Sezeryan doğum yapan anneler yardım :(

arkadaşım hiçç canını sıkma, tadını çıkar bebeği bir göreceksin aşık olacaksın dikiş mikiş gözün görmeyecek. ben o günlerimi özlüyorum :)

Inşallah bu yorumlar bei az da olsa rahatlattı.. Korktuğumdan mıdır nedir bilmem bi kaç kezde doğumda öldüğümü rüyamda gördüm zaman daraldıkça psikolojim iyice bozuldu...

hiç korkma canım ben de hep öyle rüyalar görüyodum çok şükür atlattım
sen de iyi şeyler düşün bebeğini görünce herşeyi unutacaksın zaten
neden genel anestezi olacak bi sağlık problemi falan mı var senmi öyle istedin

hamilelerin duası kabul olur derler hep, gerçekten içtenlikle diliyorum bunu allahtan rabbim inşallah sana en yakın zamanda bütün üzüntünü unutturacak bir yavru versin

Sağol canım.Aminn.Bende senin için dua edicem inşlalah Hayırlısıyla doğumun çok kolay geçsin bebişin kucağına al:KK54:

hiç korkma allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin
ben kolumdan kan alınırken bile şakır şakır ağlardım iki defa genel aneztezi ile sezeryan oldum
acısı en fazla 3 gün filan sürüryor sonrasında sana ihtiyacı olan o minik yavru için herşeyi çok çabuk atlatıyorsun
hastane çantan bebeğin için gerekli olan şeyler hepsi hazırmı sen bunlara odaklan gördüğün kötü rüyaları hayra yor
allah yardımcın olsun

4 gün sonra sezeryanla doğum yapıcam bana yardımcı olun ne olur? Kaç günde ayağa kalktınız ne zorluklar yaşadınız ?

canım ben 9 ocakta sezaryanla dogum yaptım sadece belde aşagımı uyuşturdular ilk iki gün zorluk çektim ama şimdi çok iyiyim korma en fazla yarım saat sürüyo sezeryan beni 20 dakika sürmüştü ilk gün bacaklar uyuşuk oluyo ikici gün yavaş yavaş yürüdüm 1 haftada herşeyimi kendim yapmaya başladı bebegini karnında aldıklarındaki aglama sesini duydugunda herşey geçecek şimdiden geçmiş olsun dogumda sonra fikirlerini merak ediyorum dogrusu

çok sağolun kızklar yaaa çok yardımcı oldunuz... bebişin çantası falan herşeyi hazır kendini bekliyoruz :) genel anesteziyi ben tercih ettim uyumam benim için daha iyi yoksa korkudan bayılırım.... bide arkadaşlar sezeryandan sonra lahusalığınız ne kadar sürdü kaç gün devam etti kanama :KK43: ben regl dönemlerinden hep nefret etmişimdir

çok sağolun kızklar yaaa çok yardımcı oldunuz... bebişin çantası falan herşeyi hazır kendini bekliyoruz :) genel anesteziyi ben tercih ettim uyumam benim için daha iyi yoksa korkudan bayılırım.... bide arkadaşlar sezeryandan sonra lahusalığınız ne kadar sürdü kaç gün devam etti kanama :KK43: ben regl dönemlerinden hep nefret etmişimdir

canım aynı 40 gün sürdü lohusalıgım ama bence belden aşagın daha kolay olur doktor bi sakınca görmüyosa tabi korkma gerçekten eminim çok güzel geçecek herşey sana bunları yazarken kızım kucagımda allah sanada sagsalim nasip etsin inşallah

