Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı!

:KK4:
rica ederim cnm bencede bi yerden başlamak lazım bazen ufak değişimler büyük farklar yaratabiliyor hem elimizde olan şeyleri neden değiştirmiyelim.bugünde elde bulaşık deterjanı aldım turmepa markası deniztemiz derneğinin ürünüymüş tansaşta fiyatıda 3,25
Bende onu kullanıyorum suanda ve frosh diye bir marka var.hangisini bulursam onu aliyorum

:KK4:
Bende onu kullanıyorum suanda ve frosh diye bir marka var.hangisini bulursam onu aliyorum

cnm başka şeyler varsa onlarıda paylaşalım ,ben yiyecekleride organik almaya çalışıyorum param yettikçe bide cilt bakım ürünlerini fln .bilmediğimiz bi şey öğreniriz faydalanırız belki:KK34:

Konuya genel bir bakış açısıyla bakarak bir şeyler yazmak istiyorum...
Ne kadar sahte bir dünyada yaşıyoruz ya!!! Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, kullandığımız ne varsa hep zararlı!!! Hayat bizim gibi düşünenler için çok daha zor. Güya teknolojinin, ilerlemiş olan bir toplumun rahatlığını yaşıyoruz diyecekken maalesef eskilerin atalarımızın yaşadığı zamanları mumla arar olduk. Ne alırsak hormonlu, kimyasal içerikli, hep zararlı hep zararlı...
Tavuğu ailecek hepimiz severiz, hele 1,5 yaşında olan kızım...Ama tavuk almaya korkuyorum :KK50: Almışsamda acabalarla sindirmeye çalışıyorum mideme acaba ben tavuk mu yoksa hormonlarla şişirilmiş bir şey mi yedim diye? Ekmeğimizi de artık evde yapsak daha iyi olacak .Annem senelerce ekmeğimizi evde kendisi yapardı ama çok zahmetli olduğu için ve yaşlanınca bıraktı haliyle. Günümüz kadınlarının çoğu çalışan bayan, ne derecede evinde ekmeğini yapabilir ki? İlerliyoruz güya ama boş ilerlemeler. Faydasından çok bize zarar veren ilerlemeler. Kullandığımız peçeteler kağıt havlular bile vazgeçmemiz gerekenler arasında. Ama o kadar çok benimsetmişler ki bunların hepsini bize öyle birden bire atmak maalesef çok zor. Eskiden insanlar neredeyse 100 yaşına kadar yaşardı günümüz insanının ömrü 60 lara indi. Babaannem bir kaç ay önce 95 yaşında vefat etti ve ölümünün son birkaç ayına kadar süper babaanneydi. Ne örgüler örerdi. Şimdi nerdeyse gözlüksüz insan yok.
Sararan bardaklarla ilgili bir topic açmıştım, verilen önerilerin çoğu hep kimyasaldan çamaşır suyundan yana. Doğal ve sağlıklı olan şeyler her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş olsa bile bizler gibi düşünenler yavaş yavaş çoğalacağız inşallah. Bulaşık , çamaşır , elde yıkamalar için olan detarjanları kendim yapmaya başladım, başladım başlamasına da gıdada bu işler daha zor gibi görünüyor. Tavuk yetiştirmek için de çiftlik kuracağım bu gidişle:KK1: Zaten eşim çok sever köy hayatını. Hep söyler bağımız bahçemiz olsun tavuğumuzu biz yetiştirelim diye. Bense halbuki hiç anlamam bu işlerden:KK1:

Son düzenleme:
cnm başka şeyler varsa onlarıda paylaşalım ,ben yiyecekleride organik almaya çalışıyorum param yettikçe bide cilt bakım ürünlerini fln .bilmediğimiz bi şey öğreniriz faydalanırız belki:KK34:

Bende mümkün oldugunca organik almaya çalışıyorum..Tavukla ilgili haberlerden sonra hindiye döndüm..çünkü oğlum tavugu çok seviyor..İnterneetteki arastırmalarımda hindi ile ilgili çok bişey bulamadım....Çok satısı olmadıgından belki hormonlu değildir diyorum....
Cilt bakımla ilgili maleseef hiçbir bilgim yok canım...

