İri bebek-normal doğum yapanlar!!!

oğlum 3530 kızım 4090 doğdu normal doğum ikiside sezeryandan hoşlanmıyorum zorunlu olmadığı sürece yapılmamalı doğumu yapıyorsunuz hop ayaktasınız doğumdan sonra her işimi kendim yaptım kimseye muhtaç olmadım çok şükür

29+1 haftalık hamileyim oğluşum olcak nasipse dün doktor kontrolümuz vardı bebegim 2 kilo boyu 42 cm doktorum iri bi bebek dedi.
zaten önceki kontrollerimizde de bebeğimin gelişimi hep 2 2,5 hafta önden gidiyordu doktor bu şekilde gelişmeye devam ederse normal doğum riske girer dedi ama yine de herşey önümüzdeki ay çatı muayenesinden sonra belli olacak inşallah normal doğum yapabilirim hiç istemiyorum sezeryan olmak sizce bebeğimin kilosu normal mi bu haftalarda bebeği tombik ama sonralarda normale dönen anneler var mı ? :nazar:

oğlum 3530 kızım 4090 doğdu normal doğum ikiside sezeryandan hoşlanmıyorum zorunlu olmadığı sürece yapılmamalı doğumu yapıyorsunuz hop ayaktasınız doğumdan sonra her işimi kendim yaptım kimseye muhtaç olmadım çok şükür

tebrik ederim sizi. yurtdışından mı yazıyorsunuz peki?

29+1 haftalık hamileyim oğluşum olcak nasipse dün doktor kontrolümuz vardı bebegim 2 kilo boyu 42 cm doktorum iri bi bebek dedi.
zaten önceki kontrollerimizde de bebeğimin gelişimi hep 2 2,5 hafta önden gidiyordu doktor bu şekilde gelişmeye devam ederse normal doğum riske girer dedi ama yine de herşey önümüzdeki ay çatı muayenesinden sonra belli olacak inşallah normal doğum yapabilirim hiç istemiyorum sezeryan olmak sizce bebeğimin kilosu normal mi bu haftalarda bebeği tombik ama sonralarda normale dönen anneler var mı ? :nazar:

Benimkine de iri demişti ama 3500 kilo doğdu yani gayet normal bir bebek bence ve normal doğum yaptım...

Doktorların çoğu normal doğurtmayı bilmediği için kolayına geleni seçiyor...Siz ne istiyorsanız onu yapın normal doğum yaptım diye

kimse madalya da takmadı :) O yüzden gönlünüzden ne geçiyorsa onun için çabalayın derim

merhaba
gebelik $ekerine bakilmi$tir da bence yinede biraz hazir gida, hamur i$i, me$rubat gibi gidalrdan Uzan durun, yani doguma kadar kendinizi biraz diyete sokun
bende $eker çikmami$ti 25. haftadaki testde, ama oglum hep iriydi
30. haftada 2 kg idi, 35 de 3.500 kg dediler, o $ekelri $eyi kaç defa içtim tutamadim midemde testide yapamadik, $eker sayimi olmadan Direk gebelik diyabeti te$hisi koydular bana, dr yakinda zaten dogurursun insulin ba$lamyacagim ama dikkat et dedi yediklerine,bende hamur i$ini ve $ekeri çikardim hayatimdan o gun,ekmegi çok az yerdim
butun gun parmakdan olçup takip ederdim $ekerimi .. benim oglan 40+3 de dogdu 4 kg olarak, yani diyet i$e yaradi, ben yemeeye dikkat etsem 5 kg olurdu kesin :)) normal dogurdum bu arada
kizimda 3.800 du oda normal dogdu..

Benimkine de iri demişti ama 3500 kilo doğdu yani gayet normal bir bebek bence ve normal doğum yaptım...

