Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bayanlarda saç ekimi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

bnil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
19
2
selam arkadaşlar kendisi saç ektiren veya çevresinizde saç ektiren bayan var mı? araştırdığım kadarıyla kadınlarda ekilen saçlar pek tutmuyormuş..
benimde önlerim çok seyreldi dışarı çıkamıcam yakında:KK43:

canım çok geçmiş olsun üzüldüm senin adına bir kadının başına gelecek en korkutucu şey bence, benim kuzenim aynı sorunla başı derte idi, Kuzenim Almanyada yaşıyor orda çok pahalıymış saç ekimi. biz onun için çok araştırdık.. karşımıza hep erkeklere saç ekimi yapan yerler çıktı ve daha önce bir kadına saç ekimi yapmamışlar.saçlarını sıfır kesmek zorundayız felan dediler,güvenemedik kimseye, sonra kuzenim oradan kendi buldu bir doktor ,ankara da plastik cerrah Doç Dr Serdar GÖKREM 'i. yurtdışında bu operasyonları yapıyormuş çok ünlüymüş saç ekiminde %100 başı elde ediyormuş, ve türkiyede kadınlara bu operasyonu saçlarını kesmeden yapan tek kişiymiş kendisi. yalnız kuzenime saç ekimi yapmadı, çünkü kökleri ölmemiş, Sağolsun bizi çok rahat saç ekimi yapmamız gerekiyor diyebilirdi. o almayanda tedavi görmüştü çözümün saç ekimi olduğunu söylemişlerdi, kuzenime 1.5 sene önce 1000 liraya saç mezoterapisi tedavisi uyguladı.. ve kuzenim dökülen saçların hepsine kavuştu ve diğer saçlarıda çoştu nerdeyse.. şu an bende bu uygulamadan düşünüyorum saçlerım yerinde ama , saç tellerim çok inceldi bağlanmıyor bile artık. doktorla telefonda konuştum 1500 tl istedi.. İşten izin alıp Doktordan da randevu alabilirsek Ankaraya gidecez artık günibirlik.:KK25:

Son düzenleme:
Ne güzel bir haber bu. Benim de önlerim çok döküldü, gerçi bütün her yer döküldü de önden daha bir belli. 1 ay sonra evlenicm ve nasıl topuz yaptırıcam bilmiyorum, açık önler ya çok kötü duruyo.

Zumcum ben mezoterapi ve hatta prp yaptırdım hiç bir değişiklik olmadı bende:KK50: Doktor adı için sağol canım..mezoterapi için mi ankaraya geliceksin ?aynı doktor için mi?

bnil ; evet canım ankaraya gelecez yumurtayla susam yağı ile olmuyor artık :). gerçi burdada mezoterapi yaptırabilirim ama, kuzenim sebebiyle bir sürü arkadaşı güne gider gibi gittiler toplanıp doktora hepside memnun kaldı.bende canlı örnekler varken paramı atmayayım çöpe :) prp yi bende duydum ama serdar gökrem sigara içenlerde kanser riski oluşturduğunu düşündüğü için prp yapmıyormuş.Çözümde görmüyorum dedi, mezoterapi ile düzelecek diyor bakalım...eşiminde alınları açıldı ikna etsemde beraber gitsek. o saç ektirse ben de mezoterapi yaptırsam.. kendi şikayetci ama bu durumdan şimdi ben söylersem gerek duymaz :)

zumcum yaptırdığında sonuçları haber verirsen sevinirim. ben sigara içmiyorum Allahtan..prp de kendi kanını ayrıstırıp saç diplerine enjekte ediyorlar..sigara içenlerin kanı temiz olmadığı için böyle bir risk vardır belki..bir de serdar beye gittiğinde muayene ve mezoterapi ücreti hakkında bilgi verir misin?bir de saç dökülme cinsine ne dedi?benimki genetikmiş..

canım çok geçmiş olsun üzüldüm senin adına bir kadının başına gelecek en korkutucu şey bence, benim kuzenim aynı sorunla başı derte idi, Kuzenim Almanyada yaşıyor orda çok pahalıymış saç ekimi. biz onun için çok araştırdık.. karşımıza hep erkeklere saç ekimi yapan yerler çıktı ve daha önce bir kadına saç ekimi yapmamışlar.saçlarını sıfır kesmek zorundayız felan dediler,güvenemedik kimseye, sonra kuzenim oradan kendi buldu bir doktor ,ankara da plastik cerrah Doç Dr Serdar GÖKREM 'i. yurtdışında bu operasyonları yapıyormuş çok ünlüymüş saç ekiminde %100 başı elde ediyormuş, ve türkiyede kadınlara bu operasyonu saçlarını kesmeden yapan tek kişiymiş kendisi. yalnız kuzenime saç ekimi yapmadı, çünkü kökleri ölmemiş, Sağolsun bizi çok rahat saç ekimi yapmamız gerekiyor diyebilirdi. o almayanda tedavi görmüştü çözümün saç ekimi olduğunu söylemişlerdi, kuzenime 1.5 sene önce 1000 liraya saç mezoterapisi tedavisi uyguladı.. ve kuzenim dökülen saçların hepsine kavuştu ve diğer saçlarıda çoştu nerdeyse.. şu an bende bu uygulamadan düşünüyorum saçlerım yerinde ama , saç tellerim çok inceldi bağlanmıyor bile artık. doktorla telefonda konuştum 1500 tl istedi.. İşten izin alıp Doktordan da randevu alabilirsek Ankaraya gidecez artık günibirlik.:KK25:

ya arkadaşlar izmirdede başarılı bir doktor yok mu?

