Nakış Nakış - Goblen

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
:nazar::nazar::nazar::nazar:

Kendi el emeğim göz nurum, yaptığım tablo...
O kadar beğenerek ve zevkle işledim ki anlatamam.. İyi ki yapmışım..
:KK16:
Geçen gün ortalığı toparlarken elime geldi, fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim.
Daha çerçevelenmedi, kısmetse onu da çerçeveleteceğim en kısa zamanda, o zaman daha şık duracaktır eminim ki..
Çok beğenerek işlediğim için, asıl örnek şemasında duran bardaktaki gül deseninin 2 tane de küçüğünü yaptım.
Elimde kalan fazla ipler ve etamin olduğu için, onu da yapayım dedim...

$IMG-20120420-00137.jpg

$IMG-20120420-00140.jpg

$IMG-20120420-00138.jpg

$IMG-20120420-00139.jpg

Fotoğraflar küçük görünüyor ama, üzerine tıklayınca büyük hallerini görebilirsiniz... :KK34:

çok güzel olmuş gerçekten eline sağlık, bende yapabilmeyi çok isterdim.. bu aralar çok düşkünüm pembeye ve güllere :) harika olmuş, bunun beyaz üzerine işlenmişini bulursam hemen alıcam kırlent yapıcam :) emeğine sağlık, harika..

İşlemek kolay canım, kafa karıştırıyor örnek takip ederken ama tavsiye ederim.
Gerçekten sağlam bir stres atma aracı, hele ki ben düğün dernek işine girişmeye başlıyorum.
Gerçi var daha vakit olarak ama, stresli bir süreçteyim, yine başladım kanaviçeye :)
Bu sefer testi şeklinde hat işi yapıyorum.. İnşallah umduğum gibi güzel olur, evime asmakta nasib olur.
Saklaması kolay diye bu yaptığım gülleri çerçeveletmemiştim, hazır şimdi hat olarakta bir tane yapıyorum, hepsini beraber çerçeveletirim diye düşündüm...
İnşallah sende gönlüne göre bir örnek bulursun ve yaparsın...
:KK34:

Kendi el emeğim göz nurum, yaptığım tablo...
O kadar beğenerek ve zevkle işledim ki anlatamam.. İyi ki yapmışım..
:KK16:
Geçen gün ortalığı toparlarken elime geldi, fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim.
Daha çerçevelenmedi, kısmetse onu da çerçeveleteceğim en kısa zamanda, o zaman daha şık duracaktır eminim ki..
Çok beğenerek işlediğim için, asıl örnek şemasında duran bardaktaki gül deseninin 2 tane de küçüğünü yaptım.
Elimde kalan fazla ipler ve etamin olduğu için, onu da yapayım dedim...

Eki Görüntüle 398652

Eki Görüntüle 398655

Eki Görüntüle 398653

Eki Görüntüle 398654

Fotoğraflar küçük görünüyor ama, üzerine tıklayınca büyük hallerini görebilirsiniz... :KK34:

çok güzel gözüküyor ellernze sağlık şemasını siz m tasarladınz ?

goblen şemalarını nerden buluyorsunuz?

Bu şemayı (testi şeması) internetten bulmuştum.
Büyültüp çıktısını aldım ve işlemek normal bir şemaya nazaran zor olsa da, gayet rahat işledim diyebilirim.
İnternette araştırırsanız bir çok şema bulabilirsiniz.
Düz renk şemalarda genelde sorun yaşamazsınız istediğiniz renkte yapabilirsiniz sonuçta
Fakat renkli şemalarda ek olarak mutlaka renk skalasının olmasına dikkat etmenizde fayda var.
Renk skalası olmayanlarda işleyemezsiniz diyebilirim, sebebide renk uyumunu yakalamak skala olmadan çok zor...

tasarı programları oluo netten bakmştm kullanımı kolay bişeye benziyodu internetten araştırablirsinz

Yorumlariniz icin cok tesekkurler... :KK16:

Simdi evimde duvarimi susluyor bunlar...
tekrar baslamak istiyorum bir tabloya, fakat guzel ornekler bulamiyorum...
Ayrica fiyatlari da cok fais, neden boyle anlamis degilim.
Ben yurtdisindan alip islemistim bunlari, bulgaristandan da goblen getirttim fakat daha baslamadim ona henuz.

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Gerçekten sabır istiyor, ne yalan söyleyeyim benim çok uzun zamanımı almıştı tamamlamak.
Fakat gerçekten zevkli, yapacaklara tavsiyem muhakkak bir ucundan başlasınlar.
Eğer aceleniz yoksa, bırakın 1-2 senede bitsin.
Elinize her aldığınızda insan kendini kaybediyor resmen diyebilirim...

Şimdi bende çoluk çocuk artık iğne iplik alamıyorum elime.
Ama çocuklar büyüdüğünde boş vaktimde yapacağım şeylerden bir tanesi goblen olacaktır.
Çok zevkli, kafa dinlendirici, güzel bir uğraş...

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Gerçekten sabır istiyor, ne yalan söyleyeyim benim çok uzun zamanımı almıştı tamamlamak.
Fakat gerçekten zevkli, yapacaklara tavsiyem muhakkak bir ucundan başlasınlar.
Eğer aceleniz yoksa, bırakın 1-2 senede bitsin.
Elinize her aldığınızda insan kendini kaybediyor resmen diyebilirim...

Şimdi bende çoluk çocuk artık iğne iplik alamıyorum elime.
Ama çocuklar büyüdüğünde boş vaktimde yapacağım şeylerden bir tanesi goblen olacaktır.
Çok zevkli, kafa dinlendirici, güzel bir uğraş...
Kanaviçeyi çocukluğumdan beri çok severim, ortaokulda öğrenmiştik o zamanlar okulda ev ekonomisi dersi olurdu, öğretmenler makrome vs öğretirlerdi. İyi ki öğretmişler tığ işi de yapmıştık.
Goblen çok yapmak istiyorum ama çok pahalı geliyor. Para veriyim dedim ama beceremezsem ziyan olur diye korkuyorum. Kendi kendime dergilerden bulduğum bir çiçek şeması ile yastık işlediğim oldu en son 5-6 önce ama etamin kumaşına işledim, o kolay oluyor tabi.
Emeğinize sağlık.

X