetiyor.
Yatak odası takımımın ayna rengi füme yani karanlık gösteriyor ,bunu makyaj yaparken beni sıkıntıya düsrecegini hesap ertmemisim süs gibi duruyor ayna hiç kullanamadımmmm :KK43:(((
Hala adam akıllı bir sarımsak ezecegi bulamadım neyi alsam kötü çıktı ki bizim evde sarımsak çok tüketilir ve bana eziyet gibi oluyor öneriniz varsa çok memnun olurum arkadaslar????
Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım öptüm sizi,sormak istediginz birsey olursa özeldende memnununiyetle yanıtlarım
konu çok güzel sizin yorumlarınız da çok faydalı olmuş. tecrübelerinizz için teşekkürler iyi günler:KK9:

billgirl bu faydalı tecrübelerin için teşekkürler.. ben evli değilim ama sarımsağı minik rendede rendelerim hep.. bu sayede hem çok pratik hemde hem de rende hemen yıkanabiliyor çok kolay oluyor:KK9:

size ne kadar teşekkur etsek azdır boyle bır konu actıgınız için evlenınce calışan bırı olacagım ve bu yaşıma kadar annemın gereksız bır suru eşyasından bıktıgım için ben sadelıkten, az ve oz eşyadan yanayım:KK19: cevremızdekıler su olsun bu kesınlıkle olmalı derken bız aslında bunları bız ne kadar kullanırız dıye hiç düşünmeyerek alıyoruz sonrada o daracık mutfaklara nasıl bunları sıdırırım derdıyle ugrasıcaz... bırde cocuk oldu mu haydeee bırde onun eşyaları evde adıma atılacak yer kalmayacak. en ıyısı kendını kaptırmadan onemlı seylerı almak teferruatını ama gercekten az lazım olanları (yanı kızartma tenceresınde de patates kızarır ılla fritöz ölümcül degıl) evlendıkten sonra duruma gore almak... evlı bayanlar lutfen bız ceyz hazırlıgı içinde olanlara lutfen yardımcı olunn ve kullanmadıgınız eşyaları vakıt buldukca yazın bızlere cok yardımcı oluyorsunuz :KK54::KK54:

ben ekmek yapma makinesinin gereksiz olduğunu düşünmüyorum; fakat zorlukları var tabi. gr hesabıyla ekmek pişirmesi kötü. ben makinemin küçük ölçü kaşığını kaybettim ve onu kaybettiğimden beri yaptığım iki ekmek de kötü oldu :KK43: yine de atmam, elde yapmak daha zor geliyor bana, çok bulaşık çıkar diğer türlü.

düşününce evimde ne kadar gereksiz eşya varmış..yada yanlış seçim...

Eki Görüntüle 501711 asla 5 kğ çamaşır almayın...battaniye felan yıkamıyo..bazı programlar 2,5 kıloyu anca yıkıyo...çok doldurunca çamaşırlar tambura sürtünüp yırtılıyo....sürekli de makine sesi çekilmiyo...8 kılo almak lazım bence...

Eki Görüntüle 501712 bosch dıye heveslenip almıştım modleini tam hatırlamıyorum rsimdeki değil ama...içi acaip küçük azcık tabak koyunca doluyo sürekli makine çalıştırmaktan bi hal oluyorum...içinin büütyklüğüne mein olmadan almayın sakın...

Eki Görüntüle 501713 eşimin lafını dinlemedim...mutfak tıkış pıkış oldu...keşke bulaşık makinesinin üstü ocaklı modelini alsaymışım...mutfağım genişlerdi..

Eki Görüntüle 501720 Eki Görüntüle 501719 Eki Görüntüle 501718 Eki Görüntüle 501717 Eki Görüntüle 501716 diyet yaparken spora sarılıp dünyanın şeyiin almışım halbuki doğru beslenip yürüyüş yapınca yorulmaya gerek kalmıyomuş...

Eki Görüntüle 501723 Eki Görüntüle 501721 perdeden sıkıldım koltuğu değiştirmek istiyorum halı alıcam perde uymuyo..keşke sade olsaymış...istediğim değişikliği yapardım...

Eki Görüntüle 501724 aşık olarak almıştım ama...beyazın ve pudra pembe fayansta kendini göstermiyo...porselen hoş deenli bişey olsa daha güzel olurmuş...güzel olan her şey her eve yakışmıyo....eve göre almak lazımmış..

