2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam anneler konuları okumadan çok önemli bişey söylicem. Dr kadir tugcunun yazılarını okuyun çok önemli şeyler var mutlaka okuyun. Ben ek gıdaya başlamadıgima memnun oldum ve demir ilacını bıraktım. Çok iyi doktor halktan bıri gibi çok bilgili okuyun hemen.

ben de takip ediyorum. bazı yazdıkları iyi de, bazıları tuhaf bence.
drlar herşeyi bilecek diye birşey yok ki, yiyecek konusunda yanlışlıkları var bence bu dr'un. dünyada her dr yanlış bilip bi bu dr doğru bilemez ya.

Üzüldüm be repu ısallah aşabilecek düzeyde fikir ayriliklaridir..Türkiyeye gel enine boyuna düsün yalniz çocuk büyütmek eminim çok zor olacaktir o yüzden karşilikli òzveride bulunun..

Bizim chuck de gunduz uyumamalara basladi 5 ten beri salliyorum yarim saat sonra kaldircam ne anladim bu isten..:KK19:

Bide bi iyi geceler mamasi aldim yapiminda 3-4 kasik diyo yemekmi tatli kasigimi bi deyiverin hele.:KK16:

sağol canım. inşallah hayırlısı olur.

suyu ne kadar diyo mama için?

Selam anneler konuları okumadan çok önemli bişey söylicem. Dr kadir tugcunun yazılarını okuyun çok önemli şeyler var mutlaka okuyun. Ben ek gıdaya başlamadıgima memnun oldum ve demir ilacını bıraktım. Çok iyi doktor halktan bıri gibi çok bilgili okuyun hemen.

hayır ben katılmıyorum sana hiçççç iyi bir doktor değil saçmalıyor resmen

dediğin doğru aynısını bende yapıyorum kızımın işine gelirse uyuyo gelmezse uyumuyo:KK70: gerçekten her çocuk bir diil şimdi 7 aylık oldu geçen gün birlikte banya yaptık o kadar mutlu olduki mutluluktan 2 saat uyudu:) yavaş yavaş düzene girioruz inş. bunların dışında bende ocağın 3.de doğum yaptım ilk aylar çok zor geçti ama şimdi her geçen gün dahada çok seviyorum yavrumu daha fazla bağlanıorum ilk çocuğum sizdede ölemi benim gibimi hissediosunuz uyuduğu an bile özlüorum hiç koynumdan ayrılmasın istiorum hele bide uyandığında anniiiii dii ağlıyo ya iyice bitiyorum yiyorum onu haşat ediorum :)) kızıma olan hislerimi sayfalarca yazabilirim bitmez asla:) iyiki doğurmuşum yavrumu aferin bana

Aynen güzel demişsin ilk gördügümde narkozdan uyuşuktum bişey hissetmedim hatta ben nasıl anneyim dersim kendi kendime sonraki bikaçgünde bu benımmi diye geçti ama olayı çözdükten sonra canımın parçasi saçının telıne kıyamam herşey boş. birtek kızım:-)

ben de ilk görüşte aşık olmadım kızıma, ilk çocuk olunca şaşkınlık, şok, bu benim mi şimdi gibi garip duygular yaşadım ondan galiba. ama gün geçtikçe daha da çok sevip bağlanıyorum. hele uyurken, o küçük dudakları yok mu kopartasım geliyor. mis gibi kokusu başimdi işteyim canımı çektirdin:)
aferin sana evet iyi ki doğurmuşşun:)
aferin bize:)

bazen bebekler ve aileleri ile yaşadıkları ile ilgili çok berbat haberler görüyorum, sonuna kadar okuyamıyorum, içim parçalanıyo:KK43:( işte o an işten uçarak gidip kızıma sarılmak istiyorum. Allah tüm bebekleri çocukları korusun. onlara zarar verenleri de yoketsin:KK43:(

çocuğunu sevgi manyağı yapan, onlara kızmayan, anlayan, bebek olduğu için tüm bunları yaptığının farkında olan, ruhen ve bedenen onları hırpalamayan tüm annelere aferin..