burrcan malesef izmirde doktor bilmiyorum. bizde nerelerden bulduk baksana. pimpirikli olunca insan.

bnil hafta sonunu 23 nisanla birleştirdik soluğu ankarada teyzemde aldık. cumartesi için randevu almıştık doktordan ve başladık mezoterapiye,
10 günde bir 10 defa olcakmış toplamda.canım ama kişiye göre değişiyormuş bu sayı, eşimde muayne oldu 5 nisana gün aldı , onunda şakaklara saç ekimi yapacak, ben bir hafta önceden saçların iyice açıldı demeye başladım soktum aklına :KK14: sonra bir 10 gün sonra onun kontrol ve yıkaması için tekrar gidecez. geriye kalıyor 7 seans kızlar ne yapacam bilmiyorum.

yaklaşık 2 ay önce medicalpark göztepe hastanesine gittim...e.can cengiz diye bir doktor beni muayene etti minoxil sprey anaphase şampuan ve 2 ay kullanmak üzere ferro sanol verdi...2 aydır kullanıyorum dökülmem tam olarak durmasada azaldı...ama saçlarım çok yağlı ve yağlandıkça dökülüyo...saçın ortasında hafif ve genelinde azalma oldu...mezoterapiyi sordum doktora aynı işi vediklerimle ev yapıcaksın işte dedi çok mu paran var dedi:)
6 ay sonra kontrole gidicem ama saç dökülmesinin sonu saç ekimi olarak görünüyo fakat bayanlarda durum başkaymış...yaptıran arkadaşlar varsa nerde kime yaptırdığınla beraber şuan ki durumunu da açıklarsa çok sevinirim...

Ne güzel bir haber bu. Benim de önlerim çok döküldü, gerçi bütün her yer döküldü de önden daha bir belli. 1 ay sonra evlenicm ve nasıl topuz yaptırıcam bilmiyorum, açık önler ya çok kötü duruyo.

saç problemini hallettin mi arkadaşım nolur cvp yaz.benim tepem çok açık

Kadınlarda saç ekimini bende merak ediyorum. Bugün bu olayı araştırırken birde buradan sorayım dedim. Eski konudan devam etmek istedim belki önceki mesaj bırakan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlar.

bununla ilgili birçok olumlu olumsuz şey duydum. aşağıdaki sitede aynen erkeklerdeki gibi saç ekiminin yapılabildiği yazıyor. Elbette bu konuyla tecrübe etmiş arkadaşaların yorumları daha önemli

Kadınlarda Saç Ekimi -

Canım, kuzeninin saçları çok mu seyrelmişti acaba?Köklerinin ölüp ölmediğini nasıl anladı doktor?

Son düzenleme:
Merhaba Peri 1 ben ne zamandır senin yazacağın bir şeyi bekliyordum, başka bir konudan. Aynı durumdayız sanıyorum, ben ektirmek istiyorum, yani artık o noktaya geldim. Senden bilgi almak istiyorum. Nerde nasıl yaptırdın, bu konuda olumlu olumsuz çok şey okudum lütfen bana yardımcı olursan cok sevinirim.

merhaba arkadaslar bendede 1 yıldır kesintisiz sac dökülmesi var doktora filanda gittim genetik dedi maalesef artık tepe bölgesi cok acıldı fiber kullanıyorum ama oda belli oluyor cok sinirimi bozuyor okadar moralim bozulmustuki sac ekimi icin doktordan randevu bile almıstım ekime 2 gün kala iptal ettirdim cünkü biraz arastırınca bayanlarda erkekler kadar basarılı olmuyormus ondan dolayı bosuna ameliyat olmak istemedim aslında cokta bir bilgim yok ekimle ilgili cünkü cok fazla sac ektiren bayan yok maalesef ektiren arkadaslar deneyimlerini yazarsa cok memnun olurum özeldende yazabilirsiniz herkese sifa diliyorum cok zor gercekten cekmeyen anlamaz:KK43:

Merhaba Peri 1 ben ne zamandır senin yazacağın bir şeyi bekliyordum, başka bir konudan. Aynı durumdayız sanıyorum, ben ektirmek istiyorum, yani artık o noktaya geldim. Senden bilgi almak istiyorum. Nerde nasıl yaptırdın, bu konuda olumlu olumsuz çok şey okudum lütfen bana yardımcı olursan cok sevinirim.

Canım isim vermem doğru olurmu bilmiyorum ? Ama ben Antalya da kalem implant tekniği kullanan bir Dr beye yaptırdım.. İnan çok araştırdım ve görüşmeler yaptım ... Kesinlikle çok memnun kaldım .. Hem ekimden hem de hizmetten .. Eğer düşünürsen başka bir yere bakmadan gönül rahatlığı ile gidebilirsin...ben deki sorum saç dökülmem sonrasında devam etti .. Eğer ekilenler çıkmasaydı çok daha belli olacaktı tepem...

X