Dişlerim ağrıyor ve şişlik var

pea

diren!
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2012
1.045
8
kızlar bundan 4 gün önce dudağım uçukladı birden gündüz uykusu sonrası 2 saatte.acaip şişti yani.ağzımın içinde 4-5 tane aft var dil ucumda yara var. 3 gün öncede üst ön iki dişim çok ağrıyodu, zaman yokluğundan gidemedim dişçiye.ve şimdi de alt ön üç dişim aşırı ağrıyor.damağımda şişlik var. kökleri ağrıyor ne olmuş olabilir.sevgili google dan bakınca "ağız kanseri belirtisi" diyor.ama olamaz. öyle evhamlanan bi tip de değilim. ama deli olcam nedir bu 1 haftadır ağzımdan çektiğim.

kızlar bundan 4 gün önce dudağım uçukladı birden gündüz uykusu sonrası 2 saatte.acaip şişti yani.ağzımın içinde 4-5 tane aft var dil ucumda yara var. 3 gün öncede üst ön iki dişim çok ağrıyodu, zaman yokluğundan gidemedim dişçiye.ve şimdi de alt ön üç dişim aşırı ağrıyor.damağımda şişlik var. kökleri ağrıyor ne olmuş olabilir.sevgili google dan bakınca "ağız kanseri belirtisi" diyor.ama olamaz. öyle evhamlanan bi tip de değilim. ama deli olcam nedir bu 1 haftadır ağzımdan çektiğim.

Sadece tahmin, agiz ulseri olabilir. Enfeksiyon kapmis olabilirsin. Disinin koku curumuste damaklarina vuruyor olabilir. Disciye acil gitmen lazim bence.

cnm hemen kötüye yorma yoktur inşallah birşey
bnm dudağımdan ve burnumdan eksik olmaz uçuk
daima kullandığım bi krem var
aft da çıkar onada karbonatla çözüm buldum sana
da öneriyorum aklına kötü şeyler getirme

çok sağolun kızlar,zaten ağız kanseri olabileceğimi düşünmüyorum ne olabilir sadece başına böyle birşey gelmiş olan varmı? anlamıyorum valla 1 hafta önce sapasağlam ağzım vardı şimdi deliriyorum ağrısından.
canım ağızülserine baktım diş ağrısı da olduğu için sanmıyorum o olduğunu,enfeksiyon kaptı diycem,bilmiyorum yeme içme düzenimde hiç değişiklik yok.olurmu öyle birden.ama garip olan şu.hani çürük vs desem arka dişlerim çürük tamam,ama ön dişlerim çok sağlamdır hep. bir de üç gün önce üst dişlerim şimdi alt dişlerim ağrıyor ya,anlamadım niye.hani çürük vuruyor desem belli dişlere vuru aynı damağa vurur. bi alt bi üst.deli stresli bir haftadan çıktım ancak stresten dişmi ağrırmış?
çok teşekkür ederim cevaplarınıza bu arada.

yok be canım bi haftada ne kanseri
iyileşir onlar
kanser riski için uzun süredir geçmeyen, nispeten ağrısız yaralar olur
lenflerde filan ağrısız şişlik olur
bağışıklık sistemin zayıfamıştır ondan bi anda çıkmıştır hepsi

cnm hemen kötüye yorma yoktur inşallah birşey
bnm dudağımdan ve burnumdan eksik olmaz uçuk
daima kullandığım bi krem var
aft da çıkar onada karbonatla çözüm buldum sana
da öneriyorum aklına kötü şeyler getirme

bir ara bende de çok uçuk oluyordu..asiviral krem var evde hafif kaşıntı hissedince dudağımda sürüyorum..
aft için karbonat duymuştum..
dişlerin için geçici olarak ağrı kesici alabilirsin konu sahibi..fakat dişçiye bir görün..
dişlerin kaplama falan mı hava alıyordur,veya üşütme bile dişlerde ağrı yapabilirmiş..

