Maske Tarifleri Gözenek sıkıştıran nemli sivilcesiz bakımlı cilt için (Birebir hala kullanıyorum)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Canım yazdıklarımı uygulayabilirsin :KK34:

Bemix b vitamini bizim evigene yani cilt yenileyici ve besleyici e vitaminine ihtiyacımız var ki bemix sinameki deneyimlerimizden biliyoruz çok fena kokuyor:KK9: kremin içindeki hali ve ciltteki kokusunu düşünmek bile istemiyorum:KK9:

Benim aktardan alıp kullandığım kara üzüm çekirdeği (ciltte sıkılaştırıcı etkisi var) ve kayısı çekirdeği kremini (cildi besleyip nemlendirme etkisi var) alıp eski nemlendirici kabına eşit oranda koyup 1-2 ampul evigen ilave ederek kullanabilirsin
Bepanthen ile deneyen bir arkadaşımız da var yazdığında onun deneyimlerinden faydalanabiliriz:KK34:

bepanten ile deneyen o arkadaş benim,ben memnun kaldım tavsiye ederim,hafif yapışkan bir his bırakıyor ama önemli değil.bazen de e vitamlni kattığım bepanteni sürerken azıcık ta normal nemlendiricimle karıştırıyorum.
Bsragzde arkadaşımızın dediği gibi benim cildim de aşırı hassas,duştan çıkınca nemlendirici sürmesem pul pul olur,sürsem minik minik sarı iltihaplı sivilce çıkar,bir de patladıkları zaman uçuk gibi dagılır çoğalırlar.yüzüm yer yer alaerji kızarığı,o yüzden bepanteni tercih ettim,en azından tedavi edici özelliği var

Hanımlar argan yağının peşine düşmemizin sebebi içerdiği yüksek e vitamini değil mi?
Ben orjinalini anlayana kadar bekleme kararı aldım ve bir çözüm geliştirdim.:KK17:

1) Cildinize uygun nemlendiricinin içine 2-3 ampul evigen ( E vitaminidir eczaneden alabilirsiniz) ekleyin öyle kullanın.

2) ''buğday yağı + hodan yağı + kayısı çekirdeği yağı+ üzüm çekirdeği yağı''
bunları da başka bir şişede ''hodan yağını 3 kapak'', ''buğday yağını 2 kapak'' ve diğerlerini bir kapak koyarak başka bir şişede karıştırın düzenli olarak gece temiz cilde masaj yaparak veya nemli pamuğa damlatarak sürüp yatın.

Sabah yüzünüzü temizleyiciniz ile yıkayıp (Ben ''kükürtlü sabun+ damla sakızlı sabun+ buğday özlü sabun''ları kullanıyorum
göz makyajı dahil çok güzel temizliyor cildimi aktarlarda mevcut)
E vitamini ilave ettiğimiz nemlendiricinizi uygulayın 5-10 gün sonra değişim neymiş görün..:KK9:
(Sıkışmış gözenekler duru aydınlık lekesiz pırıl pırıl bir cilt ki alnımdaki mimik kırışınığını ciddi şekilde azalttı ):nazar:

Kısaca yağ karışımı ile geceleri cildimizi besleyip, gündüzleri nemlendiricimizin içindeki e vitaminimizle günlük nem ve yenilenme ihtiyacını karşılıyoruz.

Kulaklarımı bol bol çılatırsınız...:KK9:

E vitaminine alerjisi olan yada alerji yapabilecek tipte cilde sahip arkadaşlarım bileğinizin iç kısmında deneme yapmasını kızarıklık yoksa kullanmalarını rica ediyorum ki sorun yaşamayalım.
:KK16:Saygılar:KK42:

iyide bu kadar sabunu nasıl kullanıyorsun cildin ph değerini bozarsın bence şöyle yapın arkadaşın dediği gibi nemlendiricinize e vitamini ampül dökün ve kullanın ama o yağları kilin içine dökerek kil maskesi yapın gül suyu ilede cildinizi tonikleyin ardından nemlendiricinizi sürün çok daha mantıklı 2 tane nemlendirici birden sürekli farklı ürünler cildinizi yıpratırsınız

iyide bu kadar sabunu nasıl kullanıyorsun cildin ph değerini bozarsın bence şöyle yapın arkadaşın dediği gibi nemlendiricinize e vitamini ampül dökün ve kullanın ama o yağları kilin içine dökerek kil maskesi yapın gül suyu ilede cildinizi tonikleyin ardından nemlendiricinizi sürün çok daha mantıklı 2 tane nemlendirici birden sürekli farklı ürünler cildinizi yıpratırsınız

