hamile kalamayanlar ve tedavi ile hamile kalanlar lütfen buraya konuşalım

Ay tatlım ya ne desen haklısın.Hepimiz öyle kendi derdimize düşmüşüz ki.Moraller bozuk, hayat yoğıun buraya bile çok girmiyoruz.Zaten hepimiz ihmal etmeye başladık burayı.Geliyoruz 1-2 msj yazıp çıkıyoruz.Affet tatlım:KK19:
NAsılsın sen çalışmalar nasıl gidiyor?

y-bende ne yapayım aynı tas aynı hamam değişen birşey yok,ama bu ay ilaç kullanmadan adet gördüm,incir işe yaradı belkide,hormon tahlillerimi yaptırdım hemen,ne yüksek ne düşük hormonum yok,bende kendimin doktoru olmaya karar verdim,ovulasyon testlerinden aldım,hayırlısı bakalım bu ay ne olacak

ay bitanem ınan bizde pek girmiyoruz moreller alt üst hiç bi gelişme yok kötü gelişmeler var yoksa unutur muyuz seni evrem i kelebeği merak ediyorum hepinizi daha sık girsek daha iii olur ufaklık nasıl

ufaklık iyi,bende yeni adet gördüm ve hiç ilaç kullanmadım,bu ay ovulasyon testi kullanacağım,öncelikle kendimizi tanımalıyız bence,ben çok araştırdım kendi durumumu bütün değerlerim normal ama adetim düzensiz,hiç kistim yok olmadıda,oğlumda kendiliğinden olduğuna göre,yumurtam oluşup büyüyor ama ben o günü denk getiremiyorum,topu topu 1gün,düzensiz adet görenler için bu günü esaplamak mümkün değil,bende aldığım testte anlayacağım,bende sizler gibi kendi çapımda uğraşıyorum

menapoza girene kadar vaktin var yaş kaç olursa olsun canım

şekerim bu konuda bir yanlışın olmasın,tedaviden bahsediyorsunuz sanırım,eğer öyleyse tabiki yaş sınırı var,artık riskli gebelik yaşı 35e indi,bir arkadaşım 40yaşında hamile kaldı,40testten geçti ve amniyosentez yaptırmak zorunda kaldı,3doktora gitti 3üde aynı şeyi söyledi,belli bir yaştan sonra özellikle35-40 yaşından sonra yumurta rezervleri çok yavaşlar,bu nedenle zatende tedaviye cevap vermez,ayrıca bebek büyük riskler taşır,şimdi günümüzde herşey zor,eskiden doğurmamışlarmı tabiki doğurmuşlar ama bizler sağlıklı nesiller değiliz,bizden sonrakilerde sağlıklı olmayacak

yaş sınırı kaç yazarmısınız

yaş sınırı var,artık riskli gebelik yaşı 35e indi,bir arkadaşım 40yaşında hamile kaldı,40testten geçti ve amniyosentez yaptırmak zorunda kaldı,3doktora gitti 3üde aynı şeyi söyledi,belli bir yaştan sonra özellikle35-40 yaşından sonra yumurta rezervleri çok yavaşlar,bu nedenle zatende tedaviye cevap vermez,ayrıca bebek büyük riskler taşır,

Valla canım o dikkat başka yöne nasıl çevriliyor bi bilsem...Ama temmuza kadar yapabilecek bir şeyim yok aşılama zamanını beklemekten başka. Belimde kasıklarımda saçma bir ağrı var.Hafif hafif sızlıyor adet olacakmışım gibi.Acaba diyorum yumurtalar mı büyüyor ama en son 11 mmdi doktorun hiç ümidi yoktu. Şimdi ayın 187inde adet olmak için ilaca başlayacağım işin yoksa git yine test yaptır.Bir şey çıkmayacak adım gibi eminim ama %1 ihtimal bile mecbur bırakıyor test yaptırmaya.Allah'ım çok bekletmesin bizi.Mübarek ayların yüzü suyu hürmetine güdürsün yüzümüzü inşallah.

