Sezeryan doğum yapan anneler yardım :(

boyrazemine

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2012
39
0
4 gün sonra sezeryanla doğum yapıcam bana yardımcı olun ne olur? Kaç günde ayağa kalktınız ne zorluklar yaşadınız ?

öncelkler allahım kolaylıkla kurtulmanı nasip etsin.bn geçen sene eylülde sezeryan doğum yaptım spinal anesteziyle yani belden aşağıyı uyuşturuolar uyanıksın doğumda.doğum anında hiç bişe hissetmiosun 3dk srmeden bebek doğuo zaten onu görnce bütün stresin geçio bi an önce yanına gtmek istiosun:)15dk sonrada anneyi çıkarıolar odasına bnde öyle oldu drun çabukluğuna bağlı.anestezinin etkileri geçince biraz sancılar oluo haliyle sonra yürütüolar dikişler için şartmış o zaman biraz zor oluo ama sürekli yürümen gerek yoksa iyileşmen zor olur.bn 1haftada kendi işimi kendm yapack hale geldm.şimdiden allah yardımcın olsn bebişini kucağına alacağın anı düşün yok böyle bi duygu:)))

Canım ben de 5 günde ayaklandım herkes zor iyilesirsin dedi ama öle olmadı 2 gün zor oldu ama oda zaten normal dogumdada aynı ben cok rahat atlattım darısı sana birde bünyeyle alakalı zayıf bayanlar daha cabuk toparlanıyor

çok sağolun zayıf bir bayanım ,nşallah sizin dediğniz gibi kolay geçer bende genel anestezi yapacaklar yani tam uyutulucam :KK43:(((

çok sağolun zayıf bir bayanım ,nşallah sizin dediğniz gibi kolay geçer bende genel anestezi yapacaklar yani tam uyutulucam :KK43:(((

Allah hayırlısıyla sağlıcakla evladınızı kucağınıza almayı nasip etsin.
Benim görümcem ilk bebeğini normal doğum yaptı.
İkincide bebeğin kilosu fazla olacağı için sezeryan doğum yaptı 5 ay önce.
Genel anestezi ile yaptı doğumunu oda zayıftı sadece bebeğin kilosu vardı.
Sezeryan doğumun ona göre normalden rahat geçtiğini söyledi.
2 gün her ihtimale karşı hastanede yattı.
Zaten ağrı olursada hastanede önlemini alıoyrlar serum takılıyor.
Evine gittiğinde yani üçüncü gün bebeğini yardımsız emzirebilyor oturabiliyordu.
Bir hafta içindede çok ağır işler yapmamak kaydıyla normal hayatına döndü.
Dikişleride çok kısa sürede iyileşti.
Ve şuan bebeişi 5 aylık oldu.
Ne göbeği var nede dikiş izi.
Dikiş izini ben görmedim ama zayıf olduğu ve karın bölgesi yağsız olduğu için yapıştırma yapılmış çok az iz var diyor.
Seninde yapıştırma yapılır büyük ihtimalle korkma inşalah sende kısa sürede toparlarsın.

Inşallah bu yorumlar bei az da olsa rahatlattı.. Korktuğumdan mıdır nedir bilmem bi kaç kezde doğumda öldüğümü rüyamda gördüm zaman daraldıkça psikolojim iyice bozuldu...