O kadar sabunu aynı anda kullanmıyorum makyajımı çıkartma amaçlı kullanıyorum ki içeriklerine dikkat etmediniz sanırım :)
Yağları kullanma amacımız hem cildi beslemek sıkıştırmak ve leke açmak ki hepsinde başarılı kilin içinde bu derece etkili olacağını sanmıyorum ama denemek isteyen arkadaşlarımız deneyip sonuçlarını bizlerle paylaşırsa net bilgi sahibi olabiliriz.
Yağ karışımı cilt kendini toplayana kadar sık daha sonra cildin ihtiyacına göre haftada bir yada iki geceye düşürülebilir :KK3:

bepanten ile deneyen o arkadaş benim,ben memnun kaldım tavsiye ederim,hafif yapışkan bir his bırakıyor ama önemli değil.bazen de e vitamlni kattığım bepanteni sürerken azıcık ta normal nemlendiricimle karıştırıyorum.
Bsragzde arkadaşımızın dediği gibi benim cildim de aşırı hassas,duştan çıkınca nemlendirici sürmesem pul pul olur,sürsem minik minik sarı iltihaplı sivilce çıkar,bir de patladıkları zaman uçuk gibi dagılır çoğalırlar.yüzüm yer yer alaerji kızarığı,o yüzden bepanteni tercih ettim,en azından tedavi edici özelliği var

Tatlım o hafif yapışkan his sanırım e vitamininden kaynaklanıyor ama kesinlikle sonuca değer dimi :KK1:

Son düzenleme:
O kadar sabunu aynı anda kullanmıyorum makyajımı çıkartma amaçlı kullanıyorum ki içeriklerine dikkat etmediniz sanırım :)
Yağları kullanma amacımız hem cildi beslemek sıkıştırmak ve leke açmak ki hepsinde başarılı kilin içinde bu derece etkili olacağını sanmıyorum ama denemek isteyen arkadaşlarımız deneyip sonuçlarını bizlerle paylaşırsa net bilgi sahibi olabiliriz.
Yağ karışımı cilt kendini toplayana kadar sık daha sonra cildin ihtiyacına göre haftada bir yada iki geceye düşürülebilir :KK3:

bence yanılıyorsun bu yağları kilin içine dök 1 çay kaşığı arkasından gül suyu ekle kil yüzü gerer ve gözenekleri sıkıştırır yağlarda kilin içine karışarak vitamin olur ama sen direk bu yağları cildine sürersen olmaz biliyorsun ki ne kadar cilt sağlam olursa olsun bu kadar şeyi kaldırmaz her gün cilde nemlendirici sürmem ben senin dediğim mantıklı bende nemlendiricime e vitamini koyuyorum ama biliyorsun ki bu yağlar cilti yakabilicek zarar verebilecek yağlar hepsi senin cildine yaramaz denemeyin öğle şey olmaz yağları karıştırarak hepsinin vitamininden yararlanamazsın ama bu yaları kilin içine dökersen çok daha muhteşem sonuçlar alırsın gül suyu eklerim ben su yerine maskeden sonra nemlendirici sürdünmü ciltin çok güzel olur bu yağları birbirine karıştırırsan cildine çok ama çok zarar verebilirsin ki bu yağlar uçuçu yağlar cildini yakabilir her cilttede aynı tepkiyi vermez

