Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

konu süper:)
kahvaltı seti almayacağım.
anacığımın ısrar ettiği vitrine koyarsın dediği yaldızlı bardaklı zımbırtı setinden almayacağım
makinem 7 kilogramlık battaniye vb büyük şeyler yıkanmıyorsa onuda değiştirmeyi düşünüyorum. inşallah benimki bişey demez:KK53:

çekmeceli çatal kaşık setlerinden alıp almamakta kararsızım. yer kaplamasını istemem.
aslında ne almam gerektiğini bilmiyorum. misafir için ayrı 12li pahalı setlerden, günlük için 12li bidaha mı çatal kaşık seti almam gerekiyor??:KK49:

canım vitrine koymak için değilde misafirlerini ağırlarken güzel bir sofra kurmak için bardak takımı ve misafir çatal kaşık bıçak takımı almalısın bnce cunku günlük kullanılanlar zamanla çiziliyo kendine normal bişey alırsn bnde öle yaptm kahvaltı takımına gelince ben aldım hemde 2 takım ama bizim ailede başlı başına bi kahvaltı olayı var ve kalabalığız akrabalar kahvaltıya gelir öğle yemeğini yer ve kalkar :KK37: sizde öyle bişey yoksa alma gereksiz iki tabakla bile oluyo kahvaltı :KK23: :KK1:

canım vitrine koymak için değilde misafirlerini ağırlarken güzel bir sofra kurmak için bardak takımı ve misafir çatal kaşık bıçak takımı almalısın bnce cunku günlük kullanılanlar zamanla çiziliyo kendine normal bişey alırsn bnde öle yaptm kahvaltı takımına gelince ben aldım hemde 2 takım ama bizim ailede başlı başına bi kahvaltı olayı var ve kalabalığız akrabalar kahvaltıya gelir öğle yemeğini yer ve kalkar :KK37: sizde öyle bişey yoksa alma gereksiz iki tabakla bile oluyo kahvaltı :KK23: :KK1:

misafir ağırlamak için bardak alırım canım tabiki. zaten vitrinde bardak bence saçma. bide kahvaltıda bizim öyle bir alışkanlığımız yok hatta servis tabakları değilde küçük kaselerde ortaya bile koyabilirim akrabalara. ama arkadaşlarım içinde servis tabağı alrım sadece kocaman sete gerek yok:KK1:

Süperr konu :) İnanılmaz faydalı oldu. Su sebili almak gibi saçma bir fikrim vardı, bir de inox alacağım diyordum. Amann ne saçmalık, sanki ev değil işyeri :)

Süperr konu :) İnanılmaz faydalı oldu. Su sebili almak gibi saçma bir fikrim vardı, bir de inox alacağım diyordum. Amann ne saçmalık, sanki ev değil işyeri :)

ahh o sebiller var ya, onların içlerinin her ay temizletilmesi gerekiyor, aksi takdir de içinin kirliliğini görmek istemezsiniz. kim uğraşır onun temizliği ile.
şirketimizde bile 6 ayda bir temizletiliyor :KK31:

ortadaki yorumları okumadım ama o en baştakilerin hiç birini düşünmedim zaten :) bardak takımından nefret ediyorum gümüşlük almıcağım zaten sadece yemek masası alıcam bence gümüşlükk eskidi yeni modeller çıkarabilirler ama devri bitti yani çok gereksiz birşey bence temizlemesi ayrıca dert almıyacağım için rahatım :)

cok faydali bu topic bende takipcisiyim. Bazi arkadaslar firotzlerden sikayetci olmus sahsen bende yikamasi zor heryeri yag bagliyor diye kullanmayi dusunmuyorum.

