sezeryan sonrası cinsel ilişki

kkelebekk

Rabbime emanetsin...
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2011
1.696
12
arkadaşlar yeni doğum yaptım eşim şafak sayıyor bense biraz tedirginim dikişlerden dolayı:26:
sezeryan sonrası ilişki deneyiminiz nasıl oldu?

ben de aynı şeyi merak ediyorum cuma sezaryenim var allah yardımcımız olsun ama acı olacağını sanmıyorum sonuçta rahimde dikişimiz olmayacak

6 ay oldu sezeryanla doğum yapalı korkulacak birşey yok sadece nasıl diyim :KK17:dikiş bölgenizde ağırlık fazla olmasın buna dikkat edin zaten acı hissetmediğininzi anladığınız anda sizde sakin olacaksınızdır:KK34:

Rahımde nasıl dıkısınz olmıck? Rahmınızı keserek bebegı alacaklar sanırım demek ıstedıgn perıne bolgesındekı dıkıs? Bıldıgm kadrylaa 6 haftalk sure sonunda ılk jınekolojk muayenede herhangı bır sorun yoksa cınsel hayata gerı donulebılıo. Bence kendınıze sıkıntı yapmayn ozaman bılncaltı olrk canınz yanacaktr. Ayrıca baktn olmuo ertelersın sende canım okdr bekleyn az daha bekler:)) Buarada benım beyde gun sayıyo bızımde safak 16 lakın o bıraz daha uzar 20 25 dıye dusunuorum:))

pozisyona dikkat etmek gerekir sanırım? misyoner pozisyon dikişlere zarar verebilir galiba?:26:

arkadaşlar doğumdan sonra yani lohusalık döneminde (40 gün) bazılarının kanaması daha az sürebilir bu sureç zarfında dinimizcede ilişki caiz değil hanıma eza verdiğinden dolayı tıbben ise hanım yeni doğum yapmış rahim kendini toplamamış bir çok hastalığa hazır bekliyor ilişki doğru değil biliyorum kısacası arkadaşım dinini yaşayan eşine değer veren erkek bu dönemde sabırlı olur...................normal olsun sezeryan olsun bu hüküm böyledir .

arkadaşlar doğumdan sonra yani lohusalık döneminde (40 gün) bazılarının kanaması daha az sürebilir bu sureç zarfında dinimizcede ilişki caiz değil hanıma eza verdiğinden dolayı tıbben ise hanım yeni doğum yapmış rahim kendini toplamamış bir çok hastalığa hazır bekliyor ilişki doğru değil biliyorum kısacası arkadaşım dinini yaşayan eşine değer veren erkek bu dönemde sabırlı olur...................normal olsun sezeryan olsun bu hüküm böyledir .

biliyoruz canım zaten o yüzden şafak sayıyor diyoruz :KK9:

sezeryan veya normal doğum yapan birinin dikişlerinden dolayı
3. 4. bebeği ve dikişsiz normal bir doğumsa bile enfeksiyon riskinden dolayı
40 gün beklemek gerekir sağlık açısından
dinimizce de bu böyle zaten:KK49:

ben de aynı şeyi merak ediyorum cuma sezaryenim var allah yardımcımız olsun ama acı olacağını sanmıyorum sonuçta rahimde dikişimiz olmayacak

rahimde yok canım ama rahmin hemen üstünde dikiş oluyo ve birçok hareketi yapmanı engelliyo sancı oluyo
dikkat etmek gerekiyor yani

ilişki esnasında o kısımda ağırlık olmazsa bi sorun olmaz sanırım

Rahımde nasıl dıkısınz olmıck? Rahmınızı keserek bebegı alacaklar sanırım demek ıstedıgn perıne bolgesındekı dıkıs? Bıldıgm kadrylaa 6 haftalk sure sonunda ılk jınekolojk muayenede herhangı bır sorun yoksa cınsel hayata gerı donulebılıo. Bence kendınıze sıkıntı yapmayn ozaman bılncaltı olrk canınz yanacaktr. Ayrıca baktn olmuo ertelersın sende canım okdr bekleyn az daha bekler:)) Buarada benım beyde gun sayıyo bızımde safak 16 lakın o bıraz daha uzar 20 25 dıye dusunuorum:))

biraz daha uzasa fena olmaz aslında ama
eşim şu kadar kaldı diye gün sayıyo gerçekten.
bu durumda nasıl uzatırım bilmem:44:

biraz daha uzasa fena olmaz aslında ama
eşim şu kadar kaldı diye gün sayıyo gerçekten.
bu durumda nasıl uzatırım bilmem:44:

Aynen benımkıde gel 40 dıoo dıorum 40 geldı dıye hadı gel olmıck bosuna hayl kurmaa once dr gıtcm korunma yontemlerını tartscaz kendıme gelcm ruhum rahat olck ustune koy bıraz daha dıyorum:)) ben anlamam arkads bana tanınan hak 40 dıyıo ben bunu bılırım dıyo:))) oyyy yavrum benmmm bende dıorum onaa sen beklıcksın son zamnlrr bak 40 beklıcn sonrası zor olck gel vakıt darlmsken bulusalım dıodumda korkuodu cocuga bısey olr dıye sımdı beklesın dursun:)))

