annemin, eşimin yanında patavatsızlığı

valla anneniz size yanlis yaptiysa bence siz daha cok yanlis yapmissiniz bi nevi sizde annenizi esinizin gozunde yerin dibine sokmussunuz . Ne olursa olsun alttan alicaniza daha cok ustune gitmissiniz kendi kendinize gereksiz agresiflik yapmissiniz bu arada annenizin huyunu biliyorsaniz gitmicekdiniz yada 2 gun tadini cikaricaktin bence inatciligi birakin ve arayin annenizi !!

Annenizi ne kadar çok üzmüşsünüz :KK47: Eşiniz artık aileden biri. Tamam çok derin konuları bilmesine gerek yok ama bir çok şeyi bilecek. O size bu hayttaki en yakın insan. Eşinize kötü görünmeyeyim derken çok kırmışsınız annenizi. Sonuçta sizi ya da eşinizi kıracak bir şey yapmamış. Kadıncağızın hayatına neden bu kadar müdahale ediyorsunuz? EŞiniz belki de duymadı içeriden o konuşmaları ne malum? Hem duysa ne olacak? Keşke daha nazik bir şekilde uyarsaydınız annenizi.

bence sen haklısın canım...

annen hem gereksiz dedikodu yapmış teyzenle hem de kapris yapmış..

insanın kocası ne kadar iyi de olsa yarın bir gün bambaşka bir olayda "zaten senin ailen de şöyle şöyle.." diye lafı çarpabiliyor.

herşey herkesin yanında konuşulmaz.. katılıyorum...

aileden bile olsa gereksiz konulara girmemek lazım

teşekkürler canım, yani teyzem zaten çok sesli ve sert konuşan bir insan, kelimeleri öyle çok sivridir.. benim kızdıgım nokta anneme sen kardeşinin huyunu biliyorsun niye eşim varken konu açıyorsun...
birde benim üzüldügüm annem kendinide çok yanlış tanıtıyor, eşiyle, ogluyla, 2 kızıyla sorunlu olarak eşime tanıtıyor... helede dger kız kardeşimle sorunlu oldugunu kahvaltıda anlatınca ben şok oldum, eşim diyorki anne x e gidecektin, gitmeyecekmisin, annemde yok gitmeyecem diyor, eşimde onunladamı küssün yoksa dedi, annemde gülerek evet onada kızdım ben diyip anlatması....
o anda yook öyle birşey diyip başka bir bahane bulabilir, niye kendini kavgacı , herkesle küsen sorunlu olarak tanıtıyor eşime..

kayınvalidem ben onlarda yeni evliyken kalıyorken 5 çocugunu etrafına almış 'gelinin yanında birbirinizle sıkı fıkı olun, sakın sır vermeyin ' diyipte bu kadar kurnaz olupta
benim annemin saflığı , rahatlığı beni geriyor....

Kayinvalidenizin böyle birsey yaptigindan siz nasil haberdar oldunuz?
Bu olayi size ya kayinvalideniz yada cocuklarindan biri söylemis olmali.
O halde onlarda hep SIKI FIKI degilmis, SIRLARI sakli kalmiyormus.

Kayinvalidenizin böyle birsey yaptigindan siz nasil haberdar oldunuz?
Bu olayi size ya kayinvalideniz yada cocuklarindan biri söylemis olmali.
O halde onlarda hep SIKI FIKI degilmis, SIRLARI sakli kalmiyormus.

kendim duydum, mutfak balkonunda kayınpederimle oturuyorduk, su içmek için mutfaga yöneldigimde duydum, siz sürekli sıkı fıkı olun, kardeşler sürekli iyi anlaşın, gelinin yanında daha samimi olun, sıkı fıkı olun diye nasihat ediyordu, 5 tanesini etrafına toplamış ders veriyordu

