Hidrosalpenks sebebiyle laparoskopik ameliyat olanlar?

Gecmis olsun canm
Ben subatta hsg cektirdim hicbi sorun yoktu.hsg den sonra bi ara kanamam ve bianda bikacgun icinde onlarca kist oluştu.o sıra mr cekildi onu ceken uzman tuplerden birinde genişlemeden suphelendi rapora yazip yanina soru isareti koymustu ama doktor mr goruntusune bakmadan hemen hidrosalpenks var tupleri alalim dedi
Neyse biz hemen baska bi doktora gittik.8 ay once ben kist icin ameliyat olmustum kapali olacakti acik olmak zorunda kaldi yapisikliklardan dolayi.o ameliyati yapan doktora gittik iste raporlarina bakti ozamanki mr goruntulerine falan..hicbisey yok tuplerde ama ultrasonda bakarken evet hidrosalpenks var dedi..o da tupleri alalim dedi.
Benim suphem tekrar hsg cekmeden bunu soylemeleri.Bir de bazi kistik yapilar bununla kariştirilabilirmiş..Bunu da Ankarada prof hulusi bey soyledi.İste biraz dinlenip adetim duzene girince gidicem insallah Ankaraya onla gorusucem
Nedense bir ayda tuplerin alinacak kadar vahim duruma gelmiş olabilmesine inanasim gelmedi oyuzden ameliyattan once tekrar hsg cektirmek istiyorum

çok geçmiş olsun canım, seninde kısa sürede yaşadıkların kolay değil, aslında şöyle eğer ileri derecede hidrosalpğenls varsa usg(ultrasyon)da gözükebiliyor ama her dr. göremiyor malesef. tüplerde genişleme olunca onunlada karıştırıyorlar benimde en son doç dr. oşekilde söylemişti tüplerde genişleme var ameliyat yapmayalım tüp deneyelim dedi ama tüp yine tutmayınca ben çok ısrar ettim artık yeter yolruldum dedim 5 kere tüp denedik ozamn son bikez histerskopi çekti bide muyanede bakınca sağ tarafta hidr. gözüküyor banada gösterdi ve tüpleri alalım dedi. yani tüpleri almak kelimesi biraz ağır kaçıyor ama artık başka yapacak durum yoksa alınacak malesef

çok geçmiş olsun canım, seninde kısa sürede yaşadıkların kolay değil, aslında şöyle eğer ileri derecede hidrosalpğenls varsa usg(ultrasyon)da gözükebiliyor ama her dr. göremiyor malesef. tüplerde genişleme olunca onunlada karıştırıyorlar benimde en son doç dr. oşekilde söylemişti tüplerde genişleme var ameliyat yapmayalım tüp deneyelim dedi ama tüp yine tutmayınca ben çok ısrar ettim artık yeter yolruldum dedim 5 kere tüp denedik ozamn son bikez histerskopi çekti bide muyanede bakınca sağ tarafta hidr. gözüküyor banada gösterdi ve tüpleri alalım dedi. yani tüpleri almak kelimesi biraz ağır kaçıyor ama artık başka yapacak durum yoksa alınacak malesef

İste ben de onu diyorum ya bak sana nekadar iyi incelenip konmuş bu teşhis.Ama ben işkillendim acikcasi ilk dr sadece goruntuleme uzmaninin suphelenmesinden kaynakli konustu.ikinci de ultrasonda gordu.ilkine biz hsg cektik sorun yok demistiniz dedigimde tuplerde geçiş saglanmistir ama sivi birikimi vardir dedi.ikinci doktor ise ultrasomda gozukecek kadar tuplerim sivi dolup şiştigini soyledi.bu ikisi arasinda 4 gun var :))
Oyuzden kafam cok karışık.yoksa kesin varsa zaten o sivi tup bebek bile yapsan tutunmasini engelliyormuş varsa tabiiki aldiricam napalim