aft olmuşsun işte cnm yaa aft zaten bi yerde cıkmaz zını bademciğine kadar sarar benim kızım 3 yaşlarında olmuştu di etlirinin şişi dişlerini kapatmıştı yaralar harıc ve krem sürerken patlar kanardı diş etleri ahh yavrm neler cekti 2 hafta

aft bende de sürekli oluyor ilacı var yakıyor ama iyi geliyor fakat uçuktan ölenler bile var hafife almayın ve elinizle temas etmemenizi tavsiye ederim aşırı şişlik tuhaflık varsa acilen bir doktora görünmek gerek

yok be canım bi haftada ne kanseri
iyileşir onlar
kanser riski için uzun süredir geçmeyen, nispeten ağrısız yaralar olur
lenflerde filan ağrısız şişlik olur
bağışıklık sistemin zayıfamıştır ondan bi anda çıkmıştır hepsi

boyun altı lenflerimde ağrılı şişlik var bu arada. ne diyosun yani bağışıklık sistemimmi zayıflamış? bi o tarafta bi bu tarafta olan diş ağrısı falan hepsi bundanmı? kansızlık zaten var,b vitamini de vermişti doktor.
ya hastalıktan korkmuyorum ağrı sinirimi bozuyor.

bir ara bende de çok uçuk oluyordu..asiviral krem var evde hafif kaşıntı hissedince dudağımda sürüyorum..
dişlerin için geçici olarak ağrı kesici alabilirsin konu sahibi..fakat dişçiye bir görün..
dişlerin kaplama falan mı hava alıyordur,veya üşütme bile dişlerde ağrı yapabilirmiş..

uçuk için ben terramycin kullanıyorum cnm
bende bi uçuk çıktığında önceden bütün dudağımı
kaplardı ama krem şükürler olsun 2 güne ii yapıyo
aft olduğunda karbonatla ağzımı 2-3 gün yıkamak
çok fayda sağlıyo

dişlerim kendi dişlerim,şükürler olsun hiç gitmedim dişçiye şimdiye kadar derdim ki,bu hafta gidicem sanırım.ben diş ağrısı bilmem ya. cidden zor bişeymiş. bunların hepsi bir haftada neden oldu peki bir fikrin varmı?çok sağol canım

çok geçmiş olsun....karanfil çiğneyin....tarçın çayı için...

Off onun acısını tahmin edebiliyorum.O aftlar yemek bile yedirtmez adama.Izdırap olur.Bünyeniz zayıf düşmüş olabilir yakın zamanda girp nezle falan olduysanız.Mutlaka bir doktora gidin ihmal etmeyin.Geçmiş olsun

boyun altı lenflerimde ağrılı şişlik var bu arada. ne diyosun yani bağışıklık sistemimmi zayıflamış? bi o tarafta bi bu tarafta olan diş ağrısı falan hepsi bundanmı? kansızlık zaten var,b vitamini de vermişti doktor.
ya hastalıktan korkmuyorum ağrı sinirimi bozuyor.

evet bağışıklık sistemin bi şekilde zayıflamıştır ondandır
enfeksiyonlarda ağrılı şişlik olması normaldir.
diş ağrısı çürük de olabilir bi de enfeksiyondan dolayı da olabilir
hani bakmadan kesin bişey de diyemem işte

uçuk için ben terramycin kullanıyorum cnm
bende bi uçuk çıktığında önceden bütün dudağımı
kaplardı ama krem şükürler olsun 2 güne ii yapıyo
aft olduğunda karbonatla ağzımı 2-3 gün yıkamak
çok fayda sağlıyo

uçuğu dert etmiyorum fazla diş ağrısı asıl deli eden,yoksa dudak ağrısı falan çok alışığım.stresliysem dudaklarımın hepsini yerim çünkü.oldum olası.kanatırım hep.

Sağlıkçı arkadaş yazmış zaten, bağışıklık sistemin zayıf düşmüş olabilir

X