halı & kanepe örtüsü

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
14.077
33.997
38
oturma odam dar,açık renk ferah ferah olsun deyip bu şekilde döşedim zamanında.tabi o zamanlar 2 kişilik aileyiz,hiç problem yok.şu an 14aylık bir kızım var ve neler yaptığını tahmin ediyorsunuzdur.bıkmış durumdayım.kanepelere örtü yaptıracağım yaza,ama öyle fırfırlı falan değil,sade.kanepenin döşeme kumaşından olsun,örtü olduğu belli olmasın istiyorum.halıyı da değiştirecğim.koltukların orjnal haline uyan bir renk,kiri de göstermesin diyerek kahve tonlarında almak niyetndeyim.
şimdiii,kahve halıya uyacak,hem de her lekeyi şak diye göstermeyecek örtü olsun da,ne rek olsun?bu konularda çok başarılı değilim,tavsiyelerinizi bekliyorum.eğer evinde kullanan varsa şu örtü denen meredi,fotoğrafla destekleyecek olana da ayrı bir duacı olurum:)
*fotoğrafı aşağıya eklemeyi deneyeceğim umarım başarırım.

$dscn0640o.jpg başarabilmiş olmayı umuyorum:KK8:

canım odan çok şık öncelikle belirtmek istedim allah bozmasın huzurunuz...bebeğinizde hayırlı bi evlat olsun inş.. şimdi odaya gelince evet gerçekten çok açık renkmiş..havası ferah olasun derken kullanışı düşümüyoruz bazen..benimde 19 aylık bi oğlum var ve neler yaptığını bilirsin az çok :) elinde gezerek yemeyi seven bir çocuğun annesiyim ve bende yılmıştım bu durumdan..o yüzden çok beğenerek almış bulunduğum halımın üzerine şimdi pike örtüyorum düşün artık :) sana tavsiyem sakın krem rengin ve beyazın ihtişamına kapılıp o renklerde alma halını.. şagi halılar oturma odasın apek uyumlu değil salon gibi yerlere uyumlu... şagi almanı tavsiye etmem sık sık dökülüp saçılacağı için... renk olarak da kahvenin tonlarını düşümelisin. mesela açık kahve sütlü kahve koyu kahve ve acı kahve..bu tonlar çok yakışıyor halıya hemde kiri lekeyi asla belli etmöiyor... kanepe örtüsüne gelince yeni çıkan polar görünümlü kumaşlar var...polar değil ama onu andırıyor hafif tüylü gibi..desenleride muhteşem. bende onlardan almayı düşünüyorum..metresi 10 lira...bir metre çift en çıkıyor...çok hesaplı geldi bana.. puanlı desenlisi hoşuma gitmişti koyu krem üzerine kahverengi puanlar var çok şık duruyor..hemde koltuğa yapışıyormuş ve kayma yapmıyormuş..istersen bi düşün derim.. sadece oturma yerlerine sermek daha mantıklı tamamını kaplatma bence pek hoş görünmüyor..hem oturma yerleri ile kombin etmiş ve şık bi görüntü sağlamış olursun canım umarım yardımım olmuştur bitirince resim eklersen seviniriz :: kolay gelsin :)

çok teşekkür ederim cevap için.eşyalarım 2,5 yıllık.ben de o 'beyaz ve krem ihtişamı'na kapılarak almıştım bunları.ilk zamanlar sık sık siliyordum ama şu an yetişemiyorum.kaldı ki silmekten koltuk takımının süngeri yüzey çıkmaya başladı.bu fotoğrafı yeni evliyken çekmitm,şimdi bakıyorum dağlar kadr fark var arada.silinmekten inanılmaz yıprandılar.halıdaki lekeleri çıkaramayınca domestosla sildim,yün olduğundan mıdır bilmem,adeta yandı sildiğim yerler.siyah siyah islekesi gibi lekeler var ,silsem de çıkmıyor artık.halıya örtü denedim ama deli kızım benim 1 saatte koltukların altına kadar sıkıştırarak serdiğim örtüyü 5 dk da topladı.kesinlikle durdurmuyor.o sebeple köklü değişim düşünüyorum:)
güzel dileklrin için çok teşekkür ederim,sen de güle güle büyüt oğlunu.değiştirdikten sonra fotoğraf eklerim,ama şu an fikir toplamaya çalışıyorm.2 ay sonra (işe başladığımda) ilk işim yenilemek olacak.

aahh ahh esra zamanında benimde oturma odamdaki kanepeler lila,halım krem lilaydı.tabi çocuk yok o zaman onu hiç hesaba katmada aa ne güzel deyip aldık.şimdi koltukların üstü örtülü,halıyı da anneme verdim onun kahverengi eski model halısını serdim.ne yapayım çocuk olunca böyle...