Konuya genel bir bakış açısıyla bakarak bir şeyler yazmak istiyorum...
Ne kadar sahte bir dünyada yaşıyoruz ya!!! Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, kullandığımız ne varsa hep zararlı!!! Hayat bizim gibi düşünenler için çok daha zor. Güya teknolojinin, ilerlemiş olan bir toplumun rahatlığını yaşıyoruz diyecekken maalesef eskilerin atalarımızın yaşadığı zamanları mumla arar olduk. Ne alırsak hormonlu, kimyasal içerikli, hep zararlı hep zararlı...
Tavuğu ailecek hepimiz severiz, hele 1,5 yaşında olan kızım...Ama tavuk almaya korkuyorum :KK50: Almışsamda acabalarla sindirmeye çalışıyorum mideme acaba ben tavuk mu yoksa hormonlarla şişirilmiş bir şey mi yedim diye? Ekmeğimizi de artık evde yapsak daha iyi olacak .Annem senelerce ekmeğimizi evde kendisi yapardı ama çok zahmetli olduğu için ve yaşlanınca bıraktı haliyle. Günümüz kadınlarının çoğu çalışan bayan, ne derecede evinde ekmeğini yapabilir ki? İlerliyoruz güya ama boş ilerlemeler. Faydasından çok bize zarar veren ilerlemeler. Kullandığımız peçeteler kağıt havlular bile vazgeçmemiz gerekenler arasında. Ama o kadar çok benimsetmişler ki bunların hepsini bize öyle birden bire atmak maalesef çok zor. Eskiden insanlar neredeyse 100 yaşına kadar yaşardı günümüz insanının ömrü 60 lara indi. Babaannem bir kaç ay önce 95 yaşında vefat etti ve ölümünün son birkaç ayına kadar süper babaanneydi. Ne örgüler örerdi. Şimdi nerdeyse gözlüksüz insan yok.
Sararan bardaklarla ilgili bir topic açmıştım, verilen önerilerin çoğu hep kimyasaldan çamaşır suyundan yana. Doğal ve sağlıklı olan şeyler her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş olsa bile bizler gibi düşünenler yavaş yavaş çoğalacağız inşallah. Bulaşık , çamaşır , elde yıkamalar için olan detarjanları kendim yapmaya başladım, başladım başlamasına da gıdada bu işler daha zor gibi görünüyor. Tavuk yetiştirmek için de çiftlik kuracağım bu gidişle:KK1: Zaten eşim çok sever köy hayatını. Hep söyler bağımız bahçemiz olsun tavuğumuzu biz yetiştirelim diye. Bense halbuki hiç anlamam bu işlerden:KK1:

ne kadar güzel yazmıssın...
Benimde hayalim müstakil bir evim olsun...Maydanozumu ,domatesimi.biiberimi kendim yetiştiriyim...

Canım insanlar tabiki ilerleyen teknoloji ve hayat şartlarıyla işte herşeyin kolayına alıştı tabi..Çokda suclayamıyorsun...çalışan insanlar için çok daha zor...Şahsen ben çamaşır suyu sadece tuvaletime kullanıyorum...Lavabo temizliği vsiçin arap sabunu yetiyor..

Merhaba arkadaslar Ben biyoloji ogretmeniyim ve haliyle bu konulara COK ilgiliyim.oncelikle yiyecekleriniz icin mutlaka gimdesin sertifikaladigi markalari tuketmeye calisin .deterjan konusuna gelince aylarca arastirma yaptim ve nihayet buldum.reklam yaptigimi dusunmeyin sadece arastirin derim.turk firmasi organik ve %100 bitkisel urunler imal ediyorlar. Kesinlikle Tavsiye ediyorum.Ersag

Merhaba arkadaslar Ben biyoloji ogretmeniyim ve haliyle bu konulara COK ilgiliyim.oncelikle yiyecekleriniz icin mutlaka gimdesin sertifikaladigi markalari tuketmeye calisin .deterjan konusuna gelince aylarca arastirma yaptim ve nihayet buldum.reklam yaptigimi dusunmeyin sadece arastirin derim.turk firmasi organik ve %100 bitkisel urunler imal ediyorlar. Kesinlikle Tavsiye ediyorum.Ersag

Ersag da duydugum markalar arasında...teşekkürler..

