mustakbel kayınvalıdem cok iyi biri ama ben kalabalıklıgı sevmem!

TwoAngel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2012
51
0
sevgılımle askerden gelınce nısan ve sonrada dugun hazırlklarına baslıcaz sorun su kı annesı benı cok svor tabı bende onu ama ılerısı ıcın altlı ustlu otururuz gbı bısıler soeldı sevgılımde olabılr dıyo. ben ıkısınede olmaz karsıyım ben dıye sert cıktım ıkısıde bakarz bakarz dıyıp ertelıyorlar.. annesı cok ıyııı altlı ustlu oturulabıleck bı ınsan ama ben ozelıı seven ınsanım ben evlenınce neler yapacagımı neler yasayacagımı hayal edıyorum yanlız kalmayı bas basa kalmayı severm her dk gelsın gtsın evımde raahat duramaym falan bunlar benı bogar cok hemde.. ılerıde de tavrımı koyucam ama .( ya ıkna ederlerse bı sklde:KK45:

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşım sakın kabul etme derim mesafe en güzeli,yakın oturmak helede altlı üstlü çok zor.benim k.validemde çok iyidir fakat istekleri olunca geri çeviremiyorsun yüzyüze baktığın için.sürekli görüşmek gelmek gitmek ister...misafiri gelir seni çağırır
ne bileyim pat diye kapını çalar..çok zor kesinlikle kendi ailenede eşinin ailesine de eşit uzaklıkta bi yerden ev tutun..tecrübe konuşuyor ona göre

Son düzenleme:
arkadaşım sakın kabul etme derim mesafe en güzeli,yakın oturmak helede altlı üstlü çok zor.benim k.validemde çok iyidir ama iyiyizde ayrıca fakat istekleri olunca geri çeviremiyorsun yüzyüze baktığın için.sürekli görüşmek gelmek gitmek ister...misafiri gelir seni çağırır
ne bileyim pat diye kapını çalar..çok zor kesinlikle kendi ailenede eşinin ailesine de eşit uzaklıkta bi yerden ev tutun..tecrübe konuşuyor ona göre

yanı canım bende ole dusunuyorum hem oda kıra olucak baska yere gıdersek orasıda kıra olucak ev kendılernn olsa neyse aılesını aılemı cok sveıyorum ama sevgılımı da cok sveıyorum onunla yanlız başbaşa hayallerımdekı gbı ıstdgm hher an ıstdgm gbı olmayı ıstyrm.:-)18:

Evliligimde her zaman istedigim seyi once soyledim. Cok faydasini goruyorum. Bir kac kez acemiligim oldu bazen kirmiyayim diye kendimden odun verdim aninda incitildim.

Sana tavsiyem hic bir zaman gonul kirmiyayim diye kendinden odun verme canim. Yoksa kirilan sen oluorsun. Heleki yakin oturmak cok risk.

Soyle diyebilirsin esine haftada birgun annene gitme luksumuz, heyecanimiz olmayacak. Her zaman ayni yerde cok sikici.

Evliligimde her zaman istedigim seyi once soyledim. Cok faydasini goruyorum. Bir kac kez acemiligim oldu bazen kirmiyayim diye kendimden odun verdim aninda incitildim.

Sana tavsiyem hic bir zaman gonul kirmiyayim diye kendinden odun verme canim. Yoksa kirilan sen oluorsun. Heleki yakin oturmak cok risk.

Soyle diyebilirsin esine haftada birgun annene gitme luksumuz, heyecanimiz olmayacak. Her zaman ayni yerde cok sikici.

evet cnm haklısın o zman bı gelsın tabıkı ıstemıyorum ya sevmedgmden degıl hayallerım oldugundan :KK50:

asla kabul etme canım...şimdi seviyor olabilirsiniz kaynananla birbirinizi ama bu günler çabuk geçer ve gerçek hyat bigün gösterir iç yüzünü...dünyanın en iyi kynnansı bile olsa dip dibe oturmak yaralar insanlaraı....özel diye bişey kalmaz....eşinle aranız açılır...mesafe herzaman iyidir...öyle vıcık vıcık dipdibe oturmak asla asla iyi değil....iyiyken kötü olmayın canım...mesafe mesafe mesafe ................bunu unutma....çok muhabbet tez ayırır...

kesinlikle kabul etme aynı şeyi bendende istediler ben hiç ailesiyle muhatap olmadım eşime güzel güzel anlattım hemde kendi evleriydi eşim tutturdu maddi olarak rahat ederiz neler söylemedim ki işte ben sen gelince seni öperek karşılamak isterim evimde geceliklerimle dolaşmak isterim yeri gelir kucağına oturmak isterim ne biliyim çarşıya pazara çıkacağımızda izin almadan çıkamayacağız her hareketimiz gözetlenecek çünkü evleri müstakil ve yemekler aynı herşey aynı olacak sadece yatarken evimize çıkacağız yeri gelecek kavga bile edemeyeceğiz günlerce konuştum özel hayatımı yatak odasına sığdırmak istemiyorum maddiyat bulunur ama ben manevi huzur istiyorum dedim ağladım sızladım ve ne oldu biliyor musun aynı evi bırak başka şehire yerleştik şimdi eşim bana teşekkür ediyor çektiğimiz sıkıntıları yaşanılanları görünce haklıymışsın diyor:))))

