2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hortlamaya çok güldüm :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: benim oğlan 6.5 da hortluyor resmen :KK55:

sağol canım, evet cidden düşünüyorum ama herhalde yalan olacak gibi. eşim yan çizmeye başladı. :113: oğluma pasaport çıkarayım, hemen trye gelicem. 1-2 ay kalınca daha sağlıklı bi karar veririm diyorum

annemin lafıdır :KK52:

en iyi ve en hayırlı kararları alman dilegiyle canım inş.gönlüne göree olur herşey ...

eşim de çaktırmadan laf vuruyo:KK9:
inşallah gazdır ama gaz değişik olur beyaaa kıpır kıpırrr
yoksa oğluma kardeş mi geliyooooo
:KK52::KK52::KK52:

kız nasıl hamile olacan adam üzerine ceketini attı mı? :KK52: fotosentezle mi bebek gelecek zilli :KK52: adama yüz vermeden :KK52:

bacımmm pazar günü arkadaşlarımı iftara çağırdım senin mavi haşhaşlı yı
yapsam olur mu ki?kolay gibi( daha yapamadım) tepsi çapı kaç olmalı
yazmamışsın siteye baktım da,şu büyük borcamlar nasıl?

yap bacım basit zaten.yuvarlak standart borcam war ya ona yapıyorum ben :KK56: ayrıca geçenlerde şerbeti kaynatmadan şekeri sıcağa yakın suda eritip döktüm aynı görüntü aynı lezzet oldu söyleyim :KK56:

ciddi misin üzüldüm hakkında hayırlısı olsun,

ahh ahh yaramı deşme dermişşiiimmm.... :KK9: yok canım o kadar da değil, ölmedik sürünüyoruz. :KK37:

Allah yavrunuzu size bağışlasın.. sizi de birbirinize.. inşallah düzelir bir an önce aranız... :KK19:

sağolun, hayırlısı olsun inşallah. :KK4:

eşim de çaktırmadan laf vuruyo:KK9:
inşallah gazdır ama gaz değişik olur beyaaa kıpır kıpırrr
yoksa oğluma kardeş mi geliyooooo
:KK52::KK52::KK52:

sevindin sanki :KK1: hamile olmak mı istiyorsun :KK49::KK49:

annemin lafıdır :KK52:

en iyi ve en hayırlı kararları alman dilegiyle canım inş.gönlüne göree olur herşey ...

kız nasıl hamile olacan adam üzerine ceketini attı mı? :KK52: fotosentezle mi bebek gelecek zilli :KK52: adama yüz vermeden :KK52:

yoo yazın ceket giymiyokii:KK24: fotosentezle olur mu ki kızz bitkimiyim ben:KK33: :21:ben böyle daha mutluyum:21:

ya tabak çatal bardak herşey sorun oldu, tekrar tekrar yıkadık bazen :KK1: hem su, hem şerbet, hem meyvesuyu, hem çay bardak mı yeter :KK53:

bulaşıkları 1.5 saatte bitirdim resmen, omuzum ağrıdan kopuyo şu an :KK14:

Eki Görüntüle 769818

ben de keçeyle ilk denememi yaptım, daha yapıştıramadım gerçi, yapıştırıcım yok :KK53:
canım çok güzel olmuş arabayı çok güzel yapmışsın :nazar:ellerine sağlık onca işin arasında bunu da yapmışsın:))) ben olsam o yorgunlukla 1 hafta yatardım
buradaki bütün hatunlar mı marifetli yaa bi ben mi tembelim

resim nereye gitti be ya :KK6: :KK6:
yaa süper olmuşlar ellerine sağlık

Allah'ım bana sabır ver,:KK43:

Allah'ım bana sabır ver.:KK43::KK43:

Neden bu çocuk uykuya dalamıyor, doğduğundan beri her her her gece uyuduktan 30-45 dk.sonra uyandı, ağladı.Susturdum uyuttum 10 dk. yine aynısı. :KK50::KK50:
Sabaha kadar defalarca uyanıyor. Gündüz bütün gün ayağımda zaten.Çıldıracağım yakında.:KK36::KK36::KK36:
canım seni çok iyi anlıyorum oğlum ilk 3.5 ay neredeyse hiç uyumuyordu 24 saat gözünü kırpmadığını bilirim ara ara paranox s fitille uyutuyorduk kafayı yiyecektim değil yemek yemek tuvalete gidemiyordum. kolikti sonra geçti senin ki yeni başlamış ek gıdalara başlayınca olduysa bağırsakları ile ilgili olabilir mi gaz, reflü, mide problemleri, hazımsızlık vb. bence zamanla eski haline dönecektir

1 ağustos 23:23 itibariyle hala oldum halaaaaaaaaaaaaaaaaaa oldum :KK52: :KK52: :KK52: annelik duygularım yalama oldu yeğenim oldu bambaşka bişeymiş :KK43: allah'ım nasıl bir duyguymuş :KK43: gurbet ellerde gidemiyorum da.. ağladım sevincimden şaşkınlıktan.. elim ayağım bir tuhafım yahuuu :KK43: yengeyi de düşününce kendi doğumlarım aklıma geldi :KK43:
hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün canım ben de teyzeyim gercekten süper bir duygu

Kızlar herkese selam!!

