Nakış Goblen İşlemek İstiyorum Lütfen Yardım Edin...

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

zeyzey1985

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
34
0
Merhaba arkadaşlar ben goblen işlemek istiyorum fakat malzemelerini nereden alabileceğimi bilmiyorum ben herhangi bir tuhafiyeye gitsem goblen malzemesi istesem heryerde bulabilir miyim? Yoksa alabileceğim belirli bir yer var mı? ya çok saçma gelebilir daha nereden alacağını bilmiyorsun nasıl yapacaksın gobleni diye sorabilirsiniz fakat ben goblen yapmayıda biliyorum öğrenmek istiyorum çevremde bilende yok :)) bu nedenler birde burdan sizlere sorayım dedim beğendiğim motifi şemasıyla ve diğer malzemeleriyle alabileceğim bir yer var mıdır? lütfen cevaplayın öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum!!!

Merhaba arkadaşlar ben goblen işlemek istiyorum fakat malzemelerini nereden alabileceğimi bilmiyorum ben herhangi bir tuhafiyeye gitsem goblen malzemesi istesem heryerde bulabilir miyim? Yoksa alabileceğim belirli bir yer var mı? ya çok saçma gelebilir daha nereden alacağını bilmiyorsun nasıl yapacaksın gobleni diye sorabilirsiniz fakat ben goblen yapmayıda biliyorum öğrenmek istiyorum çevremde bilende yok :)) bu nedenler birde burdan sizlere sorayım dedim beğendiğim motifi şemasıyla ve diğer malzemeleriyle alabileceğim bir yer var mıdır? lütfen cevaplayın öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum!!!

Goblen işlemek kadar zevkli birşey yoktur herhalde. İnsanın stresini sıkıntısını herşeyini bir çırpıda alıyor ama bir o kadarda kafa kurcalayabiliyor.
Eğer oyalayıcı zaman alan ve devamlı takip isteyen bir işten sıkılmıyorsanız tam size göre..

Goblen satan yerleri genelde Eminönü civarlarında bulabilirsin (eğer İstanbul'da değilsen, internetten sipariş edebilirsin, google'da araştırdığında bir çok yer çıkacaktır karşına).
Onun haricinde herhangi bir etamin alarak, internetten modeller bularakta yapabilirsin bunu veya Goblen ile alakalı Tuhafiye'den dergiler alarakta bunu yapabilirsin.
Her tuhafiye malesef ki goblen ürünler satmıyor, ama goblen için gerekli malzemeleri satıyor.

Benden sana tavsiye "tam kit" olarak hazırlanmış goblen kutuları alman.
Rakkam olarak seni zorlayabilir, eğer bu sana pahalı gelirse - 100 - 150 TL civarında değişiyor fiyatlar - dediğim gibi malzemelerini sen alıp başlayabilirsin istediğin bir modele.
Ben en son goblen bulgaristandan getirttim bir akrabama. Ama başlamadım daha, çok fazla ince detaylı birşey, tam aklımı verebilmem için uygun zamanı bulunca yapacağım.

Goblen yapmak güzeldir ve kolaydır. Ufak motiflerle başlayabilirsin. Goblenin en önemli özelliği atılan dikişlerin hepsinin aynı yönde gidiyor olması.
Yukarda arkadaş link vermiş oradan da takip edebilirsin konuyla ilgili bilgileri. İnternetten de rahatlıkla bu konuda bilgiler bulabilirsin.
Bende bilgilerimi paylaşmak istedim... Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Şimdiden kolay gelsin :KK34:

mrhaba ben burrdan alıorum ve çokta memnunum.
umarım yardımcı olmuşumdur..

Son düzenleyen: Moderatör:
mrhaba ben burrdan alıorum ve çokta memnunum..

Teşekkür ederim arkadaşlar evet Goblen Dünyam sitesinden sipariş verdim henüz gelmedi yakında da Bulgaristan'a gideceğim orada çok fazla çeşidi varmış oradanda almayı düşünüyorum.

