Klomen kullananlar......

gamzelii34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2012
387
55
Selamlar bu ay ilk defa klomenle bebiş için uğraşıyorum.. klomen kullananlar ve hamile kalanlar hepbirlikte destek olalım birbirimizeee....herkes yavrusuna kavusur inşallah hayırlısı ilee.

Son düzenleme:
canım tedavin hayırlı olsun

klomen tedavisi kontrol gerektiren bir tedavidir
yanı belli bir günden itibaren yumurta çatlayacak boyuta gelene kadar doktor bakmak zorundadır
ki kiste dönüşmesin diye
genelde doktorlar iğneyi uygun görüyor ama vermeyen de var
iğneyi genelde çatlama sorunu olanlara veriyorlar
ama verilmesi bana kalırsa en garantisi

Selamlar bu ay ilk defa klomenle bebiş için uğraşıyorum.... çatlatma iğnesi diye birşey söylemedi dr.um acaba gerek varmıııııııııı

merhaba canım. tedavin hayırlı olsun. bence seni kontrole çağırdığında bu iğne işini sor derim. bence biz ne desek yalan olur yani. ben de klomen kullanmıştım çatlatma iğnesi ile. ama kontrollerde karar vermişti doktorum. ilk kullandığımda hamile kaldım her ne kadar sonu iyi bitmese de. senin hakkında hayırlısı olur ve miniğine kavuşursun hayırlısı ile

canım doktorun nasıl uygun görürse o şekilde davranmalısın.belki ilk ay deneyecek iğnesiz çatlama oluyormu diye.
iğneninde garantisi yok mesela ben iğne olduğum halde ikinci kullanışımda kist oldu.
ve sana tavsiyem çok arka arkaya klomen kullanma 2 ay kullanırsan 1 ay ara ver.

yorumlarınız için çok teşekkür ederim . yaş malum 32 ve uzun zamandır korundum 3 aydır bebiş istiyoruz. bende ve eşimde problem yok ama olmadı. :KK43: bu ay fazla takıntılı olmadan ilaçla geciriyorum pazartesi kont. gidicem iğne garanti deniliyor dr danısmam lazım tabıkı ALLAH herkese nasıp etsın o guzel annelık duygusunu inş.

canım doktorun nasıl uygun görürse o şekilde davranmalısın.belki ilk ay deneyecek iğnesiz çatlama oluyormu diye.
iğneninde garantisi yok mesela ben iğne olduğum halde ikinci kullanışımda kist oldu.
ve sana tavsiyem çok arka arkaya klomen kullanma 2 ay kullanırsan 1 ay ara ver.

canım ilk kullanışım klomeni bende dr sordugumda kist olayını bana adetle beraber dısarı atarsın bırsey olmaz dedi. tabı üst üstte bencede oluşur yumurta çatlaması gerekıyor catlamazsa kıst sonucu. cok umutluyum bu aydan inş. hayırlısı ıle

merhaba canım. tedavin hayırlı olsun. bence seni kontrole çağırdığında bu iğne işini sor derim. bence biz ne desek yalan olur yani. ben de klomen kullanmıştım çatlatma iğnesi ile. ama kontrollerde karar vermişti doktorum. ilk kullandığımda hamile kaldım her ne kadar sonu iyi bitmese de. senin hakkında hayırlısı olur ve miniğine kavuşursun hayırlısı ile

sonunun ıyı bıtmemesıne cok uzuldum canım. hayırlısı ALLAHtan ne yapalım..

canım bende ilk defa bu ay klomen kullandım dün doktor knt gittim ve dün akşam catlatma ignemi vuruldum bakalım hayırlısı inş güzel haberler alırız...

canım bende ilk defa bu ay klomen kullandım dün doktor knt gittim ve dün akşam catlatma ignemi vuruldum bakalım hayırlısı inş güzel haberler alırız...

bende dün catlatma iğnesi oldum canım.20mm ti yumurtam.
24mm olan yumurta 2 gün önce çatlamış :KK1:

bende dün catlatma iğnesi oldum canım.20mm ti yumurtam.
24mm olan yumurta 2 gün önce çatlamış :KK1:

ayy ne güzel aynı gün olmuşuz catlatma ignesini canım inş rabbim yüzlerimizi güldürür doktorum 3 gün calışma yapın dedi cok önemliymiş o günler sonrası serbest...inş ikizin olur bende ikiz olmasını cok isterdim ama benım tek yumoş var malasef....

