Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

pek çok yere yazdım kararsız kaldığım bir konu var. şöyle ki 1.5 yıl gibi bir süre sonra evliliği düşünüyorum. şarjlı el süpürgesinin çok pratik ve gerekli olduğunu duydum,ikna da oldum.

şu sıralar markafoni çekim de var almak istiyorum fakat,erken mi? daha iyisi çıksa aklım kalır mı yoksa şarjlı süpürge nihayetinde zaten iyi bir elektirikli süpürge alacağım, şarjlı süpürgem 1-2 yıl önceki model olsa çok da bir şey fark etmez mi?
Elektrikli aletlerde modeller ve teknoloji çok çabuk değişiyor. Yüzüğü takıp düğün tarihi belli olunca almak lazım böyle şeyleri. Şu an modası geçmeyecek tencere, nevresim gibi şeylere bakabilirsin.

okudugum kadarıyla gayet akıllıca alışveriş yapmışım bu zamana kadar ..

almadıklarım, ve asla almayı düşünmediklerim :KK1:

su bardak takımı ( çok gereksiz buluyorum bir o kadar klasik ) ayrı ayrı set olarak aldıgım bir sürü cici bardagım var :KK16:
fritöz ( kızartma tenceresinde k gibi asla olmuyor ) madem çok tüketmemeliyiz kızartma yiyincede güzel olsun yani :KK1:
ekmek kızartma makinası ( tost makinası sağolsun )
çay seti(tepsi,kaşık,tabak) (aldıgım çay bardaklarımın tabagı var e zaten çkb setlerinde çay kaşığı var ) o yüzden lüzumsuz ..
asla ama asla su sebili almam şuan ki evimizde amway su arıtıcısı kullanıyoruz evlenincede ondan alıcam.

kettle almadım çaycı aldım onun yerine, altınında kapağı var zaten o zaman aynı kettle oluyor. ama çaydanlık aldım tabi nişanlım ve ben çay delisiyiz :KK9: ve çaycı hiçbir zaman demliğin yerini tutmaz :KK16: kalabalık olunca demlikte yetmez bize çaykolik olarak çaycı süper iş görcek diye düşünüyorum ..

düdüklü kullanmadıgım korktugum için almadım :KK14: zaten şimdi ki evdede gerek görmüyoruz ..

o gelinliğe benzer yatak örtülerinden almadım hiç sevmiyorum onları ve çok hantal buluyorum :KK19:birde çok yer kaplar o.

vitrin almayı düşünmüyorum .. yemek masası birde modern konsol düşünüyorum ki eşya toplasın..

hata olarak 2 tane 12 kişilik korkmazın çkb setini aldım napcaksam iki tane 12 kişilik ama çok şık oldukları için dayanamadım zaten kampanya vardı ucuza almıştım ..

ııııı şey heh buldum bıçak standı almadım bıçakların öyle set üstünde durmasını sevmiyorum o stand olayınıda sevmiyorum aslında ..
sürbısanın bıçaklarından boy boy aldım ..

nevresim battaniye falan aldım ama uyku seti almadım onlar yerine bence 4 mevsimler daha karlı onlardan aldım :)

aklıma gelirse eklerim efenim :KK17:

Son düzenleme:
Anlaşılan moulinex almıyoruz :) Ona vereceğimiz paraya gidip güzel saklama kapları alıyoruz tupperware ideal.. Sonra kocamıza sesleniyoruz. "Kocacığım o güçlü kollarınla şunları rendeler misin?" O da tabi tatlı seslenişimize kıyamıyor. 1kg havuç bilmem kaç gr turp vs rendeliyor. Onları aldığımız saklama kaplarına koyuyoruz ve 1-2 haftalık salata derdinden kurtuluyoruz :)
Rendeden nefret ediyorum. Asla sevmediğim bişey. Ya moulinex alacağım ya da rende için hizmetçi tutacağım o kadar nefret ediyorum. Yok mu bunun başka çaresi? Ne sevinmiştim o makine çıkınca. Kimse iyi dememiş yaa

kizlar sakin fazla nevresim almayin. Ben 4 tane aldim ama 3 haftadir ayni nevresim var yatagimda. Her hafta sonu yikiyorum sabahtan aksama kadar kuruyor aksam utuleyip geri takiyorum yorganima dolabimdan yeni utulenmislerden almiyorum. Boyle camasirda birikmiyor sepette. Kar gibi her hafta sonu tertemiz yikiyincada cok hosuma gidiyor mis gibi yumusatici kokarken yatagima geciriyorum. Zaten her hafta sonu mutlaka beyaz camasir oluyor sabahtan havlulari nevresimi beyaz coraplari camasirlari hepsini atiyorum makineye kaynatmaya kar gibi oluyorlar.