Bu arada hiçbir zaman evimesalam,sosis sokmam ama arada apikoğlu sucuk alıyordum...
Fakat deşifre olmuş sanırım ....Yazıklar olsun yaaaaa......

Ersag da duydugum markalar arasında...teşekkürler..

Bu arada hiçbir zaman evimesalam,sosis sokmam ama arada apikoğlu sucuk alıyordum...
Fakat deşifre olmuş sanırım ....Yazıklar olsun yaaaaa......

ben duymamıştım bu markayı bakıcam bende,bizim evede girmez öyle şeyler salamdır sosistir fln sucukta evt apikoğlu iyi değil ,bizde dışarda kahvaltıya fln gidersek orda gelirse yeriz yani onuda eşim yer bende tadına bakarım.bide ben keçi sütü ve peyniri alıyorum eve

Kizlar apikoglu firmasinin sahibi ermeni dolayisiyla helal urunler bulmak Zor.

Arkadaslar kendinizi tedirgin edeceginize netten acin gimdes'in sayfasini iciniz rahat bir sekilde tuketin urunleri.
Evime aldigim sut urunleri,makarna un tavuk daha bircok sey her acidan guvenli.
Keske daha once ogrenseymisim diyorum.

Bu arada lutfen amway aldatmacasina inanmayalim.urunleri COK guzel olabilir AMA kesinlikle tamamen bitkisel degil.yillarca kandirildik!!

Piyasada COK fazla bitkisel urunler var alirken sertifikalarina bakin mutlaka.biz saglikli yasamak istedikten sonra basarabiliriz arkadaslar ...

Bulaşık makinaları için tablet deterjanımız şimdi daha kullanışlı olması için suda çözünür maddeyle kaplı ambalajda sunuluyor ve bulaşıklarınız için daha da iyi sonuçlar veriyor. Enerji tasarrufu sağlamak üzere, 40 °C'de bile pırıl pırıl temizlik sağlayan, doğal yollardan elde edilmiş bileşenler içerir.

selam kızlar, gerçekten çok sevindim böyle bi başlık açıldığına ve güncel olduğuna.. yaklaşık 1-2 ay öncesine kadar deterjanlarla, makyaj ürünleriyle kardeş kardeş yaşarken, tesadüfen internette denk geldim bu konuya ve sürekli birşeyler göre göre daldan dala atladım... ve şok oldum.. biraz zararrlı olabilir ama bu kadar zararlı şeyleri de bu kadar acımasızca önümüğze koymazlar diye düşündüm sanırım ve incelemedim.. ama nerden dönsek kardır..

öncelikle evde olan ve içerisinde talc, paraben olan makyaj ürünlerimi attım.. ardından şampuan ve saç kremini... tabi evde olan deterjanlar çok olduğu için de karışık ve çok az olmak kaydıyla bitirmeye çalışıyorum.. arap sabunu, karbonat, sirkeyle yapıyorum işlerimi... şimdi de buharlı temizlik makinesi için sipariş verdim.. deterjansız temizlik için.. gelsin, çok merak ediyorum, inşallah işe yarar..

ve bu tür araştırmalarımdan ötürü beni garipseyen insanlara acıyorum... biraz daha duyarlı olabilsek..geleceğimiz için..

selam kızlar, gerçekten çok sevindim böyle bi başlık açıldığına ve güncel olduğuna.. yaklaşık 1-2 ay öncesine kadar deterjanlarla, makyaj ürünleriyle kardeş kardeş yaşarken, tesadüfen internette denk geldim bu konuya ve sürekli birşeyler göre göre daldan dala atladım... ve şok oldum.. biraz zararrlı olabilir ama bu kadar zararlı şeyleri de bu kadar acımasızca önümüğze koymazlar diye düşündüm sanırım ve incelemedim.. ama nerden dönsek kardır..