benim 6 aylık bebeğim. son ana adar hep normal göründü. 18 saat sancıdan sonra sezeryan olmak zorunda kaldım ve sezeryandan çok korkuyodum. normal doğum yapan kadınlar sezeryan için yalvarırken ben normal istiyodum. ve sezeryan olucaksın dendiğinde sancı odasında bağıra bağıra 15 dk ağladım doktorlar çok üzüldü halime. ben bebeğimi ilk gören kişi olma duygusunu yaşamayı çok istiyodum. buna okadar yoğunlaşmışımki narkozdan uyanır uyanmaz ben anne değilim bi çocuğu bile doğuramadım diye bağırarak ağlamışım. narkozdan hatırlamıyorum tam. :)). ilk yürüyüş baya zor geldi bana. ama yürüdükçe afedersiniz yürüyünce gaz atılıyo ya insan yürüdükçe acısıda azalıyo daha dik duruyo. 3. günden sonra iyiydim oturup kalkarken sızlıyodu. 1 hafta sonunda ehhhhhh dedim yeter herkes gitsin ben yemek yapçam ve yaptım. öle başkaları iş görünce evde kendimi hep hasta hissediyodum. kendi işimi görünce hızla iyleştim :))... şimdi çok memnunum malum bu kış çok sert geçti ameliyatım yeni olmasına rağmen öle sızlama falanda olmadı. ama bidaha olursa epidural isterim bebeğimi görmmek için hala içimde uhde kaldı o duygu. normal doğumdan çıkan anneler bebekleri kucağında çıkıyolardı odalarına :KK43:(

Inşallah bu yorumlar bei az da olsa rahatlattı.. Korktuğumdan mıdır nedir bilmem bi kaç kezde doğumda öldüğümü rüyamda gördüm zaman daraldıkça psikolojim iyice bozuldu...

Canım Allah korusun hayırlısıyla sağlıcakla alıcaksın bebişini kucağına Sanda bebişine de birşey olmayacak korkma:KK54:
Anne olacaksın bebeğini kucağına alacağın ona kavuşacağın an olarak düşün doğumu.

Bak ben 3.5 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor.Şuan bir bebeğim olması için dünyaları verirdim ama olmuyor işte şuan hamile olsam nasıl doğururum düşüneceğim en son şey olurdu.

Sen çok şanslısın anne olacaksın bunun güzelliğini düşün:KK34:

Bebeğim sağlıklı doğsun da allahın izniyele varsın 1 saat geç göreyim 9 ay sabretmişim o kadarı ne ki :) ama ben hep neşterden korkan bi insandım şimdi daha da arttı işte o yüzden bu konuyu açtım... Doktor lokal mi genel mi olsun anestezi dedi ben genel tercih ettim korkudan kalbim durur biliyorum :s

canım allah korusun hayırlısıyla sağlıcakla alıcaksın bebişini kucağına sanda bebişine de birşey olmayacak korkma:KK54:
Anne olacaksın bebeğini kucağına alacağın ona kavuşacağın an olarak düşün doğumu.

Bak ben 3.5 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor.şuan bir bebeğim olması için dünyaları verirdim ama olmuyor işte şuan hamile olsam nasıl doğururum düşüneceğim en son şey olurdu.

Sen çok şanslısın anne olacaksın bunun güzelliğini düşün:KK34:

hamilelerin duası kabul olur derler hep, gerçekten içtenlikle diliyorum bunu allahtan rabbim inşallah sana en yakın zamanda bütün üzüntünü unutturacak bir yavru versin

Bebeğim sağlıklı doğsun da allahın izniyele varsın 1 saat geç göreyim 9 ay sabretmişim o kadarı ne ki :) ama ben hep neşterden korkan bi insandım şimdi daha da arttı işte o yüzden bu konuyu açtım... Doktor lokal mi genel mi olsun anestezi dedi ben genel tercih ettim korkudan kalbim durur biliyorum :s

doğru diyosun ama takıntı olmuş işte bide bana dediler narkozu vermeden baya sakinleştirmeye çalıştılar ağlayarak uyursan yine ağlayarak kalkarsın diye. bide boğazında afedersiniz bilgi olsun diye söylüyorum balgam oluşur ameliyattan sonra öksürürsün canın yanar dediler.

