"Evimi Tadilata sokacağım" diyenlere öneriler...

xxtinaxxoxzqe

İyi ki Varsın Kocişim <3
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
217
2
Kızlar merhaba;
Bu konuyu özellikle birilerine yardımım olur diye açtım. Bundan 2 ay önce evimizi tadilata sokma kararı aldık, eşim evimizde değişecek bütün işleri listeledi ve ona göre tek tek ustalardan fiyat aldık. En sonunda kendimizce ucuz olduğuna inandığımız ustaları seçerek kapora verdik. İşte bu aşamadan sonra tam bir cinnet dönemine girdik. Bugün abi, yarın abla diyerek bizi haftalarca oyaladılar en sonunda eşim gidip mimari bir firmayı getirip keşif yaptırdı. İlk şoku verdikleri fiyatta yaşadım. Biz tek tek usta bulup ucuza getirdik derken verdikleri fiyat daha aşağıda çıktı. Sonra yapılacak her aşamayı listeleyerek şantiye planı çıkarttılar. Mesela 3 gün sonra fayans döşeneceğini biliyorduk. Her gün mimarları gelerek kontrol etti, kontrol ettiğine dair imzalı kağıt verdi, her şeyi 3 boyutlu çizdiler gösterdiler. 12 ay taksitle rahat rahat ödüyoruz, üstelik yapılan her şeye 2 yıl garanti verdiler. Boyamızdan tutunda musluğumuza kadar. 4 farklı paketleri var 16 bin liradan 30 bin liraya kadar tüm evinizi yeniliyorlar. 20 gün sonra teslim edeceklerine dair sözleşme yaptık, 19. gün teslim ettiler ve bayıldım. Giden kaporalarımız da olmasa hayatımın en güzel tadilatıydı diyebilirim. Ama haram zıkkım olsun o ustalara:KK14:. Bundan sonra işi ehline yaptırırım, rahatlarım. Sizler de benim gibi yanmayın diye uyarmak istedim. İsteyen olursa (İstanbul) isimlerini ve numaralarını özelden veririm. Pazarlığınızı da yaparsınız çatır çatır ne de olsa ben referansım :KK8:

Kızlar merhaba;
Bu konuyu özellikle birilerine yardımım olur diye açtım. Bundan 2 ay önce evimizi tadilata sokma kararı aldık, eşim evimizde değişecek bütün işleri listeledi ve ona göre tek tek ustalardan fiyat aldık. En sonunda kendimizce ucuz olduğuna inandığımız ustaları seçerek kapora verdik. İşte bu aşamadan sonra tam bir cinnet dönemine girdik. Bugün abi, yarın abla diyerek bizi haftalarca oyaladılar en sonunda eşim gidip mimari bir firmayı getirip keşif yaptırdı. İlk şoku verdikleri fiyatta yaşadım. Biz tek tek usta bulup ucuza getirdik derken verdikleri fiyat daha aşağıda çıktı. Sonra yapılacak her aşamayı listeleyerek şantiye planı çıkarttılar. Mesela 3 gün sonra fayans döşeneceğini biliyorduk. Her gün mimarları gelerek kontrol etti, kontrol ettiğine dair imzalı kağıt verdi, her şeyi 3 boyutlu çizdiler gösterdiler. 12 ay taksitle rahat rahat ödüyoruz, üstelik yapılan her şeye 2 yıl garanti verdiler. Boyamızdan tutunda musluğumuza kadar. 4 farklı paketleri var 16 bin liradan 30 bin liraya kadar tüm evinizi yeniliyorlar. 20 gün sonra teslim edeceklerine dair sözleşme yaptık, 19. gün teslim ettiler ve bayıldım. Giden kaporalarımız da olmasa hayatımın en güzel tadilatıydı diyebilirim. Ama haram zıkkım olsun o ustalara:KK14:. Bundan sonra işi ehline yaptırırım, rahatlarım. Sizler de benim gibi yanmayın diye uyarmak istedim. İsteyen olursa (İstanbul) isimlerini ve numaralarını özelden veririm. Pazarlığınızı da yaparsınız çatır çatır ne de olsa ben referansım :KK8:

firma bilgilerini rica edebilir miyim özelden

Canım ben sana özelden firmanın bilgilerini gönderdim. Mimarları İngiltere'den mezunmuş, gayet şeker ve ilgili, sen daha anlatmadan o istediğini sana söylüyor.Ben 7/24 aradım başını şişirdim gıkı çıkmadı :) Gerçi en iyi müşterileri bile olabilirim sonuçta evim yapılıyor ve insan merak ediyor :KK1: kocam ikide bir arayıp rahatsız etme dese de merak ettiğim her şeyi sordum valla evimle ilgili hiç ayıp dinleyemem:21: İnşallah senin tadilat işi de hemen biter. Öff her şeyi güzel de temizliği hiç bitmiyor :KK20: onu nasıl halledersin bilemiyorum, biraz yorulacaksın ama değiyor.