bence yanılıyorsun bu yağları kilin içine dök 1 çay kaşığı arkasından gül suyu ekle kil yüzü gerer ve gözenekleri sıkıştırır yağlarda kilin içine karışarak vitamin olur ama sen direk bu yağları cildine sürersen olmaz biliyorsun ki ne kadar cilt sağlam olursa olsun bu kadar şeyi kaldırmaz her gün cilde nemlendirici sürmem ben senin dediğim mantıklı bende nemlendiricime e vitamini koyuyorum ama biliyorsun ki bu yağlar cilti yakabilicek zarar verebilecek yağlar hepsi senin cildine yaramaz denemeyin öğle şey olmaz yağları karıştırarak hepsinin vitamininden yararlanamazsın ama bu yaları kilin içine dökersen çok daha muhteşem sonuçlar alırsın gül suyu eklerim ben su yerine maskeden sonra nemlendirici sürdünmü ciltin çok güzel olur bu yağları birbirine karıştırırsan cildine çok ama çok zarar verebilirsin ki bu yağlar uçuçu yağlar cildini yakabilir her cilttede aynı tepkiyi vermez

Bu yazdığın Suna Dumankaya'nın maskesiydi sanırım.
Gül suyu cilde çok iyi geliyor biliyoruz ama kil de ciltteki ölü hücreleri alıyor ki ben kil maskesi yaptığım zaman kurumadan yıkamak zorunda kalıyorum cildimi ciddi şekilde kaşındırıp kızarıyor.
Bu kadar şey diye kastettiğin ''buğday yağı+ hodan yağı+ üzüm çekirdeği yağı+ kayısı çekirdeği yağı'' bunlar cildi yakan yağlar değil besleyen nemlendiren yağlar, ekstra bir hassasiyet dışında tabi ki.
Ki cildim hassastır 1,5-2 aylık deneme sürecinden sonra sizlere önerdiğimi gözden kaçırma lütfen.
Hepsi uçucu yağlar değil:KK20: mesela buğday ve üzüm çekirdeği yağı sabit yağdır:KK42:

Ben bir kez yüzüme kayısı çek. yağı sürmüştüm 2 gün sonra sivilce çıktı acaba sende de cıkmıs :26:mıydı ilk sürdüğünde şimdi korkudan süremiyorum bi daha

Ben bir kez yüzüme kayısı çek. yağı sürmüştüm 2 gün sonra sivilce çıktı acaba sende de cıkmıs :26:mıydı ilk sürdüğünde şimdi korkudan süremiyorum bi daha

Canım yağını kullandığın firma çok önemli likit parafin ilavesinden kaynaklı bir alerjin olmuş olabilir. Kendi aktarımın tavsiyesi ile 'karden' den başka yağ kullanmıyorum sivilce, kızarıklık gibi sonuçlar hiç yaşamadım.:KK34:

Canım yağını kullandığın firma çok önemli likit parafin ilavesinden kaynaklı bir alerjin olmuş olabilir. Kendi aktarımın tavsiyesi ile 'karden' den başka yağ kullanmıyorum sivilce, kızarıklık gibi sonuçlar hiç yaşamadım.:KK34:
Mecitefendinin yağıydı o da güvenilir bir marka benim bildiğim ya ben çok sürdüm :)) tariflerin için çok sağol bir tek buğday yağıyla hodan yok onları da temin edip başlıcam hodanda hangi markayı tavsiye ederin acaba bi de fiyatı nasıl :26:

Mecitefendinin yağıydı o da güvenilir bir marka benim bildiğim ya ben çok sürdüm :)) tariflerin için çok sağol bir tek buğday yağıyla hodan yok onları da temin edip başlıcam hodanda hangi markayı tavsiye ederin acaba bi de fiyatı nasıl :26:

Evet mecitefendi nin ürünleride güvenilirlik kapsamında ama sana alerji yapmış demek geçicide olabilir keşke bir süre kullanıp takip etseydin tepkiyi cildin alışması zaman alabilir.
Hodan yağım 'alc naturel doğaldan'
Aklıma gelmişken belirtmek istiyorum hodan yağı hamilelerin kullanımı için uygun olmayan bir yağdır:KK34:

Evet mecitefendi nin ürünleride güvenilirlik kapsamında ama sana alerji yapmış demek geçicide olabilir keşke bir süre kullanıp takip etseydin tepkiyi cildin alışması zaman alabilir.
Hodan yağım 'alc naturel doğaldan'
Aklıma gelmişken belirtmek istiyorum hodan yağı hamilelerin kullanımı için uygun olmayan bir yağdır:KK34:

Ben de beyaz tenliyim ve sivilcenin izi 1 2 ayda anca siliniyor suratımdan hatta biraz belli hala ondan cesaret edemedim ama önce az az sürüp alıştırıcam bu arada neden hamileler için değil ?