50 günlük bebeğim var bende genel anesteziyle yaptım doğumumu ilk 4 gün ayağa kalkarken zorlandım hep kendi işimi kendim yaptığım için başkasından yardım isteyip kalkmak bana koydu kendimi sakat ve hiçbir zaman iyileşemeyecek gibi hissettim ama 6 günümde evi temizleyip süpürge yapıyordum düşün yani umutsuzluğa kapılma sende benim gibi bırak herkes yardım etsin sende bebeğinle emişmenin keyfini sür. kanamam 20 gün sürdü sonrada 2-3 günde bir leke biçiminde geldi 35 günden sonra hiç gelmedi. bizim burda imkanımız yoktu olsaydı spinal doğum yapmak isterdim arkadaşlarım oldu çok memnun kaldılar

Doğum yapalı 45 gün oldu.Epidural sezeryan yöntemi ile yaptım.Çok şükür bir problem yaşamadım.Sekiz saat sonra yürüttüler,ilk yürümede baş dönmesi fazla oluyormuş; ama ben rahattım.3.Günü hastaneden çıktım ve yürüyerek sağlık ocağına gittim.Umarım sende çok rahat bir doğum gerçekleştirirsin.Allah biran önce kucağına almayı nasip etsin iyişallah.

canım benim hiç korkma ben geçen yıl eylül ayında sezeryan ile doğum yaptım genel anestezi ile çokta kilolu idim gebelik şekeri sebebi ile.doğru düzgün yatmadım bile bakan birileri olmasına rağmen sadece yürüttükleri zaman biraz ağrı oldu o kadar da olcak tabi:KK1:vallahi o ağrıya rağmen o müthiş annelik duygusu varya herşeyi unutturuyor emzirme falan derken bi bakmışsın iyileşmişsin.hı bide ayrıca yok göbek kalır yok kilo kalır gibi şeylere takılma 6 ay akadar kiloda göbekte yok denecek kadar azalıyor.ben 30 kilo almıştım tam 31 kilo verdim

ayyyy Allah yardımcımız olsun..bende 19 nısanda epıdural sezeryan olcamm..
bende cok korkuyorum..normalden cok korktugum ve farklı gecerlı sebeplerım old.dolayı sezeryan ıstıyorum..ama sonrasında napcam bılemıyorum..:18::18::18::18::18::18::18:

bende sezeryandan sonra göbek kalır diye çok duydum ama hiç birşey kalmıyor. hamile kaldığım kilodan 4 kilo daha eksiğim. dahada veriyorum. 2. bebek nezaman diye soranlara kilo aldığım zman diyorum :)))

bide ben doğumdan sonra iki gün doğum sancısı gibi belli aralıklarla sancı çektim. doktora sorduğumda emzirdiğim için rahimin geri toplandığını ve onun ağrısı olduğunu söyledi. bazı anneler saat koyarak emziriyo. yeni anne olacaklar siz siz olun bebeğiniz her meme arandığını düşündüğünüzde ilk 3 ay hep emzirin saat koymadan hem bebek hemde sizin için iyi. benim bebeğim 6buçuk aylık hala saat koymaksızın her istediğinde emziriyorum ek öğünde sadece tadımlık veriyorum bundan dolayı sütümde çok oluyor gelişimide çok önde.:nazar::nazar::nazar: allah herkese kolay doğum sağlıklı evlatlar versin.

bende sezeryandan sonra göbek kalır diye çok duydum ama hiç birşey kalmıyor. hamile kaldığım kilodan 4 kilo daha eksiğim. dahada veriyorum. 2. bebek nezaman diye soranlara kilo aldığım zman diyorum :)))

bide ben doğumdan sonra iki gün doğum sancısı gibi belli aralıklarla sancı çektim. doktora sorduğumda emzirdiğim için rahimin geri toplandığını ve onun ağrısı olduğunu söyledi. bazı anneler saat koyarak emziriyo. yeni anne olacaklar siz siz olun bebeğiniz her meme arandığını düşündüğünüzde ilk 3 ay hep emzirin saat koymadan hem bebek hemde sizin için iyi. benim bebeğim 6buçuk aylık hala saat koymaksızın her istediğinde emziriyorum ek öğünde sadece tadımlık veriyorum bundan dolayı sütümde çok oluyor gelişimide çok önde.:nazar::nazar::nazar: allah herkese kolay doğum sağlıklı evlatlar versin.