Eki Görüntüle 501728 fıncanlarında çay içilmiyo var mı cam bardak gibisi kahvaltılıklarda kapaksız dıye ınsan koymak istemiyo...bi tek çayın tadı güzel olmasada çaycısını ve lazım oldukça düz tabaklarını kullanıyorum...

Eki Görüntüle 501729 çabuk deforme oldu...çoktan evden uzaklaştı...

Eki Görüntüle 501731 lekeleri çıkaracam derken daha da kötü oldu evin dışını boyladı bile....

Eki Görüntüle 501732 silikon kapaktan dolayı su koysan tadı kötü oluyo...başka bişey için kullanmıyom dolapta benı bekliyo...

gereklı bılgılerınız için cok sagolun bır şey soracaktım 8 kg lık çamaşır makınesınde battanıye yıkanır mı?? ben 7 kglık almayı düşünüyordum ama ona sıgmaz mı ki???:26:

selammmmm tupperın sarımsak ezicisini tavsiye ederimm . kullananlar çok memnun benimde çeyizimde var üstelik satıyorumda

konu ve paylaşımlar için Allah razı olsun kızlar :KK34:
ben de yakında evleneceğim ve çeyizimi mantık çerçevesince tamamlamaya çalışıyorum. 12 kişilik bir yemek takımım vardı zaten ek olarak 6 kişilik, fiyatı 60-80 tl arası değişenlerden bir günlük yemek takımı aldım. kahvaltı setimin parça sayısı fazla değil yumurtalıkları yok mesela,yemek yakımım gri olduğu için cicili bicili bir şey aldım, çalışanların iple çektiği pazar günü kahvaltısını süslemesi için :KK9: 12 kişilik çatal kaşık bıçak takımım var.günlük takım almayı düşünmüyorum. bardak takımlarımı oldum olası sevmezdim,almayacağım.12şer adet meşrubat ve su bardağı takımı tamamlayacağım. tasarımları hoş bardaklar var. çay seti aldım bardaksız.onun için de bugün çok şirin çay bardakları gördüm 6 tanesi 6 lira mıydı neydi,3 takım aldım.kırma payımı da dahil ettim tabi :KK9: toplamda 18 çay bardağım oldu iyi de oldu iki aile bi araya geldiğinde çayın dibine vuruyoruz çünkü :KK9:tost makinem kettleım ve blender setim var. korkmaz'ın çok geniş olmayan bir tencere seti var. teflon olarak balık tavam ve pilav tencerem var. ana felfesem anamın mutfağı,neye ihtiyaç duyuyoruz neleri sıklıkla kullanıyoruz bunu düşünerek hareket etmeye çalışıyorum. Şu an bıçak konusunda ne yapacağımı bilmiyorum,standlardan hiç hoşlanmıyorum, böyle eski usul keskin bıçaklardan alasım var :KK9: bir de şu tupper ürünleri hakkında pek bilgim yok,bir arkadaş sormuş ama cevap veren de olmamış,çalışan bayanlar en çok hangi üründen memnunlar ve hangilerini almamızı şiddetle tavsiye ediyorlar ? el cevap :KK34:

arkadaşım tupper ürünleri bence mutfakalrın olmazsa olması en azından bakliyat kaplarına bıçaklarına saklama kaplarını hamur mayalama ve çırpma kaplarına herkesin ihtiyacı olur ve bunlar neden kaliteli olan ve sağlıklı olan olmasınki değilmi..
ben 2 yıldır tupper satıyorum hem kullanıyorum yaklaşık 2-3 milyarlıkta çeyiz yapmışımtır tupperdan.. ğişman olacağımı sanmıyorum her geçen gün çevremde kullanan ve memnun sayısı artıyor.. herkese tavsiye ederim...
satınalmak isteyenlerede taksitli indirimli yardımcı olurum ....
fiyatlardan korkmayın onlar ham fiyatlar bu ürünler hem indirinme giriyor hemde ben kendi kar payımdan indiriyom güzel bir fiyat oluyo..

bıçak seti

$cache_500_1__i_2620424_VSJ.jpg

çırpma ve mayalama kapları kapaklarının ortasındada bir kapak var o kapağı açıp mikserle poradan çırpma yapıyorsunun ve etrafa sıçrama sıfır
$50659413_tn30_0.jpg
bakliyat saklama /baharat saklama/normal buzdolabı saklama