bu konu yeni evlenecek arkadaşlara da örnek olsun bence :KK1:hakkatten yaa annelerimiz kayınvalidelerimiz uyarsa da dinlemeden alıp önceleri çok hoşa giden eşyalarımızdan çocuklar doğunca temizlik yüzünden tiksiniyoruz nerdeyse...
ben şimdi bi düşündümde bu forumda beyaz beyaz koltuklar halılardan oluşan yeni gelin evleri var onlar naapar acaba??
sen yine şanslısın en azından koltuklarının koları siyah sadece oturma yerlerine gazelin dediği gibi polar bi örtü al ört mümkünse koyu renklerde olsun kahve ya da gri faalan gibi bi arkadaşım da koyu kırmızı almıştı o da leke göstermiyor ama kahveye uysun dersen turuncu da olur .. sonra kızın büyüyünce kaldırırsın keşke daha önceleri yapsaydın silmekten yıpranmadan önce yani..halılara da başka çare yok orta yollu 3-5 sene gidecek koyu renk bi halı alırsın bu seni bayaa bi idare eder ben de böyle yapmıştı büyük oğlumda sonra kaldırdım ama şimdi 2. canavar ilkinden daha beter yine yerini aldı anlıycan örtüler...aslında bu oda oturma odasıysa hani belki salon daha az kullanılacağından açık renk neyse de oturma odası günlük kullanıma daha kir götürecek koltuklar her zaman tavsiyemdir ben mesela salonumun koltuklarının oturma yerlerini kahverengi aldım kol kısımları da krem deri çok tozlanmasın diye o yüzden çok kullanışlı...

bu takımı aldığım zaman herkes söyledi zaten,sonra pişman olursun diye.ben tabi pişkinlikle 'oooo çocuk olana kadar...'işte eninde sonunda geldi o zamanlar.bu takım küçük,kibar.ve odam dar olduğu için uygundu bize.salon için en başındna beri istediğim kırmızı bir takım vardı,onu aldım.ama o oldukça büyük bir takım,asla sığmaz bu odaya.yoksa herkesin dediği ikisinin yer değiştirmesi gerektiği.
önerileriniz için çok teşekkür ederim,şöyle bakınmaya devam ediyorum şimdilik.şu an maddi olarak bu değişimi yapamıyorum ,iznim bitene kadar iyice araştırıp pişman olmayacağım sağlam bir değişim yapacağım.bıktımmmmmmm

....................................................

Son düzenleme:
Dilerim bu arayışını yeni evliler göz önünde bulundurur. Sürekli muayene gibi beyaz ve soğuk evler görüyoruz. Size tavsiyem yüzünü tamamen değiştirin koltuğunuzun. Tükenmez kalemin bile silinebildiği, yanmayan ama çok hoş kumaş çeşitleri çıktı. Örtü alsanız sürekli kayacak. bu sefer onu takıntı hale getireceksiniz.

Son düzenleme:
Canım ben senin derdini çok iyi anlıyorum çünkü benimde 14 aylık bir oğlum var.Salonda oturuyoruz koltuklarımın tamamı krem renkli ,halımdada yoğun renk krem.İlk aylarda örtü falan kullanmadan oturduk ancak oğluş hareketleninvce mecburen örtü kullanmak zorunda kaldık.Polar görünümlü ama ince zarif duran örtüler var metresi 10-12 tl falan.Benim koltuklarımda ve halımda bu örtüler var onlarında rengi krem,sık sık yıkıyorum memnunum tavsiye ederim.

halı ya da kanepenin üzerinde örtü durdurmuyor kızım,denedim ama toplayıp toplayıp attı.bir de polar vs. naylon karışımı eyler olduğundan pek kullanmak istemiyorum.amacım döşemesi gibi dursun,üzerinden çıkmasın.bir arkadaşımda görmüştüm,örtü olduğu anlaşılmıyordu hiç.kılıf olarak geçirmiş ve her yerinde cırt cırtlar var,öyle kayma sarkma yapmıyor.döşemeyi tamamen değiştirmenin maliyeti nedir acaba?alırken rnk kartelasını gösterip istediğinizi yapabiliriz demişlerdi,oraya mı sorsam.doğtaş oturma grubunun markası:KK30:

benımde aynı sorunum vardı koltuklarım açık yeşil halım kremdı tabıı çocuk olunca her yer leke leke . bulunduğum ilçede koltuk örtüsü dıken dükkanlar var bı kaç ay kumaş beğenemedım sonra daha fazla dayanamayıp dümdüz kahverengı bı kumaş seçtim ve kenarları cırtlı bıldığınız kaplama gb kaç ay oldu daha yıkamaya gerek bıle duymadım .400 liraya yaptırdım ama gerçekten verdığım paraya değdı halı içinde gıttım koyu kahve bı halı aldım o bıraz lekelenıyo ama krem kadar değil şimdi çok memnunum :emir_bebek:

Ben de evde dikip satıyorum arkadaşlar. İlgilenen varsa msj yazabilir

Eklentiler

• IMG_20151119_052014.jpg
    IMG_20151119_052014.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 1.100
X