Benim guzel yatak ortum var, ustu inci islemeli kenarlari plise yatak ortum. Hafta sonlari yatagima seriyorum. Hosuma gidiyor hafta arasi kullanmiyorum. 2 tanede suslu pike takimim var ama daha hic kullanmadim. Belki dogumdan sonra kullanirim evde oldugumda. Calistigim icin gerek gormuyorum suan zaten sabahlari ben ise giderken esim daha uyuyor oluyor ve yatagimizi o duzelttigi icin yatak ortusu kullanmiyoruz hafta ici.Elbise dolabim buyuk oldugu icin katlayip yerdeki rafa koyuyorum o yuzden odamda yer kaplamiyor.

Anlaşılan moulinex almıyoruz :) Ona vereceğimiz paraya gidip güzel saklama kapları alıyoruz tupperware ideal.. Sonra kocamıza sesleniyoruz. "Kocacığım o güçlü kollarınla şunları rendeler misin?" O da tabi tatlı seslenişimize kıyamıyor. 1kg havuç bilmem kaç gr turp vs rendeliyor. Onları aldığımız saklama kaplarına koyuyoruz ve 1-2 haftalık salata derdinden kurtuluyoruz :)
Rendeden nefret ediyorum. Asla sevmediğim bişey. Ya moulinex alacağım ya da rende için hizmetçi tutacağım o kadar nefret ediyorum. Yok mu bunun başka çaresi? Ne sevinmiştim o makine çıkınca. Kimse iyi dememiş yaa

Sana sonuna kadar katılıyorum ya ben de sevmiyorum rende yapmayıhiç:KK43: Dediğin gibi moulinex düşünüyordum ben de ama kimse tavsiye etmiyor senin önerine katılıyorum:KK16: başka çözüm yok gibi:KK16:

kızlar annemde moulinex rende var kullanıyoruz ve memnunuz hatta annem çeyiz hazırlayan arkadaşlara hemen gösteriyo bak bunu alın mutlaka diye :KK9: bazen sebzeler sıkışabiliyor ama bence büyük bi sorun değil her makine benzer şeyleri yapabiliyor zaten.şahsen ben çeyizime alıcam..

Ve bi şey daha..bende özdileğin tek kişilik pamuk saten nevresim takımı var ama hiç memnun değilim.Bütün tozları kıyafet tüylerini falan herşeyi üstüne topluyor bi gün kullan ertesi gün sanki bi aydır kullanıyormuşsun gibi bi görüntü.Çeyizime kesinlike almıcam kimseyede tavsiye etmem..

Kızlar benim çok fazla pişmanlığım yok. 8 hazirandan bu yana yeni evimde yaşıyorum nişanlımla :)

Günlük misafir diye yemek takımı ve çkb takımı almaya gerek yok bence... Tek 12 kişilik çkb ve günlük yemek takımı alın yeterli..
Fakirin fritözünü almıştım. patatesleri çıtır çıtır yapmıyor. 190 derecede kızarttık, baya bi bekledik, anca öyle oldu. fritöz alacaksanız tefalin az yağla olanından alın ya da hiç almayın.
Korkmazın vertex tencerelerini elde yıkarsanız su damlalarının izi kalabiliyor. mutlaka kurulayın.
Korkmazın natura seramik tencerelerinden tavalarından almıştım tek kelimeyle mükemmel! :KK16:
Korkmazın misafir kaşıkları da kaliteli. Tchibodan aldığım günlük çkb takımı da sağlam çıktı.
Kahvaltı takımını anca hafta sonu ya da misafir varken kullanıyoruz. Çok gerekli değil...
Katı meyve sıkacağını asssssssla almayın... Bebek olunca alırsınız belki... Gereksiz...
Çok fazla cam bardak, tava tencere vs almayın. Dolaplarda yer kalmıyor...
Tupperware kesinlikle alınmalı çok işe yarıyor!
Ütümden konuşan çaycımdan memnunum. Yalnız yine çaycının dışı çelik olduğu için arada su lekesi olmasın diye silmek gerekiyor...
İkeadan şifonyerin içini yani çekmecelerin içini bölmeli hale getiren bi ürün var üstünde skubb yazan, mutlaka öneririmmm: http://www.kadinlarkulubu.com/ceyiz...sam-guzeldir-ysmgzldrin-ceyiz-bahcesi-19.html
Veee çok fazla aksesuar almayın hatta evlenince gerek duydukça alırsınız... İnanın özellikle mutfak için satılan o cicili bicili şeyler çok kalitesiz çıkabiliyor ve ilk kullanımdan sonra atıyorsunuz.... Şükür ben abartmamıştım...

