Bebek Beslenmesi Sabır Taşı İle Memeden Kesme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

SYMALN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2011
103
1
Merhaba Arkadaşlar,

Kızım 19aylık ve tam bir meme bağımlısı diyebilirim.
gündüz ve gece sürekli meme isteyip duruyor tabi iştah sıfırın altında buyüzden de .
birkaç denemem oldu ,tuz ile bal karıştırdım mesela 1gün boyunca direndi ama sonrasında annanemiz dayanamadı,kızım ne olur ağlatma dedi bende dayanamadım tabi anne yüreği tekrar memeye başladık .
ama artık kesin kararlıyım ,benim de içime fenalık geliyo artık dışarı da,misafirlikte,yolda ,heryerde meme istiyor ,
ben de dün aktar a gittim ve SABIR TAŞI diye birseyden bahsettiler.
meme ucuna çok az sürüp ,meme istediğinde öyle veriyorsun .
acı değil tadı ama çok buruk bir his bırakıyor ağzında insanın.
eğer 3gün dayanabilirsen kesin memeyi bırakacak dediler.
ben de aldım ve yarın denemeye başlıcam inşallah.
daha önce deneyen ve işe yaradığını düşünen arkadaşlardan da yorumlarını bekliyorum.

:KK34:

Merhaba Arkadaşlar,

Kızım 19aylık ve tam bir meme bağımlısı diyebilirim.
gündüz ve gece sürekli meme isteyip duruyor tabi iştah sıfırın altında buyüzden de .
birkaç denemem oldu ,tuz ile bal karıştırdım mesela 1gün boyunca direndi ama sonrasında annanemiz dayanamadı,kızım ne olur ağlatma dedi bende dayanamadım tabi anne yüreği tekrar memeye başladık .
ama artık kesin kararlıyım ,benim de içime fenalık geliyo artık dışarı da,misafirlikte,yolda ,heryerde meme istiyor ,
ben de dün aktar a gittim ve SABIR TAŞI diye birseyden bahsettiler.
meme ucuna çok az sürüp ,meme istediğinde öyle veriyorsun .
acı değil tadı ama çok buruk bir his bırakıyor ağzında insanın.
eğer 3gün dayanabilirsen kesin memeyi bırakacak dediler.
ben de aldım ve yarın denemeye başlıcam inşallah.
daha önce deneyen ve işe yaradığını düşünen arkadaşlardan da yorumlarını bekliyorum.

:KK34:

diğer arkadaşa yazdım sana da kopyalayayım canım:

Allah kolaylık versin, ben de oğluma bıraktırmaya çalışıyorum bu 3. günümüz.. (20. aya gireceğiz) ben elma sirkesine pamuğu batırıp çevresine sürüyorum her istediğinde.. (elma sirkesinden iğrenmeseydi aktardan sarı sabır taşı alacaktım ama ona gerek kalmadı, siyah göz kalemiyle boyamak bana sağlıksız geliyor,salçayı da oğlum sevdiğinden sürmedim)
yalnız oğlum biberon - emzik vs asla istemediği için süt de içiremiyorum, sadece günde 1 paket 200 ml lik alpella çikolatalı süt içiyor o kadar.. iştahı da hiç yok bütün gün aç diyebilirim.. ve gece en fazla 2 saat uyuyoruz ailece ağlamalarından..saatlerce ayaktayız.. göğüslerim acayip şiş,sert ve sinir stres olmuş durumdayım.. dün 3 kez sağdım kendimi,dayanılacak gibi değildi çünkü..
gece kalktığında normalde sadece emerdi, biberon yada kaşıkla süt içme alışkanlığı yok, süt ve türevi yoğurt,peynir de tüketmiyor,canım çok sıkkın..gece ne yapacağımı şaşırıyorum, alpella gece içmiyor, sütlü mamalardan sütle yapıyorum yemiyor, evde 6 tane farklı şekil ve markadan biberon var onlarda deniyorum emme güdüsü için belki ister diye, asla istemiyor..nesquikmiş, alpella dışında bütün markalarmış hepsini denedik,hiçbirini istemiyor,günlük ve kutu sütlerin tüm markaları da dahil.. doktorumuz da iştahı için bırakması gerektiğini ilettiğiden 3 gündür bir anda kestim ve hiç vermedim..o da çok sinirli..ne yapıcaz bilmiyorum, zor bir süreçmiş..
gece ne versem hala bulabilmiş değilim:KK25:

MERHABA
benim görümcem sabır taşı ile halletti bu işi
ve çok kolay olduğunu söylüyor.2.sürmesinde çocuk bir daha istememiş
bende o dönemde kesinlikle deneyeceğim.inşallah sende kolaylıkla halledebilirsin.
şimdiden kolay gelsin:)))

merhabalar,

ben denemeye malesef başlayamadım:KK43:
arka dişleri çıkacak sanırım okadar huysuz ve iştahsız ki ,bir de memeden kesersem iyice çökecek die bir süre daha askıya aldım
ama mutlaka denicem Sabır Taşını.
zor bir süreç hem anne hem de bebek için ama sonrasın da anne rahat ediyor ,bebekte umudunu kesip yemek yiyor.

