Hidrosalpenks sebebiyle laparoskopik ameliyat olanlar?

merhaba encan çok teşekkür ederim cevabın için alllah razı olsun.geçmiş olsun sanada gerçekten zor oluyor canım ama elimizden birşey gelmiyor gerçekten zor durumlar.en kısa zamanda iyileşirsin sende.en kısa zamanda bebeğini alırsın kucağına.tüplerin bağlantısı nasıl kesildi canım.esas sorun neydi canım sizin.gelişmelerden haberdar et canım.görüşmek üzre

okyanuscum mini laparoskopi daha basit oluyormuş sanırım canım onu bir değerlendir.gerçekten zor günler geçiriyoruz arkadaşım ya inşallah bu kara günlerimiz aydınlığa döner inşallah.hayırlsı olsun elimizden birşey gelmiyor gerçekten.gelişmelerden haberdar etmeyi unutma.allah hepimizin yardımcısı olsun.görüşmek üzre

merhaba arkadşlar, bende olucam lap. ve histereskopi benimde sağ tarafta sıvı birikimi varmış ve bi tüp tıkanık ve diğeride yapışıklıklar var bende bi kaç güne olucam Allahın izniyle arkadaşlar.ben özelde olucam malesef dr.um özelde ve 4-5 milyar tutuyo ameliyat arkadaşlar. ne yapalım kısmetimizde bunlar varmış. bu işler ehli kişiler tarafından yapılması gerek inşlh sorunsuz geçer hepimizin

merhaba gerçekten zor şeyler yaşadıklarımız hem maddi hem manevi zorlanacağız ama dediğin gibi ne yapalım elimizden birşey gelmiyor.en kısa zamanda şu ameliyat işini atlatıp sağlığına kavuşursun inşalllah.tabi sonundada bebeğini kucağına alırsın inaşşallah.hayırlı haberlerini bizede ilet.haberdar et bizleri.görüşmek üzre

okyanuscum mini laparoskopi daha basit oluyormuş sanırım canım onu bir değerlendir.gerçekten zor günler geçiriyoruz arkadaşım ya inşallah bu kara günlerimiz aydınlığa döner inşallah.hayırlsı olsun elimizden birşey gelmiyor gerçekten.gelişmelerden haberdar etmeyi unutma.allah hepimizin yardımcısı olsun.görüşmek üzre

canım merhaba ,bende hala bi gelişme yok.erteleyip duruyorum ameliyatı.ama pazartesi günü gidip net bi karar vericem inşallah.gelişmelerden haberdar edicem.hakkımızda hayırlısı canım.yazmayı unutma:)

merhaba arkadaşım.psikolojimizde önemli bu durumda ruhsal açıdan hazır olmayınca olmuyor işte canım.sen kendini hazırla ha bir ay önce ha bir ay sonra bir şekilde olur stres yapma arkadaşım.korkuyoruz ama elimizdende ameliyat olmaktan başka birşey gelmiyor.bende psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum daha bellı değıl ne zaman olacağım.gelişmelerden haberdar ederim sende beni merakta bırakma.

bende bir ay önce oldum kist ameliyatı olmustum 6 ay önce sonra doktor rahim filmi çekelim dedi sol tarafta hidrosalpeks cıktı sağ temiz laparoskopi oldum ve sol tüp iptal edildi yapışıklıklar varmış onlar temizlendi 2 3 ay içinde hamileilk olmazsa doktor tekrar görüşelim dedi aşılama der diye tahmin ediyorum aynı gün hastaneden cıktım arkadaslar rahat bi ameliyat antalya vitalede oldum arkadas 4 5 m,lyardan bahsettmiş cok ucuk rakamlar yazık günah küçük bu operasyo için

merhaba cansel.bende amelıyatı antalya tup bebek merkezinde olmak istiyorum.700 lıra dediler ne yapalım başkada çare yok.antalyalımısın.şimdi ne yapacaksın bellımı

merhaba cansel.bende amelıyatı antalya tup bebek merkezinde olmak istiyorum.700 lıra dediler ne yapalım başkada çare yok.antalyalımısın.şimdi ne yapacaksın bellımı

