Kürtaj sonrası adet olamama ve kist !

rujruj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2012
1
0
Merhaba,

şubat 2'de kürtaj oldum. Bugün 55. gün adet olamıyorum ve 6.cmlık içi sıvı dolu bir kistim var.

40 gün içerisinde adet olamazsan gel demişti. Mart 10'da gittim. Yeniden gebelik kesesi gördüğünü söyledi ama çok yeni olduğunu anlayamadığı haftaya tekrar gelmemi söyledi ve ayrıca sol yumurtalık altında 6 cm lik kist mevcut olduğunu ekledi.
Haftaya gittiğimde kesenin büyüdüğünü ve gebelik kesesi olduğuna emin olduğunu ancak şekil olarak sağlıklı görünmediğini çünkü sınırlarının net değil dağınık göründüğünü ve rahimde bulunması gerektiği yerde bulunmadığı ve düşme olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Bekleyelim dedi.

Ancak yaklaşık bir hafta sonra tekrar gittiğimde, bunun hamilelik olmayabileceğini zira normalde iki katı büyüklüğe ulaşması gerektiğini ve rahimde düşmeyeceği bir yere geçmesi gerektiğini ve bu arada 6 cmlik kistimin hiç büyümediğini ya da küçülmediğini belirtti ve farlutal adet söktürücüyü verdi. Hapı 4 gün boyunca günde 3 adet şeklinde yuttum. Hap biteli bugün 8. gün hala adet olamadım. Çok endişeliyim.

Benzer bir deneyim yaşayan var mı?

5aralik kürtaj tarigim 6 aralikta hafif kanamam 7 aralikta ise tamamen bitmisti. ogün bugün adet olamiyorum. kürtajdan 7 hafta sonra doktora gittim 8 haftaya kadar gecikebilir dedi. 9 hafta gene gittim adet sökütürcü verdi. dedigin gibi 10 gün kullandim ama yine gelmedi. kullandiktan 3 hafta sonra tekrar gittim kan tahlili yaptirdi prolaktin 26 cikti. cok yüksek degil ama adetimin bu yüzden gelmeyebilecegini söyledi. ilac verdi haftada birgün ceyrek alcakmisim. 3 hafta oldu suan ilaci kullanali. subat ayinin ordasinda kahverengi akintiyla pihtilar gelmisti ama yogun sayilmazdi gecen hafta yine ona benzer akintim oldu hepsi bu. iki ay kullanicam bakalim ilaci bende kist falan yok. güya ultrasonda temiz görünüyo ama neden olamiyorum bilmiyorum.

X