İste ben de onu diyorum ya bak sana nekadar iyi incelenip konmuş bu teşhis.Ama ben işkillendim acikcasi ilk dr sadece goruntuleme uzmaninin suphelenmesinden kaynakli konustu.ikinci de ultrasonda gordu.ilkine biz hsg cektik sorun yok demistiniz dedigimde tuplerde geçiş saglanmistir ama sivi birikimi vardir dedi.ikinci doktor ise ultrasomda gozukecek kadar tuplerim sivi dolup şiştigini soyledi.bu ikisi arasinda 4 gun var :))
Oyuzden kafam cok karışık.yoksa kesin varsa zaten o sivi tup bebek bile yapsan tutunmasini engelliyormuş varsa tabiiki aldiricam napalim

canım, ben tam 3 kere sg çekildim laparaskop çekildikten sonra bidaha çekildim ben istedim çeklimeyi. şuan hangi hastaneye gidiyorsan bence söyle dr.una ona göre belli olur.hakkımızda hayırlsı canım:KK49:

canım, ben tam 3 kere sg çekildim laparaskop çekildikten sonra bidaha çekildim ben istedim çeklimeyi. şuan hangi hastaneye gidiyorsan bence söyle dr.una ona göre belli olur.hakkımızda hayırlsı canım:KK49:

Evet iste tekrar ceksinler istiyorum mutlaka
Evet hakkimizda hayirlisi gercektenn.Allah yardimcimiz olsun insallah

Mimiom Merhaba,

Herşey yolunda:)
Embriyo transferi sonrası dinlenmem gerekliydi, bilgisayarı bugün açtım,
bugün 7.günüm, cuma günü gebelik testi yaptıracağım!

hayırlısı, bekliyorum.
Cuma'dan sonra bu aradaki süreci sana detaylı yazarım,
şu an için gün sayıyorum!

sevgiler...

merhaba mesafem . cok merak edıyorum sonucunu. inş. guzel haber verırsın bıze. Anneyim diyee : )

merhaba mesafem . cok merak edıyorum sonucunu. inş. guzel haber verırsın bıze. Anneyim diyee : )

mimiom merhaba,

maalesef bu sefer olmadı:KK43:
tedavi süreciyle ilgili rahat ol ve tüm sorularını doktora sor,
yine de merak ettiğin bişey olursa ben de yazarım sana...

çok öpüyorum, başka bahara kalıdı benim tedavim!
3 ay sonra deneyeceğiz inşallah...

sevgiler...

mimiom merhaba,

maalesef bu sefer olmadı:KK43:
tedavi süreciyle ilgili rahat ol ve tüm sorularını doktora sor,
yine de merak ettiğin bişey olursa ben de yazarım sana...

çok öpüyorum, başka bahara kalıdı benim tedavim!
3 ay sonra deneyeceğiz inşallah...

sevgiler...

Merhaba Mesafem ,
demek olmadi bu sefer :KK43: cok üzüldüm. Hayırlısı olsun diyelim. Nedeni belli mi peki olmamasinin aciklama yapti mi doktorun?
O zaman bir daha ki denemeye daha umutla bakip kendimizi motive ediyoruz :)

Merhaba Mesafem ,
demek olmadi bu sefer :KK43: cok üzüldüm. Hayırlısı olsun diyelim. Nedeni belli mi peki olmamasinin aciklama yapti mi doktorun?
O zaman bir daha ki denemeye daha umutla bakip kendimizi motive ediyoruz :)

merhaba mimiom,

nasılsın başşladın mı tedaviye...
ben geçen hafta görüşebildim doktorumla çok da birşey söylemedi,
herr deenemede %30 şansınız var, ilk 3 denemede olur dedi...

öyle işte, ben de ddeğiştireceğim merkezi...

sen nasılsın...

merhaba mimiom,

sen nasılsın...

Merhaba Mesafem
seni gordugume sevindim:)
Ben adeti bekliyorum normalde 3 gun once olmaliydim ama hala bekliyorum acaba farkinda olmadan stres mi yaptim bilmiyorum. Baslayacagiz ins bakalim.
Nerede yaptırmayı düşünüyorsun peki bu sefer?