Son düzenleme:
safiye, sen sandıklı mı almıştın çkb setini :44: ya ben sandıktan çıkartmak istiyorum ama nereye koyacağım, bilmiyorum. sandığı da ne yapsam bilmiyorum. konsolun bir çekmecesine koyabilirim takımı ama nasıl böleceğim, senin bu linkteki işe yarar mı:26: sandığı da ne yapsam ki? böyle eziyetli oluyor :KK50:

benim de diyeceğim şu ki sevgiliyken, nişanlıyken birbirinize öyle ufak tefek şirin şeyler hediye etmeyin, sonra koyacak yer bulunmuyor, çıldırıyor insan :KK19:

safiye, sen sandıklı mı almıştın çkb setini :44: ya ben sandıktan çıkartmak istiyorum ama nereye koyacağım, bilmiyorum. sandığı da ne yapsam bilmiyorum. konsolun bir çekmecesine koyabilirim takımı ama nasıl böleceğim, senin bu linkteki işe yarar mı:26: sandığı da ne yapsam ki? böyle eziyetli oluyor :KK50:

benim de diyeceğim şu ki sevgiliyken, nişanlıyken birbirinize öyle ufak tefek şirin şeyler hediye etmeyin, sonra koyacak yer bulunmuyor, çıldırıyor insan :KK19:

Canım evet sandıklı almıştım ve sandığı attım çöpe... Hiç gereği yok sandığıyla almanın onu da anladım.... Konsolun çekmecesine koydum evet. Çekmecenin içine önce bi mutfak için satılan plastik kaşıklıklardan almıştım, çok iyi oldu işime yaradı. Baya bi bölmeli olanlardan almıştım.
Sen de şu tarz bişi alabilirsin:
ÇEKMECE KAŞIKLIK 7 BÖLMELİ
SMART AYARLI AHŞAP KAŞIKLIK : Galeri Luikens

Diğer dediğim şey skubb yazan yatak odası için kullanışlı oluyor ve bezden...

Anacım zaten hediye alacak para kalmadı aldığımız hediyeler vardı önceden, onlar da telefon, traş makinesi gibi işlevsel şeylerdi :KK34:

ya genelde evlilikten önceki süreçte gördüğünü alasın geliyor ya, bizde bir sürü mum kalemlik kalem minik kutular bibilolar var. kitaplığımızdaki kitaplar görünmeyecek nerdeyse onlardan :KK53: onu kastetmiştim.
sandığa kıyamam ben ya, değerlendirmem lazım bir şekilde. linklere bakayım, evde kaç parçaya bölebileceğime bakayım da bari ben de konsola yerleştireyim. böyle zor oluyor :KK19:

yemek takımı konusunda kafası karışanlar için kendimden örnek vereyim; günlük kullanmaya 6 kişilik yemek takımı aldım (luminarc tek tek satılanlardan) birde 6 çkb takımı yeterli olucağını düşünüyorum.. 6 kişiden fazla gelen olursa yemek takımını açarım..12 kişilik yemek takımı ve çkb şart ama gereksiz parçalı olanlardan değil bernardoda genelde 70 parca takım oluyo gereksiz olarak bir çorba kasesi var onuda anneme veririm vitrine koyup içine çiçek koysun biblo gibi yakışır:)
toplamda 18 kişilik ne az ne cok..