ben oldum canım ameliyatı vitalede 500 milyon yediyüzde cok ali fuat yaptı bi görüşş derim ali fuat la.hamilelik olmazsa temmuza kadar tekrara gidicem aşıla der diye tahmin ediyorum benim sağ taraf temiz allah şükür

sıkma canını olur allahın izniyle yumurtalıklarda skıntı olmasın yeterki nasip işi hayırlısı neyse oolsun demekten baska bişey gelmez elimizden

canselcim ben tüplerimi aldırmayacağım rahimle bağlantısı kesilecek bunuda antalyadaki tüp bebek merkezindeki kemal bey söyledi.almayalım bağlantıyı keselim dedi.aslında 1200 muş 700 e yaparız dedi.mini laparatomi yöntemiyle oluyormuş.ondan sanırım fiyat farklı.ağrıların çok oldumu geçmiş olsun sanada canım en kısa zamanda iyileşirsin inşallah.üzülmemek elde değil ama elimizdende birşey gelmiyor rabbim verirse olacak.tekrar haberleşelim görüşmek üzre

canselcim ben tüplerimi aldırmayacağım rahimle bağlantısı kesilecek bunuda antalyadaki tüp bebek merkezindeki kemal bey söyledi.almayalım bağlantıyı keselim dedi.aslında 1200 muş 700 e yaparız dedi.mini laparatomi yöntemiyle oluyormuş.ondan sanırım fiyat farklı.ağrıların çok oldumu geçmiş olsun sanada canım en kısa zamanda iyileşirsin inşallah.üzülmemek elde değil ama elimizdende birşey gelmiyor rabbim verirse olacak.tekrar haberleşelim görüşmek üzre

benimde öyle oldu canım sağ tüpün bağlantısı kesildi iptal oldu yani tüp geçti canım 1 ayı geçtzaten cok ağrı faan olmuyo rahattım ben aynı gün taburcu oldum

merhaba arkadaslar benımde gecırdıgım dış gebelık sonucu sol tupumde hıdrosalpenks var amelıyat olucam ıstanbuldayım avrupa yakasında tavsıye edebılecegınız ıyı bır hekım varmıdır bu iş için tüpün rahımle olan baglantısının kesılmesı lazım.
bir defa asılama denedım tutmadı ... ıyı doktor bulmak cok zor cokkkk

birsenbirbenbirde bebek merhaba canım

dün doktora gittim sonunda:) güldüğüme bakma canım çok sıkkın.ameliyat olacağım kesinleşti,ameliyatı doktorun kendisi yapacak.bu arada bahsettiğim hastane ünv.hastanesi doktorda prof.

senin bahsettiğin mini laparoskopiyi söyledim yok gerek yok dedi.filmde tüpe sıvı birikimi gözüküyor ama ben ameliyat sırasında görüp emin olucam dedi.yani tğpte sorun yoksa almayacakmış.anestezi polikliniğine gidip tetkiklerini yaptır sonra bana gel ameliyat randevusu vericem dedi ama malum ünv.hastanesi randevuları dolu.gelişmeler böyle arkdaşım anlayacağın beklemedeyim ve hala çookkk kararsızım.

Öncelikle herkese iyi sohbetler diliyorum arkadaşlar,
çok uzatmadan hikayemi kısaca anlatmak istiyorum.4 yıllık evliyim , 1.5 yıl arayla iki dış gebelik yaşadım sol tüpüm açık ameliyatla alındı.sağ tüpümde de hsg sonucunda hidrosalpenks olduğu anlaşıldı.tek şansım tüp bebek ve tutması için sağ tüpümün de alınması gerekiyor.laparoskopiyle alınacakmış.sorunum ameliyat korkusu.bu ameliyatı biran önce yaptırıp tedavime başlamak,bebeğimi kucağıma almak istiyorum inşallah.fakat inanılmaz derecede ameliyat fobim var.bayılmaktan korkuyorum ,bayılırsam uyanamamaktan korkuyorum,uyanırken saçmalamaktan korkuyorum..... bir türlü kendimi ikna edemiyorum arkadaşlar:KK43: uykularım kaçtı desteklerinize ihtiyacım var.tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Merhaba arkadaşlar

