yemege kaynanamgil gelcek...yardım

tkgrck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2011
1.669
5
kızlar haftaya nişanlımın ailesini yemege çagırcam şimdiden napsam napsam die düşünmeye başladım. bi önerisi olan varmı napabilirm??? ben bi kaç bişe düşündüm ama uygun olurmu bide yanına daha neler yapabilirm onlara bi bakın... sarma, karnıyarık,pilav üstü tavuk, salata, tatlı olarakda haşhaşlı tatlı yapcam. ama eksik gibi yani daha bi kaç sey de yapmak istiyorm. ya bunun yanına bişeler ekleyin yada yeni baştan sofra donatın benm için kızlar ...

Ya tavuk tercih edin veya et.

Corba
Karniyarik-pilav
Zeytinyagli (ortaya)
Mevsim salata
Bir de ortaya yogurtlu semizotu salatasi olabilir.
Sofram zengin gorunsun diyorsaniz yine ortaya corbayla yenmesi icin kekikli, sarimsakli ekmek aklima gelenler.

kızlar haftaya nişanlımın ailesini yemege çagırcam şimdiden napsam napsam die düşünmeye başladım. bi önerisi olan varmı napabilirm??? ben bi kaç bişe düşündüm ama uygun olurmu bide yanına daha neler yapabilirm onlara bi bakın... sarma, karnıyarık,pilav üstü tavuk, salata, tatlı olarakda haşhaşlı tatlı yapcam. ama eksik gibi yani daha bi kaç sey de yapmak istiyorm. ya bunun yanına bişeler ekleyin yada yeni baştan sofra donatın benm için kızlar ...

bence bu sofra gerçekten yeterli sadece çorba eksik. bu arada bende nişanlıyım ve kaynanamlar geldiğinde yemeği annem yapıyo sağolsun:KK17: napayım beni almaktan vazgeçerler sonra bide riske girmiyim:KK1:

Ya tavuk tercih edin veya et.

Corba
Karniyarik-pilav
Zeytinyagli (ortaya)
Mevsim salata
Bir de ortaya yogurtlu semizotu salatasi olabilir.
Sofram zengin gorunsun diyorsaniz yine ortaya corbayla yenmesi icin kekikli, sarimsakli ekmek aklima gelenler.

evet daha zengin görünsün istiyorm söyle hafif ama güzel bildiginiz tarifler varmı?. semiz otu salatasına sadece semiz otumu katıyosunuz. bide mesela çorbayı bulamadım nasıl bi çorba olsunnn. offf kafam karıştı.

Çorbayı da eklediğinizde bence menünüz misafir ağırlamak için uygundur. Tek önerim masanın göz dolgunluğunu arttırmak için salata çeşitlerini arttırailirsiniz.

:KK1:
bence bu sofra gerçekten yeterli sadece çorba eksik. bu arada bende nişanlıyım ve kaynanamlar geldiğinde yemeği annem yapıyo sağolsun:KK17: napayım beni almaktan vazgeçerler sonra bide riske girmiyim:KK1:

:KK1:yemeklerim iyidir kendime güvenirim hepde ben yaparım. evet çorba eksikde ne çorbası ona karar veremedim. bide yogurtlu bişe yapmak istiyorm ama ne yapılır bulamadım. sanki daha bişeler eksik. benmi abartıyorm bilmiyorm kaynanamgile gittigimizde 4 çeşit bişe yapmıştı. abartıyomuyum kii:26:

Çorbayı da eklediğinizde bence menünüz misafir ağırlamak için uygundur. Tek önerim masanın göz dolgunluğunu arttırmak için salata çeşitlerini arttırailirsiniz.

evet bende öyle düşündüm yani mesela ısbanaklı börek yapabilirm. yada meze çeşitleri ama aklımda hiç bbişe yok sofrayı donatmak ve kolay bişe olcak öneriniz varmı

evet daha zengin görünsün istiyorm söyle hafif ama güzel bildiginiz tarifler varmı?. semiz otu salatasına sadece semiz otumu katıyosunuz. bide mesela çorbayı bulamadım nasıl bi çorba olsunnn. offf kafam karıştı.

Sana tariflerini vereyim. Semizotu salatas

1 bag semizotu
6-7 kasik yogurt (miktari arttirabilirsin)
1 cay kasigi tuz
2 dis sarimsak

Semizotunun yapraklari kullaniliyor sadece.
Yapraklari yika, suz
Ayri bir kapta yogurt, tuz, sarimsagi cirp

Puf noktasi en son asamada yani yemege oturulmadan once ikisini karistir. Eger onceden karistirirsan yogurt sulaniyor. Yogurdu buzdolabinda beklet.
Enfes oluyor.