Canım bende arkadaşlara katılıyorum asla kabul etme derim bende ilk zamanlar kayınvalidemle bir oturuyordum görümcemde karşı dairemde oturuyordu, halada karşılıklı dairelerdeyiz çok zorluk çekersin misafiri gelir tanı tanıma seni çağırır pazarları eşinle başbaşa kahvaltı yapmak hayal olur,akraba gezmelerinde sürekli sizide götürmek isterler,akşam yemeklerini beraber yemek isterler kısacası 7/24 yanlarında olun isterler heleki çalışmıyorsanız o dış kapıyı söküp yerine boncuk asmak gerekir :)
Çok şükürki ben 1 yıl yaşadım bunları tam ayrı eve taşınmak üzereydik kayınvalidemler tekirdağa memleketlerine taşındılar rahat ettik.

sevgılımle askerden gelınce nısan ve sonrada dugun hazırlklarına baslıcaz sorun su kı annesı benı cok svor tabı bende onu ama ılerısı ıcın altlı ustlu otururuz gbı bısıler soeldı sevgılımde olabılr dıyo. ben ıkısınede olmaz karsıyım ben dıye sert cıktım ıkısıde bakarz bakarz dıyıp ertelıyorlar.. annesı cok ıyııı altlı ustlu oturulabıleck bı ınsan ama ben ozelıı seven ınsanım ben evlenınce neler yapacagımı neler yasayacagımı hayal edıyorum yanlız kalmayı bas basa kalmayı severm her dk gelsın gtsın evımde raahat duramaym falan bunlar benı bogar cok hemde.. ılerıde de tavrımı koyucam ama .( ya ıkna ederlerse bı sklde:KK45:

ileride olabilecekleri tahmin etmişsin ne mutlu sana,ne kadarda iyi olsa bir arada olmuyor arkadaşım,illaki bir sorun çıkıyor ve huzursuzluğa sebep olabiliyor..güzel düşünüyorsun çoğu insan iyiliklerine aldanıp yada ilerde yaşanabilecekleri haklı olarak tahmin edemediğinden bunları düşünemeyebiliyor:KK14:

evet cnm haklısın o zman bı gelsın tabıkı ıstemıyorum ya sevmedgmden degıl hayallerım oldugundan :KK50:

iyilikle anlatırsın nişanlına kaldıki oda rahat etmek ister,kendi ailesi belki ilk başlarda sorun olmaz onun için ama ilerde sıkıntı yaşabilirsiniz

İkna olma canım sende :KK36: Kim ne kadar iyi olursa olsun sorun çıkar ileride.

İkisine de tavrını net bir sekilde belli etmişsen, dönme sakın. Bu arada bu "bakarız" muhabbeti en gicik oldugum şeydir, özellikle erkeklerin kadını idare etmek, o anda kavga çıkmasını önlemek icin hayır diyecekleri birşeye direkt bakarız derler, evlenince bunu iyice anladım, tecrübeyle sabit yani...:KK47:

daha şimdiden böyle içli dışlı olursan omesafeyi zor koyarsın araya :KK34: uzak dur azıcık ve eğer sözlün niye biranda uzaklaştın derse açıkça söyle bu düşünceniz beni korkuttu ve söylediğiniz şekilde oturmak istemiyorum diye çok tatlı dille söyle gayet yumuşak bir şekilde ama eğer olmaz falan derse direkt sert bir şekilde hayır o şekilde istemiyorum diye söyle, söyle ki net tavrın olsun

İkna olma şekerim sen de.

"Anecim böyle olması daha iyi.
Çok yakınlık tez ayrılık getirir .
Biraz uzak olmak daha iyidir" de.

Kesinlikle altlı üstlü oturma.
Yalnız kalmayı da seviyorsan çok sorun yaşarsın...:KK34:

Tamam, istemezsin anlariz da. Tavrimi koyarim, ikisine de sert ciktim ne demek yaa. Karsinda bu kadar iyi insanlar varken biraz tavirlarina dikkat et istersen. Isteklerini sert cikmadan da soyleyebilirsin herhalde. Hem daha saygi gorursun ve ciddiye alinirsin.

sen kararlı olduktan sonra ikna edemezler bence...

böyle altlı üstlü oturmak isteyenler uzaktan şey gibi görünüyor böyle nasıl denir sanki erkek çocuğun hayatında hiçbirşey değişmiyor kendine bir aile kurmuyorda erkek çocuğa oyuncak gibi birtakım ihtiyaçlarını gidermek için kadın alınıyormuş gibi oluyor bence

marjinal gelebilir ama gerçekten böyle düşünmeden edemiyorum..
adam akşama kadar anasının evinde dursun akşamda gelsin karısının koynuna girsin özel yok paylaşım yok dipdibe öff

bakarız diyorlarsa emin ol onların istedikleri olur bende altlı üstlü oturma taraftarı degılım uzak olsun kafalar rahat olsun kesin karar vermeden hiçbirşeye evet deme abla tavsiyesi canım

Tamam, istemezsin anlariz da. Tavrimi koyarim, ikisine de sert ciktim ne demek yaa. Karsinda bu kadar iyi insanlar varken biraz tavirlarina dikkat et istersen. Isteklerini sert cikmadan da soyleyebilirsin herhalde. Hem daha saygi gorursun ve ciddiye alinirsin.

SERT CIKTIM derken kalkıp ıkı tokat sallayıp olmz:KK70: demedım cnm hayr kesınlıkle taahammuulum yok sızı sevıyorum ama buna cok karsıyım dedım cnm :KK36:

bakarız'ın türkçesi sen istediğini söyle ben istediğimi sana kabul ettiririm nasıl olsa-dır

Yakın oturup da huzuru bulan yok canım. Bu yüzden daha yolun başındayken ikna et. Yoksa ilerisi daha zor olur.

X