Klübü tanımam ve üye olmam çocuk sahibi olamamam ile birlikte başladı. Baktım ki hepimiz aynı durumdayız. Bir yandan iş stresi, bir yandan çevre, bir yandan kazandıklarımızı biriktirip tüp bebek merkezlerine harcamamız ve sonuç hüsran ve sonuç psikolojik tramva yaşamamız çabası. Ben de 1 yıl bebek sahibi olamayında önce 3-4 kez aşılama ve sonuç başarısız. Sonra tüp bebek merkezlerinin kapısını çalıp, acemi çaylak gibi ticarethanelerin eline düşmek, hiçbir test yapmadan, üç dört kez tüp bebek yapıp, başarız sonuç almak. Başarısızlıklardan sonra kendi imkanlarımızı zorlayarak ve araştırarak hidrosalpings olduğumun tespiti. Tetkiklerden sonra rahim filmi, rahimde hafif yapışıklık polip ve tüplerde hidrosalpings var denildi. Laparaskopi ile tüpün biri kapatıldı. Diğeri açık halbuki tek tüpte sorun varsa diğer tüpde etkilenme olasılığı yüksekmiş. Tabiki yine kendi araştırmalarımızla öğrendik. Tek Tüp kapatıldıkdan sonra yine üç dört kez tüp bebek sonuç hüsran. 1 yıl sonra diğer tüpünde hidrosalpings olduğu tespit edilerek diğeri de kapatıldı. Yani 1 yıl zaman ve para kaybı anlayacagınız. Tekrar kontroller de her şey normal dr. göre. bu sefer hamilelik önce biokimyasal sonra 7,5 haftalık kalp atışı durması ile sonlandı. Bu arada eş sperm testlerinde bir çok teste sorun görülmemesine rağmen eşimin ileri derecede vasikosel olduğunu (3 4 prf. sonrası kimi yok kimi var diyor kimi ameliyat önermiyor vs. ) yine kendi çabalarımızla öğrendik ve 7 ay önce ameliyatını yaptırdık. Yine tüp bebek denemesinde başarısız olunca, kapatılan tüplerden sızıntı (bebeğin tutunmasını engelleyen) olabileceği varsayımı ile (bana hiçbir faydasının olmadığını ve de tekrar açılma ihtimali (ileri teknolojide bile) düşük olan ve açılsa bile dış gebelik olasılığı yüksek ve kapalı olupta enfeksiyonlu tüplerin bana hiçbir faydasının olmadığını araştırarak kendi kararımla her iki tüpümü de komple aldırdım. 4 gün önce. (ilk başta yapılması gereken buydu bana göre) Bu ameliyatla birlikte rahim ve yumurtalık kontrolu ve sol yumurtalığımdaki 1 adet kiste alındı. Yani anlayacağınız her şey tertemiz. Gelelim şimdi bu kadar tramvadan sonra psikolojik durumuma bununla ilgili de araştırma yapıyorum.

Psikolojik durumumla ilgili bana gelen özel mesaj "Tüp bebek denemelerinde başarısızlığın en önemli sebeplerinden biri psikolojik durum. Konu sizin için bir obsesyona dönüşmüş. Öncelikle bir psikiyatra başvurmalısınız ve psikiyatrik tedavi yapılmalı." Bu gelen mesaj Türkiye 'nin en büyük psikiyatri merkezinden bana gelen özel mesajdır.

Psikolojik durumumu Allahın izniyle düzelttikten sonra tüp bebek deneyeceğiz. Arkadaşlar benim bu yaşadıklarım sizlere örnek olsun. Tüp bebek Merkezlerini iyi seçin. ve de iyice durumunuz araştırmadan hemen tüp bebek denemesine geçmeyin. Tüm sorunlarınızı çözdükden sonra yapın. Bende İnşallah durumu aştıkdan sonra tekrar deneyecegim. Burada başarılı sonucu da yazacağım Allahın izniyle. Hepinizi öpüyorum. Sağlıcakla kalın........