Cook uzun zamandır yazamadım, ıse baslayınca forum fln yalan oldu. Hergun aynı seyler sabah ıse gıt aksam gel kızıla oyna yemek yap ye kaldır kızın ertesıgunkı yogurdunu yap dusa gır kızı uyut ( cogu zaman bu gorev esımde oluyor) yat gece sahura kal ( cogu zaman su ıcıp yatıyoruz).... Allah kabul etsın ama ramazanda aclık susuzluk degıl uykusuzluk benı bıtırdı. Yat kkalk maymun olduk.. Neyse az kaldı..

Ya kızlar benım kız 20 ocak dogumlu, yanı 6. Ayı doldurdu 10 gun gectı. maasallah kılosu boyu yerınde bır sorununuz yok ama ya bu cocukda donme, emekleme, ayagına basma gıbı hıcbır hareket caba yok. Yuzustu yatmayı hıc sevmıyo.yuzustu yatırınca kafasını fln kaldırıyo ama o kadar hıc kıpırdanayım suruneyım fln yok. Destekle oturabılıyo ama onu da sevmıyo. Sımdıye kadar 3 kez tam tur dondugunu gorduk o da 1 ay onceydı. Sımdı o da yok. Mılletın cocugu aya cıkacak bızımkı hala yatıyo sırtustu..Anlamadım gıtttı tembel mıı bır sorun mu var Allah korusun bılmıyorum:KK43: kafaya tkmıyodum ama azcık azcık takmaya basladım. Sızde durumlar nasıl
canım oğlum 6 ocak doğumlu kilosu biraz az bizimki de tam tur dönmüyor yüz üstünden sırt üstüne dönemiyor destekle oturuyor ben takmıyorum çünkü her bebeğin gelişimi farklı bence kafamıza takmayalım Allah korusun bi sorun olsa başka belirtilerden zaten anlardık
arkadaşlar aranızda bebişi uyusın diye rwzene anason karışımı çauy veren var mı benim afacan çokmgeç yatıyo yatsada saat başı kalkıyo napıcağımı şaşırdım uykusuzlyktan berbat durumdayım az versem mi akıl verin
ben kolik dönemin de hem kendim içtim hem ona içirdim o zaman pek faydasını göremeyince bıraktım şimdi hiç birsey vermiyorum ama gece çaylarını deneyebilirsin (sürekli kullanmayıp arada ara vererek)

günaydın ...son 10 günüm.. bugünden sonra eşim de yanımda artık haftaya izin aldı ,bayramda gelen giden olur sanırım görümcem tekrar gelecek ,zaman ne çabuk akıyor yaa ,bayram sonrası işe mi başlayacağım ben şimdi ,inanamıyorum ,zaman geçtikçe korkuyorum ,içim bir tuhaf ,ayyy vakit daralıyorrrrrrrrrrrrrrr..:KK43:(
canım gercekten zor oluyor ama alışıyorsun

Sağolun arkadaşlar, ben de iyiyim çok şükür:KK34: Dün oğluşla başbaşa İstanbul turu yaptık, kendimizi aştık :KK9::KK9::KK9: Beyazıt, Eminönü, Üsküdar, Beşiktaş.. Arada acayip bir yağmura yakalandık, neyse ki vapurdaydık. Çok iyi hissettim gerçekten, kendime güvenim geldi.

