Sararan bardaklar için nasıl bir yöntem kullanıyorsunuz?

kızlar benim annem bütün kaşık çatalları büyük bir tencereye doldurur sonra da üzerine çıkana kadar su kor içine matik atardı çok güzel oluyor bak bu yazıyı okuyunca geldi aklıma bende yapcam yarın :KK1:

kızlar benim annem bütün kaşık çatalları büyük bir tencereye doldurur sonra da üzerine çıkana kadar su kor içine matik atardı çok güzel oluyor bak bu yazıyı okuyunca geldi aklıma bende yapcam yarın :KK1:

Canım matik derken neyi kastetmişsin acaba?:44::44::44:

Doktor muydu anlatan kişinin mesleğini hatırlamıyorum çamaşır suyunda ağır metaller var...Durulansada bunlar gitmez..Yengem evine yıllardır sokmuyor..Çok tehlikeli temizleme maddeleri..Ve de kanalizasyondan nehire denize gidiyor doğa mahvoluyor niye biz beyaz kullanıcaz diye beyaz olması bu kadar önemli mi?O balıklar ölünce denizler kirlenince çayır çimene karışınca onu yiyen ineklerin etine karışınca görün ileride insanlar birbirini yiyecek çok yakında!:KK50::KK14:

Bu ersağ ürünlerini tavsiye edenler de hep yeni üye :KK53::KK53:

limon tuzu ve sirkeyi ben de deniycem :KK34:

ben yeni üye değilim ama ben de ersağ markayı öneriyorum hayatının değerini bilenlere tabii..
bence sitesinden bir inceleyin veya bir sponsordan ayrıntılarını inceleyin sonucta % 100 bitkisel
deneme şansınız olsaydı benicok iyi anlardınız
yıllarca kimyasala alternatif aradım ve en sonunda buldum.
cok hassas ve alerjik bir yapım var sadece bu markada rahat ettim
bence önyargıyı bi kenara bırakalım haa ayrıca birazda haklısınız bende cok önyargılı davranmıştım baştan ama sonra her ürününü inceledim ve ikna oldum

ben yeni üye değilim ama ben de ersağ markayı öneriyorum hayatının değerini bilenlere tabii..
bence sitesinden bir inceleyin veya bir sponsordan ayrıntılarını inceleyin sonucta % 100 bitkisel
bence önyargıyı bi kenara bırakalım haa ayrıca birazda haklısınız bende cok önyargılı davranmıştım baştan ama sonra her ürününü inceledim ve ikna oldum

Bu ürünlerin fiyatını da yazar mısınız?Yanlış hatırlamıyorsam pahalıydı:nazar:

işte ben bu yüzden tüm network marketing ürünlerinden ve şirketlerinden uzak duruyorum.Ürün bahane,satış şahane !!!
Herkesin derdi satış yapmak.Ersağ ve benzerlerinin derdi kaliteli mal satmak falan değil primdir,kimse kusura bakmasın.

şöyle bir bakındım da siteye pek de beni tatmin eden bir açıklama göremedim.
öneriyorsanız kesinlikle burda bir topic açın,herkes denesin öğrensin.
yeni üye olmayabilirsiniz
ama açıklamalarınız bana hiç samimi gelmedi,reklamlardaki acemi oyuncuların replikleri gibi.

Bu ürünlerin fiyatını da yazar mısınız?Yanlış hatırlamıyorsam pahalıydı:nazar:

Arkadasım ben satış yapmıyorum sadece kendim icin kullanıyorum ama eğer merak ediyorsan kendi sitelerine bir mesaj atarsan muhtemelen geri döneceklerdir.

ama açıklamalarınız bana hiç samimi gelmedi,reklamlardaki acemi oyuncuların replikleri gibi.

Sayın Yuutis,
Öncelikle üslubunuz çok kırıcı bunu bildirmek istiyorum.bu ürünleri kullanın yada uye olun diye bir dayatmada bulunduğumu hatırlamıyorum kaldıki forumdaki cevaplarımı okursanız kimseye ürün satmadigimi lakin sadece önerdiğimi göreceksiniz.urunleri sadece sağlıklı oldukları icin onerirken profesyonel Olamadığım icin cahilliğimden ötürü özür diliyorum bilseydim satış pazarlama bölümünü okurdum ama ben yalnızca biyoloji öğretmenliği bölümü mezunuyum, master egitimini bitirdim su anda doktora egitimi son sınıf ogrencisiyim bir ay sonra doktor oluyorum ama maalesef sizin deyiminizle sadece acemi bir reklamciyim!!

