yemege kaynanamgil gelcek...yardım

Harfiyen uygulamani tavsiye ederim. Menunun vazgecilmezi olacak :)

canım karar verdm mantar çorbaası yapcam. yanlız yemeden nekadar önce yapılmalı yani bagzı yemekler durdukca tuaf oluyolar bunda bi sorun olmaz dimi

ama o çay için yani gün çayı için uygun olmazmı... hmm siz çorbayla diyosunuz anladım. tşklr

10 dilim de yapsam inan ki 1 tane kalmiyor ekmek.

1 dilim alan 2.dilimi kesin yiyor. Cunku icindekiler cok lezzetli

Yine ortaya koymak icin antalya piyazi da yapabilirsin. Yani yiyecek yer kalmaz belki ama sofran dolu gorunur :)

canım havuçlu yogurtlu salata da yapabilirsin ben hep yaparım ve çok beğenilir

çorbayı buldum. meze tarifi arıyorm kızlar yardm edin ne yapabilirm. bide börek yapım mı olurmu yanına

canım karar verdm mantar çorbaası yapcam. yanlız yemeden nekadar önce yapılmalı yani bagzı yemekler durdukca tuaf oluyolar bunda bi sorun olmaz dimi

Bu corbayi hemen tuketmene gerek yok. 1 gun once bile yapabilirsin. Biliyorsun bazi yemekler dinlendikce guzel oluyor. Ayni gunun sabahi da yapabilirsin.

tarifini alayım:KK8:

2 su bardagi haslanmis kuru fasulye
1 limon suyu
3 dis sarimsak
2 yemek k. Sirke (ben kullanmadim)
2 y,k, sizma zeytinyag
Tuz
1 cay k. Kimyon
3 corba k. Tahin
1 adet yesil sogan
1 avuc dolusu maydanoz
Pulbiber

Tuzlu su icinde iyice haslanmis olan fasulyeyi suz
Suzmeden once 3 yemek kasigi fasulyeyi ve 3 y.kasigi suyunu genis bir kaseye koy
Kasedeki fasulyeyi catalla iyice ez. İcine sarimsak, z.yag, limon, kimyon, tuz, sirke ve tahini ekle. Karistir.
Bu sosa, suzdugun fasulyeleri ekle, karistir
Ustune cok ince dogranmis sogan ve maydanozu ekle, karistir.
Servis yaparken uzerine pulbiber serp

2 su bardagi haslanmis kuru fasulye
1 limon suyu
3 dis sarimsak
2 yemek k. Sirke (ben kullanmadim)
2 y,k, sizma zeytinyag
Tuz
1 cay k. Kimyon
3 corba k. Tahin
1 adet yesil sogan
1 avuc dolusu maydanoz
Pulbiber

Tuzlu su icinde iyice haslanmis olan fasulyeyi suz
Suzmeden once 3 yemek kasigi fasulyeyi ve 3 y.kasigi suyunu genis bir kaseye koy
Kasedeki fasulyeyi catalla iyice ez. İcine sarimsak, z.yag, limon, kimyon, tuz, sirke ve tahini ekle. Karistir.
Bu sosa, suzdugun fasulyeleri ekle, karistir
Ustune cok ince dogranmis sogan ve maydanozu ekle, karistir.
Servis yaparken uzerine pulbiber serp

hmm fasulyenin birazını ezip baharakalr katınca daha iyi özleşiyor dimi tşkler pratik hemde çok güzel.

Patatesli birseyler yapa bilirsin...
Patates canaklari cok güzel yakisir yanina, hemde hafif olur, veya patates toplari, hem görsel, hem kolay...

X