Doktorların çoğu normal doğurtmayı bilmediği için kolayına geleni seçiyor...Siz ne istiyorsanız onu yapın normal doğum yaptım diye

kimse madalya da takmadı :) O yüzden gönlünüzden ne geçiyorsa onun için çabalayın derim

madalya olayına çokgüldüm :KK70: kimsenin bişey takmasına yada aaa normal doğum yaptın helal sana falan demesine gerk yokki ben sağlığım için istiyorum inşallah benim oğlusunda sağ saşim gelir :)

merhaba
gebelik $ekerine bakilmi$tir da bence yinede biraz hazir gida, hamur i$i, me$rubat gibi gidalrdan Uzan durun, yani doguma kadar kendinizi biraz diyete sokun
bende $eker çikmami$ti 25. haftadaki testde, ama oglum hep iriydi
30. haftada 2 kg idi, 35 de 3.500 kg dediler, o $ekelri $eyi kaç defa içtim tutamadim midemde testide yapamadik, $eker sayimi olmadan Direk gebelik diyabeti te$hisi koydular bana, dr yakinda zaten dogurursun insulin ba$lamyacagim ama dikkat et dedi yediklerine,bende hamur i$ini ve $ekeri çikardim hayatimdan o gun,ekmegi çok az yerdim
butun gun parmakdan olçup takip ederdim $ekerimi .. benim oglan 40+3 de dogdu 4 kg olarak, yani diyet i$e yaradi, ben yemeeye dikkat etsem 5 kg olurdu kesin :)) normal dogurdum bu arada
kizimda 3.800 du oda normal dogdu..

evet şekere bakıldı çok şükür bi sorun yok hamur değilde ben patates çok tuketiyorum sürekli patates yemek istiyorum. masallah 4 kilo doğum zormuydu peki ben onu merak ediyorum en çok kayımvalidem de eşimi 4 kardeşini 4 kilodan fazla doğurmuş babasına mı çekcek ne benim oğlumda

Benim oğlumda 3800 kilo doğdu. Doktor hep 4ü geçer demişti. Son haftalarda alerji olup birşey yiyemediğim için kilo alamadı bebeğim.

3800 olmasına rağmen iri dediler ve sezeryana aldılar. . 2-3 gün içinde toparlanıp ayaklandım

Bir akrabamızın bebeği 4680 doğdu normal doğum epiduralle ve çok kolay geçmiş doğumu

Ben ise 3500 kilo bebeğimi 20 saat sancı ve çok güzel ıkınmama rağmen doğuramadım
Bebek bir türlü aşağıya inmedi 2 saat ıkındım doktorum bile kan ter içinde kaldı Doğum çok uzun sürünce bebeğin kalp atışları düştü
Mecbur sezeryan oldum çok üzüldüm ama napalım bebeğimiz için değer
Kısmet bu işler o yüzden
Ama sezeryandan sonra çok çabuk toparlandım korkmayın yani
Allah doğum yapacaklara yardım etsin

Son düzenleme:
ya bu is o yapmis ben de yaparim ya da o yapamamis bende de olmaz demekle olmuyor, her kadinin belli bir cati yapisi var, kimi 4 kg dogurur kimi 3.5 kiloyu zor doguruyor. benim de bebegim iri, 33. haftada 2.600 idi, normal dogururum diye gazlara gelip, sezaryan olcak eyvah diye telaslara da kapilmiyorum. sansim gosterecek.

teşekkür ederim canım sanada hayırlı doğumlar istanbulda yaşıyorum neden sormuştun anlayamadım

yurtdışında normal doğum yaptırılıyor ya, buna bağlı olarak anneler doğum öncesi doğum sonrası bilgilendiriliyorlar... yani Türkiyedekinden çok farklı bir sistem sözkonusu. oralardan yazan arkadaşlar çok rahat yazıyorlar. ben seni de öyle sandım :)

ben daha 30 haftalıkken 1850 gr dı.
ama doktorum bu bebek kilolu vs demedi :26:
normal doğum gibi gözüküyor şuan,sıkıntı olur mu ki?