Merhaba Mesafem
seni gordugume sevindim:)
Ben adeti bekliyorum normalde 3 gun once olmaliydim ama hala bekliyorum acaba farkinda olmadan stres mi yaptim bilmiyorum. Baslayacagiz ins bakalim.
Nerede yaptırmayı düşünüyorsun peki bu sefer?

mimiom merhaba,

Bu forumda uzun suredir varim ama yakin zamanda hayatima benimde histeroskopi ve lapataskopi konusu girdi rahimfilmi sonucunda.

mimiom sen medicana ya gittigini yazmissin cok yakinim ve kolaylik olur bana doktorundan memnunmusun ucreti nedir kendiside tup bebek yapiyormu acaba cunku o hastanede en ust katta baska bir dojtorun klinigi vardi bitek o yapiyor biliyordum bende ayrica bende endo hastasiyim... suanda z.k de rapor asamasindayim gerci butun tahlillerctamam ama laparask cikmassa bide tabii...

ALLAHIM ISTEYEN HERKESE BEBIS NASIP ETSIN INSALLAHHH

mimiom merhaba,

Bu forumda uzun suredir varim ama yakin zamanda hayatima benimde histeroskopi ve lapataskopi konusu girdi rahimfilmi sonucunda.

mimiom sen medicana ya gittigini yazmissin cok yakinim ve kolaylik olur bana doktorundan memnunmusun ucreti nedir kendiside tup bebek yapiyormu acaba cunku o hastanede en ust katta baska bir dojtorun klinigi vardi bitek o yapiyor biliyordum bende ayrica bende endo hastasiyim... suanda z.k de rapor asamasindayim gerci butun tahlillerctamam ama laparask cikmassa bide tabii...

ALLAHIM ISTEYEN HERKESE BEBIS NASIP ETSIN INSALLAHHH

Merhaba tanti,
Oncelikle duana kocaman bir amin:)

Doktorum mehmet bey cok memnunum hemde. Yakinligi,hossohbet olmasi motive etmesi , en onemlisi cozume ulastirmaya calismasindan dolayi seviyorum doktorumu.orada ameliyat oldum tum calisanlari cok ilgili. Kisaca memnunum ben canim. Ins hayırlı sonuclar alirim ilk seferde.

muayane ucreti 75 tl sgkli. Tup bebek fiyati ilaclardan sonra belli olacak ama yaklasik 5000i bulur dedi dr.

Ben uzak olmama ragmen orayi tercih ettim.
sanada hayırlı tedaviler, guzel güzel bebekler dilerim. Umarım yardimci olmuşumdur.

merhaba mimiom,

sen nasılsın...

Merhaba Mesafem nasılsın?
Ben pazartesi gunu basladim ignelere. O korktugum :) esim yapiyor ztn her sabah ise gitmeden.cuma gunu kontrole gidecegim. Bundan sonraki surecide henuz bilmiyorum cuma gunu belli olur sanırım. .

Merhaba Mesafem nasılsın?
Ben pazartesi gunu basladim ignelere. O korktugum :) esim yapiyor ztn her sabah ise gitmeden.cuma gunu kontrole gidecegim. Bundan sonraki surecide henuz bilmiyorum cuma gunu belli olur sanırım. .

Merhaba Mimiom!!!!

Hayırlısı olsun, iyi haberler inşallah:)
Ben de iyiyim, biraz ara verdim, merkezimi değiştireceğim.
Ptesi Bahçeci Koşuyolu ile görüşeceğim.

Embriyo transferi sonrası, rahat ol, güzel ve iyi şeyler düşün,
kendini oyalayacak birşeyler bul. Herşey hayırlısı...

sevgiler,
mesafem

Merhaba Mimiom!!!!

Hayırlısı olsun, iyi haberler inşallah:)
Ben de iyiyim, biraz ara verdim, merkezimi değiştireceğim.
Ptesi Bahçeci Koşuyolu ile görüşeceğim.