Merhaba arkadaşlar

Klübü tanımam ve üye olmam çocuk sahibi olamamam ile birlikte başladı. Baktım ki hepimiz aynı durumdayız. Bir yandan iş stresi, bir yandan çevre, bir yandan kazandıklarımızı biriktirip tüp bebek merkezlerine harcamamız ve sonuç hüsran ve sonuç psikolojik tramva yaşamamız çabası. Ben de 1 yıl bebek sahibi olamayında önce 3-4 kez aşılama ve sonuç başarısız. Sonra tüp bebek merkezlerinin kapısını çalıp, acemi çaylak gibi ticarethanelerin eline düşmek, hiçbir test yapmadan, üç dört kez tüp bebek yapıp, başarız sonuç almak. Başarısızlıklardan sonra kendi imkanlarımızı zorlayarak ve araştırarak hidrosalpings olduğumun tespiti. Tetkiklerden sonra rahim filmi, rahimde hafif yapışıklık polip ve tüplerde hidrosalpings var denildi. Laparaskopi ile tüpün biri kapatıldı. Diğeri açık halbuki tek tüpte sorun varsa diğer tüpde etkilenme olasılığı yüksekmiş. Tabiki yine kendi araştırmalarımızla öğrendik. Tek Tüp kapatıldıkdan sonra yine üç dört kez tüp bebek sonuç hüsran. 1 yıl sonra diğer tüpünde hidrosalpings olduğu tespit edilerek diğeri de kapatıldı. Yani 1 yıl zaman ve para kaybı anlayacagınız. Tekrar kontroller de her şey normal dr. göre. bu sefer hamilelik önce biokimyasal sonra 7,5 haftalık kalp atışı durması ile sonlandı. Bu arada eş sperm testlerinde bir çok teste sorun görülmemesine rağmen eşimin ileri derecede vasikosel olduğunu (3 4 prf. sonrası kimi yok kimi var diyor kimi ameliyat önermiyor vs. ) yine kendi çabalarımızla öğrendik ve 7 ay önce ameliyatını yaptırdık. Yine tüp bebek denemesinde başarısız olunca, kapatılan tüplerden sızıntı (bebeğin tutunmasını engelleyen) olabileceği varsayımı ile (bana hiçbir faydasının olmadığını ve de tekrar açılma ihtimali (ileri teknolojide bile) düşük olan ve açılsa bile dış gebelik olasılığı yüksek ve kapalı olupta enfeksiyonlu tüplerin bana hiçbir faydasının olmadığını araştırarak kendi kararımla her iki tüpümü de komple aldırdım. 4 gün önce. (ilk başta yapılması gereken buydu bana göre) Bu ameliyatla birlikte rahim ve yumurtalık kontrolu ve sol yumurtalığımdaki 1 adet kiste alındı. Yani anlayacağınız her şey tertemiz. Gelelim şimdi bu kadar tramvadan sonra psikolojik durumuma bununla ilgili de araştırma yapıyorum.

Psikolojik durumumla ilgili bana gelen özel mesaj "Tüp bebek denemelerinde başarısızlığın en önemli sebeplerinden biri psikolojik durum. Konu sizin için bir obsesyona dönüşmüş. Öncelikle bir psikiyatra başvurmalısınız ve psikiyatrik tedavi yapılmalı." Bu gelen mesaj Türkiye 'nin en büyük psikiyatri merkezinden bana gelen özel mesajdır.