Ben de beyaz tenliyim ve sivilcenin izi 1 2 ayda anca siliniyor suratımdan hatta biraz belli hala ondan cesaret edemedim ama önce az az sürüp alıştırıcam bu arada neden hamileler için değil ?

Bana da garip geldi ama kutu üzerinde böyle bir uyarı var sadece yüze uyguluyoruz neticede sanırım içsel kullanımı kastetmişler biz yine de tedbirli olalım:KK34:
Bende beyaz tenliyim güneş lekeleri sivilce izleri ve lekelerini buğday yağı ve e vitamini ilave ettiğin nemlendirici:21: çözecek canım :KK1:

Bana da garip geldi ama kutu üzerinde böyle bir uyarı var sadece yüze uyguluyoruz neticede sanırım içsel kullanımı kastetmişler biz yine de tedbirli olalım:KK34:
Bende beyaz tenliyim güneş lekeleri sivilce izleri ve lekelerini buğday yağı ve e vitamini ilave ettiğin nemlendirici:21: çözecek canım :KK1:

Çok teşekkürler paylaşımın için kesinlikle denicem :KK3:

Hiç nemlendirici kullanamıyorum ben direk suratım pasparlak oluyor yağlı yağlı duruyor illa ardından toniklemem gerekiyor :KK14: Ya da ben kendime uygun nemlendiriciyi bulamadım mecitefendinin kremini bulursam bende almayı düşünüyorum bakalım belki o yararlı olur içine de evigen attık mı tamamdır :KK15:

Ben pek yüzüme dikkat etmem makyaj yaparım çok yorgun olup öyle uyuya kalırım sivilceleri sıkarım falan.
Şükür suratım beni seviyor uyuzluk yapmıyor sivilce çoğalmıyor iz bırakmıyor beyaz tenli olmama rağmen tek derdim krem kullanamamak ve dudağımın üstü burnumun altı o bölge hastalıklı gibi sarımsı oluyor bazen yanaklarım ilginç kırmızılara bürünüyor umarım buğday yağı işe yarar. Birde kükürt sabunu alayım tamaaam :KK54: Çok teşekkür ederim bilgiler için. Suratımı yormadan yağlandırmadan kullanmayı düşünüyorum. Unutmadan tabi her hafta kil maskesiiiiii :KK31:

arkadaşlar siz anlamadınız demek istediğimi bu kadar yağı nerden bulucaksınız kiloyla satıyolar aktarda birini bulsan diğerini bulamazsın hadi buldun en ucuzu 5 tl den başlar ayrıca dediğim gibi bunların 1 kaç tanesi uçuçu yağlar cildinize zarar verebilir ki karıştırınca daha kötü sonuçlar ortaya cıkabilir gözeneklere biriken yağı kiri kil maskesi ile derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz sürekli nemlendirici kullanmakta zararlıdır bir gün beyonceye sormuşlar suratınız kuusursuz 1 tane bile sivilceniz yok neye borçlusunuz demişki yüzümü yıkamıyorum cildinizin antibakteriyel bir kalkanı vardır sabun kullanarak bunu bozarsınız ben bazen cildimi sadece ıslatır çıkarım sürekli 50 tane şey sürmem yok tonik nemlendirici cilde fazla müdahale etmiyiceksin bazende kendi haline bırakıcaksın haftada 1-2 kez maske yapın arada bir sabunla yıkayın hatta sivilceniz yoksa sadece iziniz varsa sabun bile kullanmayın derim çünkü kurutuyor çok ama çok saçma fikirler bunlar bu kadar yağı birbirine karıştırarak birşey elde edemezsiniz eğer bütceniz yoksa bu kadar yağı alamıyorsanız ben sadece kayısı sağı ve limon suyu ile yapıyorum ve cildime elma sirkesi buhar banyosu yapıyorum kilin içine 1.5 yemek kaşığı kil 2 çay kaşığı kayısı yağı ve 5 damla limon suyu 2 yemek kaşığıda gül suyu kullanıyorum arada bir gül suyu ilede cildimi temizlerim ama illaki sivilcelerden kurtulmak istiyorum dersen 2 çözüm var bi zoretanin sabredicelsem 5-6 ay yok kısa yoldan bebeklerin poposuna sürdüğümüz pudradan alın limon suyu ile karıştırın sürün sivilceli bölgelere yarım saate kurur elinizle dairesel hareketler yaparak çıkarın pudrayı ardından ılık su ile yıkayın kuruladıktan sonra gül suyu ile de temizleyin gece yatmadan önce yapın nemlendirici sürmeyinki sivilceleri kurutsun