bende 51 gün önce epidural sezeryan oldum çok rahat geçti doğumum ve sonrasında da hiç sıkıntı yaşamadım. lohusalıkta birkaç kere süt sıtması haricinde.. fakat göbeği herkes söylüyor, doğumdan çıktığımda 4 aylıkkenki gibi göbeğim vardı şimdi bayağ küçüldü ama hala var, tam olarak ne zaman geçecek bu göbek?? ya da geçmesi için egzersiz falan mı yapayım?

bende 51 gün önce epidural sezeryan oldum çok rahat geçti doğumum ve sonrasında da hiç sıkıntı yaşamadım. lohusalıkta birkaç kere süt sıtması haricinde.. fakat göbeği herkes söylüyor, doğumdan çıktığımda 4 aylıkkenki gibi göbeğim vardı şimdi bayağ küçüldü ama hala var, tam olarak ne zaman geçecek bu göbek?? ya da geçmesi için egzersiz falan mı yapayım?

daha bebeğin çok küçük bence vücudun eski hali alması 1 yılı buluyor kim ne derse desin. hiçbir şey olmasa göğülerin sütten doayı dolayı büyük görünüyor ama 1 yıla doğru sütü bebek bitirdiği için normal gözüküyorlar. bugünlerin keyfini çıkar boşver. ama istiyorsan korse kullanabilirsin çabuk toparlasın diye.

ben de önceden geçirdiğim bir ameliyattan dolayı sezaryen oldum. erken doğum da oldu aynı zamanda. bebeğim küvözde olduğu için, nazlanıp yatamadım. aynı gün yürümeye başladım ve bebeğim 25 aylık oldu ben hala ayaktayım çok şükür. öyle yatayım, ben ameliyat oldum psikolojisinde olursan geç toparlarsın. yürürken ağrı oluyor ama dişini sıkacaksın, öyle dayanılmayacak bişey değil, kaldı ki benim canım çok tatlıdır, bebeğini düşününce herşeyi unutuyorsun. Allah yardımcın olsun, hiç korkma, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebişini...

19 mayısta sezeryan doğum yaptım.. Korkuyordum açıkçası ama çok şükür ki korktuğum gibi olmadı .. Sağolsun doktorlarım canla başla güzel bir doğum olmasını sağladılar.
Doğuma girerken anestezi uzmanlarının dediği aslı hanım uykunuz geldimi yooo dediğim ve saat 11 de :KK70: uyandığım :))

Çok şükür akşamına ayağa kaldırıldım. Doktorumda durumumun iyi olduğunu iletti.. Evime gelince daha da iyi hissettim..
Bebeğime bakabilecek durumdayım allahıma binlerce kez şükür olsun.. Hep bunun için dua ettim açıkçası..

canım bende 2,5 ay önce sezeryan oldum.çok kilo aldığım için ve zaten çok kilolu olduğum için(doğum öncesi 75 doğumda 97) bi 10de ancak normal hayatıma dönebildim.yani ev süpürdüm misafirm geldi kek yaptım,bebeğimi emzirebildim.bebeği görünce unutuyosun tüm dertleri tasaları Rabbim herkese nasip erder inşallah bu hayatta yaşadığım en özel duygu anne olmak canım