bu yemek takımı olayına katılıyorum. 6kişilik günlük alıp hop tamam diyoruz. eğer bulaşık makinesine konacaksa ikinci bir güne ne tabak ne çatal yeter. ya da 7 kişi oldunuz diyelim misafir yemek takımını çıkarmakla mı uğraşıcaz?:) bu nedenle ben de kütahya porselenin günlük 12 kişilik bi takımını aldım bir de porlanddan tek tek 6 kişilik takım yaptım. :) diğer misafir yemek takımını henüz almadım ama aldığımda onu da öyle zırt pırt çıkarmam herhalde. :)

bir pişmanlığım: geçenlerde yatay ayaklı bildiğimiz dondurmalık aldım. ama dondurma yerinde durmuyor, oynuyor :KK1:
onun için alacaklara bardak gibi dikey şekilli dondurmalıklar tavsiye ederim hanımlar :KK9:

bu yemek takımı olayına katılıyorum. 6kişilik günlük alıp hop tamam diyoruz. eğer bulaşık makinesine konacaksa ikinci bir güne ne tabak ne çatal yeter. ya da 7 kişi oldunuz diyelim misafir yemek takımını çıkarmakla mı uğraşıcaz?:) bu nedenle ben de kütahya porselenin günlük 12 kişilik bi takımını aldım bir de porlanddan tek tek 6 kişilik takım yaptım. :) diğer misafir yemek takımını henüz almadım ama aldığımda onu da öyle zırt pırt çıkarmam herhalde. :)

almışsın 12 kişilik zaten..diğer misafir takımı ne oluyo canım?? :)) ıvır zıvırları olan bi yemek takımı değilde daha az ve öz olanından dolabımıza koyabiliriz olmadı konsol herşeyin üstesinden gelir çok hoş beyaz klasik konsol modelleri var evlensem de alsam hemen:))

Son düzenleme:
bütün sayfaları okuyamadım ama ben de birkaç şey eklemek isterim.
beyaz eşyalarımdan hiç memnun değilim profilo yaktı beni.
elektirkli aletlerde sadece tost makınesi ,su ısıtıcısı ve mikser blendır kullnıyorum. frıtoz ekmek kızartma katı meyve sıkacağı hepsi duruyor. rondoyu bir soğan için çalıştırmaya üşeniyorum. bir sürü bulaşık çıkıyor.
orta sehpa aldığıma çok pişmanım salonun yarısını kaplıyor. çocuk ortalarda dolanamyıor diye arka balkonda esir şuan.
kahvaltı takımımı bayıla bayıla almıştım bir iki kere kahve fincanlarını kullandım sadece. yemek takımımın çorba tenceresini hiç kullnmadım. çatal bıçak takımları en fazla 5 kere çıkmıştır 3 yılda. günlük yemek takımlarını tek tek almanızı öneriyorum ben de.
en çok kullndığım şeyler kaşıklar ve bardaklar sanırım. onları bol bol alın derim.
nevresim takımı olarak sarevden kumaş alıp yıne oraya diktirmiştik çarşaf kısmı lastıkli. şiddetle tavsiye ederim.
çok büyük boyda kaseler servis tabakları yer işgalınden başka bişey değil.
havlulara gelince gözüme kestirdiğim birkaç havlu var yıkayıp yıkayıp onları kullnıyorum.
danteller örtüler vs. çekmece beklıyr zaten.

benimde 2 yıl bitiyor evleneli tabi şimdiki aklım olsa bu kadar mutfak eşyası almazdım mutfağımda çok dolap olmasına rağmen dolu
birsürü plastik kap almışım bunlar iyi plastik iyi para vermiştim çok gereksiz 2 tane olsa yeter yok patates dilimleyici, yumurta dilimleyici,
julyen kesmek için birsürü ıvır zıvır inanın paketiyle olanlar var koca bir çekmece dolusu kase benim tek hatam mutfak oldu çok seviyorum mutfağa bişeyler almayı evimde o kadar çok bıçak var ki gereksiz lütfen düşünüp alın eve bakmaya gelenler olmuştu nasıl bu kadar dolabı doldurcan demişlerdi bilmiyorlardı ki içleri ful dolu

bende tefal smart mutfak robotumu atmak istiyorum :KK43: süper bi makine ,çok da severek aldım 3 yada 4 kere kullandım ama çalışan bayanın kullanması çok sorun,parçaları yıkamak işi yavaşlatıyor valla birilerini bulursam elden çıkarcam . yada yarı fiyata satıcam. gerçekten gereksiz şeyler almayın çeyizinize sonra bi açıosunuz ben bunu nie aldım ki diye kalıyorsunuz:)

X