iyi de arkadaşım hem yüzüme 50çeşit şey sürmem demişsin,hem de 1mesajda saydıklarına bak
kayısı yağı
limon suyu
elma sirkesi
kil
gül suyu
zoretanin
pudra

üstelik 'çok çok saçma fikirler' gibi ifadeler kullanıyorsun,biraz ayıp olmuyor mu? konu sahibinin tavsiyelerine katılmıyor olabilirsin,bir kez fikrini yaz yeter,ha bire muhalefet olmaya gerek var mı,3kez yazmışsın.mesela ben bu tavsiyeleri uyguladım ve çok memnun kaldım,kızkardeşim de öyle.senin dediğin gibi yüzüme hiçbişey uygulamasam kendi haline bıraksam özellikle burnumun üstü tıpkı bir çileğe benzer,bütün gözenekler simsiyah tıkalı görünür,temizleyince nemlendirici sürmesem de pul pul dökülür.
Üstelik öyle dediğin gibi çok masraflı değil,gücü yetmeyen cildine göre en çok ihtiyacı olan bir iki yağı alır,olur biter.

Hiç nemlendirici kullanamıyorum ben direk suratım pasparlak oluyor yağlı yağlı duruyor illa ardından toniklemem gerekiyor :KK14: Ya da ben kendime uygun nemlendiriciyi bulamadım mecitefendinin kremini bulursam bende almayı düşünüyorum bakalım belki o yararlı olur içine de evigen attık mı tamamdır :KK15:

Ben pek yüzüme dikkat etmem makyaj yaparım çok yorgun olup öyle uyuya kalırım sivilceleri sıkarım falan.
Şükür suratım beni seviyor uyuzluk yapmıyor sivilce çoğalmıyor iz bırakmıyor beyaz tenli olmama rağmen tek derdim krem kullanamamak ve dudağımın üstü burnumun altı o bölge hastalıklı gibi sarımsı oluyor bazen yanaklarım ilginç kırmızılara bürünüyor umarım buğday yağı işe yarar. Birde kükürt sabunu alayım tamaaam :KK54: Çok teşekkür ederim bilgiler için. Suratımı yormadan yağlandırmadan kullanmayı düşünüyorum. Unutmadan tabi her hafta kil maskesiiiiii :KK31:

:KK1: aynıı ben alamıyordum yüzümden ellerimi ay orada siyah nokta ay buradaki hafif çıkıntı ne:KK4: Ama artık sende ellerini benim gibi yüzünden çekmelisin:KK9: Ne mutlu bu reglimde bir sivilce bile çıkmadı. Kükürtlü sabun uzun vadede benim cildimin yağlılık sorununu epey çözdü canım ama evigen ilaveli nemlendirici hafif bi yapışkanlık hissi ve parlama yapıyor ama itiraf etmeliyim ki mükemmel bir makyaj altı bazı oluyor:KK9:
Buğday yağını planlamaya bazı geceler tek sürecek şekilde ekle epey faydasını göreceksin özellikle renk dengelemede:KK34:
Planlamanı çok beğendim gelişmelerini keyifle takip edeceğim:KK16:

arkadaşlar siz anlamadınız demek istediğimi bu kadar yağı nerden bulucaksınız kiloyla satıyolar aktarda birini bulsan diğerini bulamazsın hadi buldun en ucuzu 5 tl den başlar ayrıca dediğim gibi bunların 1 kaç tanesi uçuçu yağlar cildinize zarar verebilir ki karıştırınca daha kötü sonuçlar ortaya cıkabilir gözeneklere biriken yağı kiri kil maskesi ile derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz sürekli nemlendirici kullanmakta zararlıdır bir gün beyonceye sormuşlar suratınız kuusursuz 1 tane bile sivilceniz yok neye borçlusunuz demişki yüzümü yıkamıyorum cildinizin antibakteriyel bir kalkanı vardır sabun kullanarak bunu bozarsınız ben bazen cildimi sadece ıslatır çıkarım sürekli 50 tane şey sürmem yok tonik nemlendirici cilde fazla müdahale etmiyiceksin bazende kendi haline bırakıcaksın haftada 1-2 kez maske yapın arada bir sabunla yıkayın hatta sivilceniz yoksa sadece iziniz varsa sabun bile kullanmayın derim çünkü kurutuyor çok ama çok saçma fikirler bunlar bu kadar yağı birbirine karıştırarak birşey elde edemezsiniz eğer bütceniz yoksa bu kadar yağı alamıyorsanız ben sadece kayısı sağı ve limon suyu ile yapıyorum ve cildime elma sirkesi buhar banyosu yapıyorum kilin içine 1.5 yemek kaşığı kil 2 çay kaşığı kayısı yağı ve 5 damla limon suyu 2 yemek kaşığıda gül suyu kullanıyorum arada bir gül suyu ilede cildimi temizlerim ama illaki sivilcelerden kurtulmak istiyorum dersen 2 çözüm var bi zoretanin sabredicelsem 5-6 ay yok kısa yoldan bebeklerin poposuna sürdüğümüz pudradan alın limon suyu ile karıştırın sürün sivilceli bölgelere yarım saate kurur elinizle dairesel hareketler yaparak çıkarın pudrayı ardından ılık su ile yıkayın kuruladıktan sonra gül suyu ile de temizleyin gece yatmadan önce yapın nemlendirici sürmeyinki sivilceleri kurutsun

Canım bu yazdıklarını sende mutlaka bir uzmandan dinlemiş uygulamış ve sonuç almışssındır ama malesef daha önce ki msjlarımda da yazdığım gibi bunlar bana uygun değil birimize iyi gelen bir diğerimize iyi gelmiyor.
Ki kükürtlü sabun kullanıyorsak fazla yağı emip cildi geriyor bunun için yağ karışımını yapmadığım zamanlarda cildimi kuru hissedersem az da olsa nemlendiricimi sürüp yatarım.
Gelelim beyonce a sen ünlülerin her söylediğini doğru kabul etme! Samimi olduklarına kesinlikle inanmıyorum ünlü olacak her gün ciddi makyajlar yapılacak ve cildine bakmayacak hiç güleceğim yoktu:KK8::KK9:
Bense deneyip faydasını gördüğüm için sizleirnde yararlanmasını istediğimden yazıyorum isteyen dener istemeyen denemez ki öyle yüksek rakamlar değil.
Yahu ayçiçek, mısır özü, fındık yada zeytin yağı almıyoruz ki:44:
Bu tip yağlar kilo ile satılmıyor 20ml/50ml gibi şişeli şekilde gittiğiniz aktarın büyüklüğüne göre türlü çeşitdi mevcut.
Israrla tekrar belirtiyorum aldığınız yağın markasına dikkat edin öğrendiğim kadarıyla (%80-50-20) :KK14:yüksek oranda likit parafinle seyreltiyorlar aktarım bana karden ve mecitefendiden başka yağ markası vermiyor da kendiside satmıyor.:KK53:
Hepsini toplasam en fazla 50lira vermişimdir ki yağ karışımı en az 2 ay gidiyor verdiğim ölçülerle.
Nemlendirici için verdiğim ölçüde aynı sürelere geliyor ki ben her gün ellerimin üstüne ve boynumada uyguluyorum:KK9::KK42:

iyi de arkadaşım hem yüzüme 50çeşit şey sürmem demişsin,hem de 1mesajda saydıklarına bak
kayısı yağı
limon suyu
elma sirkesi
kil
gül suyu
zoretanin
pudra

