26 yaş sendromu

sihona

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2010
57
1
hala evlenemediğim için evde kalmış mı sayılıyorum? bu aralar çok kafaya takmaya başladım bunu, benden 1-2 yas küçük erkekler bile evde kalmış gibi endişeli davrandıkça, kötü oluyorum.
Söz/nişan atmak da etki ediyor buna sanırım. yaklaşık 1,5 sene önce yüzük attım ve ondan beri hayatımda kimse olmadı. Daha da umutsuz oluyor insan, bir daha kiminle aynı şeyleri yaşayabilirim ki... Şimdi şartlar da zorlaştı.

Hayatıma yeni/son birini katmak ve onunla hayatımı devam ettirmek istiyorum ama iyi/kötü hiç bir seçenek yok.
Yanlış anlamayın ama, sevgili nasıl edinilir vs fikir verecek olan var mı, bunun ince yolları vardır illa ki. Okul döneminde, çok sosyaldim ve illa ki girdiğim yerlerde benden hoşlananlar tanışmak isteyenler vs oluyordu, sevgililerim de oldu... ama okul bittikten sonra ne olduysa o cazibemi mi yitirdim artık bir anda herkes ortadan kayboldu sanki. Yani mesela bir kursa falan mı yazılsam napsam? Doğru ortamlarda mı bulunamıyorum?

ben de 86 doğumluyum hala bekarım uzun süreli ilişkimi bitirdim ama çok geç değil bence

canım bende 25 im daha yeni sözlümden ayrıldım bende. çok geç değil. zaten eskidenmiş öyle şeyler. sonuçta beğenilen bir kızmışsın çevrende evde kaldın olur mu hiç öyle şey. insan kendini eve kapattı mı kimseyle tanışamıyor yani okuldaki gibi olmuyor. kurslara yazıl, ümitsizliğe de kapılma hiç bir zaman. hayatının aşkı birden karşına çıkıverir anlamazsın bile.

Konu sahibi arkadasim,yasini tam bilmiyorum ama 30-35 yasinda evlenen insanlar var.Bu konularda kaderin önüne gecilmiyor ama tavsiyem sosyal ol,disariya cik,kurslara katil,kisacasi kafani dagit.Olursa olur,olmazsada elden birsey gelmez.Ve hayir,evde kadigin dogru degil :)

Son düzenleme:
26 yaş evde kalma yaşı değil ama yaa... Sosyal çevreni genişletmeye çalış. Bak demişsin zaten kursa falan mı yazılsam diye. Kesinlikle denemelisin. Özellikle dil kurslarında karşına çıkacak bir sürü insan olacaktır.

belediyenin kursları filan da olabilir hem ücretsiz ya da çok cuzi bir para :KK31:

Bende 26 yaşındayım.Bekarım ve sevgilim yok.
Sevgili aramaktan da süredir vazgeçtim.
Kısmetindeki kişi aramakla bulunmuyor.
Erkek seçimlerim hep kötüydü benim.
Siz çalışıyor musunuz? İşyerinden birini bulmak
sanki daha mantıklı olur.

önemli olan doğru zamanda doğru kişiyle evlenmektir
keşke dememektir huzurlu olmaktır
zaten bunları hissetseydin o kişiyle evlenmiş olurdun demek ki hayırlısı değilmiş
dans,dil kursları olabilir maddi durumun yoksa belediyelerin kurslarını araştır
ama bu kadar kafana takma yoksa yanlış kişilere yönelebilirsin

hala evlenemediğim için evde kalmış mı sayılıyorum? bu aralar çok kafaya takmaya başladım bunu, benden 1-2 yas küçük erkekler bile evde kalmış gibi endişeli davrandıkça, kötü oluyorum.
Söz/nişan atmak da etki ediyor buna sanırım. yaklaşık 1,5 sene önce yüzük attım ve ondan beri hayatımda kimse olmadı. Daha da umutsuz oluyor insan, bir daha kiminle aynı şeyleri yaşayabilirim ki... Şimdi şartlar da zorlaştı.

Hayatıma yeni/son birini katmak ve onunla hayatımı devam ettirmek istiyorum ama iyi/kötü hiç bir seçenek yok.
Yanlış anlamayın ama, sevgili nasıl edinilir vs fikir verecek olan var mı, bunun ince yolları vardır illa ki. Okul döneminde, çok sosyaldim ve illa ki girdiğim yerlerde benden hoşlananlar tanışmak isteyenler vs oluyordu, sevgililerim de oldu... ama okul bittikten sonra ne olduysa o cazibemi mi yitirdim artık bir anda herkes ortadan kayboldu sanki. Yani mesela bir kursa falan mı yazılsam napsam? Doğru ortamlarda mı bulunamıyorum?

canım belki sana yardımcı olamam ama tatlım neden böyle düşünüyorsun zaman ne gösterir bilinmez bi bakmışın karşına biri çıkmış o yüzden kafayı böyle şeyler için ağırtma derim:KK23:

Hepinize tek tek çok teşekkür ederim. yalnız olmadığımı, benim gibi olanları görmek inanın çok iyi geldi. çünkü etrafımdaki yaşıtlarım hep evli, hatta cocuk sahibi oldular...

