İri bebek-normal doğum yapanlar!!!

Benim kızım öyleydi 4100 kilo ile doğdu bende 10 kilo alarak doğuma girdim çok kilo almadım ki 43. Haftamda doğum yaptım sancım yoktu bekleyecem diye normal doğuracam diye inat ettim ben 42. Haftaya kadar beklememe rağmen çok kilo almadım ama kızım aldı. Neyse suni sancı ile normal doğuma girdim doktorum bana normal doğum riskli bebekte omuz cikikligina bağlı felç olabilir demişti ben dinlemedim millet 5 kiloyla doğum yapıyor diye direndim ve normal doğum yaptım doğum yaptığım gün saat akşam üstü 5 de gidip bir daha ki gün saat öğlen 12 de doğum yaptım maalesef kızında doktorun dediği gibi kolunda felç oldu çok vicdan azabı çektim çok şükür ki biz şanslı olan gururdaydık bol bol evde fizik tedaviyle 6. Ayda yavaş yavaş atlattık kızımla şimdi çok şükür iyi ama benden sana tavsiye eğer doğumun riskli ve bebeğin iriyse benim gibi 43. Haftaya kadar bekleyip normal doğum deme sezeryan ol çocuğunun sağlığını riske atma . Birde benim ilk doğumdu bebek iri diye hem kesik attılar hemde bebek çıkarken yırtmış 1 saat ameliyathanede kaldım dikiş atıldı. Lohusalık da çok zor geçti o kadar çok dikişle
çok geçmiş olsun . hiç riske girmemek lazım diyorsunuz.insan korkuyor sezeryandan ama sağlık en önemlisi tabi. şimdi nasıl kızınız?

Ben de 34 haftalikim bebegim 2 kg 640 dedi doktor iki hafta önden gidiyo şişkolukta sınır tanımıyo dedi 😁
Benimde dündü kontrolum bizde 34 haftalik 2.800 gram olmuşuz doktor bi sasirdi haftasına göre kilolu dedi 🤭

Kac kilo aldin canim cok yiyormusun ben hic dikkat edemiyorum en basından beri boyle
Aldim kilo 10 kilo rahat aldim. Ilk 64tüm 62e düştüm suan da 74 75 oldum galiba korkudan tartilamiyom 🤦‍♀️😆 istahta baya açıldı yiyom

X