bende ameliyattan çok korkuyodum ama narkozdan da korkuyodum benim haberim olmadan napıcaklar diye. hiiç bişi anlamıyo insan uyuduğumu hatırlıyorum. uyandığımda kendimi bekarlığımdaki annemin evinde odamda uykudan uyanıyorum zannettim. ne alakaysa :))... sonra bi gözümü açtım annem eşim görümcem yanımda. beynim şimdiki zamana gelene kadar baya beyin fırtınası oldu. :)))

baya yaygara yapmışım öle diyolar kendime geldiğimde ağrı kesiciiiiiiiiii diye bağırıyodum kiiiiiii oğlumu kucağıma verdiler ve iyileştim. çok samimiyim acı falan kalmadı :))

ben bundan 6ay once epıdural sezeryanla dogum yaptım .bana dedılerkı sezeryandan sonra ayaga kalkarsın ama soylenıldıgı gıbı olmadı ılk gun ayaklarım tutmadı ayagı kalkıp gezemedım ıkıncı ucuncu gun zar zor kalktım 15gun boyunca o agrı cektım logusayken kendını cok korumalısın ben en ufak usutmekte cok amelıyat yerım sızlıyo bnm doktorum sezeryandan sonra eskı halıne donmenı bekleme cunku sınırlerın kesıldı tekrar dıkıldı bı tabagı kırıp yapıstırdıgında oncekı halıne donemeyecegı gıbı sende donemeyeeksın demıstı sezeryan olacaksan genel anastazı ol o dahha ıyı dıyorlar aslında saglıgın el verıyorsa en ııyısı normal dogum en ıyısı

Sağlık sorunum yüzünden zaten sezeryan olucam yoksa tercihim normal doğum olurdu :KK43: inşallah benim kolay geçer doğum sonrası durumum. Inanın şu anına kadar hamileliğim çok zor geçti... Defalarca idrar yolu nefeksiyonu oldum,, bebeğin yaptığı baskıdan dolayı böbrek genişlemesi oldu, çinko eksikliği oldu saçlarım döküldü, hamilelikte nadir görülen genital siğil oluştu, ve bebeğim şu an 2 kilo 850 gr... Yani bu kadar sıkıntıdan sonra inşallah doğum kolay olur...

ben 9ay boyunca yattım rahımde sekıl bozuklugu vardı cıft rahım yanı bnm bebegım ıkızdı bırını 3,5aylıkken dustu bnm kanamam cok oluyordu onun dısında son ayda yuksk tansıyon nefes darlıgı vs vardı cok zor bılırım benm ayagı kalkma ozgurlugum elımden alındı hersey ayagıma gelıyordu sureklı yatıyordum ayagı kalktımda parca gelıyordu erken dogum olacak beebk gelısemıyo bebk gerızekalı olacak alalım vs dedıler fakat dedıklerının tam tersı cıktı 37 haftalık 3300 dogdu bana dr 2.5 3 klo dogarsa bı mucıze olur dıyordu cok cektım hamılelıkte ınanırmısın bırı hamıleyım ddedımde burnumun dıregı sızlıyo ıkıncıye hamıle kalmaya korkuyorum artık

Kim bilir ben neler söylerim o narkozla :d aman allahım bu daha ürkütücü :d

öle canım hatta hayal mayal hatırladığım bir diyalog. sedyeyle odaya götürülüyorum. bağırıyomuşum yinne anne olamaddııımmm diye :)) hastabakıcı adam dedi niye ağlıyosun bak ne güzel lazer dikiş yaptılar iz bile kalmıycak.

bende eşime diyorumki alın bunun adını iz kalırsa ilk seni gelip bulucam falan tehdit ediyorum adamı. annem o arada diyo suss suss rezil ettin bizi susss :)))

Kim bilir ben neler söylerim o narkozla :d aman allahım bu daha ürkütücü :d

Ben oğlumun adını sayıklamıştım o an ki narkozun etkisiyle. Sürekli oğlumu çağırıyomuşum bağırıyomuşum :21: sonra odaya geçince uyumuşum zaten gözümü açtığımda oğlumu göğsüme koymuşlar emziriyolardı :KK52:

X