Psikolojik durumumu Allahın izniyle düzelttikten sonra tüp bebek deneyeceğiz. Arkadaşlar benim bu yaşadıklarım sizlere örnek olsun. Tüp bebek Merkezlerini iyi seçin. ve de iyice durumunuz araştırmadan hemen tüp bebek denemesine geçmeyin. Tüm sorunlarınızı çözdükden sonra yapın. Bende İnşallah durumu aştıkdan sonra tekrar deneyecegim. Burada başarılı sonucu da yazacağım Allahın izniyle. Hepinizi öpüyorum. Sağlıcakla kalın........

merhaba moony,

öncelikle çok çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza alırız....
kafam o kadar karıştı ki anlatamam tam da tüpü tamammen aldırmaktansa rahimle olan bağlantısının kesilmesi gerektiği fikrine sıcak bakmışken mesajını gördüm.ve inan kafam iyice allak bullak oldu.dün gittiğim ünv.hastanesindeki prof.dr tüpümün tamamen alınması gerektiğini söyledi( bu arada tek tüpüm var sol tüpüm dış gebelikten dolayı açık ameliyatla alınmıştı.) ünv.hastanesindeki prof.dr.un cevabıyla yetinmeyip daha önce tedavi gördüğüm özel doktorumu aradım ve kesinlikle tüpün tamamen alınmaması gerektiğini sadece rahimle olan bağlantısının kesilmesi gerektiğini söyledi.aksi halde ileride erken menopoz ve yumurta rezervinde düşüklük olabileceğini söyledi.sebep olarak da tüplerle yumurtalıkların ortak kan damarları olduğunu söyledi.şimdi ben bu durumda
ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum.ameliyat korkusu ve özel hastane fobisine sahipken bir de bu drumun karmaşasını yaşıyorum:KK43:

birsenbirbenbirde bebek merhaba canım

dün doktora gittim sonunda:) güldüğüme bakma canım çok sıkkın.ameliyat olacağım kesinleşti,ameliyatı doktorun kendisi yapacak.bu arada bahsettiğim hastane ünv.hastanesi doktorda prof.

senin bahsettiğin mini laparoskopiyi söyledim yok gerek yok dedi.filmde tüpe sıvı birikimi gözüküyor ama ben ameliyat sırasında görüp emin olucam dedi.yani tğpte sorun yoksa almayacakmış.anestezi polikliniğine gidip tetkiklerini yaptır sonra bana gel ameliyat randevusu vericem dedi ama malum ünv.hastanesi randevuları dolu.gelişmeler böyle arkdaşım anlayacağın beklemedeyim ve hala çookkk kararsızım.[/QUO

merhabalar okyanuscum kader arkadaşım benim.inan arkadaşım yanlız değilsin senın taşıdığın duyguların aynısını bende yaşıyorum.ah bu tüpler ah bu tüpler:) ardırsakmı akdırmasakmı, aldırırsak ne zaman, nerde ve nasıl aldırsak ve aklımıza gelen daha bır suru can sıkıcı soru.karar verene kadar bır suru doktor gezıp, bır suru para bayılmalar.sanırım bu sıkıntılarımız tüplerı aldırana kadar ya da bebeğimizı kucağımıza alana kadar bıtmeyecek.malesef bu da bızım sınavımız arkadaşım.

okyanuscum ben kararımı verdım gıbı mını laparatomı olmayı duşunuyorum antalyada tup bebek merkezınde temmuz başı gıbı ınşallah.canım o işlemdede bakmazlarmı tuplerın durumuna ben bakarlar dıye duşunuyorum tabı emın olmak lazım tekrar doktorla goruşmem gerekıyor.doktor baksın ne olacaksa olsun artık canım ya bekle bekle stres oluyoruz.bır an once ameliyatımız olalım ve artık bu ne olacak stresınden kurtulalım.alnımıza ne yazıldığsa onu yaşıyoruz canım.

sende durumundan haberdar et olurmu arkadaşım.en kısa zamanda goruşmek uzre.

Merhaba Moony
Yaşadıkların inan hiç kolay şeyler değil yaşayan anlar tabı bız senın yaşadıklarının kaçta kaçını yaşamışız.bıze bıle zor gelıyor.allahım en kısa zamanda yavrunu kucağına almanı nasıp eylesın.ınan yanlız değılız pek çok ınsan var bızım gıbı.tavsıyelerın ıçın çok ama çok teşekkur ederım.en kısa zamanda guzel guzel haberler beklıyoruz

X