dert değil sadece fikir istiyorum hanımlar:)

amanede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
794
4
kızlar nişanlımın yengesinin bebek mevlütü var bu h.sonu.normalde açık giyinen biriyim şimdi ilk kez bütün akrabalar bir arada olacak.herkez k.valideme soruyomus amanedeyi göremedik merak ediyorus diye çoğu kişiyle ilk kez orda tanışıcam ama bu bir bebek mevlütü olduğu için bende normalde açık giyinen biri olduğum için ve daha önce böyle mevlüte falan hiç gitmemiş olduğumdan dolayı nasıl giyinmem gerektiğini bilmiyorum ne giysem uygun olur arkadaslar lütfen iki kelime bişey yazın.
çevremdekilere soramıyorum eh kızım evlencen hiçmi bişey bilmiyosun diyip geciyolar:):))

bebek mevlüdü olduğuna göre, biraz süslü olabilirsin gelin olarak..:21:
etek-bluz, elbise,pantolon-bluz hepsi olur..
başına da şifon mevlüt örtülerinden alırsın giysine uygun,ayağında ayakkabıların..bu kadar..

yav su hangi yenge,gecende sormustum. Sedefmi? Normalde acik giyiniyorsun tamam guzel, mevlutte bir ßlueJean,ustune guzel bir ßluz, yada tayt ustune tunik giyebilirsin..
ßunlari seninde bilmen lazim:S kisacik etek,straples badiyle gidicek halin yok :2:

ne giyeceğini değil de ne giymemen gerektiğini söylersem ayıp etmiş olur muyum acaba?

bir mevlitte görmüştüm.. komik gelmişti de bu yüzden yazmak istedim...

bir kadın dekoltesi oldukça açık bir bluz, uzun etek giymişti.. ama eteğinde öyle bir yırtmaç vardı ki, her yeri görünüyordu..

bir tanesi de streç bir pantolon, yine dekolte bir bluz giymişti..

ben çok şaşırmıştım.. çünkü mevlite gidiyorsan ona uygun giyinirsin... gece dışarı çıkıyor gibi giyinmezsin bana göre...

bence dekoltesi olmayan bir bluz ve etek, veya bol bir pantalon uygun olabilir...

bebek mevlüdü olduğuna göre, biraz süslü olabilirsin gelin olarak..:21:
etek-bluz, elbise,pantolon-bluz hepsi olur..
başına da şifon mevlüt örtülerinden alırsın giysine uygun,ayağında ayakkabıların..bu kadar..

bende etek bluz düşündüm cnm ama bütün eteklerim dizüstümde.dizüstü etek gömlek gerekrse üstne ceket gysem olurmu acaba.dizüstü eteimi tuhaf bulmazlarmı mevlütte:KK43:

yav su hangi yenge,gecende sormustum. Sedefmi? Normalde acik giyiniyorsun tamam guzel, mevlutte bir ßlueJean,ustune guzel bir ßluz, yada tayt ustune tunik giyebilirsin..
ßunlari seninde bilmen lazim:S kisacik etek,straples badiyle gidicek halin yok :2:

sen bunu çok merak ettin canım..sema doğurdu:)

canım bence güzelce bi pantolon giy ya kumaş ya kot biraz usturuplu olsun kot giyipte daracık heryerin meydanda oluncada tepki alırsın bi günlük idare ediver üstüne de tunik bluz veya gömlek tarzı şık bişi giy şalını da al git hafif bi makyaj yaparsın gözüne bi kalem bi allık kısa topuklu terlik veya ayakkabı giyersin hanım hanımcık gitmen çok daha güzel olur kedi nacizane fikrimdir

bende etek bluz düşündüm cnm ama bütün eteklerim dizüstümde.dizüstü etek gömlek gerekrse üstne ceket gysem olurmu acaba.dizüstü eteimi tuhaf bulmazlarmı mevlütte:KK43:

altına çorap giydin mi sorun olmaz... üstüne de ince bi hırka... bi de ev ayakkabısı tamamdır....