Ben kızımı 3810gr normal doğurdum :) kesiksiz dikişsiz hemde çatınız açılırsa normal doğumda bi sıkıntı olmaz çok çok aksi bi durum olmadıkça ama önemli olan bebeğin sağlığı için hangisi uygun ise o olsun çok fazla stres yapmaın yeterki siz sağlıklı olun :KK66:

18 gün önce 3900gr 52 cm bir erkek bebiş dünyaya getirdim bende.Ama doğuma giderken tabi bilmiyordum bu kiloda olduğunu:KK70: Dikişlerim var ama kolaydı sanırım bu kiloya göre doğumum...Ben 3250 dünyaya gelmişim sanırım son ay yediğim yumurta ve kaşardan oldu bu gelişim:KK70::KK70: Rabbim kolaylık versin korkacak bir şey yok:)7 saat sancım 40 dk sanırım doğum zamanı sürdü...Her şey olup bitiyor.:)

Annem kardeşimi 6 kilo doğurmuş bende 4.5 kilo doğmuşum😄ama ben kızımı 3.150 doğurdum hemde sezeryanle annem hala anlatır z. Kamilde doğurmuş ebeler çığlık atmış okadar iri bi bebekmişki kucaktan kucağa gezdirmişler drlar.. Yani düşünsenize 6 kilo ve normal doğum,,benim kızım 4 aylıkken 6 kiloydu...😜

Konu eski ama 36.haftam bitiyor ve bebeğim 3500 gram.Doktorum 4500 gram doğabilir gününü beklerse dedi.Kilolu bebekler ileride obez mi oluyor acaba?Korkuyorum.

Ameliyathane kapısında bile nolur normal yapayım diye söylenen,
büyük tansiyon 21 küçük tansiyon 17 olarak 37. haftamda acil sezaryen yapmış biriyim.
Üstelik ödemden elim ayağım tabiri caizse görünmüyordu.
Ben ay ameliyat dikişi ile normal doğum dikişi bir mi diyenlere yaşadığım için çok kızıyorum.
19 mayıs gecesi 23:25 de oğlum dünyaya geldi.
Ayılmam, giyinip temizlenmem falan 02 suları olmadan ayağa kalktım ve 4 yıldır çok şükür hiç oturmadım.
Bu acıydı bilmem neydi kişinin kendisi ile alakalı şeylerdir.
Yaşamadığınız duyguları insanlara yanlış lanse etmeyin.
Bu her iki doğum türü içinde geçerli bir şey.
Herkes doktorunu dinlemeli.

Var mı böyle anneler acaba?

Benim daha 32.haftam ama 2 kilo bebek, doğuma kadar 4 olur dedi doktorum

O kadar yemek de yemiyorum neden şişiyor bu bebek anlamadım

İlaçlardan falan mı?

Doğum yapanlar biraz moral verebilir mi?
merhaba doğumunuz nasıl gerçeklşeti 35 haftadayım bebeği 3100 gr doktor takip verdi. gebeliğe bağlı diyabet ar bende birde annem beni normal doğurmuş 4500gr olarak ben normal istiyorum ama doktor böyle giderse sezeryan olacak dedi.

Benim kızım öyleydi 4100 kilo ile doğdu bende 10 kilo alarak doğuma girdim çok kilo almadım ki 43. Haftamda doğum yaptım sancım yoktu bekleyecem diye normal doğuracam diye inat ettim ben 42. Haftaya kadar beklememe rağmen çok kilo almadım ama kızım aldı. Neyse suni sancı ile normal doğuma girdim doktorum bana normal doğum riskli bebekte omuz cikikligina bağlı felç olabilir demişti ben dinlemedim millet 5 kiloyla doğum yapıyor diye direndim ve normal doğum yaptım doğum yaptığım gün saat akşam üstü 5 de gidip bir daha ki gün saat öğlen 12 de doğum yaptım maalesef kızında doktorun dediği gibi kolunda felç oldu çok vicdan azabı çektim çok şükür ki biz şanslı olan gururdaydık bol bol evde fizik tedaviyle 6. Ayda yavaş yavaş atlattık kızımla şimdi çok şükür iyi ama benden sana tavsiye eğer doğumun riskli ve bebeğin iriyse benim gibi 43. Haftaya kadar bekleyip normal doğum deme sezeryan ol çocuğunun sağlığını riske atma . Birde benim ilk doğumdu bebek iri diye hem kesik attılar hemde bebek çıkarken yırtmış 1 saat ameliyathanede kaldım dikiş atıldı. Lohusalık da çok zor geçti o kadar çok dikişle

X