Çok sağol canım benim.Doktoruma da sordum sıkıntı olmaz dedi.Ama eşimle pazarlık yaptım şimdiden ben sadece yemek yapıcam 2 hafta evi o süpürecek, temizliği o yapacak:)))Ben keyfime bakacağım, 2 hafta sakin, sinirlenmeden, yorulmadan geçireceğim inşallah.
Dua et bize olur mu tatlım hamilelerin duası kabul olurmuş.Bizim bebeleri yetiştirelim senin bebeğine:)))

oo super ozmn cnm bnm esımde yardım ettı sagolsun:))ınsallh en kısa surede hamıle kalrısn cnm dualrım senınle ama varya kaldıktan sonra kus gıbı hafıflıosun ugras yok artık caba yok ıns tadarsın sende 5 yıllık evlıyım cok bekledım nasıp oldu banada denemedım sey kalamdı zencefıl tarcın zerdecal hatmı hayıt cıvanpercemı ebegumecı daha neler neler ınsan herseyden bı umut arıyor ama vaktı zamanı var ıste hakkında hayırlısı:)

oo super ozmn cnm bnm esımde yardım ettı sagolsun:))ınsallh en kısa surede hamıle kalrısn cnm dualrım senınle ama varya kaldıktan sonra kus gıbı hafıflıosun ugras yok artık caba yok ıns tadarsın sende 5 yıllık evlıyım cok bekledım nasıp oldu banada denemedım sey kalamdı zencefıl tarcın zerdecal hatmı hayıt cıvanpercemı ebegumecı daha neler neler ınsan herseyden bı umut arıyor ama vaktı zamanı var ıste hakkında hayırlısı:)

Hayırlısı olsun tatlım.Tam 1 ay sonra bi aksilik çıkmazsa ya da kendiliğinden hamile kalmazsam-inşallah kalırım- aşılama tedavisine başlayacağım.Denemediğim ot çöp kalmadı.Eğer aşılama tutmazsa tabi böyle bir ihtimali düşünmek istemiyorum incir kürüne başlamayı düşünüyorum bir yapmadığım o kaldı onu da deneyeceğim.
Sen kaç aylık oldun şimdi.Cinsiyeti ne zaman belli olacak ya merak ediyorum:))))

Kızlarrr bana bir şey söyleyin ya benim 2 gündür ağrım var.Adet olacakmışım gibi.Bİ de kasıklarımda belli yerlerde batmalar oluyor, sızım sızım sızlıyor.En son doktorda 11mmdi acaba canı istedi de kendiliğinden büyüyor olabilir mi? Yumurtalar büyümese de adet olabilir miyiz ki?

meraba cnm yumurtalar gunde 2mm buyurler doktoruma sormustum..adetın 14. yada 15.gunu 21 mm gelıp catlarla tabı bunlar standart degıl 11mm se daha kucuk catlamaz suan yaklasık 5 gun sonra belırlı olgunluga erısıp catlaması lazım ....tabı yumurta buyumesse adetle atılıyor yumoşlar..ama bazen çatlamayan mınık yada olgun yumoşlar içi su dolu kistler oluyor yanı kıste donusuyor ama doktorlar kucuk kıstlerı pek onemsemıyor hamılelıge engel degıl dıolar ....ıns faydalı olabılmısımdır:)en kısa surede hamıs kalırsın ınsallh bende tedavıyle kaldım 3.asılamam tuttu 2 aylık hamıleyım suan klomenlı asılamayla hamıle kaldım yıpratıcı bı surec Allah sabrını versın ınsallh..