Son düzenleme:

Sayın Yuutis,
Öncelikle üslubunuz çok kırıcı bunu bildirmek istiyorum.bu ürünleri kullanın yada uye olun diye bir dayatmada bulunduğumu hatırlamıyorum kaldıki forumdaki cevaplarımı okursanız kimseye ürün satmadigimi lakin sadece önerdiğimi göreceksiniz.urunleri sadece sağlıklı oldukları icin onerirken profesyonel Olamadığım icin cahilliğimden ötürü özür diliyorum bilseydim satış pazarlama bölümünü okurdum ama ben yalnızca biyoloji öğretmenliği bölümü mezunuyum, master egitimini bitirdim su anda doktora egitimi son sınıf ogrencisiyim bir ay sonra doktor oluyorum ama maalesef sizin deyiminizle sadece acemi bir reklamciyim!!

Ben de öncelikle diyorum ki kırıcı cümleler kullandığımı sanmıyorum.siz fazla alıngansınız.
ürünü kullanın,üye olun diye diretmediğinizin ben de farkındayım.size öyle bir ithamda da bulunmadım.
önyargılı da değilim bu markaya karşı ama yeni üyeliklerin de gelip burda reklam yapması site kurallarına aykırı.ben onlara deyindim siz ise kendi üstünüze alındınız.
ben de saçım,cildim için içince zararlı kimyasalların olmadığı ürünler kullanıyorum,burda da topiğimiz var samimi bir ortamda deneyimlerimizi paylaşıyoruz.
ilk mesajınızda olduğu gibi gerçekten bir ürün reklamındaki gibi cümleler kurarak ürün tavsiye etmiyorum.
bence siz bir akademisyen olarak kendinizi ifade ederken yanlış cümleler kullanıyorsunuz.ki ben size mesleğinizi sormadım.niye üstüne basarak açıklama gereği duydunuz anlayamadım!
yanlış bir anlaşılma olduysa açıklama getirdiniz ve konu kapandı sanırım.

hatres kusura bakma konunu dağıttık biraz.

Ben de öncelikle diyorum ki kırıcı cümleler kullandığımı sanmıyorum.siz fazla alıngansınız.
ürünü kullanın,üye olun diye diretmediğinizin ben de farkındayım.size öyle bir ithamda da bulunmadım.
önyargılı da değilim bu markaya karşı ama yeni üyeliklerin de gelip burda reklam yapması site kurallarına aykırı.ben onlara deyindim siz ise kendi üstünüze alındınız.
ben de saçım,cildim için içince zararlı kimyasalların olmadığı ürünler kullanıyorum,burda da topiğimiz var samimi bir ortamda deneyimlerimizi paylaşıyoruz.
ilk mesajınızda olduğu gibi gerçekten bir ürün reklamındaki gibi cümleler kurarak ürün tavsiye etmiyorum.
bence siz bir akademisyen olarak kendinizi ifade ederken yanlış cümleler kullanıyorsunuz.ki ben size mesleğinizi sormadım.niye üstüne basarak açıklama gereği duydunuz anlayamadım!

Evet maalesef konu tartışma alanına döndü ki ben böyle bir ortam oluşsun istemiyorum, bence hoşlanmadığımız şeyleri es geçmemiz lazım, yoksa tartışma uzayıp gidiyor:KK50::KK50::KK50:

Neyse gelelim asıl konuya :KK3::KK3::KK3: Ben sarardıkları zaman bardakları hiç bir işleme tabi tutmadan sadece arap sabunuyla yıkadım geçen gün, böylede çok temiz oldu. Arap sabunu mucize gibi bence. Kullandığım her yüzeyde ciflenmiş gibi temizlik ve parlaklık sağlıyor :KK9::KK9::KK9::KK9:

" BULAŞIK MAKİNASI DETERJANI YAPIMI

-1 Subardağı karbonat (aktarlarda kilosu 3-5 tl arası)
-1 subardağı boraks (ben eminönünden laboratuvar malzemeleri satan yerden alıyorum 1 kilosu 10 tl)
-1/4 subardağı limon tuzu
-1/4 subardağı kaya tuzu
30 damla greyfurt yağı
şimdi öncelikle tuz (öğütülmüş olacak yada siz havanda kıracaksınız.)ve greyfurt yağı karıştırılacak çünki karbonat ve boraksla birleştirilirse topak olur .limontuzu eklenir tekrar karıştırılır.Boraks ve karbonatıda ekledikmi deterjanımız hazır.Cam kavanozda ağzı kapalı olarak muhafaza ediyoruz .Gelelim kullanımına öncelikle makinamızın parlatıcı kısmına elma sirkesi koyuyoruz.tuz bölümünde ise limontuzu kullanabilirsiniz.Deterjan bölümüne 1 kaşık hazırladığımız tozdan koyuyoruz üzerinede 3-4 damla elma sirkesi damlatıp makinamızı çalıştırıyoruz.Benim bulaşıklarda önceleri bardaklarda pırıl pırıl çıkyordu sonrasında biraz beyaz film oluştu onuda jilin sitesinde ki formülü uyguladım.deterjan gözüne elma sirkesiyle beraber sadece 3 damla frosh marka bulaşık deterjanı ekliyorum.bardaklarda mükemmel artık...
Bu arada bizim okuldaki Ayşe öğretmenle konuşmalarımızda o makinadaki bulaşıkların üzerine elma sirkesi sıkıyormuş pırıl pırıl oluyor dedi denedim evet doğru sonuç..bu arada int.teki pek çok sitede10 ar damla limon portakal greyfurt yağı karışımından bahsediyor ama Ayşe Öğretmen greyfurt yağını önermişti buda bulşıkları daha parlak yapıyor.

LEKE ÇIKARICI

Leke çıkarıcı için 2 malzeme lazım
-1 ölçü hidrojen peroksit(saç boyasının yanında satılan açıcı)
-1 ölçü karbonat karıştırılır lekeli kısıma sürülür ve 1-2 saat bekletilip makinada yıkanır.

ÇAY BARDAKLARI ve ÇAYDANLIK İÇİ İÇİN LEKE ÇIKARICI

-1/2 KAHVE FİNCANI ölçü hidrojen peroksit
-1/2 KAHVE FİNCANIölçü karbonat karıştırılır ve çaydanlığın içine konarak üstüne su eklenerek 1 gece bekletilir ertesi gün yıkanır.
Aynı karışım 2-3 litre su ile karıştırılır içine çay bardakları konarak 3-4 saat bekletilir.bardaklar yıkanır.Gıcır gıcır...aynı karısımda çatal kaşıklar 30 dakika bekletildiğinde pırl pırıl...çamaşır suyunun zararları zaten şu songünlerde televizyonda bangır bangır..bu arada bir fısfısın içine 1/2 ölçü hidrojen peroksit ve elma sirkesi karıştırıldığında ekmek tahtaları(araştırma yaparken bir sitede bu karışımın et ve sonrasında olusan zararlı mikropları ve virüsleri yok ettiği yazılıydı) ve hertürlü çamaşır suyu kullanarak sterilize edilecek yerlerde kullanılabilir. "

Arkadaşlar yukarıda bir arkadaşın vermiş olduğu sitede bulduğum bu temizleme yöntemleri sizin de işinize kesin yarayacaktır:KK3::KK3::KK3:

Son düzenleme:
" BULAŞIK MAKİNASI DETERJANI YAPIMI

-1 Subardağı karbonat (aktarlarda kilosu 3-5 tl arası)
-1 subardağı boraks (ben eminönünden laboratuvar malzemeleri satan yerden alıyorum 1 kilosu 10 tl)
-1/4 subardağı limon tuzu
-1/4 subardağı kaya tuzu
30 damla greyfurt yağı
şimdi öncelikle tuz (öğütülmüş olacak yada siz havanda kıracaksınız.)ve greyfurt yağı karıştırılacak çünki karbonat ve boraksla birleştirilirse topak olur .limontuzu eklenir tekrar karıştırılır.Boraks ve karbonatıda ekledikmi deterjanımız hazır.Cam kavanozda ağzı kapalı olarak muhafaza ediyoruz .Gelelim kullanımına öncelikle makinamızın parlatıcı kısmına elma sirkesi koyuyoruz.tuz bölümünde ise limontuzu kullanabilirsiniz.Deterjan bölümüne 1 kaşık hazırladığımız tozdan koyuyoruz üzerinede 3-4 damla elma sirkesi damlatıp makinamızı çalıştırıyoruz.Benim bulaşıklarda önceleri bardaklarda pırıl pırıl çıkyordu sonrasında biraz beyaz film oluştu onuda jilin sitesinde ki formülü uyguladım.deterjan gözüne elma sirkesiyle beraber sadece 3 damla frosh marka bulaşık deterjanı ekliyorum.bardaklarda mükemmel artık...
Bu arada bizim okuldaki Ayşe öğretmenle konuşmalarımızda o makinadaki bulaşıkların üzerine elma sirkesi sıkıyormuş pırıl pırıl oluyor dedi denedim evet doğru sonuç..bu arada int.teki pek çok sitede10 ar damla limon portakal greyfurt yağı karışımından bahsediyor ama Ayşe Öğretmen greyfurt yağını önermişti buda bulşıkları daha parlak yapıyor.