Embriyo transferi sonrası, rahat ol, güzel ve iyi şeyler düşün,
kendini oyalayacak birşeyler bul. Herşey hayırlısı...

sevgiler,
mesafem

Selam mesafem ,
Teşekkür ederim hayırlı olur ins hepimizin ki.
Umarim bahcecide olur bu sefer iyi bir merkes sanada merkezede guveniyorum :)
Kendine dikkat et :)

Selam mesafem ,
Teşekkür ederim hayırlı olur ins hepimizin ki.
Umarim bahcecide olur bu sefer iyi bir merkes sanada merkezede guveniyorum :)
Kendine dikkat et :)

Mimiom Merhaba,
Nasılsın, haberlerini bekliyorum.
Ben bu ay sonu 2.tüp bebek tedavisine başlayacağım.

senden ne haber...

mesafem

Mimiom Merhaba,
Nasılsın, haberlerini bekliyorum.
Ben bu ay sonu 2.tüp bebek tedavisine başlayacağım.

senden ne haber...

mesafem
Merhaba Mesafem,
iyiyim , denemem pozitifle sonuçlandı hamdolsun =)

Ins seninde bu sefer güzel haberlerini aliriz.
sen nasılsın bu arada stres var mi?

Merhaba Mesafem,
iyiyim , denemem pozitifle sonuçlandı hamdolsun =)

Ins seninde bu sefer güzel haberlerini aliriz.
sen nasılsın bu arada stres var mi?

Mimiom'cum Merhaba,

çok sevindim haberine, allah tamamına erdirsin!
umut oluyo güzel haberler! alnımızda yazıyorsa, allah izin verirse olur inşallah!

"strs" var mı diye sorunca oluyo:)
yoksa iyiyim...

senin amh sonucun kaçtı hatırlıyo musun, onu mrk ettim...
mutlaka haberleşelim...

sevgiler...

Mimiom'cum Merhaba,

çok sevindim haberine, allah tamamına erdirsin!
umut oluyo güzel haberler! alnımızda yazıyorsa, allah izin verirse olur inşallah!

"strs" var mı diye sorunca oluyo:)
yoksa iyiyim...

senin amh sonucun kaçtı hatırlıyo musun, onu mrk ettim...
mutlaka haberleşelim...

sevgiler...

Merhaba Mesafem çok teşekkür ederim :)
Darısı sana ve tum isteyenlere ins.
amh degerimi acikcasi hic bilmiyorum. Tahliller yapildi ama ben sonuclari hic sormadimda almadimda. Dr. Ne derse ona inandim devam ettim. Hatta tedavi surecinde hic nete bile bakmadım cunku kafanı bulandirma dedi dr.:)

Ins seninde agustosta mutlu haberini aliriz dua ediyorum senin icin. Kendine cok dikkat et. Tedavi oncesi bolca gez oksijen al derim ben oyle yapmistim =)

Arayida cok acma :)

Merhaba arkadaşlar, hidrosalpenks ameliyatı olup memnun kalanlar veya bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz iyi doktor varsa LÜTFEN yardımcı olur musunuz - doktorun ismini paylaşır mısınız. çok rica ediyorum.
tüp bebek tedavimin transfer aşamasına geldim fakat transfer öncesi tüpümün birinde sıvı olduğunu öğrendim. şuan bir an önce bu tüpümü aldırmak veya bağlatmak söz konusudur. bundan çok sene önce kist nedeniyle 2 kez ameliyat oldum. muhtemelen geçmişte olduğum ameliyatlardan dolayı yapışıklıklar mevcuttur, bunları göz önünde bulundurarak konusunda uzman doktora ihtiyacım var.

Merhaba arkadaşlar, İstanbul'da hidrosalpenks ameliyatı olup memnun kalanlar veya bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz iyi doktor varsa LÜTFEN yardımcı olur musunuz - doktorun ismini paylaşır mısınız. çok rica ediyorum.
tüp bebek tedavimin transfer aşamasına geldim fakat transfer öncesi tüpümün birinde sıvı olduğunu öğrendim. şuan bir an önce bu tüpümü aldırmak veya bağlatmak söz konusudur. bundan çok sene önce kist nedeniyle 2 kez ameliyat oldum. muhtemelen geçmişte olduğum ameliyatlardan dolayı yapışıklıklar mevcuttur, bunları göz önünde bulundurarak konusunda uzman doktora ihtiyacım var.

X