meraba cnm yumurtalar gunde 2mm buyurler doktoruma sormustum..adetın 14. yada 15.gunu 21 mm gelıp catlarla tabı bunlar standart degıl 11mm se daha kucuk catlamaz suan yaklasık 5 gun sonra belırlı olgunluga erısıp catlaması lazım ....tabı yumurta buyumesse adetle atılıyor yumoşlar..ama bazen çatlamayan mınık yada olgun yumoşlar içi su dolu kistler oluyor yanı kıste donusuyor ama doktorlar kucuk kıstlerı pek onemsemıyor hamılelıge engel degıl dıolar ....ıns faydalı olabılmısımdır:)en kısa surede hamıs kalırsın ınsallh bende tedavıyle kaldım 3.asılamam tuttu 2 aylık hamıleyım suan klomenlı asılamayla hamıle kaldım yıpratıcı bı surec Allah sabrını versın ınsallh..

O zaman boşuna umutlanmışım ben:KK43:(( Salı günü 11mmdi 5 gün geçince bugün oluyor hiç öyle bir belirti de yok.Ağrılarım falan kesildi sadece 2 gün sürdü umutlanmıştım :KK43:(( Benim pis bünyem kloemen cevap vermiyor.Doktor iğneyle bile büyümeme ihtimali olduğunu söyledi.Allah'ım yardım etsin bana ve isteyen herkese tattırsın bu duyguyu:KK43:

Hayırlısı olsun tatlım.Tam 1 ay sonra bi aksilik çıkmazsa ya da kendiliğinden hamile kalmazsam-inşallah kalırım- aşılama tedavisine başlayacağım.Denemediğim ot çöp kalmadı.Eğer aşılama tutmazsa tabi böyle bir ihtimali düşünmek istemiyorum incir kürüne başlamayı düşünüyorum bir yapmadığım o kaldı onu da deneyeceğim.
Sen kaç aylık oldun şimdi.Cinsiyeti ne zaman belli olacak ya merak ediyorum:))))

saol cnm . ınsallh kalırsın umutsuz olma benım bıde 3 sadece klomele ılıskı denem oldu ama negatıf 3 sonuc daha sonra dayanamadım artık dedım her adette pskolojım bozluyo dr dedıkı ole bısı varsa cocuk ısı yaş olur:) psıkolojın ı rahat tutmaya calıs tutamassan asılamaya gecelım ben atladım tabı aslında bızım dr kalsa 6 ay klomen ılıskı tedavısı vercektı ayy dayanamam dedım ben asılamaya gectık 1 negatıf 2 negatıf artık yerlerdeyım ben surunuyorum resmen psıkolojı ıce gıttı tam 3 de negatıf derken mujıze gıbı geldı pozıtıfle....ve asılamadan umıdımı kesmısken tupe geccekken artık...ıns senınde olcak emınım ben ..23 hazıranda dr soleyebılrım gosterırse dedı ınsallh saklamaz ama bana erkek gıbı gelıo ama burda yazarım cınsıyetınıogrenınce cnm bende meraktan catlamak uzreyım:)))) bu arada sana tavsıyem asılamada sakın kendını sıkma ben kendımı sacma sapan sıkmaktan her yanım tutuluyodu hep popomu yukarda tutma ıhtıyacı duyyodum ama sonu kotu oluyo her yanın tutuluyo..vede tam spermlerı dr enjekte ettınde dua et zaten dr soluyo askerlerı yolluyorum dıye :)))) asılamayla ılg bı sorun olursa sor herzaman ..Allah kolaylık versın cnm

O zaman boşuna umutlanmışım ben:KK43:(( Salı günü 11mmdi 5 gün geçince bugün oluyor hiç öyle bir belirti de yok.Ağrılarım falan kesildi sadece 2 gün sürdü umutlanmıştım :KK43:(( Benim pis bünyem kloemen cevap vermiyor.Doktor iğneyle bile büyümeme ihtimali olduğunu söyledi.Allah'ım yardım etsin bana ve isteyen herkese tattırsın bu duyguyu:KK43:

yanı bugun adetten sonra kacıncı gunun yanı adetın basından bugune kac gun oldu ?? ole ya ama umutsuzluga kapılma sakın ınsaalh ummadıgın anda gelır bebısın tedavıye devam ...klomenden sonra iğneli aşılama yaptırırsın ...ama iğneyle buyur bence cok etkılı ıgneler pahalı ama etkılı..