üstelik 'çok çok saçma fikirler' gibi ifadeler kullanıyorsun,biraz ayıp olmuyor mu? konu sahibinin tavsiyelerine katılmıyor olabilirsin,bir kez fikrini yaz yeter,ha bire muhalefet olmaya gerek var mı,3kez yazmışsın.mesela ben bu tavsiyeleri uyguladım ve çok memnun kaldım,kızkardeşim de öyle.senin dediğin gibi yüzüme hiçbişey uygulamasam kendi haline bıraksam özellikle burnumun üstü tıpkı bir çileğe benzer,bütün gözenekler simsiyah tıkalı görünür,temizleyince nemlendirici sürmesem de pul pul dökülür.
Üstelik öyle dediğin gibi çok masraflı değil,gücü yetmeyen cildine göre en çok ihtiyacı olan bir iki yağı alır,olur biter.

Tatlım çok teşekkür ederim ve çok memnun oldum cildine iyi gelmesine:KK16:
Ben nemlendiricime 3 damla gül yağı ve 2 damla biberiye yağı da ekledim kokusu artık damla sakızına benziyor:KK9:
Arkadaşımızın da kötü niyetli yazdığına inanmıyorum çünkü her gün internette televizyonda güzellik ve aktar, bitki uzmanları türedi ve herkes başka bir tarif veriyor:44:
ve bizler elimizde kağıt ,kalem, ctrl-c / ctrl-v durumundayız.
Mühim olan cildimizin sorununa yada ihtiyacına göre olan ürünleri anlayıp uygulamak o'na da kendi yazdıkları iyi gelmiş:KK34:
Kesinlikle pahalı ulaşılmaz ürünler değiller ki alışveriş yapacağınız aktarınızla mutlaka pazarlıkta yapın:KK56: neticede o da sizi kazanıyor:KK51::21:

Son düzenleme:
08.05.2012 itibariyle 2. nemlendiricimi yaptım ve formülü biraz geliştirdim arkadaşlar. Krem ölçüm yine aynı 1 er çorba kaşığı ''kayısı çekirdeği kremi+ kara üzüm çekirdeği kremi''ne 2 ampul evigen'e ek olarak ''3 damla gül yağı'' ve ''2 damla biberiye yağı'' ekledim.

Gül yağı cilde her şartta iyi gelir biberiyeyi de antiseptik özelliğinden dolayı denemek istedim.:KK14:
Kremin kokusu damla sakızı gibi oldu:KK9: etkilerini zamanla yine yazacağım:KK16:

Sevgili ua12 burada bana muhalefet olup benim uygulamamın parçalarını başka topikte kendi fikrinle bilinçsizce harmanlayıp arkadaşlarımıza önerdiğin için topiğime artık fikir beyan etmemeni rica ediyorum. Abone olup cevap yazdığın topikleri de inceledim sağdan soldan toplanıp birleştirilmiş bilgilerle yanlış yönlendirme yapıyorsun:KK20:
Eğer profilinde yaşadığın şehir bursa doğru ise kapalı çarşının bir üstünde olan köylü pazarındaki aktarları nasıl bilmezsin ve bu yağların kilo ile satıldığını söylersin ısrarla?
Başka arkadaşlarımızın topiklerinden topladığın, kendince yorumladığın uyguladığın bilinçsizlikle rica ediyorum bir daha boş konuşmalarla muhalefet olma bana.

kayısı yağı
limon suyu
elma sirkesi
kil
gül suyu
zoretanin
pudra

Haklıymışsın tatlım au12 nin profilini yazdığı cevaplar, açtığı konular olarak biraz inceledim ''çok saçma fikirler''in aslında ona ait olduğunu görmeme yetti. Arkadaşımız pek bilinçli değil:KK34:

Son düzenleme:
X