LEKE ÇIKARICI

Leke çıkarıcı için 2 malzeme lazım
-1 ölçü hidrojen peroksit(saç boyasının yanında satılan açıcı)
-1 ölçü karbonat karıştırılır lekeli kısıma sürülür ve 1-2 saat bekletilip makinada yıkanır.

ÇAY BARDAKLARI ve ÇAYDANLIK İÇİ İÇİN LEKE ÇIKARICI

-1/2 KAHVE FİNCANI ölçü hidrojen peroksit
-1/2 KAHVE FİNCANIölçü karbonat karıştırılır ve çaydanlığın içine konarak üstüne su eklenerek 1 gece bekletilir ertesi gün yıkanır.
Aynı karışım 2-3 litre su ile karıştırılır içine çay bardakları konarak 3-4 saat bekletilir.bardaklar yıkanır.Gıcır gıcır...aynı karısımda çatal kaşıklar 30 dakika bekletildiğinde pırl pırıl...çamaşır suyunun zararları zaten şu songünlerde televizyonda bangır bangır..bu arada bir fısfısın içine 1/2 ölçü hidrojen peroksit ve elma sirkesi karıştırıldığında ekmek tahtaları(araştırma yaparken bir sitede bu karışımın et ve sonrasında olusan zararlı mikropları ve virüsleri yok ettiği yazılıydı) ve hertürlü çamaşır suyu kullanarak sterilize edilecek yerlerde kullanılabilir. "

Arkadaşlar yukarıda bir arkadaşın vermiş olduğu sitede bulduğum bu temizleme yöntemleri sizin de işinize kesin yarayacaktır:KK3::KK3::KK3:

PAYLAŞIMIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU ÖNERİLER BENİM VE ARKADAŞLARIMIN DENEYİMLERİ VE ARAŞTIRMALARI SONUCUNDA OLUŞMUŞTUR ALINTI YAPARKEN BLOĞUMUDA YAZARSAN ÇOK SEVİNİRİM.ARAP SABUNUYLA NASIL YIKADIĞINI ANLATIRSAN SEVİNİRİM
nesrinvenesrin.blogspot.com

PAYLAŞIMIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU ÖNERİLER BENİM VE ARKADAŞLARIMIN DENEYİMLERİ VE ARAŞTIRMALARI SONUCUNDA OLUŞMUŞTUR ALINTI YAPARKEN BLOĞUMUDA YAZARSAN ÇOK SEVİNİRİM.ARAP SABUNUYLA NASIL YIKADIĞINI ANLATIRSAN SEVİNİRİM
nesrinvenesrin.blogspot.com

Merhabalar Nesrin Hanım bu bilgiler benim için çok önemli. Ben bu organik temizleme işine taktım kafayı. Uzun zamandan beri araştırıyorum, özellikle sararmış bardak ve çatallar konusundaki sizin deneyimleriniz de aradığım bilgiler arasındaydı, ben de bu çalışmalarınızın devamını dilerim, yeni keşfettiklerinizi buraya yazarsanız biz de memnun oluruz.
Daha önceki paylaşımı da yaparken " yukarıda bir arkadaşın vermiş olduğu site " demişim dikkat ederseniz. Yani bir nevi bloğunuzun ismini vermiş sayıyorum kendimi.
Arap sabununa gelince normal bulaşık detarjanı yerine sıvı arap sabunuyla ovarak yıkadım bardakları ve sanki çamaşır suyuna girmiş gibi pırıl pırıl oldular.Limon tuzu ve sirke karışımı da bu işlemde işe yarıyor. Ama hemen yıkamak isteyenler için arap sabunu da iyi fikir.:nazar::nazar::nazar:

Bakın bana yazdıgınız ilk mesaj şahsıma hitabediyor dolayısıyla kendi üstüme alındım yani başkasına yazdığınız mesajı kabullenmedim.
kullandığım ürün ile ilgili tecrübelerime dayanarak gayet samimi cümleler kullandığımı düşünüyorum ki yanlış cümleler kullandığımı belirtmişsiniz!
bana göre samimi olan acıklamalarımı acemi reklam repliği olarak algılayıp samimi bulmadığınız icin mesleğimi üstüne bastırarak belirttim.
ben reklam yapmıyorum zaten böyle bir pozisyona da ihtiyacım yok.
evet konu benim acımdan coktan kapanmıştı ama siz yeniden başlattınız.

Ben yeni bir üye olarak okuduklarım karşısında çok üzüldüm..Samimi bir ortam olarak görmüş ve üye olmuştum...Konuları gördüğümde de kendi deneyimlerimi,fikrimi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak adına sözü geçen markadan haberdar olunması için yorum yazdım...Bu kadar ön yargılı olunacağını tahmin etmemiştim buraya üye olma amacım kesinlikle arkadaşın itham ettiği gibi reklam amaçlı falan değil..Baktım herkes çok açık marka ismi yazıyor neden biz kullandığımız markayı deşifre edince sorun oldu anlamadım...

Evet bende gerçek hayatta yada sanalda tanıdığım,gördüğüm herkese tavsiye ediyorum.Ben üzerime düşeni yapıyorum.Madem burası bir fikir alış-veriş platformu herkesin fikirlerini açıkça paylaşabileceğini düşünüyorum..Ben 2 ay öncesine kadar haberdar değildim böyle bir markadan şimdi beni tanıştıran arkadaşıma dua ediyorum, 20 aylık oğlumun kimyasallardan uzak bir çevrede büyümesini sağladığı için...

Bir arkadaş ürünlerin fiyatlarını sormuş şimdi onlar hakkında da fikir vereceğim ama reklam yapıyorum sanmayın sakın sorduğunuz için söylüyorum..

Ürünler kimyasal ürünlerden biraz daha pahalı evet ama konsantre olduğu için daha uzun süre kullanıyorsunuz..Yani marketten aldığınız üründen 3 tane alırken bundan sadece 1 taneyi aynı zamanda tüketiyorsunuz..Böylece daha uygun oluyor..

Aynı zamanda üye olup kendi alış-verişinizi kendiniz yapabiliyorsunuz o zaman daha uyguna alabiliyorsunuz ve kimse sizden üyelik için ücret almıyor,sadece aldığınız ürünlerin parasını ödüyorsunuz..Ve diyelim 1 ay sipariş verdiniz sonra 5 ay sipariş vermediniz hiç sorun olmuyor üyeliğiniz devam ediyor istediğiniz zaman sipariş verip ihtiyaçlarınızı alıyorsunuz...

Son düzenleme:
işte ben bu yüzden tüm network marketing ürünlerinden ve şirketlerinden uzak duruyorum.Ürün bahane,satış şahane !!!
Herkesin derdi satış yapmak.Ersağ ve benzerlerinin derdi kaliteli mal satmak falan değil primdir,kimse kusura bakmasın.

Canım arkadaşım bak çok güzel bir şey herkesin derdinin satış yapmak olduğunu söylüyorsun peki bunu marketten aldığın deterjanlar içinde düşünmüyor musun??Temizlik ürünlerimizin çoğu Israilden geliyor onlar hem bizi zehirliyor hem paramızla zengin oluyor hemde askerlerimizi şehit eden mermilere destek oluyor...

Kusura bakmayın ama ben çok şaşırdım Türk vatandaşları olarak duyduğumuzda destek olacağımıza çok büyük bir ön yargı ile yaklaşıyoruz..Bir deneyin kullanın eğer memnun kalmamışsanız bu cümleleri sarf etmenizi anlarım..Kullanıktan sonra dersiniz ya bunların ürünleri kötü paralar şahane diye :)Eğer Ankara da iseniz ben size hediye ürün vermek isterim sırf kullanın ve ön yargılarınızı atın diye.. sarf etmenizi

X