saol cnm . ınsallh kalırsın umutsuz olma benım bıde 3 sadece klomele ılıskı denem oldu ama negatıf 3 sonuc daha sonra dayanamadım artık dedım her adette pskolojım bozluyo dr dedıkı ole bısı varsa cocuk ısı yaş olur:) psıkolojın ı rahat tutmaya calıs tutamassan asılamaya gecelım ben atladım tabı aslında bızım dr kalsa 6 ay klomen ılıskı tedavısı vercektı ayy dayanamam dedım ben asılamaya gectık 1 negatıf 2 negatıf artık yerlerdeyım ben surunuyorum resmen psıkolojı ıce gıttı tam 3 de negatıf derken mujıze gıbı geldı pozıtıfle....ve asılamadan umıdımı kesmısken tupe geccekken artık...ıns senınde olcak emınım ben ..23 hazıranda dr soleyebılrım gosterırse dedı ınsallh saklamaz ama bana erkek gıbı gelıo ama burda yazarım cınsıyetınıogrenınce cnm bende meraktan catlamak uzreyım:)))) bu arada sana tavsıyem asılamada sakın kendını sıkma ben kendımı sacma sapan sıkmaktan her yanım tutuluyodu hep popomu yukarda tutma ıhtıyacı duyyodum ama sonu kotu oluyo her yanın tutuluyo..vede tam spermlerı dr enjekte ettınde dua et zaten dr soluyo askerlerı yolluyorum dıye :)))) asılamayla ılg bı sorun olursa sor herzaman ..Allah kolaylık versın cnm

Çok sağol canım benim içimi ferahlatıyorsun vallahi.OF ne zormuş ya.İnsan tedaviye başyaınca hemen hamile kalıcam sanıyor ama kaç tedavi dönemi geçirdik hala tık yok.İnşallah bu son olur. Ya saklamaz herhalde ya bir de doktorlar kemik yapısından falan anlayabiliyor bazen.Belki en azından sana tahmini söyler:))) Hoş kız olsun erkek olsun ne farkeder, sağlıklı olsun, kucağında olsun insan daha ne ister ki

Çok sağol canım benim içimi ferahlatıyorsun vallahi.OF ne zormuş ya.İnsan tedaviye başyaınca hemen hamile kalıcam sanıyor ama kaç tedavi dönemi geçirdik hala tık yok.İnşallah bu son olur. Ya saklamaz herhalde ya bir de doktorlar kemik yapısından falan anlayabiliyor bazen.Belki en azından sana tahmini söyler:))) Hoş kız olsun erkek olsun ne farkeder, sağlıklı olsun, kucağında olsun insan daha ne ister ki

öle valla bende çok ıı anlıyorum sızı Ama Rabbım sabrınıda verıyor sureklı morelını yuksek tutma ıhtıyacı duyyosun her adette yıkılıyor her tedavıye tekrer basladında bomba gıbı oluyosun çok enteresan ınsanoglu:) ıns cnm saglıklı olsunda erkek kız farketmez

yanı bugun adetten sonra kacıncı gunun yanı adetın basından bugune kac gun oldu ?? ole ya ama umutsuzluga kapılma sakın ınsaalh ummadıgın anda gelır bebısın tedavıye devam ...klomenden sonra iğneli aşılama yaptırırsın ...ama iğneyle buyur bence cok etkılı ıgneler pahalı ama etkılı..

21.günüm canım daha da büyümez artık iğnelere kaldık artık yapacak bir şey yok. Evet pahalı ama başka aremiz yok ki.Eşim neye yetişeceğini şaşırdı artık.İlki tutsa bari de adam daha fazla harap olmasa

X