Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

kızlar yani şu jumbonun korkmazın filan çelik çay takımlarımı gereksiz :KK14: yani onların yerine alternatif olarak başka şeylermi aldınız

kızlar yani şu jumbonun korkmazın filan çelik çay takımlarımı gereksiz :KK14: yani onların yerine alternatif olarak başka şeylermi aldınız

benim dediğim şunlar
aşırı gereksz bişey
Eki Görüntüle 454215

misafir için aldıgımız bardak takımlarının içerisinde zaten çay bardakları ve çay tabakları oluyor, onlar yeterli
sonuçta günlük kullandıklarımız ayrı

bu şekilde bir takımın yerine ben sadece şık bir çelik tepsi aldım, misafir geldiğinde onu kullanıyorum, bir de bardak takımımın içerisinde yer alan çay bardaklarını

çok şekerliğiymiş yok sütlüğüymüş derken bir sürü masraf bu takımlar gereksiz :s

ya ben tabak konusunda kendimi tutamıyorum misafir için bernadodan 12 kişilik set aldm geçen yaz step modeli
$Adsız.jpg
bunu aldıgmda hediye çeki verdiler sonra da onunla erkek arkadaşımın isteği vardı marine temalı tabaklarını biliyorsunuzdur (gerçi şimdi yenisi çıkmış yumurtalık alablrm ordn :KK9: ) neyse işte o marine serisinden düz çukur ve psta tbgı 6 kişilik bunu aldm bi de kayık tabak kase aldım bi kaç tane daha sonra babama da bi 6 kişilik aldırıp 12ye tamamladım bunu yine ek tabaklar aldm 2 3 tane meze salata vs için bunu da erkek arkımın arkadaşları geldgnde kullabilrim denizci oldukları için :KK9:
$deniz-temal%u002525C4%25B1-mutfak-1.jpg
Eki Görüntüle 454309
$deniz-temal%u002525C4%25B1-mutfak.jpg
$Marine Serisi (1).jpg bu kayıklardan büyük var küçük var büyük salata için küçük yoğurt reçel vs için kahvaltıda da kullanabilirim bu takımı
$deniz-temal%u002525C4%25B1-mutfak-3.jpg şunu bulabilirsem alıcam :KK9:
bi parça daha vardı sanki :KK9: evet varmış çapa seti vardı boy boy
$indir.jpg bu lunartın bendekinin deseni farklı

bide günlük normal kullanmaya cam tabak aldım ben paşabahceden hare serisi migrosta denk gelmiştim kartına indirimliydi 6lı pasta cukur düz tabağı toplm 18 parça 17tlye almıştım :KK1: tek renkti fiyatı çok iyiydi almştm 2 takımda böyle bunu da 12 ye tamamladım çaya fln gelen olduğunda bu takım kullanılabilir yine
$HAZE-BOWL-Green-500x500.jpg rengi bu kasesi yoktu geçen paşabahçenin mağzasında görüm bu renkten 3 tane kalmış aldım yoğurt için ben yoğurtsuz yapamam da :KK52: bi de 2 büyük kase aldım salata için siz o kdr yazmışsınız yazmışsınız fazla aldım sanırım diye düşünüyorum :18: takım takıntım var bi de :KK36: umarım pişman olmam bunlar dışında sonuçta ıvır zıvır tabaklar da var kahvaltılık sos vs takımlara dahil olmayan ufak tabaklar:KK35:
ve bissürü tupperware var :KK8:
ama mesela doğru yaptığım şeyler çay seti o tepsili tabaklı şeylerden almadım vitrinlik bardak almadım onun yerine 2 takım güraldan bardak aldım 12-12 olarak anneannemin kadehleri var 6lı lacivert üstleri boncuk işli onu hatıra olarak alıcam ondan bana veriyo
2 adet çkb takımım var
tencereler 2 set bi çelik bi döküm
3lü çelik sahan var hiç tavam yok henüz
bi de nevresimim brz fazla galiba artk almıom uzun zmndr :KK76:
fazla olan bişilr varsa bunlrdn umrm pişman olmam:44:

bende 9 aylık evliyim, birçok kişi yemek takımlarının fazlalığından dert yanmış ama o sanırım kişiden kişiye değişebiliyor, bende üstteki arkadaş gibiyim takım seviyorum, misafirlerim için bernardodan 12 kişilik yemek takımı almıştım, her misafirimde kullanıyorum mutlaka. birde aldığım o takımda çay fincanı, sosluk, kahve fincan takıımı gibi parçalar yerine servis tabağını 12 değil 24 tane yapmışlar ki, bu benim için en güzel şeydi, çünkü misafirler yemeği yedikten sonra bazen pasta vs gibi şeyleride servis tabağıyla verdiğim için çok çok olması iyi oluyor benim için. zaten desenini çok beğenmemin yanında bir tercih nedenim de buydu.

sonra annemin ben lisadeyken aldığı güral porselenden 12 kişilik yemek takımım vardı, onun yarısını anneme bırakıp 6 kişiliğini günlük kullanmak için aldım.

birde yine bernardodan günlük için 6 kişilik bir takım daha aldım.

ben hep bulaşık makinesi kullandığım için böyle çok çok günlük takımımın olması iyi oluyor makine dolana kadar kullanıyorum herşeyimi. kullanmadığım hiç bir tabağım yok diyebilirim.

bende 9 aylık ewli olaraktan bişeyler söyliyim :KK1:

öncelikle gereklileri söyliyim. tost makinası bence çok gerekli. ekmeğimizide orda kızartıoruz biz, bazen sabahları işe gelirken kendime tost yapıyorum yada evde hamburger keyfi filan yaparken gayet işlevsel.
saklama kapları mutlaka çok gerekli, hatta hem yemeği ısıtmak için hem saklamak için küçük kapaklı tencereler var onlarda güzel bende 3 lü seti var işime yarıyolar.

bence o çok pahalıya satılan bisürü parçası olan yemek takımlarıda çok gerekli değil ama özeniyosanız alın. Ben 6 yaşındayken annem güral porselenden çok eski model bi yemek takımı almış ben yenisini alsam o ziyan olucaktı. kullanıorum şimdi iyiki başka almamışım diyorum.
gümüşlük vitrin vs almadım iyiki almamışım. konsolum ve yemek masam var sadece. yine o birsürü parçası olan su takımları çok pahalı ve gereksiz yük. Almadım iyiki almamışım, bikaç tane bardak takımım var canım hangini isterse onu kullanıyorum. hiç mmisafirlik günlük diyede ayırmadım.zaten tertemiz hepsi.
yatağınızı mutlaka bazalı alın çok dağınıklık topluyo.Bide benim annem yün yorgan filan verdi bikaç tane onlarda gereksiz ama şimdilik duruo sonra anneme geri postalayabilirim 1-2 tanesini. çeyiz için yapılan oyalı tülbentler, kullanmaya kıyılamayan oyalı havlular, bisürü patik ıvır zıvır gereksiz. ama dantellerimi kullanıyorum.
Aklıma gelenler bunlar daha hatırladıkça yazarım :KK16:

bende 9 aylık ewli olaraktan bişeyler söyliyim :KK1:...

...Bide benim annem yün yorgan filan verdi bikaç tane onlarda gereksiz ama şimdilik duruo sonra anneme geri postalayabilirim 1-2 tanesini. çeyiz için yapılan oyalı tülbentler, kullanmaya kıyılamayan oyalı havlular, bisürü patik ıvır zıvır gereksiz. ama dantellerimi kullanıyorum.
Aklıma gelenler bunlar daha hatırladıkça yazarım :KK16:

cnm çok haklısın bende aynı durumdan müzdaibim. gereksiz bütün dantelleri, patikleri, yemenileri,havluları anneme geri götürdüm. Önceden ihtiyaç olacağını düşünerek bazalı yatak tercih etmiştim. içine yorganları yastıkları kışlıkları doldurdum.