öncelikle evde olan ve içerisinde talc, paraben olan makyaj ürünlerimi attım.. ardından şampuan ve saç kremini... tabi evde olan deterjanlar çok olduğu için de karışık ve çok az olmak kaydıyla bitirmeye çalışıyorum.. arap sabunu, karbonat, sirkeyle yapıyorum işlerimi... şimdi de buharlı temizlik makinesi için sipariş verdim.. deterjansız temizlik için.. gelsin, çok merak ediyorum, inşallah işe yarar..

ve bu tür araştırmalarımdan ötürü beni garipseyen insanlara acıyorum... biraz daha duyarlı olabilsek..geleceğimiz için..
Sizi tebrik ediyorum

Son düzenleme:

Buharlı temizlik makinen şimdiden hayırlı olsun canım..Aramıza hoşgeldin bu arada..
Ben kullanıyorum ve çok memnunum..mis gibi oluyor heryer....

Kızlar bu arada bugün joker mağzasına gittim..İnternetteki araştırmalarımda bir organik bulaşık makinesi deterjanı bulmuştum...Diğer ürünleri gördüğüm gibi buna da aşinaydım...Joker mağzasında görünce hemen aldım..Daha denemedim deneyince burda paylaşacağım...Ürünün adı Friendly ...
İçeriiğinde şunlar yazıyor paylaşıyorum...Umarım sonucta güzel olur..
Bu arada jel şeklinde...

Bitkilerden elde edilen aktif bileşenlerden üretilmiştir.
Sertifikalı organik esansiyel yağlar içerir.
Cilde naziktir, Nötr pH’a sahiptir.
Ultra konsantredir, yıkama başına çok hesaplıdır.
Doğada çözünür.
Yenilenebilir hammaddelerden üretilmiştir, Ekolojiktir.
Alkol, Klor, Sentetik parfüm ve Boya içermez.
Fosfat, Petro kimyasal ve Formaldehit içermez.

Çevre Dostu: Sürdürülebilir ve yenilenebilir bitkilerden üretilmistir. Doğada çözünür.Ürünün şişe ve kapağı geri dönüştürülebilir özelliktedir. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir

Son düzenleme:
Herkese guzel bir haftasonu dilerim,

Arkadaslar,bulasik makinesi deterjanimi bu sabah denedim.Cok memnun kaldim.Calgonitten ya da fairyden hic bir fark olmadan temizledi.
Ustunde yazan tavsiyeyle kullanmadan once makinemi sirke koyarak bos bir sekilde calistirdim.Sonuc Harikaa!

Son düzenleme:
Herkese guzel bir haftasonu dilerim,

Arkadaslar,bulasik makinesi deterjanimi bu sabah denedim.Cok memnun kaldim.Calgonitten ya da fairyden hic bir fark olmadan temizledi.
Ustunde yazan tavsiyeyle kullanmadan once makinemi sirke koyarak bos bir sekilde calistirdim.Sonuc Harikaa!

cnm hangi markadan memnun kaldın??benim green spot tencere ve tavalarda beyaz leke bırakıyor sirke koyuyordum parlatıcı yerine normal parlatıcıda koydum gene oluyo bi daha elde yıkıyorum pek mennun kalmadım ben bundan

Buharlı temizlik makinen şimdiden hayırlı olsun canım..Aramıza hoşgeldin bu arada..
Ben kullanıyorum ve çok memnunum..mis gibi oluyor heryer....