merhabalar güle güle kullanın nasıl bir tadilat yaptırdınız duvar yıktırıp yeni duvar örme musluk yeri değiştirme filan gibi ayrıntılı işler oldu mu ben balkaon olmayan yere balkon açtırmayı ve balkon olan yeri kapattırmayı planlıyorum bir de sorum şu evin içindeyken mi siz tadilat yapıldı yoksa başka bir yerde mi kaldınız

Merhabalar tekrardan, biz evimizdeki 2 duvarı yıktırdık mutfağı salona ekledik, sonra yatak odamızdaki balkonu içeri aldırdık. Yani kapsamlı bir tadilat söz konusu oldu. Evimiz Kadıköy'de eski bir yapı olduğundan duvarlar kalındı ama onları bile kırdılar. Her şey biz içindeyken yapıldı, eşyaları ortaya topladık ve oda oda ilerledik. En güzel yanı çok hızlı bitirmeleri oldu. Ustalar daha başlamadan bugün yarın demeye başladılar. Malum paramızı da resmen çaldılar:KK20: bunun başka bir tabiri yok. Biz mimarlık firmasını tercih ettik, sözleşme yaptılar en güzel yanı bu oldu. Aslına bakarsanız ilk bu firmadan fiyat aldık sonra eşim bir kaç mimari firmadan daha fiyat aldı aralarında 1000 lira falan daha düşük teklif verenler oldu ama bu firma 20 günlük sözleşme yaptı 21. güne aksarsa ücrette kesinti olacaktı bu çok cazip geldi, işlerine güveniyorlar diye bu firmayı seçtik rahatladık. Ayrıca ilk defa tadilat aşamasında kendimi bu kadar önemli hissettim kızlar:21: sözleşmeler, ustaların tavırları, mimarın ilgilenmesi vs. kendimi herkes çevremde pervane oluyor gibi hissettim:) Kısacası evi kırdık döktük yeniden toparladık diyebilirim. Tek problem temizliği oldu. Gerçi ustalar her tadilattan sonra temizliklerini yaptılar ama yeni mutfak falan yapıldığından tüm bardaklarım kirlenmişti, onları bile tek tek yerleştirmek 2 günümü aldı. Tadilat bile temizlikten kısa sürdü diyebilirim. Hatta kocam benimle dalga geçiyor adamlar evi yeniden yaptı senin temizliğin kadar uzun sürmedi diye:KK9:

Merhabalar.Benimde evimin tadilatı hala devam etmekte.
İşini profesyonel yapan birileri ile çalışmak güzel.Sonuçta az para vermiyoruz.Bizim evin tadilatıda 25.ooo geçecek.Benim yaşadığım şehirde sanırım bu tarz bir firma yoktur.O yüzden tek tek bulmak zorundayız biz.Kimi ustada işi az diye beğenmiyor..Bizim nerdeyse iki ay oldu.benim tek abantajım boş ev yapılıyor.Hepimize kolay gelsin

biz de yapısız ev alıp kafamıza göre yaptırsak mı diye düşünüyorduk...isabet oldu bu konu...:)))

ama şu ustalarla uğraşma kısmı beni çok düşündürüyor

senin bununla ilgili tecrübelerin neler?

Öncelikle hayırlı olsun yenilenmiş evinde güle güle otur inşallah.Ben küçük bir yerde oturuyorum keşke bizim buralardada böyle şirketler olsa başta kayınvalidenin,annemgilin evi sonrada benim evin çok ihtiyacı var,ama biz o kadar şanslı değiliz ,tadilata hep niyetlenip sonra ustaların korkusundan vazgeçiyoruz..Biraz bilgim olsa valla ben açsam böyle bir şirket güzel olurdu hem çok ihtiyaç var buralarda:KK52:Hem senin yaptığın iyi niyetin de çok güzel,valla şirketin yerinde ben olsam sana prim falan veririm:KK52:

merhabalar güle güle kullanın evinizi...
biz de bu yaz geniş kapsamlı bir tadilat düşünüyoruz ve tek tek ustaları bularak mı yapalım yoksa toptan bir firmayla mı anlaşalım karar veremiyoruz.

firma bilgilerini özel mesajla gönderirseniz çok sevinirim.