güzel bir pantolon üzerine uzun bir hırka blüz olablir hatlarını kapatacak şekilde.başınada şifon bir örtü ,içindende saçlarını toplarsın örütnün altından kayar toplaması güç olur saçlarını sonradan.birde mevlütlerde giyerler cicili bicili patikler veya ev babeti falan ayakta önemli.siyah kadın pantolon çorabı giyersin ten rengi değilde.bunun gibi şimdiden Allah kabul etsin

Son düzenleme:
canım bence güzelce bi pantolon giy ya kumaş ya kot biraz usturuplu olsun kot giyipte daracık heryerin meydanda oluncada tepki alırsın bi günlük idare ediver üstüne de tunik bluz veya gömlek tarzı şık bişi giy şalını da al git hafif bi makyaj yaparsın gözüne bi kalem bi allık kısa topuklu terlik veya ayakkabı giyersin hanım hanımcık gitmen çok daha güzel olur kedi nacizane fikrimdir

çok tşk ederim cnm saol:)

canım mevlut oldugu ıcın dekoltesız kapalı sık bırseyler gıymen gerekır .
jean,tayt ustune tunık gıyebılırsın .
dekoltesız olsun da ne gıyersen gıy .
hatta yanın da şal da gotur .
mevlutler de kuran okurlar ,herkes sal fılan takar o zaman .
sen de al gotur yanın da .şık bırtane de mınık topuklu ev terlıgı gotur .

canım mevlut oldugu ıcın dekoltesız kapalı sık bırseyler gıymen gerekır .
jean,tayt ustune tunık gıyebılırsın .
dekoltesız olsun da ne gıyersen gıy .
hatta yanın da şal da gotur .
mevlutler de kuran okurlar ,herkes sal fılan takar o zaman .
sen de al gotur yanın da .şık bırtane de mınık topuklu ev terlıgı gotur .

tşk ederm cnm fikir verdiğin için :)

ne giyeceğini değil de ne giymemen gerektiğini söylersem ayıp etmiş olur muyum acaba?

bir mevlitte görmüştüm.. komik gelmişti de bu yüzden yazmak istedim...

bir kadın dekoltesi oldukça açık bir bluz, uzun etek giymişti.. ama eteğinde öyle bir yırtmaç vardı ki, her yeri görünüyordu..

bir tanesi de streç bir pantolon, yine dekolte bir bluz giymişti..

ben çok şaşırmıştım.. çünkü mevlite gidiyorsan ona uygun giyinirsin... gece dışarı çıkıyor gibi giyinmezsin bana göre...

bence dekoltesi olmayan bir bluz ve etek, veya bol bir pantalon uygun olabilir...

canım boyle bır olay da bız cenaze evın de yasadık .
ev sahıbının yakınlarından bırı sırf gogus dekoltelı bır body gıymıs .
cay serfısın de egıldıgın de oldugu gıbı hersey meydan da .
erkeklerden bırı de kadına dıkmıs gozunu seyredıyor .
sonra kadının esı adama saldırdı .cenaze evın de utanmıyor musun
mılletın karısına kızına bakmaya dedı .
yanı sımdı bunu soyluyor ama ,esı de herseyı meydan da olan bırsey gıyerse
bırak erkegı kadınlar bıle bakıyor.kadından ben de gozumu alamamıstım .
:KK53:

bugün mevlütteydim..bi komşu vefat etmişti,7.gün duası vardı..
vefat eden kadının,koskoca 50-55 yaşında gelini gözler full makyaj,kalem rimel ne ararsan var..:KK53:
sezonun rengi hardal rengi body,aynı renk küpe,kot tayt falan :KK53:
olmuş mu yanii:KK51:

sünnet doğum gibi mevlütlerde hadi biraz süslü giyinirsin..
ama cenaze yaa..k.valide öleli 7 gün olmuş, gelin kokoşluk derdinde:KK19:

X