resmen dolandırıldım, ne yapmalıyım?

_lady_bug_

Sabır
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2010
359
91
öncelikle hepinize merhaba. 2.5 ay önce hepsiburada adlı siteden alışveriş yaptım.gelen ürünü beğenmeyip iade ettim .yollayış o yollayış.2.5 aydır iade ücretini hesabıma yatırmadılar.bir sürü mesaj attım.gelen hep aynı zırvalıklar, bugün yatırılıyor, diye diye 2.5 ayı geçirdiler.tüketici haklarına şikayet etmek istiyorum. onun hakkında ise çok detaylı bir bilgim yok araştırmaya devam ediyorum.yardımcı olabilirseniz sevinirim.En Büyük KK

İnternet'te İstanbul Tüketici Hakları İl ve İlçe Hakem Heyetleri diye arama yaparsanız telefon numaralarına ulaşabilirsiniz...Size yakın bir şubesine ulaşıp konuyla ilgili bilgi alabilirsin...

canım toplamda 450 liralık alışveriş yaptım.200 liralık ürünü geri yolladım ve 2.5 ay oldu.oyalıyorlar.müşteri hizmetlerine ulaşmak neredeyse imkansız.iade ettiğim ürünün parasını ödemiyorlar.nasıl bir iş bu inat ettim artık.

canım toplamda 450 liralık alışveriş yaptım.200 liralık ürünü geri yolladım ve 2.5 ay oldu.oyalıyorlar.müşteri hizmetlerine ulaşmak neredeyse imkansız.iade ettiğim ürünün parasını ödemiyorlar.nasıl bir iş bu inat ettim artık.

Yarın hepsiburadaya bir fax/mail gönderin. 2.5 ay önce iade ettiğiniz malzemelerin bedellerini aynı gün içinde hesabınıza iade edilmesini, aksi takdirde hukuki yollara başvuracağınızı belirtin. Yine iade etmezlerse elinizdeki belgelerle tüketici hakem heyetine gidin. Onlar hepsiburada ile iletişime geçerler. Ya da iş mahkemesine sizin adınıza dava acarlar.

Yarın hepsiburadaya bir fax/mail gönderin. 2.5 ay önce iade ettiğiniz malzemelerin bedellerini aynı gün içinde hesabınıza iade edilmesini, aksi takdirde hukuki yollara başvuracağınızı belirtin. Yine iade etmezlerse elinizdeki belgelerle tüketici hakem heyetine gidin. Onlar hepsiburada ile iletişime geçerler. Ya da iş mahkemesine sizin adınıza dava acarlar.

teşekkür ederim.hukuki yollara başvuracağımı 2 hafta öncesinden söyledim yine mail attım.bana gelen cevap yine aynı idi.banka hesap bilgilerinizi verin diye.yine yolladım hesap bilgilerimi.diğer gün mesaj geldi paranız gün içinde hesaba aktarılacaktır diye.tabi yine yok sanırım en iyisi tüketici hakem heyetine gitmem.

İnternet'te İstanbul Tüketici Hakları İl ve İlçe Hakem Heyetleri diye arama yaparsanız telefon numaralarına ulaşabilirsiniz...Size yakın bir şubesine ulaşıp konuyla ilgili bilgi alabilirsin...

İzmir tüketici hakları il ve ilçe hakem heyetleri olarak aradım ve numarasını buldum, teşekkür ederim.

X