Ama kullanan arkadaslar citir yapmiyor diye sikayetci olmus eger yeriniz musaitse birde fritozun kapagi acik kizartmayi deneyin belki o zaman citir olur. Annem onceleri kapagi acik kizartirdi ve citir oluyordu.

ben 6 yıl önce evlenirken gümüşlükler çok modaydı almaz olaydım bir an önce atmak istiyorum
bir yemek masası bir dolap yeterde artar kızlar sakın almayın bence .......

bende tuperlara karsiyim. Cok pahalilar ve normal ikeadan alinan saklama kaplariyla bir fark goremiyorum. Peyniri tupper koysamda normal saklama kabina koysamda bir zaman sonra kuruyor.
Yok cerezler bozulmuyormus yok yemekler saklaniyormus. 3 liralik cekirdegi 40 liralik saklama kabinda saklamak bana mantikli gelmiyor. Baktim bayatliyor atiyorum cekirdegi yenisini aliyorum taze taze yiyorum. Saklama kaplari olarakta ikea da cok guzel kaplar var kapaklari falan cok saglam guzel hic hava almiyor.

Bazilari hamur mayalamak icin tupperdan legen aliyor o da bence gereksiz. Benim annem yillardir 5 liralik legende hamur yapar uzerinede naylon poset gecirir balon gibi siser hamuru pamuk pamuk olur herkez soruyor nasil bu kadar oluyor diye keramet bence legende degil yapan kisinin elinde.

bende tuperlara karsiyim. Cok pahalilar ve normal ikeadan alinan saklama kaplariyla bir fark goremiyorum. Peyniri tupper koysamda normal saklama kabina koysamda bir zaman sonra kuruyor.
Yok cerezler bozulmuyormus yok yemekler saklaniyormus. 3 liralik cekirdegi 40 liralik saklama kabinda saklamak bana mantikli gelmiyor. Baktim bayatliyor atiyorum cekirdegi yenisini aliyorum taze taze yiyorum. Saklama kaplari olarakta ikea da cok guzel kaplar var kapaklari falan cok saglam guzel hic hava almiyor.

Bazilari hamur mayalamak icin tupperdan legen aliyor o da bence gereksiz. Benim annem yillardir 5 liralik legende hamur yapar uzerinede naylon poset gecirir balon gibi siser hamuru pamuk pamuk olur herkez soruyor nasil bu kadar oluyor diye keramet bence legende degil yapan kisinin elinde.

Bu konuda size hak veriyorum, o kadar parayı hak edecek bariz fark nedir anlayamıyorum, ama daha önce hiç tupper ürünü almadım, kullanmadım, bu konuyu gerçekten merak ediyorum, kullanan arkadaşların yorumunu merak ediyorum.

Bu konuda size hak veriyorum, o kadar parayı hak edecek bariz fark nedir anlayamıyorum, ama daha önce hiç tupper ürünü almadım, kullanmadım, bu konuyu gerçekten merak ediyorum, kullanan arkadaşların yorumunu merak ediyorum.

emin ol hic bir fark yok sadece para tuzagi. Tabi bazi kisiler o kadar tupper hayrani ki fark yok desende itiraz edeceklerdir. Benim annemin evinde bir kac parca vardi oyle hediye falan gelmistir veya indirime girince cornflakes falan saklamak icin annem almisti.Onlarin icindede bir urun bir sure sonra bozuluyor normal baska kaptada veya tupper icinede renkli birsey koydugunuzda rengi plastik kutuya giriyor digerinede. Yillarca kullaninca herhangi bir saklama kabi gibi o da eskiyor.

Mesela tanidiklarim var bu tupperlardan satiyorlar ve satis uzerinden takriben 30% pay aliyorlar ama bu satan kisinin patronu var o da uzerinden pay aliyor onun buyuk patronu var o da pay aliyor yani anliyacagin zincir seklinde bu satis. Ve sonunda tupper gercek maliyeti diger kaliteli ama daha uygun saklama kaplariyla nerdeyse ayni fiyatta. Size satilan 60 liralik tupper asil maliyet fiyati 10 lira civarinda.

Ayrica saglik acisindan ben mesela cam kavanozlar kullaniyorum kapaklarin ic tarafindada plastik var hic hava almiyor ve dolabimda cok hos duruyor.Kim ne derse desin sonucta tupper da plastikten yapilan bir kutu. Veya ikeadan aldigim kapaklari cok saglam saklama kutularindan.