Son düzenleme:
anladım seni inanki ama karşındaki annense biraz daha tahammülcü davranabilirdin sanki
benim annemde çok agresifti ve aynen seninki gibi herşeyden haberdar ederdi eşimi
önceleri çok kızıyodum ama zamanla eşimi oğlu gibi gördüğü için yaptığını anladım
yeri gelir benim kayınvalidemde bazı şeyleri saklar benden ama içgüdüsel bişey bu
o böyle davranıyor diye sende öyle olmak zorunda değilsin
belki kızıyosun tam anlamıyla desteklemedim seni diye ama bu doğru olan bence
eşin senin can yoldaşın artık bilmesinde ya da sormasında bi sakınca yok sanki
annenlede barış artık üzme onu
ana gibi yar olmaz demiş atalarımız

Siz evliliginiz cok yeni heralde.
Nasil desem, esinizle sizin arasinizda sanki " aman SIR vermeyeyim, aman acik etmeyeyim" savasi var gibi davraniyorsunuz.
Annesi ne derse desin siz esinizle tek vucut oluyorsunuz.
Eger evinizde olan seyleri esinizin gidip annesine anlattigini ortaya koyan bir olay yasamadinizsa bu kadar duvarlar örmeyin esinizle araniza, samimi olun.
Esler arasinda ne kadar samimiyet varsa o kadar birbirlerine baglanirlar.

teşekkürler canım, yani teyzem zaten çok sesli ve sert konuşan bir insan, kelimeleri öyle çok sivridir.. benim kızdıgım nokta anneme sen kardeşinin huyunu biliyorsun niye eşim varken konu açıyorsun...
birde benim üzüldügüm annem kendinide çok yanlış tanıtıyor, eşiyle, ogluyla, 2 kızıyla sorunlu olarak eşime tanıtıyor... helede dger kız kardeşimle sorunlu oldugunu kahvaltıda anlatınca ben şok oldum, eşim diyorki anne x e gidecektin, gitmeyecekmisin, annemde yok gitmeyecem diyor, eşimde onunladamı küssün yoksa dedi, annemde gülerek evet onada kızdım ben diyip anlatması....
o anda yook öyle birşey diyip başka bir bahane bulabilir, niye kendini kavgacı , herkesle küsen sorunlu olarak tanıtıyor eşime..

katılıyorum sana...

yarın bir gün eşine kızıp da azıcık surat assan hemen diyecek ki sizde genetik bu zaten... sizde alışkanlık olmuş herşeye herkese küsmek diyecek..

ne annene babana eşinle ilgili kötü şeyleri anlatacaksın ne de eşine... sonra yol-su elektrik olarak geri dönüyor

Benim annem de seninkinin tıpkısının aynısı.
Benim hiç istemediğim şeyleri yapar,rezil ettiği olur beni-bizi.
Yalnız benim annem böyle değildi hatırlıyorum çocukluktan hayal meyal.
Çektiği acılar sonucunda böyle oldu.Şimdi zart olsa psikolog zurt olsa psikolog.
O zamanlar bunlar da yoktu.Kadın resmen dert delisi oldu.Çok geçimsiz bir babam
var.Kadının psikolojisini mahfetti resmen.
Vee ben bunu eşime en baştan söyledim.Onun kusuruna bakma asla dedim.
Yapar söyler,niye böyle söyledin deriz valla akıl edemedim diye pişman olur.
Biz hepimiz onu çocuk gibi görürüz,kırılırız ama yine de biliriz ki bunu bilinçli yapmıyor.
Eşime laf söyletmem asla,benim annem de istemezdi böyle olmasını.

Benim annem de seninkinin tıpkısının aynısı.
Benim hiç istemediğim şeyleri yapar,rezil ettiği olur beni-bizi.
Yalnız benim annem böyle değildi hatırlıyorum çocukluktan hayal meyal.
Çektiği acılar sonucunda böyle oldu.Şimdi zart olsa psikolog zurt olsa psikolog.
O zamanlar bunlar da yoktu.Kadın resmen dert delisi oldu.Çok geçimsiz bir babam
var.Kadının psikolojisini mahfetti resmen.
Vee ben bunu eşime en baştan söyledim.Onun kusuruna bakma asla dedim.
Yapar söyler,niye böyle söyledin deriz valla akıl edemedim diye pişman olur.
Biz hepimiz onu çocuk gibi görürüz,kırılırız ama yine de biliriz ki bunu bilinçli yapmıyor.
Eşime laf söyletmem asla,benim annem de istemezdi böyle olmasını.

