Saç Rengi ve Saç Boyama Limon suyuyla saç rengi açma

hicks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2012
58
0
Arkadaşlar yabancılar saçlarını limon suyuyla açıyormuş, aranızda açan var mı ? Bende denemeyi düşünüyorum.
Gerekenler :
Limon , saç kremi , zeytinyağı.
Videosu : DIY Natural Highlights! (feat. Lemons) - YouTube (başka videolarda var yan tarafta)
Zarar verceğini düşünmüyorum denemek lazım :)

Herhangi bir saç kremi kullanılabilir mi yani illa kadınınkinden mi kullanıcaz? Ayrıca zeytin yağı bitlendirmesin saçı :S Birde sanırım bu karışımı sürüp güneşte beklememiz gerek acaba boyalı saçta tutar mı? Bir de göstermemiş video da ne kadar sararttığını...

Ben bu konumda limonlu bir kaç tarif paylaşmıştım, istersen bir göz at. :KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/413835-saclarin-rengini-degistiren-dogal-yontemler.html

Limon asidik olduğu için rengini açmadığı şey yok. Saçı da açar ama biraz kurutur, o yüzden uygulayan arkadaş zeytinyağıyla birlikte uygulamış. O şekilde uygulanması daha sağlıklı.

Herhangi bir saç kremi kullanılabilir mi yani illa kadınınkinden mi kullanıcaz? Ayrıca zeytin yağı bitlendirmesin saçı :S Birde sanırım bu karışımı sürüp güneşte beklememiz gerek acaba boyalı saçta tutar mı? Bir de göstermemiş video da ne kadar sararttığını...

Ortamda bit bulunmadığı sürece yağlı olsun olmasın saçlarına hiç bir şekilde bit bulaşmaz.

İstediğin saç kremi olabilir, hayır bitlendirceğini düşünmüyorum.Kız zeytin yağını limon kurutuyor diye kullanıyor zaten.Yanda başka videolarda var aslında, orda gösterenler var.Ben bugun denemeyi düşünüyorum :) Kız video açıklamasına 1-2 ton açıyor yazmış :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim cildim esmer saçlarım kahverengi biraz kestaneye kaçıyor ama kaşlarımın rengi koyu kahverengi yani neredeyse siyah diyebilirim gür olduğu için. Kaşlarım doğal dursun istiyorum ya seyrek olsun ya da rengi açılsın. Seyrekleştirmeyi nasıl yapabilirim?? Veyahut da kaşımın rengini doğal yolla nasıl kahverengi yapabilirim?? Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürlerr :)))

Bekletme yok sacınıza sıkıyorsunuz, gunese cıkıyor ya da sac kurutma makinesiyle kuruyorsunuz :)

Kasa uygulanır mı bilmiyorum :/

kırk kere denedim nerdeyse limon suyunu ama malesef açmıyor açmıyor :KK19: ben mi beceremedim anlamadım denildiği gibi tarifi uyguladım güneşede çıktım bekledim ama bir gram da açılmadı :5.

kız bunu hazırlıyor videoda ama neden uygulamıyor demekki öle bişi yok

arkadaşlar bence bitkisel hiçbirşeye inanmayın:)) açıkçası bitkisel boyalar da bitkisel ya da naturel ürünler de hiçbir işe yaramıyor ne yazıkki... kimyasal zararlı ya, ne yazıkki hep onlar işe yarar:KK43:

kırk kere denedim nerdeyse limon suyunu ama malesef açmıyor açmıyor :KK19: ben mi beceremedim anlamadım denildiği gibi tarifi uyguladım güneşede çıktım bekledim ama bir gram da açılmadı :5.

Saç rengin ne?

kız bunu hazırlıyor videoda ama neden uygulamıyor demekki öle bişi yok

Videodaki kızın uygulamaması öyle bir şeyin olmadığı anlamına gelmez. Limon asidik olduğu için saç rengini açar, bu bilinen bir şey. Aynı papatyanın saçları sarartması gibi. Ama her saç tipinde etkili olacak diye bir şey yok.

arkadaşlar bence bitkisel hiçbirşeye inanmayın:)) açıkçası bitkisel boyalar da bitkisel ya da naturel ürünler de hiçbir işe yaramıyor ne yazıkki... kimyasal zararlı ya, ne yazıkki hep onlar işe yarar:KK43:

İnanmak değil deneyip görmek lazım. Bu tip yöntemler boya gibi kesin sonuçlar vermez ama uzun vadede etkili olabilirler. Saçın yapısı ve rengi de önemli tabi...

Sabit başlıklarda doğal yöntemlerle ilgili bir konu var, oraya bir göz atın.

ben papatya ile denemiştim benim saçlarım koyu kumral açık kumral olsun istiyordum papatya açtı fakat çok açmadı sonra bi güzellik dergisinde dogal saç boyaları diye bişey gördüm süperdi kahverengi siyah kumral sarı açık sarı istediğimiz saçı doğal olarak yapabiliyoruz ama bunlar boya gibi 2 saat bekletip olmuyo malesef haftada bir uygulamak gerekiyo yada saç rengine göre ayarlanabilir kumralda papatya yazıyordu kaynatıp sürüyoruz sarı saçta sogan kabugunu kaynatıp sürün diyordu açık sarıda tam hatırlamıyorum ama ıçkın mı acaba yanlışlık olmasın öyle bi ot onu beyaz şarapla kaynatıp sürüliyordu ama o oksijen sarısı gibi oluyo galiba ben soğan kabugunu denedim ve kokusuna dayanamadığım halde 2 defa yaptım yarım saat beklettim sonra yeni tanıştığım birisi saçların boya mı çok güzel demişti ama soğan çok kötü koktuğu ve yanlız yaşamadığım için bi daha yapamadım gittim boyattım ama sonra eski fotolarıma bakıp iç çekiyorum azmettim uzattım saçlarımı şimdi bi uçlarında kaldı boya bakım yapıp saçımı açıcam tekrar eski saçlarıma kavuşurum inşallah :)

konuyu okuduktan sonra videoda tarif edildiği şekilde denedim bende. saçlarımda röfleler var.kumral üzerine röfle. boyalı yani..1 saat kadar bekledi aralarda fönle ısı verdim. renginde 1ton kadar sanırım bi farklılık oldu. sarılar matlaşmış koyulaşmıştı onların rengi açıldı. saçı benim gibi olanlar varsa deneyebilirler

Ben denedim canım oldu. Hatta yorum yazmak için üyelik açtım denebilir isteyen olursa resim koyarım. Saçıma 3 kez uyguladım (ıslak saça) yaklasık yarım saat kadar bekledim ve şampuanla yıkadım.Bikaç ton açılma oldu saçlarım koyu kestaneydi şu an açık kestane gibi gerçekten doğal bi parlaklık veriyo denemenizi öneririm. :KK34:

Ben denedim canım oldu. Hatta yorum yazmak için üyelik açtım denebilir isteyen olursa resim koyarım. Saçıma 3 kez uyguladım (ıslak saça) yaklasık yarım saat kadar bekledim ve şampuanla yıkadım.Bikaç ton açılma oldu saçlarım koyu kestaneydi şu an açık kestane gibi gerçekten doğal bi parlaklık veriyo denemenizi öneririm. :KK34:

resim ekleyebilir misn merak ettim :)

X