Nakış Goblen İşlemek İstiyorum Lütfen Yardım Edin...

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
Stacy seninki süper olmuş gerçekten, tebrikler walla ellerine sağlık. Walla bacım her yerinden çekiştiriyorum ama banamısın demiyor, kasnak kullanmadım, bende acaba kasnaksızım diye mi böyle oldu dedim. Bu arada seninkinin yamukluğu hiç belli değil :)

Çerçeveye girince belli olmaz asıl merak etme bu arada teşekkür ederim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar ben goblen işlemek istiyorum fakat malzemelerini nereden alabileceğimi bilmiyorum ben herhangi bir tuhafiyeye gitsem goblen malzemesi istesem heryerde bulabilir miyim? Yoksa alabileceğim belirli bir yer var mı? ya çok saçma gelebilir daha nereden alacağını bilmiyorsun nasıl yapacaksın gobleni diye sorabilirsiniz fakat ben goblen yapmayıda biliyorum öğrenmek istiyorum çevremde bilende yok :)) bu nedenler birde burdan sizlere sorayım dedim beğendiğim motifi şemasıyla ve diğer malzemeleriyle alabileceğim bir yer var mıdır? lütfen cevaplayın öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum!!!
ben sitesinden sipariş verdim ertesi gün elimde oldu zeyzeycim tavsiye ederim gerçekten işlemesi çok zevkli

Son düzenleyen: Moderatör:
Goblen işlemek kadar zevkli birşey yoktur herhalde. İnsanın stresini sıkıntısını herşeyini bir çırpıda alıyor ama bir o kadarda kafa kurcalayabiliyor.
Eğer oyalayıcı zaman alan ve devamlı takip isteyen bir işten sıkılmıyorsanız tam size göre..

Goblen satan yerleri genelde Eminönü civarlarında bulabilirsin (eğer İstanbul'da değilsen, internetten sipariş edebilirsin, google'da araştırdığında bir çok yer çıkacaktır karşına).
Onun haricinde herhangi bir etamin alarak, internetten modeller bularakta yapabilirsin bunu veya Goblen ile alakalı Tuhafiye'den dergiler alarakta bunu yapabilirsin.
Her tuhafiye malesef ki goblen ürünler satmıyor, ama goblen için gerekli malzemeleri satıyor.

Benden sana tavsiye "tam kit" olarak hazırlanmış goblen kutuları alman.
Rakkam olarak seni zorlayabilir, eğer bu sana pahalı gelirse - 100 - 150 TL civarında değişiyor fiyatlar - dediğim gibi malzemelerini sen alıp başlayabilirsin istediğin bir modele.
Ben en son goblen bulgaristandan getirttim bir akrabama. Ama başlamadım daha, çok fazla ince detaylı birşey, tam aklımı verebilmem için uygun zamanı bulunca yapacağım.

Goblen yapmak güzeldir ve kolaydır. Ufak motiflerle başlayabilirsin. Goblenin en önemli özelliği atılan dikişlerin hepsinin aynı yönde gidiyor olması.
Yukarda arkadaş link vermiş oradan da takip edebilirsin konuyla ilgili bilgileri. İnternetten de rahatlıkla bu konuda bilgiler bulabilirsin.
Bende bilgilerimi paylaşmak istedim... Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Şimdiden kolay gelsin :KK34:

Merhaba , sanırım siz goblen konusunda deneyimlisiniz. Ben de etamin yapıyorum bir süredir fakat şimdi goblene merak saldım. Elimde tepsi yapmaya uygun 2 adet baskılı goblen var. Alışma aşaması olarak yapmak istiyorum esas istediğim büyük tablolardan yapmak.

Yalnız anlamadığım bir konu var. Bazı karelerde renk geçişleri var. Mesela karenin yarısı pembe yarısı beyaz. Ya da 4te 1i kahverengi 4te 3ü pembe. Bu geçişi nasıl sağlayacağım? Karenin hepsini pembe ya da hepsini kahverengi yapsam resmin bütünlüğü bozulmaz mı. :KK17:

Google'da arama yaparken sorunuzu gördüm. Ben de goblen konusunu çok merak ediyorum. "Adım Adım Kanaviçe Nasıl İşlenir" diye bir yazı bulmuştum. Belki işinize yarar. Gerçi 8 yıl önce sorulmuş ama belki başkasının işine yarar diye buraya bırakayım. :KK52:

Son düzenleyen: Moderatör:
X