Bir işim var şu an ama geçici bir iş, benim mesleğimle alakalı değil. Sadece acilen birine ihtiyaçları olduğu için ben başladım, 1 ay sonra çıkıyorum. Sonra aradıkları nitelikte birini işe alacaklar. Ve yine işsiz kalıcam. Ama orada da zaten benim yaşım civarındakiler hep evli :KK43:

canım seni anlıyorum ama evlenince ne olacak sanki? burada dünya kadar kadın derdini paylaşıyor. aldatılan, dayak yiyen, aşağılana v.b.. evlenmeden de olmuyor ama ne kadar geç olursa o kadar iyi..
eminim ki sen birazda başkalarının düşündüklerinden dolayı kendini zora sokuyorsun....
ye iç gez eğlen. evlenmeyi kafaya koyduysan zaten evlenirsin......

Canım ben nişanlımla internette bir evlilik sitesinde tanıştım.
karakter analiziyle birbirimize eşleştirmişti site bizi.
29 yaşındayım şuanda. kısmet iştee. belli olmuyor.
ve bize çok yakın oturuyormuş. meğer her gün onun evinin önünden geçiyormuşum zaten ben ama sokakta görsem nasıl tanışıcaktımm?
böyle bişeyler de olabilir. ama tabi temkinli olmak şart.

Kısmetin ne zaman geleceği belli olmaz:) Hem sırf evlenmek için evlenme. Evleneceğin kişinin sorumluluk sahibi, güven veren ,saygılı ve tabii ki seni seven biri olmasına önem ver canım.Değilse evlilik bir cehenneme dönebilir. O yüzden acele etme derim.

27 yaşında ben de böyle bi konu açmıştım şimdi yaş oldu 29 :) Herşey nasip kısmet takma bu kadar. Seni çok iyi anlıyorum ama mutsuz evlilik yapmaktansa doğru insanla doğru zamanda mutlu olmak daha iyidir. Nikah saati ile ölüm saati değişmezmiş demek ki daha zamanımız gelmemiş

Benim dikkatimi çeken çok olumsuz cümleler kurmanız oldu.
Zaten öyle, zaten şöyle vs. ...
Kafanıza belli başlı kalıplar yerleştirmişsiniz kendinize göre.
Yüzük atmanızın evlenip evlenmeyeciğinize etki edeceğini düşünüyorsunuz mesela. :KK19:
Bu işlerin kesinlikle bir formülü yoktur.
Bir de ben sosyal ortammış, kursmuş falan hiç inanmıyorum.
Tamamıyla kısmet olduğunu düşünüyorum evlilik meselesinin.
Siz önce güzel bir yuva kurabileceğinize inanın bence. Sonrası gelir.
26 yaş nedir ki ... :KK14:

28 yaşındayım, ve 9 ay önce evlendim:KK14:

üstelik 7 senedir birlikte olduğum kişiyle:KK24:

bende kesinlikle 27- 28den önce evlenmem 30dan önce çocuk doğurmam ( Allah nasip ederse ) diyenlerdenim.

buarada ben nişanlıyken hayatında hiç kimse olmayan bir arkadaşım vardı, birgün kpss kursuna gidiyorduk dediki "negüzel nişanlısın , atanırsın evlenirsin falan, benim daha hayatımda kimse yok , birisiyle tanışcam nişanlancam evlencem derken yaş geçer gider ".

bu cümleleri kurduktan 3 ay sonra ilkokul aşkıyla karşılaştı ( 12 yıl sonra) 4 ay sonra nişan ve 3 ay sonrada düğün yapıp evlendiler, ben onlardan 2 yıl sonra evlendim :KK6:

yani bu işler nasip kısmet.

bir bakarsınız yarın sabah market dönüşü köşede biriyle çarpışırsınız, sizin poşetleriniz yere düşer, o size yardım eder, göz göze gelirsiniz falan. filmmi yazıyoruz burda demeyin, filmlerde gerçek hayattan esinlenerek yazılmazlarmı zaten :KK34:

hiç sıkmayın canınızı, rahat olun, kendinize güveniniz tam olsun, korkularınızı bir kenara atın gitsin.

Benim dikkatimi çeken çok olumsuz cümleler kurmanız oldu.
Zaten öyle, zaten şöyle vs. ...
Kafanıza belli başlı kalıplar yerleştirmişsiniz kendinize göre.
Yüzük atmanızın evlenip evlenmeyeciğinize etki edeceğini düşünüyorsunuz mesela. :KK19:
Bu işlerin kesinlikle bir formülü yoktur.
Bir de ben sosyal ortammış, kursmuş falan hiç inanmıyorum.
Tamamıyla kısmet olduğunu düşünüyorum evlilik meselesinin.
Siz önce güzel bir yuva kurabileceğinize inanın bence. Sonrası gelir.
26 yaş nedir ki ... :KK14:

katılıyorum:):)

allah ne verir hayırlısını versin de bu lafıda sakın yabana atma ben nişanlandığımda nişanıma amca kızının kocası tarafından bir akrabası geldi ve beni tebrik ederken dediki Allah pişmanlık vermesin bu ne şimdi dedim neden pişman olayımki kendime o kadar çok güveniyordumki ama şimdi köpekten kötü pişmanım sakın umutsuzluğa kapılma mevlam gümüş kapıyı kaparsa altınını açarmış sabret
bir arkadaşım 31 yaşında uça uça evden kurtuluyorum diyerek evlendi sebep psikopat bir babası vardı kıza göz açtırmazdı ama 3 ay sonra o baba evine geri döndü herşeyin hayırlısı de ayrıca bende 26 yaşında evlendim

amaan dert ettiğin şeye bak 35 yaşında evlenen var tanıdığım bayan, eşide keninden 3 yaş küçük hatta çokta mutlular çocuklarıda oldu, kısmet meselesi geç erken diye birşey yok allah gönlüne göre versin herkesin :KK8:

X