bebeğimi sütten kestim göğüslerim 2 gündür şiş çok canım yanıyor ne yapmam lazım :(

bende bundan 1 ay önce oglumu sütden kestim,dediginiz gibi agridan öldüm resmen ne yata biliyordum ne elleye biliyordum,baktim olacak gibi degil uyku tutmadi dusa girdim sicak su tutdum elimle yukardan asagi dogru gögüslerime masaj yaptim sütü elimle sagmaya calistim biraz hafif bi rahatlatdi,bi seferliginide oglum derin uykudayken emzirdim,ondan sonra asiri siskinlik olmadi gögsümde yavas yavas kendiliginden kesildi süt..

Gerçi halletmişsindir problemini ama ben yinede yazıyım. Başkaları okur belki. Gögsünde şişlik olduysa bir kereye mahsus pompayla çek. şişliği sakın bekletme. Ve sıkı şeyler giyinme. Eskilerin dediği gibi gögsünü sarla falan olmuyo bu işler. Ben nerdeyse hastanelik olucaktım sıkı sıkı sardım ve sağmadım diye. Doktora gittim şişlikler olunca. Sen nabıosun dedi. Kendinimi hasta ediceksin dedi. Pompayla hemen sağ ve sütyen dahi takma dedi. Gerçektende serbest bırakıp bir kere sağınca iki gün içinde kaçtı süt :)

bende ilk bebeğimde sütten kesince sağmıştım sıcak su rahatlatıyor hakikaten. süt üretimi psikoloji ile de yakından alakalı sütten kesmeye odaklanınca kendiliğinden sütünüz kesiliyor zaten allah kolaylık versin zor bir durum...eğer emzirmezsen 1 haftaya kalmaz sütün iyice gidiyor...

ay bende hatırladım şimdi benımde cok canım yanmıstı gülemıyodum bıle ben agrı kesıcı içmiştim rahatlatmıstı biraz bana taze nane koy demıslerdı gögsüne sütün cekılmesıne agrının azalmasına yardımcı oluyomus yaptım ma pek fayda etmedı beklemekten baska care yok aslında süt birikiğp gerı cekılıp yavas yavas kesılcek 2-3 gün cok acıyor zamnla azalıyor ben hıc sagmamısıtm kesılsın dıye

X