Benı çok etkilizo o olaylar aklımdan çıkmıyor izlemıyorum o yüzden
Benim kızım öpücük manyagıdır:-)

kızlar nasıl vakit geçiriyosunuz bebişlerle. 2 saat boyunca öpüp gıdıklayamıyorum.oyuncaklarındanda çabuk sıkılıyor.kucağıma alıp bir o o daya bir bu odaya geziyorum.balkondan bakıtıyorum.siz napıyosunuz?

Ben iş yaparken yanımda gezdırıyorum. şarkı söyleyip muhabbet ediyorum. İşim yoksa kucagımda opüp sevıyorum halısına bırakıyorum orda oynuyor karışık.

Ben de bu ara tel.de fotoğraflarla uğraşıyorum bol bol. Bu da bir tanesi. Uğraşan vardır mutlaka ama isterseniz sizin bıdıklar için de yapabilirim bu tarz şeyler :KK34:

Eki Görüntüle 770288 [/

Ferda cesaretlisin ben daha pazara bile tek çıkmadım:-D resimleri hangi programla yaptın acaba?

[QUOTnnen1;31429733]bu uyku yüzünden oynatmaya az kaldı çoçuğa hiç bişi fayda etmiooo kafayı yeme üzereyim

Oynatma belkı bı derdi vardır açmı susuzmu biyerimi agırıyo sıcakmı sogukmu bi doktora sor belki bi derdi var bilemeyizki agzi dili yok yavrunun yokşa uyur bençe
ben de takip ediyorum. bazı yazdıkları iyi de, bazıları tuhaf bence.
drlar herşeyi bilecek diye birşey yok ki, yiyecek konusunda yanlışlıkları var bence bu dr'un. dünyada her dr yanlış bilip bi bu dr doğru bilemez ya.
Ben dogal şeylerden yanayım adam hastalıklarda antibiyntik kullanmayın boşa ilaç kullanmayın diyor. Anne sütü iyisi diyor bence bunlar çok mantıklı 100000 yıl önce napıyolardı:-)

150 cc su demis su tahilli kasik mamalari..goz karari koydum valla anlamadim pek..zaten onuda yemedi pöfff delirtcek bu ek gida isi beni:KK43:

ek gıda zor bence de. 150 cc yemek kaşığı koyulur heralde. biraz kıvamlı olması lazım çünkü. benim oğlum 150 cc hayatında yemedi :KK53: 50 ccyi geçtiği nadir görülür son zamanlarda.

2-3 haftalıkken 120 cc süt içerdi, gittikçe azaldı. göğüsten ne kadar içiyordur bilmiyorum. ek gıdayı da öyle. çok severse yarım kase yiyor.

ben de koyu ve kıvamlı vermeye çalışıyorum. sonra da ayrıyeten su veriyorum. napıym :KK14:

Son düzenleme:
150 cc su demis su tahilli kasik mamalari..goz karari koydum valla anlamadim pek..zaten onuda yemedi pöfff delirtcek bu ek gida isi beni:KK43:

bende aptamilin tahıl karışımı mamasını kullanıyorum 4. aydan beri ama tarifine göre çok oluyor bebekler okadarının yese zaten adam olurlar ben bi yemek kaşığı ile başlamıştım halada veriyorum bide içine 3 ölçek aptamil 2 devam sütü koyuyorum kalınlığına kendim azar azar su koyup ayarlı yorum bu gene lde 90-100cc geçmiyordur bilmiyorum sen belki emziriyorsundur ozamanaptamil devam sütü koymazsın benim yaramazım biberon almadığı için ben mamaların içine devam sütü koyup hazırlıyorum şimdi bile sadece 2 yemek kaşığı tahıllı mama ile hazırlıyorum 3 ay oldu anca 1 kaşık arttı

bende aptamilin tahıl karışımı mamasını kullanıyorum 4. aydan beri ama tarifine göre çok oluyor bebekler okadarının yese zaten adam olurlar ben bi yemek kaşığı ile başlamıştım halada veriyorum bide içine 3 ölçek aptamil 2 devam sütü koyuyorum kalınlığına kendim azar azar su koyup ayarlı yorum bu gene lde 90-100cc geçmiyordur bilmiyorum sen belki emziriyorsundur ozamanaptamil devam sütü koymazsın benim yaramazım biberon almadığı için ben mamaların içine devam sütü koyup hazırlıyorum şimdi bile sadece 2 yemek kaşığı tahıllı mama ile hazırlıyorum 3 ay oldu anca 1 kaşık arttı