Öncelikle Allah bebeğini sağlıcakla hayırlısıyla kucağına vermeyi nasip etsin inşallah. :KK16: Ben ilkimi 2010da ikincimi de 2011de doğum yapmış bir anne olarak hiçbir şey olmayacağını ümit ediyorum. Kızımda da oğlumda da kombine epidural spinal anestezi oldum 5. gün rahattım. Ama benim 2 seferde de epidural bi işe yaramadı ağrım doğal olarak olunca iğne yaptılar. Hemencecik kesildi. İlkimde epidural kolay açılmadı ikincim de ise bi işe yaramadı. Bünye işte. Canın acısa bile iğne vuruyorlar anında kesiliyor. Hatta sana bi tavsiye ben ikincimde anladım yürümeden önce ağrın varsa hemen iğne vurdur çok rahat kalkıyorsun tecrübeyle sabittir. Sadece iğne sırasında tedirgin oluyorsun o da doğal daha önce ordan hiç aşı ya da iğne olmadık dokunulmayan bir yer olduğu için stres yaşatıyor. İyi ellerde sezaryenden sonra göbeğin kalmaz. Ama sarkma olabilir onun içinde 6. ay en ideali mekik aleti ile günde 400 mekik anında geçirir. 9. ayında zaten vücut toparlanmayı bitiriyor. Bir örnek vereyim geçen yıl Ebru Şallı doğumdan sonraki aylarında zayıftı ama genişti zaman içinde eski haline döndü kolay değil beden hamilelikte bebek için genişliyor. Kısaca korkma ama her işi de sen yapma ilk gün sadece emzirmekle uğraş canın yanarsa da iğne yaptırmaktan çekinme bebeğe zarar vermediğini yani süte geçmediğini hemşirem söylemişti bir de çıkmana yakın epidural çıkartılacağında hiçbir şey hissetmiyorsun ama band canını yakabilir aynı şekilde dikiş yerinde bir acıma olmaz ama kenarlarından çekecekleri bant biraz can yakıyor haberin olsun. Bant işte kılın da tüyün de olduğu neresi ise can yakıyor :KK1::KK1:

Öncelikle Allah bebeğini sağlıcakla hayırlısıyla kucağına vermeyi nasip etsin inşallah. :KK16: Ben ilkimi 2010da ikincimi de 2011de doğum yapmış bir anne olarak hiçbir şey olmayacağını ümit ediyorum. Kızımda da oğlumda da kombine epidural spinal anestezi oldum 5. gün rahattım. Ama benim 2 seferde de epidural bi işe yaramadı ağrım doğal olarak olunca iğne yaptılar. Hemencecik kesildi. İlkimde epidural kolay açılmadı ikincim de ise bi işe yaramadı. Bünye işte. Canın acısa bile iğne vuruyorlar anında kesiliyor. Hatta sana bi tavsiye ben ikincimde anladım yürümeden önce ağrın varsa hemen iğne vurdur çok rahat kalkıyorsun tecrübeyle sabittir. Sadece iğne sırasında tedirgin oluyorsun o da doğal daha önce ordan hiç aşı ya da iğne olmadık dokunulmayan bir yer olduğu için stres yaşatıyor. İyi ellerde sezaryenden sonra göbeğin kalmaz. Ama sarkma olabilir onun içinde 6. ay en ideali mekik aleti ile günde 400 mekik anında geçirir. 9. ayında zaten vücut toparlanmayı bitiriyor. Bir örnek vereyim geçen yıl Ebru Şallı doğumdan sonraki aylarında zayıftı ama genişti zaman içinde eski haline döndü kolay değil beden hamilelikte bebek için genişliyor. Kısaca korkma ama her işi de sen yapma ilk gün sadece emzirmekle uğraş canın yanarsa da iğne yaptırmaktan çekinme bebeğe zarar vermediğini yani süte geçmediğini hemşirem söylemişti bir de çıkmana yakın epidural çıkartılacağında hiçbir şey hissetmiyorsun ama band canını yakabilir aynı şekilde dikiş yerinde bir acıma olmaz ama kenarlarından çekecekleri bant biraz can yakıyor haberin olsun. Bant işte kılın da tüyün de olduğu neresi ise can yakıyor :KK1::KK1:

ne iğnesi bu ya?? nereden niçin yapıyorlar anlayamadım??

X