Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları tavsiye edebilceğiniz bebek arabaları

Kraft twist ilk bebek arabamızdı güzeldi fakat çok hantaldı sonra macleren aldık çok hifi ve kullanışlı tavsiye ederim bizim tek sorunumuz tam yatarlı olamaması idi. Ama son modellerinde tam yatarlı fonksiyonu var oyüzden macleren baston puset önerebilirim. birde peg prego piko var ondanda çok memnun kaldım fiyat olarakda uygun ve sırtı tam yatarlı..

Ne kadara satiyorsunuz arabayi fiyatini ogrenebirlirmiyim?[/QUOTEmerhabalar puseti kullanıldı sadece normal araba olanını nerdeyse 3 sefer ya kullandım ya kullanmadım dolayısı ile 400 den asagı veremeyeceğim.
sizin öneriniz ne kadar ?

cnm bebek arabası konusu yıllarca konuşsakta tam olarak mutlu bir sonuca varamayacağımız bir konu.

şimdi anneler ne ister: bebeğim ilk 6 ay bana doğru baksın durup eğilip ben ona bakmaya çalışmiyim
hafif olsun bebeğimle kendi başıma dışarı çıktığımda ordan oraya kolayca taşıyim
tek elle kapatabileceğim birşey olsun bebeğim kucağımdayken birde onunla uğraşmiyim
pahalı olmasın aile bütçemi sarsmasın
antibakteriyel ve terletmeyen olsun bebeğim rahat etsin
tekerlekleri orta boy olsun hem yazın rahat sürülsün hemde kışın karda çamurda rahat sürim
anakucağı ve arabakoltuğu takım olsun en azından hem uyumlu hemde foksyonel olsun
arabanın önünde bardak yiyecek konacak bölüm olsun ama o arabayla birleşik olsun fazladan bir aparat taşımayayım

cvp veriyorum hepsi bir arada yok. ama en öncelikli olarak hafif olmasına bakmalısın. kolay kapanması da önemli. iç kılıfı yıkanabiliyor olsa iyi olur. yazlık kıslık alabiliyorsan yazlık baston bebek arabası kışlık daha sağlam ve ağır bir araba almanı öneririm. ama imkanın yoksa ile iyi bir araba bu özelliklerin en çoğunu taşıyan bir araba almanı öneririm. çünkü çocuğun birkaç yıl kullanacak bunu tabi sende ucuza kaçıp yollarda arabayla tek başına cebelleşirken bulma kendini. şimdiden Allah başışlasın analı babalı büyütsün minişini.

ben kendi adima söyleyebilirim. ideal arabayi bulamadigim icin malesef 3 cocuk arabasi eskittim. ilki travel sistem idi ve her seferinde iki parcayi monte edip cikarmak arabaya yüklemekte zorlandim ve nefret etmeye baslamistim o arabadan. markasini söyelyemicem, yurt disindan annem bana hediye getirmisti, orada taninan bir marka idi türkiyede yok. kullanisli idi fakat dedigim gibi iki parca beni cok yordu hem bebek ilk 5 ay yatay pozisyonda gecirmesi gerektiginde yatak bölümü hep takiliydi bu sekilde üstelik 3 parca takp cikarmak zorundaydim. bunu sattik. sonra 3 tekerli graco trekko aldim izmirden. genis alisveris sepeti alisverislerde harikaydi, kolay yikanabilen kumasi (hortum tutuyordum biraz sabunlayip disarda kurutuyordum tertemiz oluyordu) büyük tekerleri özellikle sahil bölgelerinde oturanlar icin deniz kum vs. tekerler batmazdi bu konuda cok takdir ettim. camurda da süper gidiyordu. üstelik tek elle kapaniyordu ve yine agir bir arabaydi zaten 3-tekerli modeller genelde biraz agir olur ki denge olsun diye. bunu ancak sadece 2 yasina kadar kullandim sonra aracimiz olmadigi icn bu arabayi toplu araclarda götürmek kabustu. cok büyük oldugu icin yer kapliyordu koridorda üstelik izmirde otobüslerde orta direk tutunma demiri var giris kapilarinda ve arabayi sokamadim. normalde bu arabayi otobüse koydugumda veya merdiven bile inip ciktigimda kimsenin yardimi gerekmeden hallediyordum ama büyüksehirde zorlandim epey. bu hala duruyor ve simdi bunu yeni dogacak olan ikinci cocugum ile nasil kullanirim diye düsnüp duruyorum. sonucta yeni dogan yatay tasinmasi gerekiyor. graco trekko da puset takma imkani var ama genelde 2 saatden fazla yollarda cocuga zararli oldugundan bunu opsiyon olarak görmüyorum. gidip magazaya danismam gerek, eger isime yaramayacaksa onu da malesef satmak zorundayim.

oglum 2 yasina geldiginde baston puset aldim üstelik cok hafif ve artik yeteri kadar uzun yürüdügü icin pek gerekmiyor ama bazen avm veya disarda olan gezme aktivitelerimizde cabuk yoruldugunda icine oturabilecegi ve uykusu geldiinde sirt bölümünü de indirip rahat uyuyabilecegi üstelik 15+ kilo agirliginda cocugu da rahatca tasiyan bir ikinci el puset aldim daha dogrusu almanyadan getirttim.

simdi diyeceksiniz belki bu kafayi yemis onca araba maliyet vs. aklim olsaydi daha dogrusu olumlu tecrübe paylasimi olsaydi cevremde ben bu kadar para harcayacagima 3 seferde giderdim bugaboo alirdim ve 3 yasina kadar onu kullanirdim. araba ortopedik üretilmis, ebeveynler icin de iyi kullanimli, hafif araba ve cift yönlü. alis veris sepeti de yeteri kadar genis..tamam cok pahali bir araba ama 3 arabaya verdigim maliyete bakilirsa bunu alirdim daha iyi.yurt disinda fiyati daha düsük oldugu icin ve akrabalarim orada oldugu icin oradan getirtirdim daha iyi...gerci benzerleri de artik türkiyede satiliyor.