Aynen benımkıde gel 40 dıoo dıorum 40 geldı dıye hadı gel olmıck bosuna hayl kurmaa once dr gıtcm korunma yontemlerını tartscaz kendıme gelcm ruhum rahat olck ustune koy bıraz daha dıyorum:)) ben anlamam arkads bana tanınan hak 40 dıyıo ben bunu bılırım dıyo:))) oyyy yavrum benmmm bende dıorum onaa sen beklıcksın son zamnlrr bak 40 beklıcn sonrası zor olck gel vakıt darlmsken bulusalım dıodumda korkuodu cocuga bısey olr dıye sımdı beklesın dursun:)))

adam haklı hakkı 40
sen de o sürede ruhunu rahatlatmaya bak:KK9:
biz son haftalarda da devam ettik ona rağmen böyle davranıyor
doktor hamilelik boyunca ilişki yasak dese napcaktı(k) bilmem:KK37:

doktor bana kontrole gel filan demedi
ilk hafta öksürüğüm geçmediği için dikişlerim çok sancıyordu onun için gittim
şöyle bi baktı üstünkörü açılma yok merak etme dedi.

6 ay oldu sezeryanla doğum yapalı korkulacak birşey yok sadece nasıl diyim :KK17:dikiş bölgenizde ağırlık fazla olmasın buna dikkat edin zaten acı hissetmediğininzi anladığınız anda sizde sakin olacaksınızdır:KK34:

canım dikiş bölgenizde ağırlık olmamasına dikkat edin demişsin ya ilerde de buna dikkat etmek gerekecek mi?
kusura bakma bilmediğimden soruyorum :26:
ilk günlerde de ben ilerde kendim yatıp kalkabilecek miyim diye soruyordum
hep böyle sancı kalacak zannediyordum Allah korusun

Bu durumda beyler 40 uçurmayı üstlerine alınıyorlar sanırım sizde diyinki önce bebekle beraber seni 40 lamam lazımdı tren kaçtı =) 50 yı bekle dersiniz:KK34:

canım dikiş bölgenizde ağırlık olmamasına dikkat edin demişsin ya ilerde de buna dikkat etmek gerekecek mi?

Tabiki de hayır canım. Sezeryanla doğum yapalı 4 sene oldu şuan herşey normal. ßiraz zaman geçsin toparlanırsın dikkat etmen gerekmez ileride dikişlerin biraz kaynasın zaten oturup kalkarkende sızın biticek bi süre sonra farkediceksin..

kusura bakma bilmediğimden soruyorum :26:
ilk günlerde de ben ilerde kendim yatıp kalkabilecek miyim diye soruyordum
hep böyle sancı kalacak zannediyordum Allah korusun

yok canım merak etme hepsi geçicek ben bisikletede biniyorum:):KK1: her işini kendin görebileceksin ağrı sızı duymadan

benim 2.gebeligim ve ilkinde oldugu gibi bunda da 3.aydan itibaren iliski yasagı var.6 ay gebelikte+2 ay dogum sonrası diye dusunursek toplamda esim 8 ay safak sayıyor.Eslerinize bunu ornek gosterin,millet 8 ay dayanıyormus sen 40 gun mu dayanamıycaksın diye :KK66:

benim 2.gebeligim ve ilkinde oldugu gibi bunda da 3.aydan itibaren iliski yasagı var.6 ay gebelikte+2 ay dogum sonrası diye dusunursek toplamda esim 8 ay safak sayıyor.Eslerinize bunu ornek gosterin,millet 8 ay dayanıyormus sen 40 gun mu dayanamıycaksın diye :KK66:

8 ay da az değil valla şafak karanlık desene:KK34:

arkadaşlar, 40 günü MUTLAKA bekleyin...tıpta post partum denen olay...kanamanız daha erken kesilse bile, sezeryan da olsanız, vücut kendini gerçekten 40 günde toparlıyor...yani eşleri de anlamıyorum...kadının resmen içini açmışlar, ameliyathane ortamında, her türlü enfeksiyona açık....7 kat kesmiş dikmişler....o karın kaç kat büyümüş, yırtılmış, içi dolmuş boşalmış...daha dikişler yeni yeni kaynamış...

bırakın gün saysınlar, dönüşünüz muhteşem olur:))

psikolojik kısmına gelince,,,

sezeryandan sonra yeni bebek için en az 2 sene ara vermek şartı var ya, benim doğum da sıkıntılıydı, ben tekrar hamile kalırsam korkusuyla herifi bayağı uğraştırmış, inatlaşmıştım ama akışına bırakınca siz de unutuuklarınızı hatırlayıp korkularınızdan sıyrılıyorsunuz:KK66::KK1:

X