18 haftalık hamileyim tsh 4.78 çıktı

DBAG

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2011
81
0
Arkadaşlar 18 haftalık hamileyim ve tsh 4,78 çıktı sınır 4,20

şimdi doktorum endokrinolog dan randevu almamaı istedi sanırım ilanç vericek dedi

aranızda ilaç kullanan varmı ?

Merhaba canım ben hamile değilim ama gebelik düşünüyorum. Troid hastasıyım euthyrox 50mg kullanıyorum. Doktorum gebelik olunca kontrole gel demişti.
Birde hamile olan troid hastaları var onlarda hamilelik döneminde ilaç kullanıyorlar ve doktor herhangi bir sıkıntı olmadığını eğer hapı kullanmazsa sıkıntı olacağını söylüyor.
En kısa zamanda endokrinoloji uzmanına gidip hapını al ve düzenli kullan canım. Geçmiş olsun.
İnşallah faydam olmuştur.:KK34:

merhaba canım ben hamile değilim ama gebelik düşünüyorum. Troid hastasıyım euthyrox 50mg kullanıyorum. Doktorum gebelik olunca kontrole gel demişti.
Birde hamile olan troid hastaları var onlarda hamilelik döneminde ilaç kullanıyorlar ve doktor herhangi bir sıkıntı olmadığını eğer hapı kullanmazsa sıkıntı olacağını söylüyor.
En kısa zamanda endokrinoloji uzmanına gidip hapını al ve düzenli kullan canım. Geçmiş olsun.
Inşallah faydam olmuştur.:KK34:

teşekkür ederim cnm doktorumda korkulacak biey olmadığını söyledi haftaya salı için randevu aldım bakalım ne dicek

teşekkür ederim cnm doktorumda korkulacak biey olmadığını söyledi haftaya salı için randevu aldım bakalım ne dicek

Salı çok geç değil mi daha 1 hafta var. Eğer imkanın varsa en kısa zamanda git. Eğer sıra vermiyorlarsa endokrinoloji dr. ile konuş gebe olduğunu söyle gebelere öncelik tanıyorlar.

Salı çok geç değil mi daha 1 hafta var. Eğer imkanın varsa en kısa zamanda git. Eğer sıra vermiyorlarsa endokrinoloji dr. ile konuş gebe olduğunu söyle gebelere öncelik tanıyorlar.

haklısın canım ben şimdi doktoruma sordum bakalım eğer geç derse başka hastaneye gidiyim
benim gittiğim hastanenin doktoru kendisi şehir dışında olduğu için salıya randevu verdiler

haklısın canım ben şimdi doktoruma sordum bakalım eğer geç derse başka hastaneye gidiyim
benim gittiğim hastanenin doktoru kendisi şehir dışında olduğu için salıya randevu verdiler

bence de ihmal etme. özellikle hamileyken düzenli bir şeklide kullanman gerekiyor. doktor sana büyük ihtimal levotiron diye bir ilaç verecek. onu düzenli bir şekilde kullanıp ayda bir kontrole gitmen gerekiyor. ben hamile değilim ama 4-5 aydır kullanıyorum. doktor hamile kalırsan o zaman da dozunu artırarak devam edecğiz ilaca demişti. sen de ihmal etme canım. Alla şifa versin.

bence de ihmal etme. özellikle hamileyken düzenli bir şeklide kullanman gerekiyor. doktor sana büyük ihtimal levotiron diye bir ilaç verecek. onu düzenli bir şekilde kullanıp ayda bir kontrole gitmen gerekiyor. ben hamile değilim ama 4-5 aydır kullanıyorum. doktor hamile kalırsan o zaman da dozunu artırarak devam edecğiz ilaca demişti. sen de ihmal etme canım. Alla şifa versin.

merhaba arkadaslar benim hipotiroid sorunum var levetiron kullanıyorum sua n 9 haftalık hamileyim 2 kez test yaptrdım 3 cıkıyo ama doktorum hersey normal dedi çok kafaya takıyorum nette 3 altında olması gerek yazıyo

doktoruma dün sordum salı günü için geç değil dedi
şuanda zaten günde 4 ilaç i,çiyorum bende çift rahim var onun için rahim kasılamalrını önelemek için progestan günde 2 defa kan ilacı ve vitamin ilacı
birde troid ile ilgili ilaç içersem 5 olucak umarım birbirini etkileyen ilaçlar değildir

cnm bendede guatır var.bebek sahibi olmak istediğimde kadın doğum uzmanınada söyledim ilaç kullanıyordum zaten gayet iyi çıktı sonucum ama doktorum sakın bırakma ilacı hamilelikte dahada artar dedi.bende hiç bırakmadım henüz 4-3 hamileyim hala içiyorum.sakın korkma ilacı ihmal etme.bir an önce başla cnm.bu arada her saabah aç karnına dereotununda guatıra çok faydası var bilgin olsun

doktoruma dün sordum salı günü için geç değil dedi
şuanda zaten günde 4 ilaç i,çiyorum bende çift rahim var onun için rahim kasılamalrını önelemek için progestan günde 2 defa kan ilacı ve vitamin ilacı
birde troid ile ilgili ilaç içersem 5 olucak umarım birbirini etkileyen ilaçlar değildir

cnm hayır değil merak etme bende çok ilaç kullanıyorum vitamin şeker aspirin yani bişey olmuyor zaten doktorumun önerisiyle içiyorum ne olabilirki

X