Fatih tramvayda:)

Eki Görüntüle 770206
canım çok tatlı maşallah Allah nazarlardan korusun bide iyi cesaret epey gezmişsin bu arada istanbulu özlediğimi farkettimm bir dahaki sefere benim yerime de gez ben de tek çıkıyorum ama arabayla oda yakın mesafe

kızlar nasıl vakit geçiriyosunuz bebişlerle. 2 saat boyunca öpüp gıdıklayamıyorum.oyuncaklarındanda çabuk sıkılıyor.kucağıma alıp bir o o daya bir bu odaya geziyorum.balkondan bakıtıyorum.siz napıyosunuz?
canım kitap okuyorum resimlere bakıyoruz aynayla konuşuyoruz balkondan etrafı izliyoruz zaten her öğün en az bir saat sürüyor

Merhaba arkadaşlar bebeğim 5 aylıkken adet gördüm ve o zamandan beri saçım avuç avuç dökülüyor sizde de böyle bir sorun oldu mu?cevaplarsanız sevinirim...
ben hala adet olmadım saçlarımı kısacık kestirdim hala dökülüyor :KK43:(((
Ben de bu ara tel.de fotoğraflarla uğraşıyorum bol bol. Bu da bir tanesi. Uğraşan vardır mutlaka ama isterseniz sizin bıdıklar için de yapabilirim bu tarz şeyler :KK34:

Eki Görüntüle 770288
canım süper olmuş nasıl yapıyosun telinin markası ne?

canım çok güzel olmuş arabayı çok güzel yapmışsın :nazar:ellerine sağlık onca işin arasında bunu da yapmışsın:))) ben olsam o yorgunlukla 1 hafta yatardım
buradaki bütün hatunlar mı marifetli yaa bi ben mi tembelim

yaa süper olmuşlar ellerine sağlık

canım seni çok iyi anlıyorum oğlum ilk 3.5 ay neredeyse hiç uyumuyordu 24 saat gözünü kırpmadığını bilirim ara ara paranox s fitille uyutuyorduk kafayı yiyecektim değil yemek yemek tuvalete gidemiyordum. kolikti sonra geçti senin ki yeni başlamış ek gıdalara başlayınca olduysa bağırsakları ile ilgili olabilir mi gaz, reflü, mide problemleri, hazımsızlık vb. bence zamanla eski haline dönecektir

hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün canım ben de teyzeyim gercekten süper bir duygu

canım oğlum 6 ocak doğumlu kilosu biraz az bizimki de tam tur dönmüyor yüz üstünden sırt üstüne dönemiyor destekle oturuyor ben takmıyorum çünkü her bebeğin gelişimi farklı bence kafamıza takmayalım Allah korusun bi sorun olsa başka belirtilerden zaten anlardık

ben kolik dönemin de hem kendim içtim hem ona içirdim o zaman pek faydasını göremeyince bıraktım şimdi hiç birsey vermiyorum ama gece çaylarını deneyebilirsin (sürekli kullanmayıp arada ara vererek)

canım gercekten zor oluyor ama alışıyorsun

canım çok tatlı maşallah Allah nazarlardan korusun bide iyi cesaret epey gezmişsin bu arada istanbulu özlediğimi farkettimm bir dahaki sefere benim yerime de gez ben de tek çıkıyorum ama arabayla oda yakın mesafe

canım kitap okuyorum resimlere bakıyoruz aynayla konuşuyoruz balkondan etrafı izliyoruz zaten her öğün en az bir saat sürüyor

ben hala adet olmadım saçlarımı kısacık kestirdim hala dökülüyor :KK43:(((

canım süper olmuş nasıl yapıyosun telinin markası ne?
yok be ne marifeti :KK1: yorgunlugun uzerine eglenceydi keceyi kesmek. ben nefret ediyorum yaa ev isinden :KK5: onun disinda severim yemek pasta vs yapmayi, el isleriyle ugrasmayi.

biz de ramazan ayında hamladık.:KK37: haftada bir olursa öpüp başımıza koyuyoruz. :KK9:aramız da iyi değil. boşanmayı bile düşünüyoruz :KK50::KK50::KK50:ama hala yatakları ayıramadık :KK17:

evet cidden düşünüyorum ama herhalde yalan olacak gibi. eşim yan çizmeye başladı. :113: oğluma pasaport çıkarayım, hemen trye gelicem. 1-2 ay kalınca daha sağlıklı bi karar veririm diyorum

canım umarım hayırlısı olur bizde geçen haftalarda öyleydik en boşanma planları falan yapıyodum bizimkide rafa kalktı gibi çocuk olduktan sonra ya ben daha fazla anlayış ve ilgi bekler oldum ya da eşim bencilleşti bilemiyorum ama neredeyse her hareketi batar oldu bi de ben eskiden bişeye üzülsem ya da kızsam hemen söyler yaptığına yapacağına pişman ederdim ama şimdi söylemiyorum ve olaylar daha da uzuyor eşim iş için bu hafta 3 gün evde değildi ben de kafayı dinledim resmen evde oğlumla yalnız olmak çok iyi geldi

yok be ne marifeti :KK1: yorgunlugun uzerine eglenceydi keceyi kesmek. ben nefret ediyorum yaa ev isinden :KK5: onun disinda severim yemek pasta vs yapmayi, el isleriyle ugrasmayi.
hamaratsın işte canım
ben zaten yapamam bide yapmayı sevmem bi kere özenmiş kendime atkı örmüştüm de 2 ayda zor bitirmiştim o zamandan beri pek el işi ile uğraşmam:KK43:((