Kızlar bu arada bugün joker mağzasına gittim..İnternetteki araştırmalarımda bir organik bulaşık makinesi deterjanı bulmuştum...Diğer ürünleri gördüğüm gibi buna da aşinaydım...Joker mağzasında görünce hemen aldım..Daha denemedim deneyince burda paylaşacağım...Ürünün adı Friendly ...
İçeriiğinde şunlar yazıyor paylaşıyorum...Umarım sonucta güzel olur..
Bu arada jel şeklinde...

Bitkilerden elde edilen aktif bileşenlerden üretilmiştir.
Sertifikalı organik esansiyel yağlar içerir.
Cilde naziktir, Nötr pH’a sahiptir.
Ultra konsantredir, yıkama başına çok hesaplıdır.
Doğada çözünür.
Yenilenebilir hammaddelerden üretilmiştir, Ekolojiktir.
Alkol, Klor, Sentetik parfüm ve Boya içermez.
Fosfat, Petro kimyasal ve Formaldehit içermez.

Çevre Dostu: Sürdürülebilir ve yenilenebilir bitkilerden üretilmistir. Doğada çözünür.Ürünün şişe ve kapağı geri dönüştürülebilir özelliktedir. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir[/QUO

hoşbulduk canım.. makinem geldi, yarın denicem nasıl olcak bakalım.. boraksımı da aldım.. slediğin ürüne de bakıcam.. içerik güzel gözüküo..

cnm hangi markadan memnun kaldın??benim green spot tencere ve tavalarda beyaz leke bırakıyor sirke koyuyordum parlatıcı yerine normal parlatıcıda koydum gene oluyo bi daha elde yıkıyorum pek mennun kalmadım ben bundan
Hilalcim merhaba,

"Friendly" diye bir marka aldim joker magzasindan ve gun gectikce daha da cok begenmeye basliyorum.

canım bende en kısa zamanda gidince bakıcam joker mağazasına ben green spor tan hiç memnun değilim bulaşık makinesi hep kirli çıkıyor hemen değiştirmem lazım.klar kullanan varmı memnunmusunuz?bu arada bugün organik koltuk altı rollon aldım bakalım nasıl çıkıcak?

bu arada ben hamileyim:KK1:

canım bende en kısa zamanda gidince bakıcam joker mağazasına ben green spor tan hiç memnun değilim bulaşık makinesi hep kirli çıkıyor hemen değiştirmem lazım.klar kullanan varmı memnunmusunuz?bu arada bugün organik koltuk altı rollon aldım bakalım nasıl çıkıcak?

bu arada ben hamileyim:KK1:

Canim organik koltuk alti rolonun ne marka ve nerden aldin?
Klar markayi sayfanin ilk baslarinda Zen diye bir arkadas var o kullaniyordu.memnundu.
Bende cok memnunum,fakat super iyi leke cikarna ozelligi olmadigi icin,temiz koyuyorum makineye bulasiklari.zaten hep ole yapiyordum.Sonucta bu tur temizleyiciler leke cikarmaya cok odakli degil.
Hamileligini tebrik ederim canim,saglikla al kucagina yavrunu.

Canim organik koltuk alti rolonun ne marka ve nerden aldin?
Klar markayi sayfanin ilk baslarinda Zen diye bir arkadas var o kullaniyordu.memnundu.
Bende cok memnunum,fakat super iyi leke cikarna ozelligi olmadigi icin,temiz koyuyorum makineye bulasiklari.zaten hep ole yapiyordum.Sonucta bu tur temizleyiciler leke cikarmaya cok odakli degil.
Hamileligini tebrik ederim canim,saglikla al kucagina yavrunu.

teşekkür ederim cnm.koltuk altı roll on markası URTEKRAM ben aloe veralısını aldım başka çeşitleride vardı 19 tl fiyatı.klar ı gittiğim organik dükkanıda tavsiye etti şu aptal şey bitsin bende ondan alcam,bende temiz koyuyorum zaten yıkanmış gibi ama temiz tavada bile beyaz leke bırakıyor bi daha onları elde yıkıyorum çok uğraştırıyor hele bu halsizlikle zor:KK49:

X