Balinalar, yunuslar ve doğa sesleri - Balina şarkı

freedom06

BiR TaNeM :)
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
1.003
21
nette dolaşırken hamileler için yunus terapisini buldum. sonra netten baline ve yunus seslerini aramaya başladım. bu iki videoyu buldum.

1. si bu, bunu daha çok beğendim.. :KK16:
♬ Whale vs Diver Song ❤ Nature Sounds 2011

[video=youtube;UrVjMKRUwYo]http://www.youtube.com/watch?v=UrVjMKRUwYo&feature=related[/video]

ben kulaklıktan dinletiyordum anne karnında müzikleri. bunuda kullaklıktan dinleteyim diyorum. dinlerseniz çok güzel, dinlendirici bir ritmi var..

2. side bu
Whales, dolphins and nature sounds - Whale song

[video=youtube;5pr4K4sTDE4]http://www.youtube.com/watch?v=5pr4K4sTDE4&feature=related[/video]

hamile olmamama rağmen bende dinledim biraz :KK53: ve de merak ettim faydası neymiş ki acaba :KK55:

Yunusların çıkardığı yüksek frekanslı sesler, anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Sesler bebek beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ediyor.

"Peru `nun başkenti Lima `da araştırma yapan doğum uzmanları; yunusların çıkardığı insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek frekanstaki seslerin, anne karnındaki bebekler tarafından algılandığını ve beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ettiğini belirtti. Ayrıca Perulu bilimadamları yunusların çıkardığı seslerin, bebeklerin özellikle sese yönelik duyularını geliştirdiğini iddia etti. Yunus seslerinin bebekler üzerindeki olumlu etkisi bilimsel olarak henüz kanıtlanmasa da Lima `daki klinikte çok sayıda anne adayı eğitimli yunuslarla düzenlenen terapilere katılıyor
Peru `nun başkenti Lima `da bir doğum merkezinde uygulanmaya başlanan terapi anne adaylarının gözdesi oldu. Yunusların yaydıkları ultrasonik ses dalgalarını, henüz anne karnında olan bebeklere dinleten doğum uzmanları, böylelikle bebeğin beyin hareketlerinin geliştiğini savunuyor. Ayrıca yunusların olumlu ses dalgaları ile bebeklerin hislerinin de harekete geçtiğini söyleyen uzmanlar, yunusların çıkarttıkları seslerin bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkilediğini de savunuyor.

Yunusların olduğu bir havuza getirilen anneler, yunuslara yaklaşarak, eğitmenleri eşliğinde onları besliyor ve yunus ile yakın temasta bulunuyor.

Bu tecrübeyi yaşayan anne adayları ise bebeklerin yunusların yanında harekete geçtiğini söylüyor."

bebeğim için klasik müzik arşivi yapıp dinletiyordum zaten, ek olarakta bunu buldum ve balina-yunus seslerini araştırdım. benim bulabildiğim en iyi sesler bunlar. piyasada cd leri de varmış. kızım bu seslere inanlılmaz tepkiler veriyor, dinleten arkadaşlar bebişlerinin tepkilerini yazarsa sevinirim :KK16:

hemen telefon müziği yapıyorum :KK1:

yok canım benim kız hiç tınlamadı :KK70: :KK1:

ama bende bir rahatlama hissettm

Son düzenleme:
hemen telefon müziği yapıyorum :KK1:

yok canım benim kız hiç tınlamadı :KK70: :KK1:

ama bende bir rahatlama hissettm

bende kocaman bi kulaklık var onu karnıma sağlı sollu gerip koyuyorum, öyle dinletiyorum. ben kızımın dinlediği müziklerin bi kaçtanesini telime kaydedicem, hastanede bazen bebekler çok ağlıyor, susmak bilmiyor. lazım olursa sakinleştirmek için kullanabilirim, umarım işe yarar :KK9:

bebeğim karnımda bu seslerle büyüdü ve şimdi çok sakin sesiz bir bebek. çok ender ağlıyor, uykusu düzenli ve hiç gaz sorunu yaşamadık. yani gazı olurdu ama kolik ağlamaları olmadı. belki yapısaldır bilmiyorum ama dinletmekte fayda var. ben klasik müzikte dinletmiştim..

ay çişim geldi :KK9:
şaka maka bi yana su sesleri rahatlattı ama balina ve yunus sesleri ürküttü beni :18:

X