$TUPPERWARE-OVAL-SET-LACIVERT-BU-FIYATA-KACMAZ__53938985_0.jpg $krac2b0stalac2b0nkasecac2b0k275ml.jpg $TPWR3226_232.jpg Eki Görüntüle 505699

sarımsak ezici

$TUPPERWARE-SARIMSAK-EZ-.jpg

gereklı bılgılerınız için cok sagolun bır şey soracaktım 8 kg lık çamaşır makınesınde battanıye yıkanır mı?? ben 7 kglık almayı düşünüyordum ama ona sıgmaz mı ki???:26:

benimki 8 kg. iki tane battaniyeyi rahat yıkarsın. 7 ye de sığar bence

sudem çaycısından şikayetçi gerçekten yer kaplar ama ben de altlı üstü inox beko çaycı var hem kettle olarak kullanıyorum hem de çayı hep onunla yapıyorum çok memnunum normal çaydanlığı mı çok kalabalık olduğunda 2-3 kere ancak kullanmışımdır 1 yıllık da evliyim altlı üstlü tavsiye ederim ama cam demlik ya da porselen olanlar hemen kırılıyo arkadaşlarımdan biliyorum aklınızda olsun

canım bilgirl diye arkadaş aynı sayfada 7 kg ya battanıye sıgmıyo yazmış.
8 al temız olsun..çoluk çocuk olacak sonuçta..
benım 5 kg..şimdi olsa ya 8 ya 9 alırdım..

canım bilgirl diye arkadaş aynı sayfada 7 kg ya battanıye sıgmıyo yazmış.
8 al temız olsun..çoluk çocuk olacak sonuçta..
benım 5 kg..şimdi olsa ya 8 ya 9 alırdım..

artık cok gec 7 kglık aldım ama hıc pişman degıulım cok ıcıme sındı battanıyeyıde legende yıkarım artıkk:KK9::KK9::KK9:

super bi konu olmus... acan arkadasa ve faydali bilgiler veren arkadaslara TSK:KK9::KK9:

bende yakinda ev doseyecem ve sag sola bakiniyorum yavas yavas mutfak esiyasi aliyorum..
benim oturacagim ev cok kucuk ve bu yuzden gereksiz esiyalar almamam lazim isime yarayacak kullanisli esiyalar almam lazim.

burayi sikca takip edecem ins guzel fikirler daha da gelir:KK34::KK34:

kaynanamı atmak istiyorum

halı yıkama makinası aldım
birkere açtım
yokya
bidaha açmadım
eniyisi ver yıkamaya kuru gelsin
bide bocsh tan almıştım
yazıkoldu
param
misafir çatal kaşık takımı
günlük çatal kaşık takımı 2 side 12 k,işilik
bi takım alın gerek yok muş ama aldım bikere
tencere takımı 2 takım
yok biri misafir gelince kullanılcak
ne gerek var
kendi kullandıklarında pişirsen olmuyomu
oda dolap bekçisi
yatak örtüsü şu beyaz iş sargı etekler
hiç gerek yok
hepsi sandık bekçisi
bi ara onları toparlayıp
değerlendireyim diyorum
kullanmadıklarınız veya kullanmayacaklarınız varsa evlenicek olan bi fakire verin sevaba girin...en azından dolap molap bi yerlerde bekçilik yapmasınlar..ihtiyacı olanların işine yarasınlar..bana gelince ben sadece gerekeni alırım hiç fazladan eşyam yoktur çok şükür...yanlışlıkla taşınacak olsam en fazla yarım gün de taşınır normal hayatıma dönerim...nasıl ama.. :)))

konu süper:)
kahvaltı seti almayacağım.
anacığımın ısrar ettiği vitrine koyarsın dediği yaldızlı bardaklı zımbırtı setinden almayacağım
makinem 7 kilogramlık battaniye vb büyük şeyler yıkanmıyorsa onuda değiştirmeyi düşünüyorum. inşallah benimki bişey demez:KK53:

çekmeceli çatal kaşık setlerinden alıp almamakta kararsızım. yer kaplamasını istemem.
aslında ne almam gerektiğini bilmiyorum. misafir için ayrı 12li pahalı setlerden, günlük için 12li bidaha mı çatal kaşık seti almam gerekiyor??:KK49:

X