Narkoz vücuttan ne kadar sürede atılır?

ingilizcemuzik

Aşklarım Kocam ve Prensesim
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2010
94
0
slm arkadaşlar.benim bi sorum olacak ama gerçekten epey acil.benim burnumda kemik eğriliği var ve acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor ameliyatım %90 yarın sabah olacak ve genel anestezi ile.ancak ben bu ay sonu gebelik düşünüyorum yani ovülasyon günüm nisan son haftasında ama korkuya kapıldım acaba anesteziden dolayı narkoz bi problem yaratır mı?yani bu narkozun etkisi ne kadar sürer ve ne kadar sürede vücuttan atılır.eğer Allah'ın izniyle bu ay sonu hamile kalırsam bebekte bi sorun oluştururmu yada bebek planını ertelemem mi gerekir.bir de benim olursa ilk bebiş için denemem olacak.LÜTFEN YARDIM :18:

slm arkadaşlar.benim bi sorum olacak ama gerçekten epey acil.benim burnumda kemik eğriliği var ve acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor ameliyatım %90 yarın sabah olacak ve genel anestezi ile.ancak ben bu ay sonu gebelik düşünüyorum yani ovülasyon günüm nisan son haftasında ama korkuya kapıldım acaba anesteziden dolayı narkoz bi problem yaratır mı?yani bu narkozun etkisi ne kadar sürer ve ne kadar sürede vücuttan atılır.eğer Allah'ın izniyle bu ay sonu hamile kalırsam bebekte bi sorun oluştururmu yada bebek planını ertelemem mi gerekir.bir de benim olursa ilk bebiş için denemem olacak.LÜTFEN YARDIM :18:

slm cnm bence en doğru sonucu doktara sorman olur diye düşünüyorum... ama yinede bu konuda bilgisi olan kızlar vardır. çok geçmiş olsun Allah hakkında hayırlısını versin...

bende dönem arasında aynı ameliyatı oldum ve anestezi ile...bana doktorum bir ay ertele dedi ama narkostan değil...burnum bir ay içerisinde anca kendine geldi...birde öğrencilerim sarılayım derken burnuma çarptı kanadı ve enfeksiyon kaptı eğer hamile olsaydım ne ilaç kullanabilirdim nede rahatça dinlenebilirdim....narkostan daha önemlisi burnunun yaşattığı sıkıntı seni etkiler dedi doktor erçekten de öle oldu...

mrb ben anestezi teknisyeniyim uyuttuğumuz hastalarda uyandırırken zaten ilaçların büyük bir kısmı vucuttan atılıyor ve hastalarımız uyanıyor kalan kısmıda idrar ve ter ile vucuttan atılıyor bu ama günlerce sürmüyor bence anestezi açısından gebe kalmanızla ilgili bir sorun olmaz ancak ameliyatla ilgili durumları dr.nuza sormanızı tavsiye ederim çünkü bi enfeksiyon durumu filan olabilir şimdiden geçmiş olsun size

.............................................................

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim arkadaşlar.cuma ameliyatımı oldum yarın da tampon çıkacak inşallah hayırlısıyla.1 ay kadar ertelemeye karar verdik bebeği.inşallah Rabbim istediğimiz zamanda sağlıklı bir evlat nasip eder bize.bende öğretmen olduğum için okulda inşallah enfeksiyon falan kapmaz umarım..tekrar teşekkür ederim cevaplayan herkese :KK9:

X