Hanimlar lutfen bilincli alisveris yapalim kimsenin sokaga aticak parasi yoktur eminim

gereklı bılgılerınız için cok sagolun bır şey soracaktım 8 kg lık çamaşır makınesınde battanıye yıkanır mı?? ben 7 kglık almayı düşünüyordum ama ona sıgmaz mı ki???:26:

benim 7 kg lık battaniye yıkayabiliyorum ama almadıysanız 8 kg lık alın her ihtimale karşı ben gerekli görmediğim için almamıştım çünkü kampanyadan aldım herşeyim gri diye onu da gri almak istedim gri olan 7 kg beyaz olan 8 kg dı gri yi tercih ettim ama aynı anda 8 kg olanı komşum aldı eski kullandığı makinayla bi fark göremediğini söylüyo

bu konuya bayıldım evlilik hazırlığı içindeyim gerçi gereksiz denen çoğu şeyi almayı zaten düşünmüyordum tabi bunda anneciğimin büyük payı var,bana hep ne çok şey alıyorsun der(aslında öyle olmasa da:)ve beni çok frenler bu uyarısı.bu konuda tek bir pişmanlığım var ki bernardo misafir için 12kişilk ve yine bernardo günlük için renkli 6kişilik çatal bıçak takımım olmasına ragmen işte bulaşık makinasında birikir yetmez misafir takımını kullanmayım bilmem ne diye gittim bide korkmazdan çelik 12kişilik takım aldım gerçi boyner indiriminden yüzde 50ye almıştım çokta beğendim ama yinede pişmanım ne yapacağım o kadar çatalı kaşığı diye:KK43:(
bende birçokları gibi fritözü,ekmek yapma makinasını,ekmek kızartma makinasını(tost makinası ve tavada daha güzel oluyor),yumurta yapan cihazı,elektrikli rendeyi çok gerekriz buluyorum.yine vitrini, gümüşlüğü ve her tarafı halı ile kaplama olayını.nevresim konusundada az almanın daha iyi olacağı öğütlendi hep sonuçta hergün çok yeni çok güzel ürünler çıkıyor evlendikten sonra da mutlaka alışveriş için heveslerimiz olacaktır.yatak örtüsü ne o gelin gibilerden ne de sade almadım.bir tane sade almak istiyorum aslında ama sonra da o çok severek aldığım nevresimlerin güzelliklerini neden kapatıyorum diye de düşünmüyorum değil yinede alırsan sade ve pike niyetine de kullanılacak birşey alırım(days in colour inkiler gibi)
arçelik çaycı ve fissler düdüklü tencere vazgeçilmezlerimden olacak gibi verdiğim paraya da hiç acımıyorum.bu arada çalışan kadınlar için kurutma makinasının hayat kurtardığı söylenmişti ama henüz evimde yer olup olmayacağını bilmediğimden alamadık ama nişanlımla aklımızda olan parçalardan.

evli arkadaşlar bizi daha çok aydınlatın lütfen!!!!paylaşım yapanlara çok teşekkürler.