Son düzenleme:
canım umarım hayırlısı olur bizde geçen haftalarda öyleydik en boşanma planları falan yapıyodum bizimkide rafa kalktı gibi çocuk olduktan sonra ya ben daha fazla anlayış ve ilgi bekler oldum ya da eşim bencilleşti bilemiyorum ama neredeyse her hareketi batar oldu bi de ben eskiden bişeye üzülsem ya da kızsam hemen söyler yaptığına yapacağına pişman ederdim ama şimdi söylemiyorum ve olaylar daha da uzuyor eşim iş için bu hafta 3 gün evde değildi ben de kafayı dinledim resmen evde oğlumla yalnız olmak çok iyi geldi

evet aynen her soyledigi, yaptigi batiyor. bosanmaya karar verdigimden beri biraz degisti, ben de hemen yumusuyorum. ama 1 hafta sonra yine ayni olacak. o yuzden kararim kesin. bosanmasam da 2 ay trde kalacagim. hayat nasil ikimiz icinde bakip oyle son kararimizi verecegiz.

bazen esimsiz yeni hayat dusuncesi heyecanlanfiriyor, bazen de (sinirli veya mutsuz olmadigim zamanlarda) esimi ozleyecegimi cocugun babasiz buyuyrcegini dusunup uzuluyorum.

sihirli bir degnek olsa mutlu bir cift olsak :KK5:

insallah sizinki bizim kadar dibe batmaz. :KK14:

ya sabırrr diyerek dolaşıyorum evin içinde ben de:KK52:,canım gece susuyor olabilir mi?
bide bir dua gördüm bir sitede yazıp yastığının altına koyunca uyuyormuş denemek lazım,
ben de deneyeceğim istersen buraya da yazarım denerizizararı olmaz duanın diye
düşünüyorum
:44:

Su veriyorum canım.

Duayıda kesinlikle yaz.Hemen yaparım.:KK43:Hatta işe yarasın dile benden ne dilersen:KK34:

merhabalar sevgili arkadaşlar... odamda tadilat olduğu için yazamıyorum. bir yandan klima takılıyor, bir yandan boya yapılıyor. off yeter artık dedim açtım bilgisayarımı.. sizi özledim yahu.. :KK16:

geçmiş olsun canımcım... kıyamam ben ona. üşüttü herhalde. inşallah düzelmiştir. :KK54:

çok sevimli olmuş, ellerine sağlık... :KK9: benim bayram şekerleri t-shirt de yalan oldu.. :KK50: fırsat bulup çarşıya gidemedim ki.. :KK50:
vaveyla senin kity'lere de bayıldım...

yine aynı şeyi söyleyeceğim ama aç-susuz olabilir mi.. :KK1: bir de rezene çayı ver biraz. gazı varsa alır rahatlatır.

ayyyy.. ne güzeldir hala olmak... iki erkek halasıyım. ilki elimde büyüdü, aşık resmen bana. ben de ona... annelikten sonra en güzel duygu... :KK16: Allah anne babasına bağışlasın. hayırlı evlat olsun inşallah... :nazar: :nazar: :nazar:

canım her bebek farklı. bir arkadaş demişti, sana olan tepkileri falan normalse sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. ama yine de istersen bi çocuk nöroloğuna götürebilirsin.

ben rezene çayını gazı ve kabızlığı için veriyorum. sürekli değil. ara ara. sakinleştirici özelliği varmış ama bizimkine pek etki etmiyor. :KK1: ama gaz konusunda çok faydalı.. :KK9:

şimdiden geleceği düşünerek içini karartma arkadaşım. içinde bulunduğun günlerin keyfini sür. insanoğlu herşeye alışıyor. Allah başka keder vermesin. :KK50: çok ama çok zor ama alışacağız mecbur... :KK14:

ahh bu teyzesi yer onu.... :KK16: maşallah canım benim.. çok sevimli.. büzüş büzüş dudakları oğlumun duduşları gibi... yerimm.....

