Mutfak Püf Noktaları hazır yufkadan börek yapımı

MonalisaSmile

sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2010
3.653
23
arkadaşlar bi güzel börek yapamıyorum yaa, çok muzdaribim bu konudan. geçen gün misafirlerim geldi gül böreği yapmıştım. sonradan eşim dedi ki o börekler neydi öyle kesilmiyodu bile falan :KK43: o kadar araştırıyorum netten, tarifler deniyorum. bi türlü istediğim gibi olmuyo. hazır yufkadan tepsi böreği veya gül böreği, kol böreği yaparken yufkalara ne sürüyorsunuz? içini nasıl hazırlıyorsunuz? lütfen bi yardım.

yoğurt ve sıvıyağ karışımı sürmeni tavsiye ederim
şekil olarakta muska şekli :KK56:

sen ne sürüyodun canım

yoğurt ve sıvıyağ karışımı sürmeni tavsiye ederim
şekil olarakta muska şekli :KK56:

sen ne sürüyodun canım

ne bilim canım ya çok şeyler denedim de, en son yoğurt ve süt karışımı sürdüm galiba. evet yağ olmalıydı mutlaka onun için kuru oldu sanırım.

daha önce de yoğurt- yumurta karışımı falan deniyodumm. muska şekli yapmak için yufkaları nasıl kesiyosun?

arkadaşlar bi güzel börek yapamıyorum yaa, çok muzdaribim bu konudan. geçen gün misafirlerim geldi gül böreği yapmıştım. sonradan eşim dedi ki o börekler neydi öyle kesilmiyodu bile falan :KK43: o kadar araştırıyorum netten, tarifler deniyorum. bi türlü istediğim gibi olmuyo. hazır yufkadan tepsi böreği veya gül böreği, kol böreği yaparken yufkalara ne sürüyorsunuz? içini nasıl hazırlıyorsunuz? lütfen bi yardım.

googleye çin böregi yaz.... çok güzel oluyor

ne bilim canım ya çok şeyler denedim de, en son yoğurt ve süt karışımı sürdüm galiba. evet yağ olmalıydı mutlaka onun için kuru oldu sanırım.

daha önce de yoğurt- yumurta karışımı falan deniyodumm. muska şekli yapmak için yufkaları nasıl kesiyosun?

$muska_boregi_yapimi.jpg uzun şeritler kesiyosun üçgen üçgen sarıyosun canım çook basit

Benim boreklerime herkes bayilir! Benim tepsim kucuk. 3 yufka yetiyor!

Once sosunu hazirliyorum: yarin sb Sut,yarin s.b Yogurt, yarim sb siviyag, 3 yumurta 1 tanesinin sarisi ustune. 1 paket kabartma tozu. Bunlari karistiriyoruz.

Tepsiyi yaglayip ilk yufkayi ser. firca yardimiyla karisimi sur. 1 yufkayi parcala, kucuk olmasin ama. Yarisini koy, ic malzemeni koy diger yarisiyla uzerini kapat. 1 kepcele sosu uzerinden gezdir. Sonuncu yufkayida uzerine koy.

Sonra 1 sise MaDEN sUyU (asitli) benim turkcem iyi degil galiba maden suyu deniyodu asitli suya. Onun hepsini dok. en az 2 saat buzdolabinda beklet. Ben yarim gun bekletiyorum bazen 1 gun.

Harika bir borek oluyor. :KK52:

Maden suyu haric diger Olculer benim tepsime gore. Nekadar fazla olursa sosunun olcusunu okadar artirirsin. Maden suyu herzaman 1 sise.

Once sosunu hazirliyorum: yarin sb Sut,yarin s.b Yogurt, yarim sb siviyag, 3 yumurta 1 tanesinin sarisi ustune. 1 paket kabartma tozu. Bunlari karistiriyoruz.

Tepsiyi yaglayip ilk yufkayi ser. firca yardimiyla karisimi sur. 1 yufkayi parcala, kucuk olmasin ama. Yarisini koy, ic malzemeni koy diger yarisiyla uzerini kapat. 1 kepcele sosu uzerinden gezdir. Sonuncu yufkayida uzerine koy.

Sonra 1 sise MaDEN sUyU (asitli) benim turkcem iyi degil galiba maden suyu deniyodu asitli suya. Onun hepsini dok. en az 2 saat buzdolabinda beklet. Ben yarim gun bekletiyorum bazen 1 gun.

Maden suyu haric diger Olculer benim tepsime gore. Nekadar fazla olursa sosunun olcusunu okadar artirirsin. Maden suyu herzaman 1 sise.

börek fırından çıktıktan sonra maden suyunu döküyoruz dimi ben börek bilmem de:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Sodalı börek yap canım sen mukemmel oluyor kısada bır yolu var tepsını yagla yufkanı ser 2 yufka 1kat harc olarak dız kaç yufkadan yapacagın sana kalmıs ben 5 yufkadan yapınca 3 yufka serıp harcı koyup 2 yufka ustune koyuyorum.sonra böregını kes bır kapta 1 cay bard sıvı yağ yarım margarın 1 yumurta ve 1 şişe sodayı cırp kestıgın böreklerın ustune guzelce dök at dolaba ıster 1-2 saat ıstersen 1 gece beklet ve pişir hem yumusak hemde çok lezzetlı oluyor.Penırıne sevıyorsanız maydanoz eklemeyı unutma hatta harcı dökunce böregın uzerıne çörekotu serp

Sodalı börek yap canım sen mukemmel oluyor kısada bır yolu var tepsını yagla yufkanı ser 2 yufka 1kat harc olarak dız kaç yufkadan yapacagın sana kalmıs ben 5 yufkadan yapınca 3 yufka serıp harcı koyup 2 yufka ustune koyuyorum.sonra böregını kes bır kapta 1 cay bard sıvı yağ yarım margarın 1 yumurta ve 1 şişe sodayı cırp kestıgın böreklerın ustune guzelce dök at dolaba ıster 1-2 saat ıstersen 1 gece beklet ve pişir hem yumusak hemde çok lezzetlı oluyor.Penırıne sevıyorsanız maydanoz eklemeyı unutma hatta harcı dökunce böregın uzerıne çörekotu serp.Afiyet Olsun..

ilk fısratta denicem. sağol. sodayı biz de kullanıyoruz böreklerde. ama dilimleyip, dilim aralarında gezdirince daha iyi olouyo galiba.

canım çıtıtır çıtır olması içinn böregii su ve yagla içinie sürr malzemeleri döşeee sonra buzdolabında zamnın varsa biğün beklett sonra fırına att çıtıtrrrr çıtır yee

ilk fısratta denicem. sağol. sodayı biz de kullanıyoruz böreklerde. ama dilimleyip, dilim aralarında gezdirince daha iyi olouyo galiba.

Ha bak ismi sodaymis. ben maden suyu zannettim. haha dedim ya Turkcem okadar iyi degil. ben dilimlemeden koyuyorum canim. Ve buzdolabinda bekletiyorum. Beklettigim icin sosu cekiyor ve super kabariyor.

Börek çıtır çıtır olsun istiyorsanız aralarına maden suyu, 1yumurta ,sıvı yağ,yoğurt karışımı sürebilirsiniz ,çok lezzetli oluyor bu şekilde ,kahve fincanı büyülkükte maden suyu miktarı 5 yufka için kafi,:KK56:

X