Gerçekten biz düğün hazırlığı olan kızlar için süper bi konu olmuş..ben evlenen arkadaşlarımada soruyorum çoğu aldığı şeyde pişman..
Bende size bana anlatılan tecrübelerden bahsedeyim kızlar..
İlk olarak bir arkadaşım heveslenerek aldığı gelin gibi kabarık fırfırlı yatak örtüsünden şikayetçi günlük olarak olmuyor hemde yer kaplıyo.Heleki çalışan biriysen hiç uğraşılcak bişey değilmiş.onunsayesinde ben örtümü daha sade ve günlük kullanabileceğim türden aldım.
Bende kahvaltı takımı için çok hevesliydim..illa alıcam diyodum sonra arkadaşım hiç kullanmadığını dolap bekçisi olduğunu söyleyince okadar parayı ona vermekten vazgeçtim.
nasılsa önceden oriflame yaptığım için küçük bi set gelmişti o idare eder beni herşeyi var..(demlik,zeytinlik,şekerlik,6tabak 6fincan,2katlı pasta tabağı)
Birde çok borcam falan almayın hep hediye geliyomus arkadaşımın çekyatının altı doluydu..:)artık hiç onların yüzüne bakmıyorum..
Allah'tan bende çeyizime gereksiz fazla bişey almadım gerek olursa alırım mantığıyla hareket ediyorum :)bikaç kere karşılaştım hem kettle hem çaycı alıyolar çok masraf ve gereksiz bizim baba evinde çaycımız var hem kettle hem çaycı olarak kullanıyoruz ayrı olmasına ne gerek.birde o koca mutfak setlerine hiç gerek yok annemden biliyorum hala kullanmadığımız onca parçası var.şimdiki blendır setleri az parçayla çok iş görüyor..bende sadece blendır seti aldım..birde ben vitrin düşünmediğim için o pahalı taşlı bardak setinden almadım daha uygun şık bardaklar aldım hemde çok ucuza..
Sadece günlük ve misafirlik yemek takımı ve çatak bıçak setinin ayrı olmasından yanayım çünkü günlük takımlar eskiyo kırılıyo.ama misafirlik olunca gönlünüzce çıkartıp servis edebilirsin.ha birde öyle çok pahalı salon takım örtülerinede gerek yok diye düşünüyorum bi masaya birde konsola uzun runner tarzında çok şık örtüler aldınmı tamam artık sermesende oluyo ama zevk meselesi:)yani işin kısası herşeyin fazlası zarar:)ihtiyacını giderecek kadar olsun yeter bence..evine yerleşip yaşayınca ozaman eksiğini görünce kararınca alınmalı şimdi biz çeyiz hazırlayan kızlar psikolojisi heveslenıyoruz herşeyi alıyoruz göze gelmiyo ev yerleşince anlaşılcak :)neyse çenem düştü umarım açıklayıcı olmuşumdr kızlar..

Son düzenleme:
Gerçekten biz düğün hazırlığı olan kızlar için süper bi konu olmuş..ben evlenen arkadaşlarımada soruyorum çoğu aldığı şeyde pişman..
Bende size bana anlatılan tecrübelerden bahsedeyim kızlar..
İlk olarak bir arkadaşım heveslenerek aldığı gelin gibi kabarık fırfırlı yatak örtüsünden şikayetçi günlük olarak olmuyor hemde yer kaplıyo.Heleki çalışan biriysen hiç uğraşılcak bişey değilmiş.onunsayesinde ben örtümü daha sade ve günlük kullanabileceğim türden aldım.
Bende kahvaltı takımı için çok hevesliydim..illa alıcam diyodum sonra arkadaşım hiç kullanmadığını dolap bekçisi olduğunu söyleyince okadar parayı ona vermekten vazgeçtim.
nasılsa önceden oriflame yaptığım için küçük bi set gelmişti o idare eder beni herşeyi var..(demlik,zeytinlik,şekerlik,6tabak 6fincan,2katlı pasta tabağı)
Birde çok borcam falan almayın hep hediye geliyomus arkadaşımın çekyatının altı doluydu..:)artık hiç onların yüzüne bakmıyorum..
Allah'tan bende çeyizime gereksiz fazla bişey almadım gerek olursa alırım mantığıyla hareket ediyorum :)bikaç kere karşılaştım hem kettle hem çaycı alıyolar çok masraf ve gereksiz bizim baba evinde çaycımız var hem kettle hem çaycı olarak kullanıyoruz ayrı olmasına ne gerek.birde o koca mutfak setlerine hiç gerek yok annemden biliyorum hala kullanmadığımız onca parçası var.şimdiki blendır setleri az parçayla çok iş görüyor..bende sadece blendır seti aldım..birde ben vitrin düşünmediğim için o pahalı taşlı bardak setinden almadım daha uygun şık bardaklar aldım hemde çok ucuza..
Sadece günlük ve misafirlik yemek takımı ve çatak bıçak setinin ayrı olmasından yanayım çünkü günlük takımlar eskiyo kırılıyo.ama misafirlik olunca gönlünüzce çıkartıp servis edebilirsin.ha birde öyle çok pahalı salon takım örtülerinede gerek yok diye düşünüyorum bi masaya birde konsola uzun runner tarzında çok şık örtüler aldınmı tamam artık sermesende oluyo ama zevk meselesi:)yani işin kısası herşeyin fazlası zarar:)ihtiyacını giderecek kadar olsun yeter bence..evine yerleşip yaşayınca ozaman eksiğini görünce kararınca alınmalı şimdi biz çeyiz hazırlayan kızlar psikolojisi heveslenıyoruz herşeyi alıyoruz göze gelmiyo ev yerleşince anlaşılcak :)neyse çenem düştü umarım açıklayıcı olmuşumdr kızlar..