Milupanın rezenesini aldım az önce içirdim. Akşam da içireceğim.İnşallah işe yarar:KK9:

nişanlılıkta gösterip vermeyen,evlenince elletmeyip naza çekilenler,:KK52:

hergün hergünde yapılırmı bu yavvvvv diye sızlananlar :KK52:(yanlış anlaşılmasın ev temzilignden bahsediyorum :KK53:)

çocuk uyusada azıck koca bebegimle oynaşsam diyenler nerdeler acabaaaaaaaaaaaaaaaa ?????:KK52::KK52:

çılgın kızlar ne yapıyonuz ?

biz iyiyiz ben kıza gece yatmadan humannın iyi geceler çayını içiyorum 1 aylıkkenden beri içiyor içinde rezene ,kimyon,anason,melissa bisürü şey var gazınada iyi geliyor :KK30:

Çocuk uyusada koca bebeğimle ilgilensem diyorum ama nerdeeeeeeeeeeee.10 günde bir ancak:KK17::KK17::KK17::KK17:

Nerden buluyosun bu lafları . valla sende olmasan hiç güleceğim yok:KK9:

aklına nerden geldi bu şıkların hepsi :KK1: yoksa hepsinden sende var mı :KK60: çay uyutuyor mu onu söyle bana sen :KK1: ben şuan biri çamaşır sepetinde diğeri yürüteçte yanımdalar :)) birazdan yedirip uyutacağım ..bu arada bugünki menüyü sormadın ,sen de yazmadın :KK60:

:KK9::KK9::KK9: alayı var bendeee kızzzzzz zerrrinn her yol var her yoll :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

çay benim kızı uyutuyoo ya ama gece kalkmalarımız var yinede 2-3 kere uyanıyoruz geceleri :KK51:

haklısın bacıısı menüler aklımdan çıktı benmkisi

kremalı mantarlı tavuk sote
domates çorbası
milföy böregi
patates salatası
dondurmaaaaaa

evet sizin menüleri alalım gençler :KK24::KK25:

:KK52: :KK52: :KK52: çok güldüm..... 3. şık..... :KK17:[/UOTE]

ADDD bak rencide edicem seni.Gecede 2-3 defa uyanıyormuş, bide yazıyor utanmadan:KK52::KK52::KK52:
Aman şaka yaptım, ciddiye felan alma sakın.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: diyeyim kızına.

bende alayı ruza ne yapim yaaaaa :KK24: seni cilveli gacı seniiiiiiiiii:KK52::KK52:

rencide et beni gediiiiiiiiiiiiiiiii :KK52:

şimdi benim kzda geçen haftaya kadar gece çok aglıyodu sebepsiz uyanıyodu bende son 3 gündür akşam 18.00 dan sonra ek gıda vermiyorum kendi maması haricinde hiçbirşey vermiyorum nispeten 3 gündür :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: degmesin daha iyiyiz bi dene istersen gedi canım deneme yanılma zaten yöntemler :KK52::KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
umarım herşey yolundadır tatildeyizzz hiç giremiyom nete
kendinize ve bebişlerinize çoookkkkkkk iyi bakınnnnnnnnnnn byyyy :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Selam anneler konuları okumadan çok önemli bişey söylicem. Dr kadir tugcunun yazılarını okuyun çok önemli şeyler var mutlaka okuyun. Ben ek gıdaya başlamadıgima memnun oldum ve demir ilacını bıraktım. Çok iyi doktor halktan bıri gibi çok bilgili okuyun hemen.

bu uyku yüzünden oynatmaya az kaldı çoçuğa hiç bişi fayda etmiooo kafayı yeme üzereyim

evet aynen her soyledigi, yaptigi batiyor. bosanmaya karar verdigimden beri biraz degisti, ben de hemen yumusuyorum. ama 1 hafta sonra yine ayni olacak. o yuzden kararim kesin. bosanmasam da 2 ay trde kalacagim. hayat nasil ikimiz icinde bakip oyle son kararimizi verecegiz.

bazen esimsiz yeni hayat dusuncesi heyecanlanfiriyor, bazen de (sinirli veya mutsuz olmadigim zamanlarda) esimi ozleyecegimi cocugun babasiz buyuyrcegini dusunup uzuluyorum.

sihirli bir degnek olsa mutlu bir cift olsak :KK5:

insallah sizinki bizim kadar dibe batmaz. :KK14:

Üzüldüm be repu ısallah aşabilecek düzeyde fikir ayriliklaridir..Türkiyeye gel enine boyuna düsün yalniz çocuk büyütmek eminim çok zor olacaktir o yüzden karşilikli òzveride bulunun..

Bizim chuck de gunduz uyumamalara basladi 5 ten beri salliyorum yarim saat sonra kaldircam ne anladim bu isten..:KK19:

Bide bi iyi geceler mamasi aldim yapiminda 3-4 kasik diyo yemekmi tatli kasigimi bi deyiverin hele.:KK16:

X