Kızlar özellikle paylaşmak istiyorum. :KK16:VAKUMLU SAKLAMA TORBALARI :KK16:çok ama çok işe yarıyor.yorganları,yastıkları, battaniyeleri koyup bazanın altına doldurdum.

cnm çok haklısın bende aynı durumdan müzdaibim. gereksiz bütün dantelleri, patikleri, yemenileri,havluları anneme geri götürdüm. Önceden ihtiyaç olacağını düşünerek bazalı yatak tercih etmiştim. içine yorganları yastıkları kışlıkları doldurdum.

Kızlar özellikle paylaşmak istiyorum. :KK16:VAKUMLU SAKLAMA TORBALARI :KK16:çok ama çok işe yarıyor.yorganları,yastıkları, battaniyeleri koyup bazanın altına doldurdum.

ya ben bu vakumlu hurçlardan aldım. elyaf yorganı koydum içine havasını aldım bazanın altına koymuştum. sonra ertesi açtım baktımki tekrar şişmiş kocaman olmuş :KK1: niyeki acaba?

kızlar sizce kac nevresim yeterli ??* ortalama bi sayı verin ben sanırım kendimi durduramıcam bu konuda :KK1::KK1::KK1: nevresm komasına sokcam kendimi:KK9:

Herkese selamlar, sevgiler,
Ben de yaklaşık 1,5 yıldır evliyim. Çeyiz olarak çok şey almamıştım, zira ne kadar da iyi etmişim:)
Bernardo’nun tarzını çok beğeniyorum, günlük ve misafirlik yemek takımlarını oradan aldım, misafir için olanlar köşeli, günlük olanlar da yuvarlak. İkisinden de memnunum.
O pahalı bardak takımlarını da almadım, hem çok pahalı hem de gereksiz yer kaplıyor, şarap takımı almıştım onlarla ve günlük bardaklar ile idare ediyorum.
Saklama kapları kesinlikle hayat kurtarıyor, annecim iyi ki de almış onlardan. Aynı şekilde esseden aldığım baharatlıklar falan da tezgahımda çok hoş duruyor:)
Gelelim yaptığım gereksiz alışverişlere:
Bi ton nevresim takımı almışım (hep internetten yaptığım alışverişler:)), bi de bir sürü hediye geldi onlardan, bir otel işletebilecek kadar nevresim takım var şimdi, ben de yeni evliliere giderken falan götürüyorum:)
Gümüş tepsi ve çay bardağı takımına bir ton para bayılmıştım, onları beğeniyorum ama kullanmak çok zor geliyor, yıkadıktan sonra hemen kurulamam gerkiyor, leke olunca sinir oluyorum.
Fritöz almışım bi ara, 1 kere mi ne kullandım, hem sağlıklı gelmiyor, hem de hijyenik gelmiyor, çok ama çok gereksiz, en kısa zamanda birisine verilmek üzere dolapta yerini aldı:)
Ben anladım ki bür sürü gereksiz mutfak alışverişini İkea’dan yapıyorum,önce bunu engelledim:) aldığım sebze soyucular falan pek kullanışlı çıkmadı hiç.
Aklıma gereksiz olarak bunlar geliyor şimdilik, zaten dediğim gibi çok da bir şey almamıştım çeyiz için.
Dantel falan annem yollamadı bile, beni bildiğinden:)

kızlar sizce kac nevresim yeterli ??* ortalama bi sayı verin ben sanırım kendimi durduramıcam bu konuda :KK1::KK1::KK1: nevresm komasına sokcam kendimi:KK9:

ben nevresim değil de çarşf konusunda çok fazla istiyorum. tabiki bu yapı meselesi.
öğrenciyken bile yatağıma 3 çarşaf takardım.
yatağın üstüne bir adet pazenden çarşaf (yatağı benden, beni yataktan temiz tutsun diye) alezlerin kolay yıkanıp kuruyacağına inanmıyorum,
üstüne lastikli çarşaf
veeee onun üstüne nevresim takımının çarşafını :KK1::KK1:

belki abarttığımı düşünebilirsiniz ama öğrenciyken insan o kadar pis yataklarla karşılaşıyor ki :26: hem kendimi o pislikten korumak için hemde benden oluşabilicek herhangi bir regli gibi bir vukuattan korumak için yapıyordum.:KK51:
huy bu değişmez evlenince de aynı kafa devam edecek :p

ayrıca ben ananemden böyle gördüm :21::21::21:

Son düzenleme:
ben nevresim değil de çarşf konusunda çok fazla istiyorum. tabiki bu yapı meselesi.
öğrenciyken bile yatağıma 3 çarşaf takardım.
yatağın üstüne bir adet pazenden çarşaf (yatağı benden, beni yataktan temiz tutsun diye) alezlerin kolay yıkanıp kuruyacağına inanmıyorum,
üstüne lastikli çarşaf
veeee onun üstüne nevresim takımının çarşafını :KK1::KK1:

belki abarttığımı düşünebilirsiniz ama öğrenciyken insan o kadar pis yataklarla karşılaşıyor ki :26: hem kendimi o pislikten korumak için hemde benden oluşabilicek herhangi bir regli gibi bir vukuattan korumak için yapıyordum.:KK51:
huy bu değişmez evlenince de aynı kafa devam edecek :p

ayrıca ben ananemden böyle gördüm :21::21::21:

yurtta kalmanın avantajları mı dezavantajları mı bilemedim :KK1::KK1: o takıntı bende de var.. ııyy o yataklar aklıma geldi icim tuhaf oldu harbi.ahh o yurtlarrrr :KK9:
bende 2 tane seriyorum hala kendi yatagıma alıskanlık oldu :KK1: ama sanırım paralarımı ona yatrcam durduramıym kendimi :KK8:

1.5 aylık bir evli bayan olarak buraya düşüncelerimi bildireceğim günlerde gelmiş :))

:KK1::KK1::KK1::KK1:

henüz şimdilik

aldıklarımdan bunu da niye aldım dediğim hiç olmadı

saklama kaplarımı tupperlarımı çok seviyorum

sadece bernardo günlük çatal bıçak takımım mat olduğu için elde yıkadığında kurulamazsan leke gibi oluyo onu sevmediğimden

bulaşık makinesine atıyorum

hala arasıra mutfağımda olmayan birşeyler gördüğümde aşırıyorum

geçenlerde bievden birşeyler kaptımm mesela

oval tabaktan 2 adet olmak üzere ufak bir renkli 5 çayı sofrası seti hazırlıorum :))

onlarıda ekledim :KK1::KK1::KK1:

nevresimlerim 4 taneydi 1 uyku setim 1 pike takımım vardı

az mı diye düşünürken

üzerine 2 pike takımı 2 nevresim takımı

geldi her hafta anneme gittiğimde biri gelmiş oıluyo :)))

salonumuza dekor amaçlı hiçbirşey almamıştım

zaten vitrin vs gibi şeyler istmedim

şimdi konsolun ve tv ünitesinin üzerine

eski tip araba merakımız var eşimle

araba bisiklet artık antika tarzında ne varsa :KK1::KK1::KK1:

ev yerleştikten sonra almak daha ii oldu neyin nerde duracağını bilerek alıyorsun çünkü..

Eklentiler

• $6926426305779_0_304x424_2.jpg
    $6926426305779_0_304x424_2.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 82
  • $Biev-Biev-Viola-Tuzluk-Biberlik-Peçetelik-Seti-FVC108-4106-43773-1-product.jpg
    $Biev-Biev-Viola-Tuzluk-Biberlik-Peçetelik-Seti-FVC108-4106-43773-1-product.jpg
    10,6 KB · Görüntüleme: 86
  • $Biev-Biev-Viola-Oval-Tabak-B%C3%BCy%C3%BCk-FVC109-4113-53773-1-zoom.jpg
    $Biev-Biev-Viola-Oval-Tabak-B%C3%BCy%C3%BCk-FVC109-4113-53773-1-zoom.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 81
Konuyu ve forumu sürekli takip eden birisi olarak duydugum bir konuyu kısaca anlatmak istiyorum.

Geçenlerde Turkmaxta yayınlanan Her Şey Tadında programına bir izleyici tlfnla mı bağlanmıştı msj mı atmıştı ne bu çeyiz konusuyla ilgili.