arkidişler burd daha önce çeyiz topiğim vardı:) 5 aylık evliyim ASLAAAAA dediklerimi sölim size ve aptallıklarımı
benn tutup 12 kişilik günlük yemek tabagı aldım bulaşık makinası var yetmez diyede bi 6 kişilde karacdan aldım ama o son aldıgımı fantazi olsun diye arada sırada çok nadir kullanıyorum:) günlük 12 kişilik yeterde artar bulaşık makinesi olsa bile ......
sonna ekmek kızartma makinesi ,filtre kahve yapma makinesi,yumurta makinesi gereksizin önde gidenleri hepsini bi kere kullandım oa evime sevmediğim biri gelmişti hep anlatırdı görgüsüzlük ederdi ben şöleyim ben böleyim diye hava atmak için kullandım kaldırdım::)
nevresim takımı 3 tane yeterde artar 4 tanede fazla fazla yeter m,safir için asla asla asla çift kişilik nevresim takımı alma evde tek çift kişilk yatak seninse alma ama misafir için yatak odan varsa al çünkü ben yatılı misafirde ağırladım hepsine tek kişilik kullandım benim 4 çift kişilk 4 tek kişilk nevresimim var:) fazla fazla yetiyo
gelinlik gibi olan yatak örtülerinden almayın!!!!!! benim tek akıllılık yaptıgım nokta buydu sanırım günlük için alın o kadar güzel kaliteli bişe bitti
tuppere gelmiş konu ben alabilmek adına danışmanlıgını yaptım maaşımı ona yatırdım diyebiliim gerek varmı sadece bir kaç parçasına o kadar emin olun o kadarda gözünüzde büyyüttüğünnüz bişe diil hemde hiç diil şlu an olsa en fazla 100 tl lik alşveriş yapardım pernir dünyası alırdım,tiniminihanım alırdım bide mikrodalga ısıtma kabı var kırmızı o başka hiçbişe almazdım yemek saklıyomu evet ama cam bi kaba koysanda saklıcak sonuçta ymek ertesi gün yeniyo 1 sene dolapta saklamıosunki pişmanmıyım hemde deli gibi danışmanlıgını yaptım nanın 30 lirlık bişeyin maliyeti 6-7 lira civarındadır:) anlattıkları hiçbişeye inanmayın...............
sonna sonna borcam almayın evlendikten sonra evinizde borcam tarlası olcak zaten ve kahve fincanı tarlası.....
çamaşır mak.benim 7-8 kilo yazıyo üstünde menunum alabildiğiniz kadar büyük alın:) bide evi gereksiz ıvır zıvırla doldurmayın büyük objeler alın ama az alın
vitrine gerek yok hamallıktan başka bişe diil
şu an evimde eşya istemiyorum ama çeyiz hazırlarken deli gibiydim gözüm dönmüştü kimseyi dinlemiodum::) siz dinleyin:)

ben de bu konuya yazayım diyordum evlenince nerdeyse 4 aylık evli olduğuma göre sanırım artık yazabilirim :KK51:

mutfaktan başlayalım, benim ilk çeyize başladığım dönemlerde tencere seti furyası var sahanı, boy boy çelik tenceresi, şusu busu çeyiz seti adı altında milyon parçalık tencere setleri yok satıyordu azmettim almadım iyi ki de almamışım.