bnde de öyle en fazla 100 cc civarı yiyor,daha fazlasını kesınlıkle yedıremzsın çat diye doyup kitliyor agzını bıdıgım:)

kızlar yaklaşık 2-3 haftadır karnımda kıpırtılar hissediyorum ama umursamıyordum
şimdi kafama takıldı ya hamileysem diye,yok yaa değilimdir diyorum bide ben hamileyken
midem çok bulandı 2.dede bulanır sanırım
ben ne zaman relg olacam
:KK52::KK52::KK52:eşime bana test al eczaneden diyorum kendini Hz.Meryem mi sandın(töbe yaa)
diyor anladınız siz onu
:KK53: ama o zaman karnımdaki kıpırtılar neyin nesiiiiii:KK53:

kağanın annesiii.. bebiş mi geliyor yoksa.... :KK30: ay daha çok erken ya... dur azıcık daha... ben doğumun etkisinden hala kurtulamadım.. :KK53: bayağı sonra olur herhalde.. :KK31:

niye ben evde dondurma da yapıyorum:KK1:akşam geç yatırıyormuşsun, uzmanlar en geç 2030-2100 de yatırın diyor ,bizimkiler öyle uyuyorlar sabah erken kalkıyorlar ama zaten kreşe başlayınca da erken kalkacaklar ,hem erken yatmaları daha ii bence misafir gelecek olsa ohh mis gibi uyumuş olurlar

benimki de en geç 21.30'da yatakta. sabah da 6.30 gibi uyanıyor. en geç 7.30-8.00'e kadar uyur. hiç 10.30'a kadar uyumadı.. :KK50:

evet aynen her soyledigi, yaptigi batiyor. bosanmaya karar verdigimden beri biraz degisti, ben de hemen yumusuyorum. ama 1 hafta sonra yine ayni olacak. o yuzden kararim kesin. bosanmasam da 2 ay trde kalacagim. hayat nasil ikimiz icinde bakip oyle son kararimizi verecegiz.

bazen esimsiz yeni hayat dusuncesi heyecanlanfiriyor, bazen de (sinirli veya mutsuz olmadigim zamanlarda) esimi ozleyecegimi cocugun babasiz buyuyrcegini dusunup uzuluyorum.

sihirli bir degnek olsa mutlu bir cift olsak :KK5:

insallah sizinki bizim kadar dibe batmaz. :KK14:

hakkınızda hayırlısı olsun canım. mutsuzsan sürdürmenin bi anlamı yok ama bebek daha çok küçük.. insan ona üzülüyor.. :KK50: inşallah herşey düzelir.. :KK14:

Son düzenleme:
Aynen dediginiz gibi kizlar 60 cc anca icti gerisi cöp..190 cc yazmis kutuda kim icerki o kadar gedi ninki gibi istisnalar haric:KK1:

Aynen dediginiz gibi kizlar 60 cc anca icti gerisi cöp..190 cc yazmis kutuda kim icerki o kadar gedi ninki gibi istisnalar haric:KK1:

ben de ilk kaşık maması aldığımda kutunun üzerindeki ölçülerde hazırlamıştım. dediğin gibi çöpe gitti. artık göz kararı yapıyorum.. :KK39:

oğlumda yine bir huzursuzluk... :KK14: bir saat uyutmaya uğraştım. uyudu 5 dk sonra yine uyandı. :KK50: tekrar salla pışpış.. benim de uykum geldi.. herhalde 4. diş geliyor.. çıkar inşallah bir an önce..
iftarı kaçıyorduk az kalsın. herkes sahuru kaçırır, biz iftarı.. :KK53: oğlanı zar zor uyuttum. koltukta uyuyakalmışız eşimle. bi uyandım iftara 15 dk var.. :KK30: Allah'tan yemeklerim vardı. hemen çıkardım ısıttım. sofraya oturduk ezan okudu.. :KK56:

huu huuu... milett nerdesiniz... :KK3: :118: herkes küçük bebeleri uyuttu, büyük bebeklerle ilgileniyor sanırım....... :KK52: :KK52::KK52:
yarın temizlikçi gelecek. bayram temizliği var. :KK14: ben yatar.. hadi iyi geceler...