eşine durumu baştan anlatman çok iyi olmuş bence...

eee... akıllı kadının hali başka oluyor:))))) süpersin valla

Eşinizin yanında aile sorunlarınızı konuşmamakta veya eşinize duyurmamakta siz haklısınız
Yalnız annenize verdiğiniz tepki şeklinde çok hatalısınız . . Belli ki annen temiz kalpli damadını oğlu gibi görüp anlatıyor problemini. . Bu kadar celallenmenize gerek yok bence. . .
Annenizi arayıp sakince sinirlenme sebeplerinizi kayınvalidenize bunların koz olduğunu anlatın .
Lütfen aile fertleriniz hayattayken onların kıymetini bilip Saygıda kusur etmeyin . . .

bence de canım kımsenın ayıbını örtmeye çalışma....anneın böyle bi huyu varsa eşin bilsin ki bişey söyleyınce

aldırmasın ya da cok kafaya takmasın....her seferıdne kontrol edemezsınkı koca koca adamlar yanı büyük

bi hata olsa eyvallah diyecegım ama mınık seyler bunalr he sen haklısın hatalrımızı örtelim elin oğlu kocam

ama ne dıye annemın ailemın zaafalrını bılsın dıosn haklısın ben de aynen öyle düşünüyorum

ama dediğim gibi herseyın ustunu ortmeye herkesı mukkemmel yapmaya calısma sen herkes rahat davransın bırak

sen sımdı annenı şöle davransın böle davransın dıe sıkıcaksın annen buna ragmen daha da agresif olucak veya

kendımı duzelteım derken daha fena olucak daha mesafelı olucak sen bu arada yıpranıcaksın eşin karım bana

bişeyelrı analtmıo annesıyle neler oluo sölemıo aramızda ucurum var die düşünücek o da şaşırıcak hiç gerek yok

bence böle şelere relax ol anlatsın bişeyler paylasmak sıtıo belkı belkı yalnızlık cekıo sımdı yenı evlısın sanıyorum

ileride göreceksın kı annen ısterse taş oldun annedir anne olunca anlıycaksın en azından sunub ılmenı ısterım annen

ne yaparsa yapsın tahammul etmen sabretmen lazım 60 yasında kadın dıosn bu zamana kadar değişmedıyse bundan sonra değişmez

çok haklısınız üzülmekte

benım annemde benzer bısey yaptı. benım burdakı tek görüştügüm akrabam ıle ılgılı bıseyler anlattı eşıme, eşım sımdı sebebsız bızlere bı zararı yokken görüşmek ıstemıyo.
bende anneme dedımkı bak sen boyle yaptın ama, sen uzaktasın basım sıkıssa onlar vardı burda, sen yetısene kadar onlar 40 sefer yetısır,
aa hıc dusunemedım cok haklısın dedı:KK6:

aılede ne var ne yok kım nerede kımle ne yapayo hepsını anlatır, 50 sefer soylerım anne yapma bak, o bıze bıseylerını anlatıyomu, sen neden anlatıyosun, evet haklısın der
gene aynı seyler

neysekı eşım bısey yuzunden tartısırken sen kendı teyzenın ogluna bak dedı:KK55: basa kalktı yanı:KK19:
sonunda bana bunuda soylettın ya anne ne dıyım ben sana dedım:KK17:

artık bısey anlatmıyo aman susun oktay duymazsın dıyo:KK53:
geç akıllandı..

cok haklısınız bence annenızın yapmaması gereken seyler. yarın kızımın basına kakılır dıye dusunmuyo