iki tavam, bir sahanım, bir sos tencerem, iki teflon tencerem 4 çelik tencerem bir de düdüklüm var. yetiyor da artıyor bile. benimle ölecek değiller ya eskirlerse de yenilerini alırım. o kalabalık seti alsaymışım mutfağıma sığmazmış zaten.

yemek takımlarına gelirsek, bir misafir kahvaltı takımım var pek kullanmadım bir kaç kez kullanmışımdır şimdiye kadar kalabalık kahvaltılar için ya da bayram sofraları için bekliyor. (zaten bayram kahvaltısında kullanmıştım bir kez bir kez de benim doğum günü sabahımda :KK51: ) pişman değilim temiz bir kahvaltı setimin olduğunu bilmek iyi hissettiriyor birileri gelse ne yaparım diye düşünmüyorum.

günlük kahvaltı takımım var 6 ufak tabaklı, ufak saklama kaplı bir de kayık tabağı var onu sürekli kullanıyoruz. bir de kahvaltı setim var tepsinin üstünde 5 tane parçası olanlardan. günlük bunları kullanıyorum.

yemek takımım günlük olan 6lı bulaşık makinası var ama yetiyor da artıyor bile. bir de misafirlik almştım onu henüz kullanmadım ama pişman değilim olmazsa olmaz bence.

çatal kaşık bıçaklarımın günlük olanını 6lı almıştım yetiyor bir de küçükler var 6lı yine pembe onları da kullanıyorum kahvaltıda tatlıyla falan. misafir için olanlar 12li o da şart diye düşünüyorum çünkü bu kadarcık sürede çizildi bile günlük kaşıklarım.

bardaklara gelirsek 2 kişi için 6 çay bardağı yeterli bende 12 tane var hepsinin kirlendiği hatta 6sının bile aynı anda kirlendiği hiç olmadı ikimizken. su bardağı da 12 tane yeterli günlük kullanıma. misafir için de yaldızlı set hiç almadım dünya kadar paraydı hoşuma da gitmedi hiç biri. 18 tanesi 10 liraya 6lıdan 3 set bardağım var misafirlerim için :KK70:

çaydanlığım yok almadım almayı da düşünmüyorum. çaycı kullanıyorum arçelik memnunum.

cezve almıştım onla da henüz hiç kahve yapmadım ama süt ısıtırken lazım oluyor. türk kahvesi makinasını sık kullanıyorum tavsiye ederim. benimki arzum çelik memnunum.

blender setiim ve tost makinam var bir de onun dışında küçük aletim yok mutfakta.

ütüm tefal autoclean 500 mü ne fiyat olarak tefallarin en pahalısı paraya kıyıp aldım çünkü ütüden nefret ederim. iyi ki de almışım bir kamyon ütüyü yarım saatte yapıyorum tavsiye ederim.

beyaz eşyalarımın hepsinden ve televizyonumdan memnunum çeyiz topiğimde var resimleri. çok pahalı şeyler almadık ama hiç birinden bir şikayetim yok çok şükür. çok para vermeye gerek yok diye düşünüyorum beyaz eşyaya. 12 porgramlıların falan hiç biri kullanılmıyor bende de 5 program var sadece birini kullanıyorum aldanmayın derim.

sadece fırınlı ocağım biraz pahalıydı o da ankestre setlere göre düşünürsek normaldi fiyatı. seramik ocak benimki çok ama çok memnunum düşünen varsa tavsiye ederim.

yatak odasına gelirsek 3 tane çift kişilik nevresim ilk etapta yeterli. misafir için çift kişilik alacaksanız çift kişilik bir yatağınız olması laızm. benim köşe takımın iki kişilik yatak oluyor diye bir tane iki kişilik bir de tek kişilik miasfir nevresim takımı aldım. battaniye de ilk aşamada 2 çift kişilik 1 tek kişilik yeterli.