ben geldim yokluğumdan ötürü kimse rahatsız olmamış :111: :111:

misafirlerim wardı, yarım saat önce gittiler.. oğlum huzursuz oldu son 1 saat sonunda kalktılar yani :KK36: kocam da maça gitti! 2 defadır kandırıyorlar herifi yaa :KK47: adam eksikmiş benimkini zorluyorlar :KK35: garibim yazık gönülsüz gidiyor :KK19: öncekinde de teravi yerine maça götürdü eşkiyalar :KK47: dedim sen ne anlarsın maçtan nasıl oyanıyor biliyon mu dedim "hayatım top geliyor işte kaleye doğru atıyom" dedi :KK52: :KK52:

kızlar merhaba bebişlerinizi allah bağışlasın.ben mart annesiyim,arada ocak-şubat annelerini de takip ediyorum. sizlere sormak istediğim birşey var benim saçlarım inanılmaz dökülüyor sizin saçlarınız ne alemde dökülmeler azaldı mı?doğumdan dökülür deniyor,daha ne kadar devam edecek?tşk.sevgiler:KK16:

ben,m de 4 aylıkken falan başlamıştı yanlış hatırlamıyorsam,bir ay civarı bi sürede dökülme azaldı normal dökülme hızına döndü:KK34:

ben bu ek gıdayaaa..töbe töbe yaa..aklımdan akıl gitti . normalde ben hep çok dikkat ediyorum .yedirdikten sonra yarım saat mama koltuğunda oturtuyorum ,ağlasalar da orada oyalıyorum ki kusmasınlar diye ,çünkü hareket edince malum kusuyorlar.. geçen kızım fışkırır tarzda kusmuştu ama uyanıktı o zaman ,ozaman da ilk defa öyle kustuğunu gördüm ve korktum birden ama olabilir alışamadı dedim herhalde..demin saat 10 gibi uyutmuştum bunları ..arada kızım öksürür ya da ses çıkarır uyurken ,onlardan bi ses geldi gittim baktım bişey yok ,neyse 12de uyanma vakitleri geldi ,odaya bir gittim ki ne göreyim .ALLAHım beynimden vuruldum resmen.kızım bir kusmuş size anlatamam ,resmen göl ve yavrum gölün içinde mışıl mışıl uyuyor ,öyle böyle değil ,yediklerimin hepsi yatağın üzerinde ,kulaklarından burnundan içeri girmiş ,suratı hep kusmuk ve yavrum o şekilde yatıyor ,bütün vücudu yatak göl olmuş ki ne göl ,hemen tuttum soktum banyoya ,bi güzel de küfrettim ek gıdaya .. o kadar kontrol ediyorum ama yine de kusuyor yavrum ,pişiği düzelmişti bu sabah yine aynı yer pişik ,yediklerinden biri allerjimi yapıyor acaba ,kusması da ondan olabilirmi diye düşünmeye başladım artık ,RABBİM hepsini korusun ama az önceki manzarayı hele de o göl gibi kusmuk dolu yatakta ağzı yüzü kusmuklar içinde mışıl mışıl uyumasını görseydiniz içiniz parçalanırdı ..nasıl olacak bu ek gıda işi hiç bilmiyorum ,önceden hevesle yedirme hayalleri kurarken bugün resmen nefret ettim bu işten ..

geçmiş olsun,umarım bi daha tekrarlamaz.senin bunu yazdığının bir gece öncesinde oğlumu rüyamda fışkırarak kusarken gördüm,nasıl kalkıp oğluma baktığımı bilemedim.sen de gündüzüne bunu yazmışsın.etkilendim haa. tekrardan cok geçmiş olsun

1 ağustos 23:23 itibariyle hala oldum halaaaaaaaaaaaaaaaaaa oldum :KK52: :KK52: :KK52: annelik duygularım yalama oldu yeğenim oldu bambaşka bişeymiş :KK43: allah'ım nasıl bir duyguymuş :KK43: gurbet ellerde gidemiyorum da.. ağladım sevincimden şaşkınlıktan.. elim ayağım bir tuhafım yahuuu :KK43: yengeyi de düşününce kendi doğumlarım aklıma geldi :KK43:

hayırlı olsun.Allah sağlıklı huzurlu ömür versin. ben de iki kız halasıyım çokkk datlu oluyolarr:KK54:

Kızlar herkese selam!!