merhabalar kızlar, çok canım sıkkın, nedenide annemin eşimin yanındaki patavatsızlığı yüzünden..
Ya bende bir şey vardır, hani kol kırılır, yen içinde kalır şeklinde…hiç sevmem ailevi şeylerimi eşimle paylaşmaktan, çünkü eşimde bana tek şey anlatmaz,bende ona anlatmam…insan ailesiyle küserde barışırda..
Eşimle hafta sonu memlekete gittik…..1. gün gayet iyiydik falan, gezdik tozduk..Pazar günü kahvaltı yaptık,teyzem geldi o ara, mutfakta annemle dedikoduya başladılar…annem bayan kuzenlerin birini yabancıbir arabadan cıkarken gördüm diye lafa basladı…bizi görmemezliğe geldi diye anlatıyor.. teyzemde agzını bozdu, tabi halanın kı……. ayrılmazsın,bak kızıda seni görmemezliğe falan geldi diye konusuyor,ama konusmasında genelde sesli, öyle fısıldaşma falanda değil… bende uyardım, sessiz olun,içerde akif var diyorum,o arada annemede sen ne diye konu açıyorsun,teyzemin biliyorsun huyunu, konuşucaz seninle dedim… sonra teyzem gitti, ardından eşim dışarıdayken ben annemle tartıştım,neden konu açıyorsun içerde eşim var, benim aile sırlarımdan neden haberi olsun, teyzemin huyunu biliyorsun bu ortam konu açılacak bir ortam değil dedim vss…. Tabi oda bana saydırıyor…
Derken biz yemege gidecektik hep beraber
, annem imalı bir şekilde ben gelmiyorum diyor tabi eşim neden diye soruyor,dediği laf aleve kızdım ondan… ben bi sinirlendim akiff gelmezse gelmesin biz çıkıyoruz dedim….
Dışarı çıktık
eşimle, müsayit oldugum bir an , annemi aradım … biz yemege gidecez birazdan sende gel diyorum… bana verdiği cevap cehenneme kadar git… tabi ben cok bozuldum ama eşime belli etmiyorum…..gelmiyor annem dedim..
Eşimde bana soruyor noldu ne gecti annenle aranızda..
bende bişey yok sabah teyzemle dedikodu yapacaklardı, bende üztüme vazife olmadan onlara engel olmak isteyince öyle oldu dedim.
Ananemler çok yakın, arabada onların garajında, çünkü annemlerin evinin önünde hiç boş yer olmuyor, arabayı oraya parkettik..neyse sürekli eşime diyorki akif oğlum o arabayı getir, boş yer var,oraya parket
,malzemeleri arabaya koyarken rahatlık olur, belki 3, 5 kere söyledi aynı şeyi…. Bende arabayı getir bari dedim, gitti arabayı tam getirecek.. bizim parkedeceimiz yere başka bir araba parketmiş….açtım telefon boşuna arabayı getirme dedim…
Kapattım telefonu..bşladım anneme, sen niye karışıyorsun, sanane arabanın yerinden, seninle çocukların anlaşamıyor, bide damada direktif veriyorsun, kimsenin hoşuna gitmez senin bu yaptıgının falan dedim…bana böyle yapacaksan bir daha bu eve gelme dedi annem…
eşim geldi,annem söyleniyor, bu yaptıklarını unutmayacam,ödetecem diyor… bende çıldırdım noluyo yaa falan dedim…eşimde alev sakin ol, ne bu agresiflik…noldu??
annemde diyorki sen gittin araba parkedecek yer doldu diye benimle kavga etti….

annem diğer kızkardeşimlede kavgalı oldugunu söyledi bir ara, eşimde nedenini falan soruyor……

ya sinir oldum ya…. Sen da damada niye belli edyorsun kızınla kavga ettigini, niye söylüyorsun….beni eşimin yanında tersleyerek niye agresif leştiriyorsun….adam diyeceki bu kendi annesiyle bile kavga ediyor, içinden diyeceki eşiyle kavgalı, çocuklarıyla kavgalı ne geçimsiz bir aileler…
eşim kendi ailevi sorunlarını bana hiç anlatmaz, bende ona anlatmam, ama ona niye böyle bir şeyi malzemeyi veriyor,eşim kullanmasa bile ya sen beni eşimin yanında yüceltmen gerekirken düşman gibi bide kafa sallıyor annem ya..2 günlğüne gittim, burnumdan getirdi Annem.eşimde akşam diyorki annenle aranı düzelttinmi, bende bi sinir oldum, napacaksın canım , bu senimi gerdi dedim gülerek...
çok kırgınım anneme, kaç gündür telefonda açmadım, pis inatımdır açmamda… ama beni üzen eşimin yanında beni rezil etmek istemesi, 60 yaşındasın, eşinle ayrılmışssın ne diye ailevi şeylerini damadın yanında belli ediyorsunya..