Öncelikle hayırlı olsun yenilenmiş evinde güle güle otur inşallah.Ben küçük bir yerde oturuyorum keşke bizim buralardada böyle şirketler olsa başta kayınvalidenin,annemgilin evi sonrada benim evin çok ihtiyacı var,ama biz o kadar şanslı değiliz ,tadilata hep niyetlenip sonra ustaların korkusundan vazgeçiyoruz..Biraz bilgim olsa valla ben açsam böyle bir şirket güzel olurdu hem çok ihtiyaç var buralarda:KK52:Hem senin yaptığın iyi niyetin de çok güzel,valla şirketin yerinde ben olsam sana prim falan veririm:KK52:

Canım haklısın ben bu prim işini dile getireyim :KK1: Yalnız inanın bana milyar da verseler bu inşaat işlerine girmem. Zaten ustalardan iyi malzeme kullanıp, 6 - 7 usta ile işi çabucak bitirip hem de böyle uygun fiyat almaları bana en büyük prim oldu. O kadar çok ağladım ki ustalar yüzünden işimi erkenden tertemiz teslim etmeleri en büyük hediye oldu. Söyledim de ben yandım bari başkaları yanmasın diye sizin adınızı vereceğim ama indirim yapacaksınız dedim gerçi çok üzerinde durmadılar kadınlar kulübünün gücünü bilmiyor olmalılar:21: Ben önüme gelene söylüyorum, en basiti kargo firması bile iyi olsa öneriyorum. Dua daha önemli:KK3:

merhabalar hayırlı olsun eviniz
bende tadilata giricem ama usta korkusundan......
giriş kattaki komşumuzun dairesi 2 ayda zor bitti valla.
banada eğer istanbuldaysa şirketin adını verirmiisn ve ne kadara mal oldu?
birde resim koyarmısın lütfen merak ettim evini?

firma bilgileri için teşekkürler..
mesaj sayısı nedeniyle özelden yazamadım...
en kısa sürede irtibata geçicem firmayla.. tavsiyeni de kesinlikle dikkate alıcam ama çocukalrın okulu falan var ya tatilden önce olmaz gibi sanki..

Çok sağolun inşallah Allah ağız tadıyla oturmak nasip eder hepimize :) Fotoğraf koyacağım tabii ki fakat temizliğim bitsin ve yeni salon takımım gelsin öyle koyayım dedim :) İnşallah salon takımım da istediğim gibi olur da evim güzel evim olarak paylaşırım. Şaka bir yana evim o kadar içime sindi ki çocuklu misafir gelmesin diye dua ediyorum. Canım evime bir zarar vermesinler de büyüyüp gelsinler:21:
Kızlar Allah gönlümüze göre versin.

Merhaba,
inan beni bu konu başlığın çok mutlu etti.
Bizde evimizin tadilatını yaptıracağız ve daha bugün bir mimar tarafından ekildik:KK43:((
Tam senin anlattığın gibi bir ekibe ihtiyacımız var ve komple evimiz yapılacak.
İrtibat bilgilerini verirsen daha da çok mutlu olurum.
Yeni evinden huzur ve mutluluk eksik olmasın inşallah:)
Sevgiler
Lale
.........

Şimdiden çok teşekkür ederim..:21:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddi anlamda çok teşekkür ederim.Sen birtanesin:)
Tüm aşamaları heran seninle paylaşacağıma söz veriyorum:KK66:

Canım ben sana özel mesaj gönderdim. Kızlar çok önemli bir nokta daha öğrendim şimdi biz yaptırırken firma bize belediyeden ruhsat vermişti biz de tadilat yaptırırken ne gerek olacak aman demiştik. Bugün bir avukat arkadaş geldi apartmandan ya da herhangi biri bizi şikayet etse yıktırıp eski haline getirteceklermiş. Sakın ha sakın kandırılmayın belgesiz iş yaptırmayın oy allahım korumuş balkon falan almıştık içeri ruhsatsız olsa yanmışız. Ayrıca kızlar tadilat ile ilgili bilgilerimizi lütfen paylaşalım ben çalışmama rağmen akşamları da olsa yazıyorum ki o ustaların eline kimseyi düşürmesin diye. İnsanın evi çok önemli herkes bir bilgi paylaşsa yaptıracak arkadaşlara faydamız olur diye düşünüyorum.

X