Cook uzun zamandır yazamadım, ıse baslayınca forum fln yalan oldu. Hergun aynı seyler sabah ıse gıt aksam gel kızıla oyna yemek yap ye kaldır kızın ertesıgunkı yogurdunu yap dusa gır kızı uyut ( cogu zaman bu gorev esımde oluyor) yat gece sahura kal ( cogu zaman su ıcıp yatıyoruz).... Allah kabul etsın ama ramazanda aclık susuzluk degıl uykusuzluk benı bıtırdı. Yat kkalk maymun olduk.. Neyse az kaldı..

Ya kızlar benım kız 20 ocak dogumlu, yanı 6. Ayı doldurdu 10 gun gectı. maasallah kılosu boyu yerınde bır sorununuz yok ama ya bu cocukda donme, emekleme, ayagına basma gıbı hıcbır hareket caba yok. Yuzustu yatmayı hıc sevmıyo.yuzustu yatırınca kafasını fln kaldırıyo ama o kadar hıc kıpırdanayım suruneyım fln yok. Destekle oturabılıyo ama onu da sevmıyo. Sımdıye kadar 3 kez tam tur dondugunu gorduk o da 1 ay onceydı. Sımdı o da yok. Mılletın cocugu aya cıkacak bızımkı hala yatıyo sırtustu..Anlamadım gıtttı tembel mıı bır sorun mu var Allah korusun bılmıyorum:KK43: kafaya tkmıyodum ama azcık azcık takmaya basladım. Sızde durumlar nasıl

benimki de hemen dönmemişti,meraklanmştım.dr da her şeyi normal dönüyodur da belki dönmek istemiyodur demişti:KK52:bi kaç gün sonrasında dönmüştü.ama dönmek oğlumda milat oldu döndükten sonra özgüveni arttı art arda gelişimsel görevlerini sıralamaya başladı:KK9:zamanı vardır.hiçç meraklanma Allahın izniyle zamanı gelince olur.

ben de ilk görüşte aşık olmadım kızıma, ilk çocuk olunca şaşkınlık, şok, bu benim mi şimdi gibi garip duygular yaşadım ondan galiba. ama gün geçtikçe daha da çok sevip bağlanıyorum. hele uyurken, o küçük dudakları yok mu kopartasım geliyor. mis gibi kokusu bak şimdi işteyim canımı çektirdin:)
aferin sana evet iyi ki doğurmuşşun:)
aferin bize:)
çookk içten bi şekilde katılıyorum.ama ben ilk görüşte aşık olmuştum.günden güne de kara sevdaya döndü diyorum:KK9:

kızlar yaklaşık 2-3 haftadır karnımda kıpırtılar hissediyorum ama umursamıyordum
şimdi kafama takıldı ya hamileysem diye,yok yaa değilimdir diyorum bide ben hamileyken
midem çok bulandı 2.dede bulanır sanırım
ben ne zaman relg olacam
:KK52::KK52::KK52:eşime bana test al eczaneden diyorum kendini Hz.Meryem mi sandın(töbe yaa)
diyor anladınız siz onu
:KK53: ama o zaman karnımdaki kıpırtılar neyin nesiiiiii:KK53:
ha haaa aynısı aynısı bende de var bir haftadır:KK23:tırsmıyo değildim ama 3.ye adet oldum.gazdır muhtemelen bizimki :KK1:

oğlum bugün yatar pozisyondan oturur pozisyona gelmeye başladı.:21: ama eşek sıpası hala çağırınca gelmiyo, elini uzatmıyo. oyuncak falan atınca koşuyo hemen :26:

merhabalar sevgili arkadaşlar... odamda tadilat olduğu için yazamıyorum. bir yandan klima takılıyor, bir yandan boya yapılıyor. off yeter artık dedim açtım bilgisayarımı.. sizi özledim yahu.. :KK16:

geçmiş olsun canımcım... kıyamam ben ona. üşüttü herhalde. inşallah düzelmiştir. :KK54:

çok sevimli olmuş, ellerine sağlık... :KK9: benim bayram şekerleri t-shirt de yalan oldu.. :KK50: fırsat bulup çarşıya gidemedim ki.. :KK50:
vaveyla senin kity'lere de bayıldım...

yine aynı şeyi söyleyeceğim ama aç-susuz olabilir mi.. :KK1: bir de rezene çayı ver biraz. gazı varsa alır rahatlatır.

ayyyy.. ne güzeldir hala olmak... iki erkek halasıyım. ilki elimde büyüdü, aşık resmen bana. ben de ona... annelikten sonra en güzel duygu... :KK16: Allah anne babasına bağışlasın. hayırlı evlat olsun inşallah... :nazar: :nazar: :nazar:

canım her bebek farklı. bir arkadaş demişti, sana olan tepkileri falan normalse sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. ama yine de istersen bi çocuk nöroloğuna götürebilirsin.

ben rezene çayını gazı ve kabızlığı için veriyorum. sürekli değil. ara ara. sakinleştirici özelliği varmış ama bizimkine pek etki etmiyor. :KK1: ama gaz konusunda çok faydalı.. :KK9:

şimdiden geleceği düşünerek içini karartma arkadaşım. içinde bulunduğun günlerin keyfini sür. insanoğlu herşeye alışıyor. Allah başka keder vermesin. :KK50: çok ama çok zor ama alışacağız mecbur... :KK14:

ahh bu teyzesi yer onu.... :KK16: maşallah canım benim.. çok sevimli.. büzüş büzüş dudakları oğlumun duduşları gibi... yerimm.....

Yok tepkılerı cıglıklar kahkahası bakıslar maasallah yerınde, her ay doktora da gıdıyoruz hem de saglık ocagındakı doktor da goruyor sıkıntı yok ama hareket konusunda ısteksız ıste bıraz. Ama sanırım sorunu buldum. Neredeyse 2 aylıktan berı oyun parkının ıcınde ve oyun parkı kucuk gelmeye basladı oyuncaklarının hepsı ona kol boyu mesafede. Yanı uzaklara gıtmesı ıcın bır neden yok... Dıye dusunuyorum. Oyun parkının ustundekı yayları cıkarttım buyuk bır ortu serıp yere ustune de oyun halısını sercem oyuncakları da dagıtıcam bakalım o zaman napıcak. Bı de boyle deneyelım bakalım. Tatılde kampa gırecek kucuk hanım:)

evet aynen her soyledigi, yaptigi batiyor. bosanmaya karar verdigimden beri biraz degisti, ben de hemen yumusuyorum. ama 1 hafta sonra yine ayni olacak. o yuzden kararim kesin. bosanmasam da 2 ay trde kalacagim. hayat nasil ikimiz icinde bakip oyle son kararimizi verecegiz.

bazen esimsiz yeni hayat dusuncesi heyecanlanfiriyor, bazen de (sinirli veya mutsuz olmadigim zamanlarda) esimi ozleyecegimi cocugun babasiz buyuyrcegini dusunup uzuluyorum.

sihirli bir degnek olsa mutlu bir cift olsak :KK5:

insallah sizinki bizim kadar dibe batmaz. :KK14:

hakkınızda hayırlısı olsun.. üzüldüm oğlun için.. çok büyük sorunlar değilse umarım herşey düzelir

benim oğlan da bugün popsunun üstüne yan oturup kalkmaya çalışıyor.. kalksa ne olacak nedir bu havalar zorluyor kendini, zaten daha desteksiz duramıyor :KK53: yan oturmuş hali çok komik bu arada, böyle bebek görmedim :KK37:

ruza sen okul öncesi öğretmeni miydin, ya da deneyimli anneler.benim çocuk şarkıları ve oyunları repertuvarım zayıfta:KK25:o kadar çok uyduruyorum ki millet hayal gücüme şaşıyo,herifim bana uydurduklarıma gülmekten namazını bozuyodu:KK52: bana yardımcı olsanız öğretseniz:KK3: ya da linkler atsanız:KK76:

X