Evlenmişler, ilk çaylarını demleyip koymuş kadın, adam çaydan her yudum alışında yerlere tükürmeye başlamış.
O an anlamış ki, çeyizinde eksik olan bişey var,
ertesi gün ilk işi (kocayı bırakmak yerine :KK70:) çay süzgeci almak olmuş
ve ne kadar önemli bişey olduğunu farketmiş. :))

Son düzenleme:
nevresim tk.ben de aldım da aldım 2 tanesini yıkayıp yıkayıp kullanıyorum 3.ye gerek bile kalmıyo tamamen keyfi istersen kullan ama olmazsa da olur şimdi yaz için pike tk.nı çıkardım nevresimleri kaldırdım 2 pike tk.olsa yeterli (bunlar sizin için) misafir içinse tamamen size bağlı çevreniz kalabalık mı misafir çok gelir mi benim çok yatılı misafirim olur mesela 2 tane çift kişilik 2-3 tane de tek kişilik nevresim tk kullanıyorum yani toplamda 4-5 tane çift 2-3 tane tek kişilk tk.evde bulunmalı
kahvaltı tk.ille de beğendiğim olsun en iyisi olsun diye gittim 450 tl yanlış hatırlamıyosam verdim karacadan kare gri çizgileri olan kahvaltı tk.mından aldım tamam çok hoşuma gidiyodu içimde kalmadı ama o kadar para vermesem de olurmuş 2-3 kere kullandım keyfi zaten kahvaltılıkları kahvaltı kaseleriyle çıkarıyorum yemek tk.nın servisleri neyime yetmiyo tek fark yumurtalığı var onu da kullanmadım bile hiç git pazardan al 6 tane çok mu gerek demliğini kullanmıyosun şekerliği kullanmaya da gerek duymuyosun
bir de çay setleri pahalı olduğu için almadım çünkü kullanmayacağımı biliyodum 1 tane bardağı kırılsa gitti tk.ne gerek daha uyguna taksitçiden aldığım çatal kaşık bıçak takımının çay tabağı ve tepsisini aldım normal çay bardaklarıyla kullanıyorum hem kaşıklarımla zaten uyumlu
ekmek kızartma mk.almadım gerekirse sonra alırım diye çeyiz görmeye gelince görümcem hediye getirmiş paketinden açıp bakmadım bile annemin evinde kullanırdık çok severim ama çalışıyoruz ve kahvaltı yapamıyoruz sadece pazar günleri tost mak.işimizi görüyo
saklama kapları hayat kurtarıcı mutlaka olsun
bir de yatak odanız müsaitse büyükse aynalı şifonyer hariç 4-5 katlı bi şifonyer daha alın ben çok ihtiyaç duyuyorum şimdi soruyorum tek başına çok pahalıya geliyo
yatağınız mutlaka bazalı olsun
bir de özellikle koltuklarınız yatajk olmuyosa ya da sadece 1 tanesinde yatılabiliyosa aynı anda daha fazla misafirinizin geleceğini düşünün ve mutlaka şime yatak alın çift kişilik şişme yatak aldım süper hayatım kolaylaştı fişe takıyorum 3 dk.şişiyo fişe takıyorum 3 dk da iniyo hiç yer kaplamıyo çanta gibi gelenler çok rahat ediyo bu yüzden sürekli kalmaya geliyolar :KK1::KK1::KK1:
uzun anlattım biraz aklıma geldikçe yazarım