yatak örtüm iki tane biri günlük diğeri çeyiz setinin örtüsü. günlük olan ince english home'un patch worklerinden memnunum her gün örtüyorum nerdeyse. yalnız english home'un nevresim ve havlularından hiç memnun kalmadım.

sadece pamuk saten olan üstünde wedding yazan seriler güzel "daily" yazanlar kalitesiz bence. havlu için özdilek nevresim için taç diyorum. ayrıca english home'un mutfak setinden de memnun kalmadım runnerı yıkayınca kenarındaki kumaş çekti ortadaki çekmedi ütüyle bir saat onu esnetmek için uğraştım kendinden pileli gibi oldu runner.

english home'un banyo paspasından memnunum yalnız 3 kez yıkadım hiç bir deformasyonu yok.

perdeleri, halıları ve aksesuarları (çamaşır sepeti, askılık gibi büyükler iözellikle) en sona bırakın eviniz belli olunca alın.

başka başka ha bneim pasta setim de var kullandım mı hayır ama görüntüsü yeter eğer vitrin almıcaksanız pasta setine de gerek yok.
misafir yemek takımınızla uyumlu katlı ikramlık ve pasta altlığı alırsanız yeterli bence.

benim hiç dantelli havlum patiğim yüzzbinlerce sabun bezim yazmam falan olmadı istemedim de o tarz şeyler olmazsa olmaz diye de düşünmüyorum bilakis olmamaları daha iyi olsalar nereye koyardım bilmem. kullanmıyorum çünkü. lifle yıkanıyoruz panduf giyiyorum dantelli havluyla pek aram yok yazmayla hiç yok. eğer kullanmıyorsanız illa olsun demeyin bence.

aklıma gelenler bunlar başka şeyler gelirse aklıma yine yazarım.

Son düzenleme:
pek çok yere yazdım kararsız kaldığım bir konu var. şöyle ki 1.5 yıl gibi bir süre sonra evliliği düşünüyorum. şarjlı el süpürgesinin çok pratik ve gerekli olduğunu duydum,ikna da oldum.

şu sıralar markafoni çekim de var almak istiyorum fakat,erken mi? daha iyisi çıksa aklım kalır mı yoksa şarjlı süpürge nihayetinde zaten iyi bir elektirikli süpürge alacağım, şarjlı süpürgem 1-2 yıl önceki model olsa çok da bir şey fark etmez mi?

Bende düşünerek alıyorum şu an gereksiz hiçbirşey almak istemıyorum.Lazım olanlar alınsın yeter:):KK34:

:nazar: Nevresimlerimin cogunu pamuk saten almıştım eşim hiç sevmedi terletiyor dedi hepsi sandıgın dibini boyladı. 3 adet pamuklu nevresim alsam fazlasıyla yetermiş.

$54972545_tn50_0.jpg

:nazar: Arzum şarjlı blender hiç iyi değil gücü neredeyse yok bosch marka kalmadıgı için ondan almıştım 2 kez değiştirdim arızalı mı diye ama değil modeli kötü.

$634836628814278516.jpg

:nazar: 2 adet battaniye almıştım 1 yeterliymiş onu bile kullanmadım.

:nazar: Kahve fincanı almamıştım iyi ki oyle yapmışım cesit cesit hediye geldi

:nazar: moulinex rende aldım havuc peynir elma patates yani bütün rendelerimi bununla yapıyorum kolum yorulmuyor

:nazar: tupper hiç gerek yok ikea dan aldıgım saklama kapları işimi görüyor. Bakliyatlar için cam kavanozlar almıştım hicbir sorunum yok.

:nazar: elektrik süpürgesinin en basitini ve hafif olanını almıştım hiç pişman değilim o büyük makinaları yerine koyup çıkarmak bile üşendirirdi beni.

:nazar: Ekmek kızartma makinesi, çay makinesi gibi birçok aleti almadım ihtiyaçta duymuyorum.

:nazar: Süslü taşlı bardak yerine şık yemek takımıma uygun ama makineye girebilecek 12 bardak aldım misafir için. Makinaya gırmeyen hiçbirşey almayın.

Son düzenleme:
X