Goblen Evi
TRT OKUL'da CANLI yayındayız...
3 Mayıs Perşembe günü saat 10:30'da TRT Okul Anne-Çocuk programının Atölye Köşesi'ne konuk olarak katılacak olan Semra Akbaş Sezer, Goblen sanatını ve inceliklerini anlatacak. Bizi izlemeye devam edin :)

:126:

............................................................bulgaristandaki ipler daha mat oluyor örneklerle çok karşılaştım ip daha mat olduğu içinde fiyat düşük oluo terch meselesi tabiki

ben aldım bir kit bulgaristan'dan. küçük ama benimki. henüz başlamadım nasıl yapacağımı da bilmiyorum ben de öğrenmek istiyorum. komşum var yapan yardımcı olursa başlıycam :):KK6::KK6::KK6::KK6:

$goblen.jpg

hadi hayırlısı. başladık sonunu getirmek de kısmet olur inşallah.:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar,
çok uzun süredir goblen merakım var benimde tam 3 projeye başladıydım aslında :) ama sadece 4. başladığımı bitirebildim çünkü onu doğacak olan oğluşuma yaptım, bir de işten ayrılıp evde oturmaya başladığım için vaktim oldu.
$bu.jpg
çok kolay ve küçük bir model olduğu için 3 haftada bitirebildim.
bunun dışında bitirdiklerim olursa yine eklerim :)
ben siparişleri goblenci.com'dan veriyorum kit halinde. şemalıları tercih ediyorum ama ilk goblene başladığımda küçük baskılı goblen alıp yapmıştım. Yapımı çok kolay oluyor ama görüntüsü şemalı goblenler gibi olmuyor haliyle, çünkü ilmekler çok büyük oluyor.

ben danteldir, örgüdür, goblendir hepsini çok seviyorum, gerçekten henüz bitirebildiğim bir proje yok bu yukarıdakinden başka ama, yoğun iş temposu ile çalıştığım zamanlarda bile (tekstil mühendisiyim, sektörü bilen bilir gerçekten stresli ve çalışma saatleri yüksek) eve gelip en az yarım saat muhakkak el işlerimden birinin başına otururum acaip güzel stres atılıyor, herkese tavsiye ederim. Bir de insan goblenini bitirince bakmaya doyamıyor o kadar emekten sonra o da ayrı bir haz.

bu arada aramızda goblenden anlayan arkadaşlar varsa bi benim goblen resmine bakıversinler, yamuk duruyor bitince gıcık oluyorum :) acaba kullandığım kumaşla mı alakalı yoksa teknikte mi problem var :KK43: yazık oluyor biliyonuzmu emeğime :)ilmeklerde atlama yok, kontrollü gittim ama bir anda yamuluyor nedenini anlamadım bir türlü.

Selamlar arkadaşlar,
çok uzun süredir goblen merakım var benimde tam 3 projeye başladıydım aslında :) ama sadece 4. başladığımı bitirebildim çünkü onu doğacak olan oğluşuma yaptım, bir de işten ayrılıp evde oturmaya başladığım için vaktim oldu.
Eki Görüntüle 600051
çok kolay ve küçük bir model olduğu için 3 haftada bitirebildim.
bunun dışında bitirdiklerim olursa yine eklerim :)
ben siparişleri goblenci.com'dan veriyorum kit halinde. şemalıları tercih ediyorum ama ilk goblene başladığımda küçük baskılı goblen alıp yapmıştım. Yapımı çok kolay oluyor ama görüntüsü şemalı goblenler gibi olmuyor haliyle, çünkü ilmekler çok büyük oluyor.

ben danteldir, örgüdür, goblendir hepsini çok seviyorum, gerçekten henüz bitirebildiğim bir proje yok bu yukarıdakinden başka ama, yoğun iş temposu ile çalıştığım zamanlarda bile (tekstil mühendisiyim, sektörü bilen bilir gerçekten stresli ve çalışma saatleri yüksek) eve gelip en az yarım saat muhakkak el işlerimden birinin başına otururum acaip güzel stres atılıyor, herkese tavsiye ederim. Bir de insan goblenini bitirince bakmaya doyamıyor o kadar emekten sonra o da ayrı bir haz.

bu arada aramızda goblenden anlayan arkadaşlar varsa bi benim goblen resmine bakıversinler, yamuk duruyor bitince gıcık oluyorum :) acaba kullandığım kumaşla mı alakalı yoksa teknikte mi problem var :KK43: yazık oluyor biliyonuzmu emeğime :)ilmeklerde atlama yok, kontrollü gittim ama bir anda yamuluyor nedenini anlamadım bir türlü.

kasnak ile yapmışsın sanırım o yüzden yamuk duruyordu az çekiştir derim düzelir benimde yamuk duruyor ve daha büyük manzara resmi yapmıştım gördüğünüz üzere
$20130515725.jpg

X