cevremde arkadaslarimin kullandigi kraft ve chicco hosuma gitmedikleri icin hic yaklasmadim.

tutaste gracoya bakma sansın oldumu yada kararın değiştimi bende casual marka travel arabaya bakıyorum kararızımmm cevap bekliyorum senden

ben bu konuda çok acemiyim.bir kere alayım iyi olsun hep onu kullanayım istiyorum. yalnız kaç kilo bebek için alacağımı bile bilmiyorum.mesela 12 kilo üstü alsam bebeğim doğduğunda kullanabilir miyim
:44:

Ben de ana kucaklı, pusetli her iki yöne bakan, ana kucağını arabada kullanabileceğim bir model arıyordum. Bu tarz modeller biraz pahalı oluyor. Anne çocuk fuarına gittiğimizde Casual marka bebek arabasından aldık. Dediğim özelliklere sahip daha uygun fiyata bulamadık. Son zamana kadar çok memnundum. Özellikle ana kucaklı modeli herkese tavsiye ederim. Hatta bebeği alıştırmak açısından ana kucağını evde bile kullanın. Sonrasında tekerlerinde problem oldu ama garanti kapsamında değiştirdiler.

Tavsiye olarak internete bakmadan alma, çift yönlü olması gerçekten güzel. Sepeti büyük olsun çokça kullandığın durumlar olacak. Kaldırımları yolları düşününce tekerlekleri küçük olmasın en azından orta boy olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar,
bugaboo arabalarının benzerlerinin de artık türkiyede satıldığından bahsedilmiş, hangi marka ve modeller benzer özelliklerde tercih edilebilir bilgisi olan var mı? malum bugaboo 'ların sıfırı oldukça yüksek fiyatlarda...teşekkürler şimdiden...

massimo ricco yu öneriyorum.tam yatis pozisyonu var.oğlum 3aylik çok rahat kullanıyorum.oturma yeri çıkıyor rahatça bir yere giderken bebis uyuyorsa arabaya koyabilirsiniz.iskelet kısmı bagaja rahat sığar çünkü tekerlekleribile çıkabiliyor gerekirse.ayrıca kapanması çok kolay.3farkli yatış pozisyonu var çift yönlü ve tekerlekleri büyük olduğundan cook rahat suruluyor.tüm bu özelliklere fiyatida uygun 390tl.kesinlikle tavsiye ederim.

Hafta sonu pierre cardin 317 aldık eve gelene kadar kullandım sadece ama çok iniş çıkışlı yoldu iyi gibi geldi bilmiyorum inşaALlah pişman olmam

bende arastiriyorum surekli ama hangisini alacagim konusunda cok kararsizim

Kanz ın 3 tekerlekli modelini kullaniyorum çok memnunum çok hafif ve kolay manevra yapılabiliyor aynızamanda kibar ve spor isterseniz foto gönderebilirim..baston şeklinde katlanıyor

İmza

çift yönlü hafif az yer kaplayan 3 tekerlekli (ya da ön iki tekeri küçük olan 4 tekerlilerden) şiddetle ve içtenlikle öneririyorum ben sağlam olsun diye kazulet gibi hantal bi araba aldım çoook pişmanım araba o kadar ağır o kadar çok yer kaplıyor ki tek başıma bebeğimi alıp çıkmak istemiyorum bi de yer kaplama olayı var arabaya koyunca bagaj doluyor hiçbir yere götüremiyoruz tatile giderken bir de baston tipi aldık puseti arabaya monte edilen bir model varsa alın derim chicco urban bebek arabası benim favorim bebek doğmadan almamıştım doğduktan sonra hiç fırsat bulaamadım araştırmaya keşkeee araştırsaymışım

* hamişlere tecrübeyle sabit önerim şu ki bebişiniz doğmadan bebek arabasını mama sandalyesini doya doya itinayla araştırın aman hemen lazım olmayacak diye almamazlık etmeyin doğmadan her şeyini alın sonra apar topar alıp pişman sevmeden kullanmak zorunda kalıp olmayın sağlıklı mutlu bir gebelik kolay doğumlar diliyorum. :))

ana kucaklı (pusetli) olması şart değil onu gördüm şık duruyor bebek küçükken rahat oluyor ama kısa süre sonra puset kullanılmıyor ayrıca puseti elde taşımak da çok güç ve saçma geldi bana ne o öyle bavulda patates taşır gibi sallaya sallaya bebek mi tanışırmış !

kızlar kaliteli bi bebek arabası önerisi olan var mı ana kucağı filan dahil olan parası önemli değil

bende konuyu hortlatayım travel mı baston mı daha kullanışlı travel sistemin küçük parçası işe bebek bi yaşını doldurmadan ufak mı geliyor?

Soobe nin bebek arabasini aldim bende travel sistem. Henuz kullanamadik fakat kullanan arkadaslarim cok memnun oldugunu soyledi. Tek elle kapatabiliyosunuz. Fiyati da pusetiyle beraber 480 tl.

ben gazlıyorum kocamı hala alamadı doğuracağım zaman bebek arabasını alıp o araba ile hastaneye yetiştirirse şaşırmam hani :KK70:

ben gazlıyorum kocamı hala alamadı doğuracağım zaman bebek arabasını alıp o araba ile hastaneye yetiştirirse şaşırmam hani :KK70:
Sizin daha erkenmis ya alinir merak etmeyin :super: kafanizda belirlediginiz bir model varsa en kolayi o halledilir :KK5:

X