Cok cok lezzetli bir mantar corbasi tarifi. İcen herkese tarif verdim. Yaziyorum

Kremali mantar corbasi

250gr mantar
8 bardak et suyu ( etsu tablet atabilirsin ben oyle yapiyorum)
1/2 limon suyu
1 cay bardagi arti 1 yemek kasigi un
1 bardak sut
1 yemek kasigi tepeleme tereyag
Tuz, 1/2 cay kasigi pul biber

Mantari yika, parcalara bol. Uzerine limon suyu gezdir beklet.
Yagi erit, mantari ekle. Birkac dakika sote yap.
Et suyunu kat, 10-15 dak. Kaynasin
Bir sos tenceresinde sutle unu karistir 2-3 dakika
Kaynayan corbaya kat.
Tuz ve biberi ekle. Blendirdan gecir
Kisik ateste 15 dak pisir.

Super bir corba.

ben de şöyle bir semizotu salatası biliyorum daha denemedim ama lezzetli olacağına eminim sofrada da şık durur

Semiz otlu patatesli salata
Malzemeler:
• 1 tavuk göğsü
• 1 demet semizotu
• 200 gr biberli zeytin
• 200 gr kornişon turşu
• 5 tane patates
• 200 gr mısır
Sosu:
• 3 kaşık yoğurt
• 2 kaşık zeytinyağı
• 1 kaşık mayonez
• 1 tatlı kaşığı hardal
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 tatlı kaşığı nane
Hazırlanması:
1. Patatesi ve tavuğu haşlayıp küp küp doğrayın. Turşuyu ve zeytini ince dograyın, semizotunu küçük parçalara ayırın. Bütün malzemeyi karıştırın.
2. Sos malzemelerini mikserle çırpıp servis yapılacağı zaman salatanın üzerine dökün.

Sana tariflerini vereyim. Semizotu salatas

1 bag semizotu
6-7 kasik yogurt (miktari arttirabilirsin)
1 cay kasigi tuz
2 dis sarimsak

Semizotunun yapraklari kullaniliyor sadece.
Yapraklari yika, suz
Ayri bir kapta yogurt, tuz, sarimsagi cirp

Puf noktasi en son asamada yani yemege oturulmadan once ikisini karistir. Eger onceden karistirirsan yogurt sulaniyor. Yogurdu buzdolabinda beklet.
Enfes oluyor.

tşkler tatlım.. normal salata yapıp yanına da bunu yapabilirmiyim... mantar corbası tarifini beklicem benmde aklımdan mantar çorbası geçti.

ben de şöyle bir semizotu salatası biliyorum daha denemedim ama lezzetli olacağına eminim sofrada da şık durur

Semiz otlu patatesli salata
Malzemeler:
• 1 tavuk göğsü
• 1 demet semizotu
• 200 gr biberli zeytin
• 200 gr kornişon turşu
• 5 tane patates
• 200 gr mısır
Sosu:
• 3 kaşık yoğurt
• 2 kaşık zeytinyağı
• 1 kaşık mayonez
• 1 tatlı kaşığı hardal
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 tatlı kaşığı nane
Hazırlanması:
1. Patatesi ve tavuğu haşlayıp küp küp doğrayın. Turşuyu ve zeytini ince dograyın, semizotunu küçük parçalara ayırın. Bütün malzemeyi karıştırın.
2. Sos malzemelerini mikserle çırpıp servis yapılacağı zaman salatanın üzerine dökün.

Yemek zaten cesitli olacak. Bu da guzel ama daha cok cay sofralarina hitap ediyor.
Borekle falan cok hos olur

Zeytinyagi, kekik ve pul biberi karistir. Ekmek dilimlerinin uzerine sur. At firina 5 dak surmuyor ve gercekten cok lezzetli bir tat.

tşkler tatlım.. normal salata yapıp yanına da bunu yapabilirmiyim... mantar corbası tarifini beklicem benmde aklımdan mantar çorbası geçti.

Tabi canim sonucta bu yogurt ve sarimsakli olacagi icin bunu da yapabilirsin yanina. Salataya alternatif olur.

Kremali mantar corbasi

250gr mantar
8 bardak et suyu ( etsu tablet atabilirsin ben oyle yapiyorum)
1/2 limon suyu
1 cay bardagi arti 1 yemek kasigi un
1 bardak sut
1 yemek kasigi tepeleme tereyag
Tuz, 1/2 cay kasigi pul biber

Mantari yika, parcalara bol. Uzerine limon suyu gezdir beklet.
Yagi erit, mantari ekle. Birkac dakika sote yap.
Et suyunu kat, 10-15 dak. Kaynasin
Bir sos tenceresinde sutle unu karistir 2-3 dakika
Kaynayan corbaya kat.
Tuz ve biberi ekle. Blendirdan gecir
Kisik ateste 15 dak pisir.

Super bir corba.

güvenilir bir mantar çorbası tarifi arıyordum (ben tutturamadım) kaydediyorum tarifini teşekkürler...

X