nevresim tk.ben de aldım da aldım 2 tanesini yıkayıp yıkayıp kullanıyorum 3.ye gerek bile kalmıyo tamamen keyfi istersen kullan ama olmazsa da olur şimdi yaz için pike tk.nı çıkardım nevresimleri kaldırdım 2 pike tk.olsa yeterli (bunlar sizin için) misafir içinse tamamen size bağlı çevreniz kalabalık mı misafir çok gelir mi benim çok yatılı misafirim olur mesela 2 tane çift kişilik 2-3 tane de tek kişilik nevresim tk kullanıyorum yani toplamda 4-5 tane çift 2-3 tane tek kişilk tk.evde bulunmalı
kahvaltı tk.ille de beğendiğim olsun en iyisi olsun diye gittim 450 tl yanlış hatırlamıyosam verdim karacadan kare gri çizgileri olan kahvaltı tk.mından aldım tamam çok hoşuma gidiyodu içimde kalmadı ama o kadar para vermesem de olurmuş 2-3 kere kullandım keyfi zaten kahvaltılıkları kahvaltı kaseleriyle çıkarıyorum yemek tk.nın servisleri neyime yetmiyo tek fark yumurtalığı var onu da kullanmadım bile hiç git pazardan al 6 tane çok mu gerek demliğini kullanmıyosun şekerliği kullanmaya da gerek duymuyosun
bir de çay setleri pahalı olduğu için almadım çünkü kullanmayacağımı biliyodum 1 tane bardağı kırılsa gitti tk.ne gerek daha uyguna taksitçiden aldığım çatal kaşık bıçak takımının çay tabağı ve tepsisini aldım normal çay bardaklarıyla kullanıyorum hem kaşıklarımla zaten uyumlu
ekmek kızartma mk.almadım gerekirse sonra alırım diye çeyiz görmeye gelince görümcem hediye getirmiş paketinden açıp bakmadım bile annemin evinde kullanırdık çok severim ama çalışıyoruz ve kahvaltı yapamıyoruz sadece pazar günleri tost mak.işimizi görüyo
saklama kapları hayat kurtarıcı mutlaka olsun
bir de yatak odanız müsaitse büyükse aynalı şifonyer hariç 4-5 katlı bi şifonyer daha alın ben çok ihtiyaç duyuyorum şimdi soruyorum tek başına çok pahalıya geliyo
yatağınız mutlaka bazalı olsun
bir de özellikle koltuklarınız yatajk olmuyosa ya da sadece 1 tanesinde yatılabiliyosa aynı anda daha fazla misafirinizin geleceğini düşünün ve mutlaka şime yatak alın çift kişilik şişme yatak aldım süper hayatım kolaylaştı fişe takıyorum 3 dk.şişiyo fişe takıyorum 3 dk da iniyo hiç yer kaplamıyo çanta gibi gelenler çok rahat ediyo bu yüzden sürekli kalmaya geliyolar :KK1::KK1::KK1:
uzun anlattım biraz aklıma geldikçe yazarım

gercekten cok haklisin. Kac tane nevresim alsam diyenlere ii cvp olmus. Bende 10-15tane nevresim takimi aldim.sadeece 3,4tanesini kullaniyorum.

:KK3:Kizlar ozellikle bunu soylemem lazim. Herseyinizi cift kisilik almayin. Kisin esim yorgan,ben battaniye.baharda o carsaf ben pike kullandim. Yani cift kisilik ne battaniye ne yorgan ne de pike kullanabildik. Sizde bunu dusunerek tek kisilik battaniye pike alin derim ben:KK34:

dekorasyon süs eşya konusuna gelince hiçbşy almadım siz de bence almış olmak için almayın evlendikten sonra alırsanız hem evinize daha uyumlu hem de daha çok beğendiğiniz şeyleri almış olursunuz 9 aylık evliyim hala çok fazla süs eşyam yok acele etmiyorum

days in colours marka örgü battaniyeli nevresim tk.aldım inanılmaz kullanışlı hem kışın günlük yatak örtüsü niyetine kullanıyorum hem üşüyünce üstümüze örtüyoruz hem de tv.karşısında uzanınca üstüme alıyorum (benim kocam işten çok geç geliyoda) üstelik nevresimi çok güzel turkuaz kahve rengi almıştım
çeyizimden bazı şeyler açtığım çeyiz konusunda var isteyen bakabilir

yatağınıza mutlaka alez alın
benim yatağım istikbal kendinden alezli fermuarla takıp çıkarıyosun çok güzel çift taraflı yatak onun üzerine havlu çarşaf da seriyorum ama bi arkadaş daha bahsetmiş iyi oluyo
ama bu alez normal alezlerden daha kalın ve büyük makinaya ancak sığdırabildim 1 defa yıkadım şu ana kadar yaza girerken ama hemen sabaha kadar kurudu

X