kusura bakma arkadaşım ama eşinle evliliğinizi pek anlamadım eşten bişey saklanırmı aileler birleşti bi aile oldunuz artık siz senin ailen benim ailem mi olur
herkes annesiyle babasıyla ablalarıyla kardeşleriyle kavga eder ama bunu tek paylaşacağımız kişi zaten hayat arkadaşımız eşimiz değil mi
ben pek anlamadım ama

çok haklısınız üzülmekte

benım annemde benzer bısey yaptı. benım burdakı tek görüştügüm akrabam ıle ılgılı bıseyler anlattı eşıme, eşım sımdı sebebsız bızlere bı zararı yokken görüşmek ıstemıyo.
bende anneme dedımkı bak sen boyle yaptın ama, sen uzaktasın basım sıkıssa onlar vardı burda, sen yetısene kadar onlar 40 sefer yetısır,
aa hıc dusunemedım cok haklısın dedı:KK6:

aılede ne var ne yok kım nerede kımle ne yapayo hepsını anlatır, 50 sefer soylerım anne yapma bak, o bıze bıseylerını anlatıyomu, sen neden anlatıyosun, evet haklısın der
gene aynı seyler

neysekı eşım bısey yuzunden tartısırken sen kendı teyzenın ogluna bak dedı:KK55: basa kalktı yanı:KK19:
sonunda bana bunuda soylettın ya anne ne dıyım ben sana dedım:KK17:

artık bısey anlatmıyo aman susun oktay duymazsın dıyo:KK53:
geç akıllandı..

cok haklısınız bence annenızın yapmaması gereken seyler. yarın kızımın basına kakılır dıye dusunmuyo

ya kayınvalidemle tartıştıgımız esnada gelipte annemin abimin eşiyle ilgili anlattıgı şeyi benim başıma kakması çok kötü oldu, o anda anne alacagın olsun bu kadınada koz verdinya dedim içimden...
insanın eşi canı, ama ailevi konularda eşimle konusmayı sevmem, bazı yerlerdede uzakta durması gerekiyorsa sokmayacaksın..benim babam annemin aile sırrını herşeyini bilirdi ve sürekli annemin başına kakardı, o yüzden ben cok daha fazla hassasım bu konuda..

Evet esinizin yaninda annenizle yasadiginiz seyler hos degil fakat ben sizinde davranislarinizda agrasiflik gördüm.
Esiniz annenizle durumu sorunca verdiginiz " bu senimi gerdi" cevabida cok kaba ve sert.
Annenizin huyunu biliyorsunuz madem neden daha yumsak ve tatli dili tercih etmiyorsunuz.
Yada sizde tatli dilli, yumsak olamiyorsunuz neden annenize kalmaya gidiyorsunuz.
Annenizi elestiriyorsunuz ama sizde cok agrasifsiniz.
Bence biraz daha sakin olun özellikle esinize karsi.

neden hoş olmasın aileler artık eşi annesine anne diyosa damatta haklıysa kayınvalideyle tartışabilir ha haksızsa susar oturur.
ailede normal bunlar bence senin annen benim annem değil
ben eşimin yanında haklıysa kayınvalidemle de annemlede tartışırım bence bu sorun olmamalı normal yani

kusura bakma arkadaşım ama eşinle evliliğinizi pek anlamadım eşten bişey saklanırmı aileler birleşti bi aile oldunuz artık siz senin ailen benim ailem mi olur
herkes annesiyle babasıyla ablalarıyla kardeşleriyle kavga eder ama bunu tek paylaşacağımız kişi zaten hayat arkadaşımız eşimiz değil mi
ben pek anlamadım ama
eşimle evliliğimizi anlamayacak bişey yok.... ailevi konularımı eşimle paylaşmıyorum, annemde rahat bu konuda, bende rahatsız oluyorum,
insan annesiyle babasıyla, kardeşleriyle kavga eder, ama ben en yakın arkadasımla paylaşmayı tercih ederim. eşimde, ailem suçlu olsa bile bir önyargı oluşsun istemem

Son düzenleme:
Eşinize olan güvensizliğinizin hıncını annenizden çıkarmışsınız. Yazık kadına.

X