ayy ne güzel aynı gün olmuşuz catlatma ignesini canım inş rabbim yüzlerimizi güldürür doktorum 3 gün calışma yapın dedi cok önemliymiş o günler sonrası serbest...inş ikizin olur bende ikiz olmasını cok isterdim ama benım tek yumoş var malasef....

ozaman beraber canımmmmmmm hakkımızda hayırlısı inşallah.valla bız cuma ve bugun calışma yaptık bugun eşim şehir dışına cıktı malesef inş kalırız bu ay :26: 11 günümüz var nasıl geçecek sabırsızım

bende ilk defa bu ay klomen kulandım dr bana çatlatma ignesi falan vermedi adetin5.günü basladım ayrıca duphaston denilen bir ilaçta verdi oda adetin15.günü kulan ilaç bitikten bir hafta sonra adetolursun yada gebelik olusur dedi gebelik olmassa gel farklı ilaçl verecem dedi ayrıca sogan kürüde uyguladım 2 gün kaldı kürün bitmesine inanın veren allah verir bukadar ilaç ve kür kulandım gebelik olmassa vardır bir hayır der bidahaki aya kaldıgım yerden devam ederim çünkü biz elimizden geleni yapıyoruz veren allah allah oldediginde olur gerisi boş.......

bende ilk defa bu ay klomen kulandım dr bana çatlatma ignesi falan vermedi adetin5.günü basladım ayrıca duphaston denilen bir ilaçta verdi oda adetin15.günü kulan ilaç bitikten bir hafta sonra adetolursun yada gebelik olusur dedi gebelik olmassa gel farklı ilaçl verecem dedi ayrıca sogan kürüde uyguladım 2 gün kaldı kürün bitmesine inanın veren allah verir bukadar ilaç ve kür kulandım gebelik olmassa vardır bir hayır der bidahaki aya kaldıgım yerden devam ederim çünkü biz elimizden geleni yapıyoruz veren allah allah oldediginde olur gerisi boş.......

tabiki canım asla üzülmek yok kısmet ne zamansa o zaman olur mutlaka...... benım 11.günüm 24mm yumurtam vardı 13. günü çatladı.. 15 gün doktora gittiğimde 20mm bır yumurta daha çıktı onuda çatlamak üzere oldugunu söyledi ama yınede pregnly ıgne vurun dedı... valla elımden gelenı yaptım tüm çalışmaları :26: ben incir yedim bol bol kuru üzüm yedım ayrıca mercımek corbasıda gebelık oluşumunda cok faydalıymıs canım.. senın yumurtaların catladımı kaç buyuklugunde oldu ...çatladımı

tabiki canım asla üzülmek yok kısmet ne zamansa o zaman olur mutlaka...... benım 11.günüm 24mm yumurtam vardı 13. günü çatladı.. 15 gün doktora gittiğimde 20mm bır yumurta daha çıktı onuda çatlamak üzere oldugunu söyledi ama yınede pregnly ıgne vurun dedı... valla elımden gelenı yaptım tüm çalışmaları :26: ben incir yedim bol bol kuru üzüm yedım ayrıca mercımek corbasıda gebelık oluşumunda cok faydalıymıs canım.. senın yumurtaların catladımı kaç buyuklugunde oldu ...çatladımı

valla canım doktor takibinde degilim kaç milim olmus çatlamışmı hiç bir fikrim yok olmuşsa çatlamışsa kendiliginden olmuş yada olmamış doktor gel demediki sadece ilaç verdi adet olursan gel dedi nebileyim yaaa vala işimiz allaha kalmış.... ama dünden sag kasıgım çok agrıyor bu nedir onuda bilmiyorum adetime 5 gün var yumurtam büyüyor yoksa çatlıyormu hiç anlamıyorum kasıklarda agrı var heray oldugu gibi adet olacam heralde ilaçlarda kar etmedi galiba...

X