Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek arabası seçerken...

Ciw

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2012
1
0
gebeliğimin 5. ayındayım yavaş yavaş hazırlıklara ve alışverişe başlıyoruz... ilk bebeğimiz olacağı için bu konuda acemiyiz. bebek arabası modellerine baktık herbirinin bi hayli özelliği var kafamız çok karıştı :KK43: bebek arabası seçerken asıl neye önem vermeliyim bilmiyorum, deneyimli annelerimizin yorumlarını bekliyorum...

evet deneyimli anneler bizi bilgilendirin lütfen bende yakında alıcam ama neye dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum : (

bebek arabasının hafifi olmasına
kolay katmanabilir olmasına özen gösterin bence
doğumdan itibaren kullanacaksanız sırtının tam yatabilir olmasına bakın eğer içine anakucağı kullanacasanız o anakucağının da çok ağır olmamasına bakın içinde bebekle taşımak çok zor oluyor
önereceğim markalar öncelikle graco travel system
sonrada kraft

duyduğum kadarıyla hafif olması önemli bi de ben 3 tekerlekliden yanayım yada 4 tekerlekli olacaksa tekerlekleri büyük olsun çünkü kolay hareket edebilmesi bence çok önemli. kraftta güzel modeller var diğerleri çok pahalı( pierre cardin vs.)

pierre cardin bebek arabalarının çocuğu koyduğunuz yerinin eninin de dar olduğundan şikayet edenelri çok duydum
büyük tekerlekler konusunda tamamen katılıyorum yolların hali malum

Kolay kapanip acilmasi,kapandiginda fazla yer kaplamamasi,bebegin oturacagi ic hamak kisminin genis olmasi,tam yatar pozisyon alabilmesi benim icin onemli kriterler araba secerken.

hafif olması ve katlandıktan sonra çok yer kaplamamsı çok önemli.bizim gibi çok gezen bir aileyseniz.arabanın bagajında çok yer tutmayacak bir model olsun derim.chicco nun az yer kaplayan arabalarını tavsiye ederim.travel sistemler çok yer kaplıyor malesef.seçiminizi yaparken internetten almaya karar verseniz bile en yakın mağazadan gidip fiziki olarak inceleyin mutlaka.açıp kapatın,gerekirse çocuğunuzu oturdup bir tur atın.

of ben baby2go 8801 aldım biz kızımın 20 çıktı gezmeye başladık hergün dışardayız kızım arabada süper rahat altında kocaman sepeti var alışverişte herkez aldığını alta atıyo o kadar ilk başlarda evde kullandım beşik niyetine gündüzleri tam yatıyo 360 derece dönüyo tekerlekleri öyle ağır bi arabada değil amaaa çok yer kaplıyo bagaja sığıyo tekerllekleri çıkyo ama ben burda çok çıkıorum tek servisleri kullanıyorum arabanın büyüklüğü eksisi tabi kızımda büyüdükçe asansörlü evim ama asansörden çıkş için merdiven apartmanın önündede merdivenler var zor oluyo ..
şimdi bende kararsız kaldım çok Maclaren Globetrotter 2012 Bebek Arabası Scarlet ya hauck dinsey minnie karar veremiyorum..

işin özeti ilk arabama 400 lira verdim ve 8 ayda kullnamayıp malesef yine almak zorundayım tam yatan baston alın korunaklı tabi

X