Demir İlacı Kullanırken Mide Bulantısı Yaşayan Var mı ?

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
merhabalar.. 10-12 gündür demir ilacı kullanıyorum inanılmaz mide bulantısı yaşıyorum bişeyler yedikten sonra resmen midem şişiyor.. midem ağzıma geliyor. acaba psikolojik mi yoksa cidden demir hapı mı yapıyor bunu bilemedim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı konuyu açmak için buraya gelmiştim,bir baktım siz de aynı sorunu yaşıyormuşsunuz
Ben de çok merak ediyorum demir ilaçları mide bulantısı yapar mı acaba
Uzun süredir kullanıyorum demir ilacı,10 gün önce doktorum ilacımı değiştirdi
ve hiç yaşamadığım mide bulantıları başladı
ilaç ismi de veremiyorum ama aynı durumu yaşayanlar var mı merak ediyorum...

bugün daha yeni başladığım halde çok fena midem bulanıyor ilacın ismi tardyferon napıcam bilmiyorum ya nasıl geçer mide bulantısı ilacı bi kez kullanıpta bırakmak bilmiyorum..

Merhabalar herkese, benim kan değerlerim 5. ayda düşmeye başladığı için ben de küçük şişeler şeklindeki sıvı demir ilaçlarını kullanmaya başladım. 10 gündür kullanıyorum ve midem çok kötü durumda. Bulantılarımdan dolayı yemek yiyemez oldum. Doktorum 2 ay dişimi sıkmam gerektiğini söyledi. Sizlerde bu duruma çare bulan var mı?

bende demir ilacı kullanıyorum yıllardır ..maalesef bu ilaçlar aç karnına içildiği için mideyi mahfediyor..bu yüzden arada bırakmak zorunda kalıyorum...benimde midem çok kötü mide ilaçlarına yükleniyorum..yapacak birşey yok :KK43:

Bende de durum aynıydı doğal yollardan karşılamaya çalışıyorum demir ihtiyacımı, şimdilik iyi gidiyor bakalım sonrası nasıl olacak.

X