Benimki de 19 aylık ve çok düşkün,her yerde devamlı meme istiyor, 2 gün önce kesiyim dedim,neyden iğrenir diye düşünürken,karabiber geldi aklıma.Sürdüm, gösterdim"bak annem, artık meme bitmiş" dedim. O da "diiiii(bitti)"dedi,kapadık ve o huysuzluk ,dvmlı meme isteme birden bitti, o gece yarısı da aynı şey oldu,uyudu geri,hayretler içinde kaldım. ama emmek isteseydi o halde,vermeyecektim,yıkayıp ööle verecektim. Burda karabiberdeki maksat ağzı yakmak deil, kara kum gibi bi görünüm sağlamak.
Bir de ananeyle falan kesilmez bu iş, hemen sıkılıveriyorlar,ay ver ağlatma falan,olmaz.Zamane anneanneleri ,her şeyden çabuk sıkılıorlar.
Sonra süt tıkandı memelerim çok ağrıdı,yıkandım ovdum geçmedi, tekrar vermek zorunda kaldım:KK43: hatta ilk istemedi,baktı baktı gitti.ben kucağıma aldım emzirme pozisyonuna geçince o zaman emmeye başladı,yani bende karabiber çok etkili oldu.Bugün dr. gitcem.Bakalım süt tıkanmadan nasıl bırakabilirm,ilaç mı vercek artık,napcaksa! :KK50:

Bu konuda başka tecrübesi olan var mı ? Yazarsanız çok sevinirim.
Ve sütü kestikten sonra memede olan şişkinlik için önerileriniz ?

Benim sütten kesmemaceramın beşinci günü önce azalttım dikkatini dağıttım hep bişeyler yedirdim aç bırakmadım.kuzum 18 aylık vr hiç birşey yemiyor hep emiyor hatta memeden başka biyerde uyumuyordu.yıpratıcı bi dönem çok ağlıyor sabır lazım.dün gece hiç emzirmicem artık azda olsa vermicem dedim.sabır taşı aradım ama aktarlar kapalıydı.karar verdim vermicektim.bnde onun yerine sirke sürdüm anne meme dedi açtım.bak kızım süt bitmiş bozulmuş kokuyor sen artık abla oldun demekki dedim ve emmedi mememi kapattı ve uyudu.gece uyandı su verdim sarıldım.gene açtı aynı şeyleri dedim zaten kokudan dolayı tiksindi.beş gün sonunda biz bıraktık

Benim sütten kesmemaceramın beşinci günü önce azalttım dikkatini dağıttım hep bişeyler yedirdim aç bırakmadım.kuzum 18 aylık vr hiç birşey yemiyor hep emiyor hatta memeden başka biyerde uyumuyordu.yıpratıcı bi dönem çok ağlıyor sabır lazım.dün gece hiç emzirmicem artık azda olsa vermicem dedim.sabır taşı aradım ama aktarlar kapalıydı.karar verdim vermicektim.bnde onun yerine sirke sürdüm anne meme dedi açtım.bak kızım süt bitmiş bozulmuş kokuyor sen artık abla oldun demekki dedim ve emmedi mememi kapattı ve uyudu.gece uyandı su verdim sarıldım.gene açtı aynı şeyleri dedim zaten kokudan dolayı tiksindi.beş gün sonunda biz bıraktık

Şişkinlik için sıcak suya havlu yaptım sırtıma ve göğüslerime sonrada sürekli sağdım..çocuk emmedikçe süt azalıyor sana tabsiyem bunu dene.ilaç varmış sütü bitiriyormuş memede.dr uma söyledim yazmadı tavsiye etmedi.ikinci bebeğinde sütünün olmama ihtimali çok yüksek dedi

Benim oglumda 21 aylik aylik ne zamandir dusunyordum biraktirmayi ama cesaret edemiyordum derken bugun basladik... arkadasim var 17 aylik oglunu biraktirdi geceleri uyku sorunu oldugu icin... bugun olgumu babasina birakip onla gorusmustum eve gelirken iyice dusundum baya cesaretlendim. Ablamin yaptigi yontemi uyguladim yara bandi yapistirdim... artik meme uf oldu dedim... birde icine salca surdum yara gorunumu versin diye. Ilk basta isteyince anlattim iste doktora gittim artik sut bitmis o yuzden yara olmus orasi dedim...bandi cikartmak istedi actim salcayi gosterdim yara diye birde ayagimda bi yara vardi bak ayni onun gibi yara olmus cok aciyo dedim... uzuldu ama israr etmedi :) arada oyun oynarken surekli hatirladi bende ayni seyleri anlattim cok aciyo dedim birde kucagima alirken falan gogsume degidinde aciyo numarasi yaptim yani o soylemeden ben uff acidi falan gibi seyler soyledim arada... geceleri emmiyordu zaten bakalim bugun ilk gunumuzdu diger gunler nasil olucak..

Şişkinlik için sıcak suya havlu yaptım sırtıma ve göğüslerime sonrada sürekli sağdım..çocuk emmedikçe süt azalıyor sana tabsiyem bunu dene.ilaç varmış sütü bitiriyormuş memede.dr uma söyledim yazmadı tavsiye etmedi.ikinci bebeğinde sütünün olmama ihtimali çok yüksek dedi

Bu konuda benimde pek bi bilgim yok bende cesaretlerip fazla arastirmadan basladim... simdi sutun azalmasi ve bitmesi icin ne yapmak lazim sagmakmi gerekli ama saginca tekrar sut gelmezmi nasil oluyo. Sutun azalip bitme suresi ne kadar suruyo tahminen... uzun suruyomu haftalar falan...

Ben 3 gun once basladim sutten kesmeye 20 aylik kizim yara bansi yapistirdim uff olmus aciyo dedim geceleri emiyor sadece gunduzleri kestim hemen ayirmak istemedim cunku emmeden uyutmayi saglamam lazim ilk gun cok asiri gogus agrim oldu geceleri emdigi icin iki gunden beri yasamadim hic agri falan kesildi

X